Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Programcıları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Programcıları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Web Programcıları

WorkQueue uygulaması biraz abartılı görünse de, bir veya daha fazla iş parçacığına sahip ve gereksiz yere çalıştırılabilir olan çok iş parçacıklı sistemlerin görülmesi nadir değildir. Sonuçlar burada gösterilenler kadar aşırı olmayabilir, ancak performans ve taşınabilirlik muhtemelen zarar görecektir.

Bazı iş parçacıkları diğerlerine göre yeterli CPU zamanı almadığı için zar zor çalışan bir programla karşılaştığınızda, Thread.yield’e çağrılar koyarak programı “düzeltme” eğilimine karşı koyun. Programı çalıştırmayı başarabilirsiniz, ancak ortaya çıkan program performans açısından taşınabilir olmayacaktır.

Bir JVM uygulamasında performansı artıran aynı getiri çağrıları, diğerini daha da kötüleştirebilir ve üçte biri üzerinde hiçbir etkisi olmayabilir. Thread.yield’in test edilebilir bir semantiği yok. Eşzamanlı olarak çalıştırılabilen iş parçacıklarının sayısını azaltmak için uygulamayı yeniden yapılandırmak daha iyi bir hareket tarzıdır.

Benzer uyarıların geçerli olduğu ilgili bir teknik, iş parçacığı önceliklerini ayarlamaktır. İş parçacığı öncelikleri, Java platformunun en az taşınabilir özellikleri arasındadır.

Birkaç iş parçacığı önceliğini değiştirerek bir uygulamanın yanıt verme hızını ayarlamak mantıksız değildir, ancak nadiren gereklidir ve sonuçlar JVM uygulamasından JVM uygulamasına kadar değişiklik gösterecektir. İplik önceliklerini ayarlayarak ciddi bir canlılık sorununu çözmek mantıksızdır; Altta yatan nedeni bulup düzeltene kadar sorunun geri gelmesi muhtemeldir.

Çoğu programcının Thread.yield için sahip olacağı tek kullanım, test sırasında bir programın eşzamanlılığını yapay olarak artırmaktır. Bu, programın durum uzayının daha büyük bir bölümünü keşfederek hataları ortadan kaldırır ve böylece sistemin doğruluğuna olan güveni artırır. Bu tekniğin, ince eşzamanlılık hatalarını ortaya çıkarmada oldukça etkili olduğu kanıtlanmıştır.

Özetle, uygulamanızın doğruluğu için iş parçacığı planlayıcıya güvenmeyin. Ortaya çıkan uygulama ne sağlam ne de taşınabilir olacaktır. Sonuç olarak, Thread.yield veya thread önceliklerine güvenmeyin. Bu tesisler sadece zamanlayıcı için ipuçlarıdır.

Halihazırda çalışmakta olan bir uygulamanın hizmet kalitesini artırmak için idareli bir şekilde kullanılabilirler, ancak zar zor çalışan bir programı “düzeltmek” için asla kullanılmamalıdırlar.

Belge İş Güvenliği

Bir sınıfın örnekleri veya statik yöntemleri eşzamanlı kullanıma tabi tutulduğunda nasıl davranacağı, sınıfın istemcileriyle kurduğu sözleşmenin önemli bir parçasıdır. Bir sınıfın davranışının bu bileşenini belgelemezseniz, sınıfı kullanan programcılar varsayımlarda bulunmak zorunda kalırlar. Bu varsayımlar yanlışsa, ortaya çıkan program yetersiz eşitleme veya aşırı eşitleme gerçekleştirebilir. Her iki durumda da ciddi hatalar meydana gelebilir.

Bazen, kullanıcıların Javadoc tarafından oluşturulan belgelerde senkronize değiştiricinin varlığına bakarak bir yöntemin iş parçacığı güvenliğini belirleyebilecekleri söylenir. Bu birkaç açıdan yanlıştır. Javadoc yardımcı programı, senkronize değiştiriciyi 1.2’den önceki sürümlerde çıktısına dahil ederken, bu bir hataydı ve düzeltildi.

Bir yöntem bildiriminde senkronize değiştiricinin varlığı, dışa aktarılan API’nin bir parçası değil, bir uygulama ayrıntısıdır. Varlığı, bir yöntemin iş parçacığı açısından güvenli olduğunu güvenilir bir şekilde göstermez; sürümden sürüme değişebilir.

Ayrıca, synchronized anahtar sözcüğünün varlığının iş parçacığı güvenliğini belgelemek için yeterli olduğu iddiası, iş parçacığı güvenliğinin ya hep ya hiç özelliği olduğu şeklindeki yaygın yanlış kanıyı barındırır. Aslında, bir sınıfın destekleyebileceği birçok iş parçacığı güvenliği düzeyi vardır. Güvenli çok iş parçacıklı kullanımı etkinleştirmek için, bir sınıfın desteklediği iş parçacığı güvenliği düzeyini düzyazıda açıkça belgelemesi gerekir.

Aşağıdaki liste, bir sınıfın destekleyebileceği iş parçacığı güvenliği düzeylerini özetlemektedir. Bu listenin ayrıntılı olması amaçlanmamıştır, ancak genel durumları kapsar.


Web programcılığı Dalı
Web programcılığı Ne iş yapar
Bilişim Teknolojileri Web programcılığı
Web programcılığı ne demek
Web PROGRAMCILIĞI dersleri
Web programcılığı maaşı
Web tasarım ve programcılığı
Web Programcısı


Bu listede kullanılan adlar standart değildir çünkü bu alanda yaygın olarak kabul edilen kurallar yoktur:

  • Immutable— Bu sınıfın örnekleri, istemcilerine sabit görünür. Harici senkronizasyon gerekli değildir. Örnekler arasında String, Integer ve BigInteger bulunur.
  • thread-safe— Bu sınıfın örnekleri değiştirilebilir, ancak tüm yöntemler, örneklerin harici eşitlemeye ihtiyaç duymadan eşzamanlı olarak kullanılabilmesi için yeterli dahili eşitleme içerir. Eşzamanlı çağrılar, küresel olarak tutarlı bir sırayla seri olarak yürütülür gibi görünecektir. Örnekler arasında Random ve java.util.Timer bulunur.
  • koşullu iş parçacığı güvenli— Sınıfın (veya ilişkili bir sınıfın), diğer iş parçacıklarından müdahale olmadan sırayla çağrılması gereken yöntemleri içermesi dışında iş parçacığı güvenli gibidir. Müdahale olasılığını ortadan kaldırmak için müşteri, dizi süresince uygun bir kilit almalıdır. Örnekler, yineleyicileri harici senkronizasyon gerektiren Hashtable ve Vector’u içerir.
  • thread-uyumlu— Bu sınıfın örnekleri, her bir yöntem çağrısının (ve bazı durumlarda, her bir yöntem çağrı dizisinin) harici senkronizasyonla çevrelenmesiyle aynı anda güvenle kullanılabilir. Örnekler, ArrayList ve HashMap gibi genel amaçlı toplama uygulamalarını içerir.
  • thread-hostile— Bu sınıf, tüm yöntem çağrıları harici eşitleme ile çevrelenmiş olsa bile, birden çok iş parçacığı tarafından eşzamanlı kullanım için güvenli değildir. Tipik olarak, iş parçacığı düşmanlığı, yöntemlerin diğer iş parçacıklarını etkileyen statik verileri değiştirmesinden kaynaklanır. Neyse ki, platform kitaplıklarında çok az iş parçacığı düşman sınıfı veya yöntemi vardır.

“System.runFinalizersOnExit” yöntemi iş parçacığı için düşmancadır ve kullanımdan kaldırılmıştır.

Koşullu olarak iş parçacığı için güvenli bir sınıfı belgelemek özen gerektirir. Hangi çağırma sıralarının harici senkronizasyon gerektirdiğini ve eşzamanlı erişimi hariç tutmak için hangi kilidin (veya nadir durumlarda hangi kilitlerin) alınması gerektiğini belirtmelisiniz.

Tipik olarak, örneğin kendi üzerindeki kilittir, ancak istisnalar da vardır. Bir nesne, başka bir nesne üzerinde alternatif bir görünümü temsil ediyorsa, istemci, destek nesnesinde doğrudan değişiklik yapılmasını önlemek için, destek nesnesi üzerinde bir kilit elde etmelidir. Örneğin, Hashtable.keys için belgeler şöyle bir şey söylemelidir.

1.3 sürümünden itibaren, Hashtable’ın belgeleri bu düzyazıyı içermiyor, ancak umarım bu durum yakında düzeltilecektir. Daha genel olarak, Java platformu kitaplıkları iş parçacığı güvenliğini belgelemek için daha iyi bir iş çıkarabilir.

Genel olarak erişilebilir bir kilit nesnesinin kullanımını taahhüt etmek, müşterilerin bir dizi yöntem çağırma işlemini atomik olarak gerçekleştirmesine izin verirken, bu esnekliğin bir bedeli vardır. Kötü niyetli bir istemci, yalnızca nesne üzerindeki kilidi tutarak bir hizmet reddi saldırısı başlatabilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın