Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Otonom Özellikler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Otonom Özellikler – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Arama Psikolojisi

Otonom Özellikler

Ders çalışmalarını zaten meşgul olan yaşamlarına entegre etme kolaylığı ve fırsatı nedeniyle genellikle çevrimiçi kurslara ilgi duyan çalışan yetişkinler ve geleneksel olmayan öğrenciler, daha genç, bin yıllık öğrenci meslektaşlarınınkilerle çelişen bir dizi özellik sergiliyor.

Yetişkin öğreniciler genellikle daha genç öğrencilere göre daha hedef odaklıdır ve tipik olarak uygulanamaz veya alakasız buldukları faaliyetlere karşı daha dirençlidir. Yetişkin öğrenciler aşağıdaki özelliklere sahip olma eğilimindedir.

Daha yapılandırılmış öğrenme ortamlarını tercih eden genç öğrencilerin aksine, yetişkin öğrenciler bağımsız olma eğilimindedir ve genellikle kendi öğrenmeleri üzerinde daha fazla kontrole sahip olmayı tercih ederler. Daha genç öğrenciler genellikle daha sosyaldir ve daha derin bir anlayış kazanmak için akranlarıyla ilgilenirken, yetişkinler bir görevi veya konuyu açıklığa kavuşturmak için kendi kendine araştırma yapma eğilimindedir.

Yetişkinler, öğrenme sürecine daha genç öğrencilere göre daha fazla iş ve eğitim deneyimi getirir ve sürekli olarak mevcut öğrenmeyi mevcut dünya görüşlerine bağlamak için fırsatlar ararlar.

Halihazırda bildikleri ve yaşadıkları deneyimler nedeniyle saygı görmek isterler. Yetişkin öğrenciler, yeni fikirlere karşı dirençli görünmelerine neden olabilecek güçlü, sıkı sıkıya bağlı inançlara sahip olma eğilimindedir. Yeni fikir ve yaklaşımları dikkate almak için, yetişkinler değişimi benimsemeden önce değişimin uygunluğunu ve uygulanabilirliğini görmelidir.

Pratik ve Hedef Odaklı

Yetişkinler genellikle bilgiyle sadece kendisi için ilgilenmezler. Yetişkinler genellikle kişisel ve profesyonel hedeflere ulaşmak için sürekli veya yüksek eğitim kurslarına kaydolurlar. Başarı odaklı ve belirli görevlere ve yararlı sonuçlara bölünebilen öğrenme deneyimlerini tercih ederler.

Yetişkinler, talimatla tam olarak meşgul olmak için öğrenmelerinin bir nedenini ve amacını görmelidir. Öğrenmenin onlar için değerli olabilmesi için işlerine veya diğer sorumluluklarına uygulanabilir olması gerekir. Öğrenmelerini kişisel ve profesyonel ilgi alanlarına yönlendirmek için seçeneklere, alternatiflere ve fırsatlara sahip olmayı tercih ederler.

Bu özellikler göz önüne alındığında, Y kuşağı öğrencileri ve çalışan yetişkinler bir wiki projesine farklı güçler katacaktır. Her ikisi de pasif yerine aktif ve katılımcı öğrenmeyi tercih eder. Her ikisi de soyut öğrenme alıştırmaları yerine pratik ve gerçek dünyayla ilgili öğrenme problemlerini tercih eder.

Y kuşağının ilk günden wiki’ye “dalma” olasılığı daha yüksekken, yetişkinlerin kendi kendini organize etme ve wiki projesini belirli hedeflere ve sonuçlara bölme olasılığı daha yüksek olacaktır. Y kuşağı, süreç boyunca sosyal işbirliğine daha fazla değer verecek. Yetişkinler daha yetenekli yazarlar ve editörler olacaktır.

Gerekli Beceriler ve Yetenekler

Dijital müştereklerde öğrenme ve çevrimiçi işbirlikçi yazmanın doğası hakkındaki mevcut literatür nispeten zayıf olsa da, vaka incelemeleri ve niteliksel raporlar, wiki başarısının anahtarı olarak çeşitli özellikler önermiştir.

Başarılı çevrimiçi işbirliğine dayalı yazma, yalnızca Web becerileri ve yazma gibi bilişsel becerilere değil, aynı zamanda bir dizi duygusal veya değere dayalı davranışa da bağlıdır. Bu büyüyen literatürden ortaya çıkan becerileri ve davranışları göstermektedir. Ön koşul beceriler olarak da adlandırılan bunlar, öğrencilerin herhangi bir wiki projesinde ihtiyaç duyacakları temel temel becerilerdir.


Otonom araçların özellikleri
5. seviye otonom sürüş
Yarı otonom araçlar
TOGG otonom sürüş
Otonom araçlarda kullanılan sistemler
4. seviye otonom sürüş nedir
Yarı otonom ne demek
Otonom araçlar yapay zeka


Yazma ve Yapıcı Düzenleme Becerileri

Her viki projesi özünde araştırma, yazma ve düzenleme becerilerine bağlı ortak bir yazma projesidir. Bir wiki projesi, öğrencilerin iletişim kurmak için açık ve özlü bir yazı dili kullanabilmelerini gerektirir.

Yazmaya yapılan bu vurgu, bir wiki projesini ESL öğrencileri, yazma yetersizliği olan öğrenciler ve okuma veya öğrenme güçlüğü çeken öğrenciler için daha zorlayıcı hale getirebilir.

Süreci kolaylaştırmak için, tüm wiki ekibi üyelerinin yazmanın beyin fırtınası, ana hatları çizme, ayrıntılandırma, düzenleme ve iyileştirme aşamalarından geçen bir süreç olduğunu anlamalarına yardımcı olun. Ayrıca, süreci kolaylaştırmak için, öğrencilerin yapıcı düzenlemeyi anlamalarına yardımcı olun: hem nasıl düzenleme yapacaklarını, hem de ne zaman düzenleme yapacaklarını. Bu konu, bu bölümün ilerleyen kısımlarında daha ayrıntılı olarak tartışılmaktadır.

Web Becerileri

Her viki projesi tamamen Web üzerinde oluşturulmuştur. Bu nedenle, öğrencilerin İnternet’e erişme, Web tarayıcıları kullanma, oturum açma bilgilerini ve parolaları izleme, gömülü wiki HTML düzenleyicileri ile yazma ve dijital görüntüler veya diğer Web ortamlarıyla çalışma konularında oldukça rahat olmaları gerekecektir.

Deneyimli çevrimiçi öğrenciler, bu Web becerilerinin en azından bazılarında ustalaşacaktır. Bununla birlikte, bir projenin başlangıcında, her öğrencinin Web tabanlı teknolojilere olan güvenini ve becerisini net bir şekilde anlamak faydalıdır.

Grup Süreç Becerileri

Bu beceriler, öğrenciden öğrenciye ve gruptan gruba en fazla değişiklik gösterme eğilimindedir. Grup üyelerinin etkili olabilmesi için hedef belirleyebilmesi gerekir; açıkça iletişim kurun; liderliği, katılımı, gücü ve etkiyi paylaşmak; etkili kararlar almak; yapıcı tartışmalara girmek; ve çatışmayı müzakere edin.

Öğrencilerin geçmişlerinde hem olumlu hem de olumsuz grup öğrenme deneyimleri olması muhtemeldir. Öğrencilerin bir grup süreç becerisinde diğerlerinden daha güçlü olmaları da muhtemeldir. “Bir ekibi iyi yapan nedir?” sorusu etrafında bir tartışma başlatmak. herhangi bir wiki öğrenme projesinin başında öğrencilerin güçlü yanlarını ve önceki grup deneyimlerini ortaya çıkarabilir.

Bilişsel becerilere ek olarak, her grup üyesi projeye bir takım değerler ve kişisel özellikler getirecektir. Daha önce tartışıldığı gibi, bin yıllık öğrenciler ve çalışan yetişkinler bu özellikleri önceki gelişim, öğrenme ve iş deneyimleri yoluyla geliştirmişlerdir. Aşağıdakiler, başarılı çevrimiçi işbirliğinin anahtarı olarak literatürde öne çıkan özelliklerdir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın