Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Seri Hale Getirme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Seri Hale Getirme – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Domainleri

Konu Grupları

Kilitler ve monitörlerle birlikte, iş parçacığı sistemi tarafından sunulan temel bir soyutlama iş parçacığı gruplarıdır. İplik grupları, başlangıçta güvenlik amacıyla uygulamaları yalıtmak için bir mekanizma olarak düşünülmüştü. Bu vaadi hiçbir zaman yerine getirmediler ve güvenlik önemleri, Java 2 platform güvenlik modeliyle ilgili ufuk açıcı çalışmalarda bahsedilmediği ölçüde azaldı.

İş parçacığı gruplarının konuşacak herhangi bir güvenlik işlevi sağlamadığı göz önüne alındığında, hangi işlevleri sağlarlar? İlk yaklaşım için, Thread ilkellerini aynı anda bir grup thread’e uygulamanıza izin verirler. Bu ilkel öğelerin birçoğu kullanımdan kaldırılmıştır ve geri kalanı nadiren kullanılmaktadır. Dengede, iş parçacığı grupları, yararlı işlevsellik yolunda pek bir şey sağlamaz.

İronik bir şekilde, ThreadGroup API, iplik güvenliği açısından zayıftır. Bir iş parçacığı grubundaki etkin iş parçacıklarının bir listesini almak için, tüm etkin iş parçacıklarını tutacak kadar büyük bir diziyi parametre olarak alan numaralandırma yöntemini çağırmalısınız.

activeCount yöntemi, bir iş parçacığı grubundaki etkin iş parçacıklarının sayısını döndürür, ancak bir dizi ayrılıp numaralandırma yöntemine geçirildikten sonra bu sayımın yine de doğru olacağının garantisi yoktur. Dizi çok küçükse, numaralandırma yöntemi fazladan iş parçacıklarını sessizce yok sayar.

Bir iş parçacığı grubunun alt gruplarının listesini almak için kullanılan API benzer şekilde kusurludur. Bu sorunlar yeni yöntemlerin eklenmesiyle çözülebilirken, gerçek bir ihtiyaç olmadığı için çözülmedi; iplik grupları büyük ölçüde eskidir.

Özetlemek gerekirse, iş parçacığı grupları yararlı işlevsellik açısından pek bir şey sağlamaz ve sağladıkları işlevlerin çoğu kusurludur. Konu grupları en iyi şekilde başarısız bir deney olarak görülür ve onların varlığını görmezden gelebilirsiniz.

Mantıksal iş parçacığı gruplarıyla ilgilenen bir sınıf tasarlıyorsanız, her bir mantıksal grubu içeren İş parçacığı referanslarını bir dizide veya koleksiyonda saklamanız yeterlidir. Uyarı okuyucusu, bu tavsiyenin Madde 30, “Kütüphaneleri bilin ve kullanın” ile çeliştiğini fark edebilir. Bu durumda, Madde 30 yanlıştır.

Konu gruplarını görmezden gelmeniz tavsiyesinde küçük bir istisna vardır. Küçük bir işlevsellik parçası yalnızca ThreadGroup API’sinde mevcuttur. Gruptaki bir iş parçacığı yakalanmamış bir istisna oluşturduğunda, ThreadGroup.uncaughtException yöntemi otomatik olarak çağrılır.

Bu yöntem, yakalanmamış istisnalara uygun şekilde yanıt vermek için “yürütme ortamı” tarafından kullanılır. Varsayılan uygulama, standart hata akışına bir yığın izi yazdırır. Örneğin, yığın izini uygulamaya özel bir günlüğe yönlendirmek için bu uygulamayı bazen geçersiz kılmak isteyebilirsiniz.

Seri Hale Getirme

Bu bölüm, nesneleri bayt akışları olarak kodlamak ve nesneleri kendi bayt akışı kodlamalarından yeniden yapılandırmak için bir çerçeve sağlayan nesne serileştirme API’si ile ilgilidir. Bir nesneyi bayt akışı olarak kodlamak, nesneyi seri hale getirmek olarak bilinir; ters işlem, onu seri hale getirme olarak bilinir.

Bir nesne serileştirildikten sonra, kodlaması çalışan bir sanal makineden diğerine iletilebilir veya daha sonra seri durumdan çıkarmak için diskte saklanabilir. Serileştirme, uzaktan iletişim için standart kablo düzeyinde nesne gösterimini ve JavaBeansTM bileşen mimarisi için standart kalıcı veri biçimini sağlar.

Serileştirmeyi akıllıca uygulayın

Bir sınıfın örneklerinin serileştirilmesine izin vermek, bildirimine “Uygulamalar Serileştirilebilir” kelimelerini eklemek kadar basit olabilir. Bunu yapmak çok kolay olduğu için, serileştirmenin programcı tarafından çok az çaba gerektirdiğine dair yaygın bir yanlış anlama vardır. Gerçek çok daha karmaşıktır. Bir sınıfı seri hale getirilebilir hale getirmenin ani maliyeti ihmal edilebilir olsa da, uzun vadeli maliyetler genellikle önemlidir.

Serileştirilebilir’i uygulamanın önemli bir maliyeti, bir sınıfın uygulamasını piyasaya sürüldükten sonra değiştirme esnekliğini azaltmasıdır. Bir sınıf Serileştirilebilir’i uyguladığında, bayt akışı kodlaması (veya serileştirilmiş formu) dışa aktarılan API’sinin bir parçası olur. Bir sınıfı geniş çapta dağıttığınızda, dışa aktarılan API’nin diğer tüm bölümlerini desteklemeniz gerektiği gibi, genellikle serileştirilmiş formu sonsuza kadar desteklemeniz gerekir.


Serialize Deserialize Nedir
Serialization
C# Serializable nedir
Web siteleri arası takibe izin ver ne demek
Site izinlerini değiştirme
Json serialize nedir
Json deserialize nedir
JSON serialize C#


Özel bir serileştirilmiş form tasarlama çabasına girmez, yalnızca varsayılanı kabul ederseniz, serileştirilmiş form sonsuza kadar sınıfın orijinal dahili temsiline bağlı olacaktır. Başka bir deyişle, varsayılan serileştirilmiş formu kabul ederseniz, sınıfın özel ve paket-özel örnek alanları, dışa aktarılan API’sinin bir parçası haline gelir ve alanlara erişimi en aza indirme uygulaması, bir bilgi gizleme aracı olarak etkinliğini kaybeder.

Varsayılan serileştirilmiş formu kabul ederseniz ve daha sonra sınıfın dahili temsilini değiştirirseniz, serileştirilmiş formda uyumsuz bir değişiklik meydana gelebilir. Sınıfın eski bir sürümünü kullanarak bir örneği serileştirmeye ve yeni sürümü kullanarak onu seri durumdan çıkarmaya çalışan istemciler, program hatalarıyla karşılaşacaktır.

Orijinal serileştirilmiş formu korurken dahili gösterimi değiştirmek mümkündür (ObjectOutputStream.putFields ve ObjectInputStream.readFields kullanarak), ancak bu zor olabilir ve kaynak kodunda görünür siğiller bırakır. Bu nedenle, uzun süre birlikte yaşamak istediğiniz yüksek kaliteli serileştirilmiş bir formu dikkatli bir şekilde tasarlamalısınız.

Bunu yapmak geliştirme maliyetini artıracaktır, ancak bu çabaya değer. İyi tasarlanmış bir serileştirilmiş form bile bir sınıfın evrimine kısıtlamalar getirir; kötü tasarlanmış bir serileştirilmiş form sakatlayıcı olabilir.

Serileştirilebilirliğe eşlik eden evrim kısıtlamalarının basit bir örneği, daha yaygın olarak seri sürüm UID’leri olarak bilinen akış benzersiz tanımlayıcılarıyla ilgilidir. Her seri hale getirilebilir sınıfın, kendisiyle ilişkilendirilmiş benzersiz bir kimlik numarası vardır.

SeriVersionUID adlı özel bir statik son uzun alan bildirerek kimlik numarasını açıkça belirtmezseniz, sistem bunu sınıfa karmaşık bir deterministik prosedür uygulayarak otomatik olarak oluşturur.

Otomatik olarak oluşturulan değer, sınıfın adından, uyguladığı arabirimlerin adlarından ve tüm genel ve korumalı üyelerinden etkilenir. Bunlardan herhangi birini, örneğin önemsiz bir kolaylık yöntemi ekleyerek herhangi bir şekilde değiştirirseniz, otomatik olarak oluşturulan seri sürüm UID’si değişir. Açık bir seri sürüm UID’si beyan edemezseniz, uyumluluk bozulacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın