Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Sürüm Sayısı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Sürüm Sayısı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Sayısı

Serileştirilebilir’i uygulamanın ikinci bir maliyeti, hata ve güvenlik açıkları olasılığını artırmasıdır. Normalde nesneler yapıcılar kullanılarak oluşturulur; serileştirme, nesneler oluşturmak için dil dışı bir mekanizmadır. Varsayılan davranışı kabul edin veya geçersiz kılın, seri durumdan çıkarma, diğer oluşturucularla aynı sorunların tümüne sahip bir “gizli kurucu”dur.

Açık bir kurucu olmadığı için, seri durumdan çıkarmanın gerçek kurucular tarafından oluşturulan tüm değişmezleri garanti ettiğinden ve bir saldırganın yapım aşamasındaki nesnenin iç kısımlarına erişmesine izin vermediğinden emin olmanız gerektiğini unutmak kolaydır. Varsayılan seri durumdan çıkarma mekanizmasına güvenmek, nesneleri kolayca değişmez bozulmaya ve yasa dışı erişime açık bırakabilir.

Serileştirilebilir’i uygulamanın üçüncü bir maliyeti, bir sınıfın yeni bir sürümünün yayınlanmasıyla ilişkili test yükünü artırmasıdır. Serileştirilebilir bir sınıf revize edildiğinde, yeni sürümde bir örneği seri hale getirmenin ve eski sürümlerde seriyi kaldırmanın ve bunun tersinin mümkün olup olmadığını kontrol etmek önemlidir.

Bu nedenle, gereken test miktarı, seri hale getirilebilir sınıfların sayısı ile büyük olabilen sürüm sayısının çarpımı ile orantılıdır. Bu testler otomatik olarak oluşturulamaz çünkü ikili uyumluluğa ek olarak semantik uyumluluğu da test etmeniz gerekir.

Diğer bir deyişle, hem serileştirme-seri hale getirme işleminin başarılı olduğundan hem de orijinal nesnenin aslına sadık bir kopyasıyla sonuçlandığından emin olmalısınız. Serileştirilebilir bir sınıfta yapılan değişiklik ne kadar büyükse, test etme ihtiyacı da o kadar büyük olur. Sınıf ilk yazıldığında özel bir serileştirilmiş form dikkatlice tasarlanırsa ihtiyaç azalır, ancak tamamen kaybolmaz.

Serileştirilebilir arabirimi uygulamak, hafife alınacak bir karar değildir. Gerçek faydalar sunar: Bir sınıfın nesne iletimi veya kalıcılığı için serileştirmeye dayanan bir çerçeveye katılması esastır. Ayrıca, bir sınıfın Serileştirilebilir’i uygulaması gereken başka bir sınıfta bileşen olarak kullanımını büyük ölçüde kolaylaştırır.

Bununla birlikte, Serileştirilebilir’in uygulanmasıyla ilgili birçok gerçek maliyet vardır. Bir sınıfı her uyguladığınızda, maliyetleri faydalara karşı tartın. Genel bir kural olarak, Date ve BigInteger gibi değer sınıfları, çoğu koleksiyon sınıfında olduğu gibi Serializable’ı uygulamalıdır. İş parçacığı havuzları gibi etkin varlıkları temsil eden sınıflar, nadiren Serileştirilebilir’i uygulamalıdır. 1.4 sürümünden itibaren, XML tabanlı bir JavaBeans kalıcılık mekanizması vardır, bu nedenle Beans’in Serileştirilebilir’i uygulaması artık gerekli değildir.

Miras için tasarlanan sınıflar nadiren Serileştirilebilir’i uygulamalı ve arabirimler bunu nadiren genişletmelidir. Bu kuralı ihlal etmek, sınıfı genişleten veya arabirimi uygulayan herkese önemli bir yük getirir.

Kuralı ihlal etmenin uygun olduğu zamanlar vardır. Örneğin, bir sınıf veya arabirim öncelikle tüm katılımcıların Serileştirilebilir’i uygulamasını gerektiren bir çerçeveye katılmak için mevcutsa, sınıf veya arabirimin Serileştirilebilir’i uygulaması veya genişletmesi mükemmel bir anlam ifade eder.

Serileştirilebilir’i uygulamama kararıyla ilgili bir uyarı var. Miras için tasarlanmış bir sınıf serileştirilebilir değilse, serileştirilebilir bir alt sınıf yazmak imkansız olabilir. Spesifik olarak, üst sınıf erişilebilir bir parametresiz kurucu sağlamazsa imkansız olacaktır.


Uygulama istatistikleri
Play Store uygulama indirilme sayısı
Mobil uygulama istatistikleri
Versiyon kontrol sistemleri Nelerdir
Outlook gelen Kutusu Ayarları
Chrome gizlilik ve güvenlik ayarları
Outlook mail Görünüm Ayarları
Versiyon kontrol Sistemi Nedir


Bu nedenle, kalıtım için tasarlanmış seri hale getirilemeyen sınıflar üzerinde parametresiz bir kurucu sağlamayı düşünmelisiniz. Çoğu zaman bu çaba gerektirmez çünkü kalıtım için tasarlanmış birçok sınıfın durumu yoktur, ancak bu her zaman böyle değildir.

Tüm değişmezleri önceden oluşturulmuş nesneler oluşturmak en iyisidir. Bu değişmezleri oluşturmak için müşteri tarafından sağlanan bilgiler gerekiyorsa, bu parametresiz bir kurucunun kullanımını engeller.

Geri kalan kurucuları kendi değişmezlerini oluşturan bir sınıfa saf bir şekilde parametresiz bir kurucu ve bir başlatma yöntemi eklemek, sınıfın durum-uzayını karmaşıklaştıracak ve hata olasılığını artıracaktır.

İç sınıflar nadiren, eğer varsa, Serileştirilebilir’i uygulamalıdır. Çevreleyen örneklere referansları depolamak ve çevreleyen kapsamlardan yerel değişkenlerin değerlerini depolamak için derleyici tarafından oluşturulan sentetik alanları kullanırlar. Anonim ve yerel sınıfların adları gibi, bu alanların sınıf tanımına nasıl karşılık geldiği belirtilmemiştir.

Bu nedenle, bir iç sınıfın varsayılan serileştirilmiş biçimi kötü tanımlanmıştır. Ancak statik bir üye sınıfı, Serileştirilebilir’i uygulayabilir.
Özetlemek gerekirse, Serileştirilebilir’i uygulama kolaylığı aldatıcıdır. Kısa bir kullanım süresinden sonra bir sınıf atılacak değilse, Serializable’ı uygulamak, dikkatle yapılması gereken ciddi bir taahhüttür.

Bir sınıf kalıtım için tasarlandıysa ekstra dikkatli olunması gerekir. Bu tür sınıflar için, Serileştirilebilir’i uygulamak ile alt sınıflarda yasaklamak arasında bir ara tasarım noktası, erişilebilir bir parametresiz kurucu sağlamaktır. Bu tasarım noktası, Serileştirilebilir’i uygulamak için alt sınıflara izin verir, ancak gerektirmez.

Serileştirilmiş Form Kullanmayı Düşünün

Zaman baskısı altında bir sınıf üretirken, çabalarınızı en iyi API’yi tasarlamaya odaklamak genellikle uygundur. Bazen bu, gelecekteki bir sürümde değiştireceğinizi bildiğiniz bir “kullan at” uygulamasının yayınlanması anlamına gelir.

Normalde bu bir sorun değildir, ancak sınıf Serileştirilebilir’i uygular ve varsayılan serileştirilmiş formu kullanırsa, atılabilir uygulamadan asla tamamen kaçamazsınız. Serileştirilmiş formu sonsuza kadar dikte edecektir. Bu teorik bir problem değil. Java platformu kitaplıklarındaki BigInteger gibi birkaç sınıfın başına geldi.

Önce uygun olup olmadığını düşünmeden varsayılan serileştirilmiş formu kabul etmeyin. Varsayılan serileştirilmiş formu kabul etmek, sizin açınızdan bu kodlamanın esneklik, performans ve doğruluk açısından makul olduğuna dair bilinçli bir karar olmalıdır. Genel olarak konuşursak, varsayılan serileştirilmiş formu yalnızca, özel bir serileştirilmiş form tasarlarken seçeceğiniz kodlamayla büyük ölçüde aynıysa kabul etmelisiniz.

Bir nesnenin varsayılan serileştirilmiş biçimi, nesneye dayanan nesne grafiğinin fiziksel temsilinin makul ölçüde verimli bir kodlamasıdır. Başka bir deyişle, nesnede ve bu nesneden ulaşılabilen her nesnede bulunan verileri tanımlar. Ayrıca, tüm bu nesnelerin birbiriyle bağlantılı olduğu topolojiyi de açıklar. Bir nesnenin ideal serileştirilmiş biçimi, yalnızca nesne tarafından temsil edilen mantıksal verileri içerir. Fiziksel temsilden bağımsızdır.

Bir nesnenin fiziksel temsili mantıksal içeriğiyle aynıysa, varsayılan serileştirilmiş biçimin uygun olması muhtemeldir. Örneğin, bir kişinin adını temsil eden aşağıdaki sınıf için varsayılan serileştirilmiş form makul olacaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın