Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Becerisi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Becerisi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Becerisi – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Becerisi

Gereksinimler göz önüne alındığında, eğitmenler öğrencilerinin wiki çalışmasına kendilerinden daha hazır olduğunu düşünebilirler. Çevrimiçi eğitmenler, kendilerini bir wiki projesi tasarlama ve kolaylaştırma rollerine hazırlamak için bazı basit adımlar atabilir.

Yukarıda açıklanan bilişsel becerilere ve kişisel özelliklere, özellikle Web becerileri ve grup süreci becerilerine odaklanarak başlayın. Bir wiki oluşturmak ve yönetmek, çoğu çevrimiçi eğitimcinin halihazırda tartışma forumlarında ve öğrenme yönetimi araçlarında kullandığından biraz daha fazla Web becerisi gerektirir. “Basit bir wiki yapmak gerçekten çok kolay, özellikle de kum havuzunda ellerinizi kirletmeye biraz zaman ayırıyorsanız”.

Bu kitabı hazırlarken, çevrimiçi derslerinde wiki’lerle çalışan fakülte meslektaşlarımızdan oluşan küçük bir grupla anket yaptık. Onlara, “Vikileri çevrimiçi kurslarına entegre etmeye yeni hazırlanmaya başlayan çevrimiçi öğretim üyelerine ne tavsiye edersiniz?” diye sorduk.

İşte verdikleri yanıtların bir özeti:

• Web oku-yaz ile tanışın ve rahat olun. Wiki’leri incelemenin yanı sıra, diğer eğitimcilerin bloglar, sosyal ağlar ve diğer etkileşimli Web teknolojileriyle neler yaptıklarına bir göz atın.
• Fikir edinmek ve olasılıkları tasavvur etmek için çok çeşitli wiki örneklerine bakın.
• Seçtiğiniz wiki ortamının neleri yapıp neleri yapamayacağı konusunda net bir fikriniz olsun. Öğrencilerinizin projelerinden wikinin sağlayamayacağı biçimlendirme ve düzen beklemeyin.
• Bir wiki “korumalı alanı” oluşturun ve oynayın. Metin, resim, köprü ve tablo eklemeyi deneyin. Keşif ve deneylerle meşgul olun.
• Wiki’nizi farklı tarayıcılarda ve farklı bilgisayarlarda görüntüleyin. Farklı öğrencilerin wiki ortamını nasıl deneyimleyebileceğini öğrenin.
• Öğrenci sorularına hazırlıklı olun. Vikinin yardım sayfalarını veya Sık Sorulan Soruları bulun ve bunlara bağlantı verin ya da aşağıdaki gibi soruları ele almak için kendi sayfanızı oluşturun:
• Wiki’ye nasıl giriş yapılır?
• Oturum açmadan sayfayı değiştirirsem ne olur?
• Diğer insanları wiki’de işbirliği yapmaya davet edebilir miyim?
• Önemli bir hata yaparsam önceki bir sürümü nasıl geri yüklerim?
• Kendi kendine örgütlenmeyi desteklemeye ve kontrolü bırakmaya hazır olun. Bir öğretim üyesinin dediği gibi, “Projenin çerçevesini oluşturmaya hazır olun ve sonra yoldan çekilin.”

Wiki çalışması için öğrenci hazırlığı, çevrimiçi kursun ilk gününden çok önce başlamalıdır. Hazırlık, öğrenci beklentilerini yönetmeyi, ilgili becerileri ve tutumları teşvik etmeyi ve öğrencileri yeni öğrenme ortamına yönlendirmeyi içerir. Wiki hazırlama stratejileri, birçok çevrimiçi eğitmenin hâlihazırda kullanmakta olduğu kurs öncesi etkinliklere entegre edilebilir.

Aşağıda, öğrencileri wiki işbirliğine hazırlamaya yardımcı olacak belirli öneriler yer almaktadır:

• Wiki kavramlarını ve beklentilerini kurs öncesi iletişimlere ve çevrimiçi kurs müfredatına entegre edin. Öğrencilerin wiki projesinin eğitsel değerini ve amacını göz önünde bulundurması ve bunun genel kurs hedefleriyle ilişkisini net bir şekilde görmesi önemlidir.
• Öğrencilerin kurs öncesi bir anket doldurmasını istiyorsanız, Web becerileri, işbirliği ve grup çalışmasıyla ilgili soruları entegre edin. Bu bilgi, ek koçluk gerektirebilecek öğrencilerin belirlenmesinde ve ayrıca öğrencilerin gruplara yerleştirilmesine rehberlik etmede yararlı olabilir.
• Öğrencilerin “Viki nedir?” sorusunu yanıtlamasına yardımcı olun. proje başlamadan çok önce. Kurs müfredatında, wiki kavramını tanıtmaya yardımcı olan çevrimiçi kaynaklara bağlantılar ekleyin. Vikipedi’deki (http://en.wikipedia.org/wiki/Wiki) “Viki” makalesini, güncel tutulduğu ve birçok ilgili bağlantı sağladığı için bunun için en iyi kaynaklardan biri olarak bulduk.
• Wiki’de öğrencilerin seçtiğiniz ortamı keşfedebilecekleri, oynayabilecekleri ve test edebilecekleri bir sanal alan veya alıştırma sayfası oluşturun. Bu, kendi hazırlığınız için oluşturduğunuz örnek wiki’yi öğrencilerin kullanımına sunmak kadar basit olabilir. Bu bölümün ilerleyen kısımlarında, güven tesis edebilen ve yapılandırılmış bir oryantasyonu wiki ortamına genişletebilen deneme çalışmalarına ve buz kırıcılara da bakacağız.
• Zaman geçtikçe, önceki dönemlere ait wiki projelerini mevcut öğrencilerinizle paylaşabileceksiniz. Web’de kullanıma sunulan ve işbirliği ve kalite beklentilerinizi en iyi şekilde temsil eden yayınlanmış projelere bağlantılar oluşturun.


Dijital beceriler nelerdir
Dijital beceriler CV
Dijital beceri örnekleri
Eğitimde dijital beceriler
Dijital Beceri Uzman Öğretmenlik
Dijital beceri ve dijital okuryazarlık
Dijital yeterlik nedir
Dijital okuryazarlık Nedir


WIKI PROJESİNİ TASARLAMAK

Becerilerinizi yerleştirdikten sonra, wiki projenizi planlamaya ve oluşturmaya başlamaya hazırsınız. Başarılı bir wiki projesi, temel bir öğretim tasarım sürecini takip edecek ve aşağıdaki adımları içerecektir:

• Viki projesinin amacını tanımlayın.
• Viki projesinin öğrenme alanını sınıflandırın.
• Viki projesinin istenen sonuçlarını tanımlayın.
• Wiki’yi çerçeveleyin.
• Projeyi başlatın.
• Grup rolleri ve temel kurallar geliştirin.
• Değerlendirme önlemlerini belirleyin.

Projesinin Amacını Tanımlayın

Çevrimiçi eğitimciler “Neden wiki?” “Çünkü orada” sözünün çok ötesine geçen bir yanıt geliştirmelerini umuyoruz. Çok sık olarak, yeni bir teknolojinin veya çevrimiçi aracın yeniliğinin, onun öğretim amacını gölgede bıraktığını gördük.

Bir eğitimci “Neden wiki?” önce şu soruyu yanıtlamalıdır: “Öğrencilerin ne yapabilmelerini istiyorum?” veya “Öğrencilerin bu öğrenme deneyiminden ne kazanmasını istiyorum?” Bu soruların cevapları, projenin öğretim amacına rehberlik edecek ve wiki’nin çerçevesine veya yapısına net bir yön sağlayacaktır.

Örneğin eğitmen, “Öğrencilerin kolonyal tarihteki belirli yerler, olaylar ve tarihi figürler hakkında bilgi edinmelerini ve gelecek dönemlerde üzerine inşa edilebilecek bir sınıf wiki’sini işbirliği içinde oluşturmalarını istiyorum” şeklinde yanıt verebilir. Bu durumda, birincil amaç, öğrencilerin tarihsel dönem hakkında daha derin bir anlayış kazanmak için sömürge tarihi hakkında bilgileri bulmasını, özetlemesini ve organize etmesini sağlamaktır.

 Öğrenme Alanını Sınıflandırın

Wiki’nin amacını göz önünde bulundurarak, bir sonraki adım projeyi sınıflandırmak ve onu uygun öğrenme alanıyla eşleştirmektir. Projeyi belirli bir alana yerleştirmek, eğitimcinin proje için hedefleri, davranışları ve sonuçları belirlemesine ve uygun bir wiki çerçevesi veya proje türü seçmesine yardımcı olur.

Öğrenme Taksonomisi, öğrenmeyi alana göre sınıflandırmak için yararlı bir yaklaşım olmaya devam ediyor. Bloom’un öğrenme alanları, temel bilgilerden, değerlendirme ve yaratıcılığın üst düzey becerilerine doğru ilerler. Bu kitabı düzenlerken, Bloom’un altı alanını üç ana kategoride gruplandırdık: Bilgi İnşası, Eleştirel Düşünme ve Bağlamsal Uygulama. Bu organizasyonu gösterir ve her bir alandaki tipik davranış örneklerini sunar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın