Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Varsayılan Ayarları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Varsayılan Ayarları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java Dahili Çerçeve Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Varsayılan Ayarları

Mantıksal olarak konuşursak, bir ad, bir soyadı ve adı temsil eden iki dizeden ve orta baş harfini temsil eden bir karakterden oluşur. Ad’daki örnek alanları bu mantıksal içeriği tam olarak yansıtır.

Varsayılan serileştirilmiş formun uygun olduğuna karar verseniz bile, değişmezleri ve güvenliği sağlamak için genellikle bir readObject yöntemi sağlamanız gerekir. Name durumunda, readObject yöntemi, lastName ve firstName öğelerinin boş olmamasını sağlayabilir.

LastName, firstName ve MiddleInitial alanlarında, özel olsalar bile belge açıklamaları olduğunu unutmayın. Bunun nedeni, bu özel alanların genel bir API, sınıfın serileştirilmiş biçimini tanımlamasıdır ve bu genel API’nin belgelenmesi gerekir.

@serial etiketinin varlığı, Javadoc yardımcı programına bu belgeleri serileştirilmiş formları belgeleyen özel bir sayfaya yerleştirmesini söyler.
Spektrumun Ad’ın karşı ucuna yakın bir yerde, bir diziler listesini temsil eden aşağıdaki sınıfı göz önünde bulundurun (kütüphanedeki standart Liste uygulamalarından birini kullanmanın daha iyi olacağını şu an için göz ardı ederek).

Mantıksal olarak konuşursak, bu sınıf bir dizi diziyi temsil eder. Fiziksel olarak, diziyi çift bağlantılı bir liste olarak temsil eder. Varsayılan serileştirilmiş formu kabul ederseniz, serileştirilmiş form, bağlantılı listedeki her girişi ve girişler arasındaki tüm bağlantıları her iki yönde de özenle yansıtır.

Bir nesnenin fiziksel temsili mantıksal veri içeriğinden önemli ölçüde farklı olduğunda varsayılan serileştirilmiş formu kullanmanın dört dezavantajı vardır:

  • Dışa aktarılan API’yi dahili temsile kalıcı olarak bağlar. Yukarıdaki örnekte, özel StringList.Entry sınıfı, genel API’nin bir parçası olur.
  • Gösterim gelecekteki bir sürümde değiştirilirse, StringList sınıfının yine de girişte bağlantılı liste temsilini kabul etmesi ve çıktıda oluşturması gerekir. Sınıf, artık kullanmasa bile bağlantılı listeleri manipüle edecek koddan asla kurtulamayacak.
  • Aşırı alan tüketebilir. Yukarıdaki örnekte, serileştirilmiş form, bağlantılı listedeki her girişi ve tüm bağlantıları gereksiz yere temsil eder. Bu girişler ve bağlantılar, serileştirilmiş forma dahil edilmeye değer olmayan yalnızca uygulama ayrıntılarıdır. Serileştirilmiş form aşırı büyük olduğundan, onu diske yazmak veya ağ üzerinden göndermek aşırı yavaş olacaktır.
  • Aşırı zaman tüketebilir. Serileştirme mantığının nesne grafiğinin topolojisi hakkında bilgisi yoktur, bu nedenle pahalı bir grafik geçişinden geçmesi gerekir. Yukarıdaki örnekte, sadece sonraki referansları takip etmek yeterli olacaktır.
  • Yığın taşmalarına neden olabilir. Varsayılan serileştirme prosedürü, nesne grafiğinin yinelemeli bir çapraz geçişini gerçekleştirir; bu, orta büyüklükteki nesne grafikleri için bile yığın taşmalarına neden olabilir. 1200 elemanlı bir StringList örneğini seri hale getirmek, makinemde yığının taşmasına neden oluyor. Bu soruna neden olmak için gereken öğe sayısı, JVM uygulamasına bağlı olarak değişebilir; bazı uygulamalarda bu sorun hiç olmayabilir.

StringList için makul bir serileştirilmiş form, listedeki dizelerin sayısı ve ardından dizelerin kendisidir. Bu, fiziksel temsilinin ayrıntılarından arındırılmış bir StringList tarafından temsil edilen mantıksal verileri oluşturur. İşte bu serileştirilmiş formu uygulayan writeObject ve readObject yöntemlerini içeren StringList’in gözden geçirilmiş bir sürümü. Bir hatırlatıcı olarak, geçici değiştirici, bir örnek alanının bir sınıfın varsayılan serileştirilmiş formundan çıkarılacağını belirtir.

StringList’in tüm alanları geçici olsa bile, writeObject yönteminin defaultWriteObject’i ve readObject yönteminin defaultReadObject’i çağırdığını unutmayın. Tüm örnek alanları geçici ise, teknik olarak defaultWriteObject ve defaultReadObject’i çağırmaktan vazgeçilebilir, ancak bu önerilmez.


Varsayılan olarak ayarlama
Varsayılan olarak ayarla ne demek
Varsayilan tarayıcı değiştirme
Varsayılan uygulama ayarları
varsayılan uygulama değiştirme
Varsayılan uygulamalar
VARSAYILAN uygulama sıfırlama
Varsayılan uygulama ayarları ilişkilendirme


Tüm örnek alanları geçici olsa bile, defaultWriteObject’i çağırmak serileştirilmiş formu etkiler ve büyük ölçüde geliştirilmiş esneklik sağlar. Ortaya çıkan serileştirilmiş form, ileri ve geri uyumluluğu korurken sonraki bir sürümde geçici olmayan örnek alanları eklemeyi mümkün kılar.

Bir örnek sonraki bir sürümde serileştirilir ve önceki bir sürümde seri durumdan çıkarılırsa, eklenen alanlar yok sayılır. Önceki sürümün readObject yöntemi defaultReadObject’i çağıramamış olsaydı, seri durumdan çıkarma bir StreamCorruptedException ile başarısız olacaktı.

Özel olsa bile writeObject yöntemiyle ilgili bir belge yorumu olduğunu unutmayın. Bu, Name sınıfındaki özel alanlara ilişkin belge yorumuna benzer. Bu özel yöntem, genel bir API’yi, serileştirilmiş formu ve bu genel API’nin belgelenmesi gerektiğini tanımlar. Alanlar için @serial etiketi gibi, yöntemler için @serialData etiketi de Javadoc yardımcı programına bu belgeleri serileştirilmiş formlar sayfasına yerleştirmesini söyler.

Daha önceki performans tartışmasına bir ölçek duygusu vermek için, ortalama dize uzunluğu on karakter ise, StringList’in gözden geçirilmiş sürümünün serileştirilmiş biçimi, orijinalin serileştirilmiş biçiminin yaklaşık yarısı kadar yer kaplar.

Benim makinemde, StringList’in gözden geçirilmiş sürümünün serileştirilmesi, orijinal sürümün serileştirilmesinden yaklaşık iki buçuk kat daha hızlı, yine on dize uzunluğunda. Son olarak, revize edilmiş formda yığın taşması sorunu yoktur, dolayısıyla seri hale getirilebilecek bir StringList boyutu için pratik bir üst sınır yoktur.

Varsayılan serileştirilmiş form StringList için kötü olsa da, çok daha kötü olacağı sınıflar var. StringList için, varsayılan serileştirilmiş form esnek değildir ve kötü performans gösterir, ancak bir StringList örneğini serileştirmenin ve seri durumdan çıkarmanın, tüm değişmezleri bozulmadan orijinal nesnenin sadık bir kopyasını vermesi açısından doğrudur. Bu, değişmezleri uygulamaya özel ayrıntılara bağlı olan herhangi bir nesne için geçerli değildir.

Örneğin, bir karma tablo durumunu düşünün. Fiziksel temsil, anahtar/değer girişlerini içeren bir karma paket dizisidir. Bir girdinin hangi kovaya yerleştirildiği, anahtarın karma kodunun bir işlevidir ve genel olarak JVM uygulamasından JVM uygulamasına aynı olması garanti edilmez.

Aslında, aynı JVM uygulamasında çalıştırmadan çalıştırmaya aynı olması bile garanti edilmez. Bu nedenle, bir karma tablo için varsayılan serileştirilmiş formu kabul etmek ciddi bir hata teşkil eder. Hash tablosunun seri hale getirilmesi ve seri hale getirilmesi, değişmezleri ciddi şekilde bozuk olan bir nesne verebilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın