Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Okunan Nesne Yöntemleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Okunan Nesne Yöntemleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Serileştirilmiş Form

Varsayılan serileştirilmiş formu kullansanız da kullanmasanız da, “default Write Object” yöntemi çağrıldığında geçici olarak etiketlenmemiş her örnek alanı seri hale getirilecektir. Bu nedenle, geçici yapılabilecek her örnek alanı öyle yapılmalıdır.

Bu, değerleri önbelleğe alınmış bir karma değer gibi “birincil veri alanlarından” hesaplanabilen gereksiz alanları içerir. Ayrıca, yerel bir veri yapısına yönelik bir işaretçiyi temsil eden uzun bir alan gibi değerleri JVM’nin belirli bir çalışmasına bağlı olan alanları da içerir.

Bir alanı geçici olmayan hale getirmeye karar vermeden önce, değerinin nesnenin mantıksal durumunun bir parçası olduğuna kendinizi ikna edin. Özel bir serileştirilmiş form kullanıyorsanız, örnek alanlarının çoğu veya tümü, yukarıda gösterilen StringList örneğinde olduğu gibi geçici olarak etiketlenmelidir.

Varsayılan serileştirilmiş formu kullanıyorsanız ve bir veya daha fazla alanı geçici olarak etiketlediyseniz, bir örnek seri durumdan çıkarıldığında bu alanların varsayılan değerlerine başlatılacağını unutmayın: nesne referans alanları için null, sayısal ilkel alanlar için sıfır ve için false boole alanları yer alır.  Bu değerler herhangi bir geçici durum için kabul edilemez ise.

alanlar için, defaultReadObject yöntemini çağıran ve ardından geçici alanları kabul edilebilir değerlere geri yükleyen bir readObject yöntemi sağlamanız gerekir. Alternatif olarak, bu alanlar ilk kullanıldıklarında tembelce başlatılabilir.

Hangi serileştirilmiş formu seçerseniz seçin, yazdığınız her seri hale getirilebilir sınıfta açık bir seri sürüm UID’si bildirin. Bu, olası bir uyumsuzluk kaynağı olarak seri sürüm UID’sini ortadan kaldırır. Ayrıca küçük bir performans avantajı da vardır. Seri sürüm UID’si sağlanmazsa, çalışma zamanında bir tane oluşturmak için pahalı bir hesaplama gerekir.

RandomLongValue için hangi değeri seçtiğinizin pek bir önemi yoktur. Yaygın uygulama, sınıf üzerinde serialver yardımcı programını çalıştırarak değeri oluşturmanızı belirtir, ancak bir anda bir sayı seçmek de iyidir. Eğer sınıfın yeni bir versiyonunu yapmak isterseniz,
mevcut sürümlerle uyumlu değil, yalnızca bildirimdeki değeri değiştirin. Bu, önceki sürümlerin serileştirilmiş örneklerini seri durumdan çıkarma girişimlerinin InvalidClassException ile başarısız olmasına neden olur.

Özetlemek gerekirse, bir sınıfın serileştirilebilir olmasına karar verdiğinizde, serileştirilmiş formun ne olması gerektiğini iyice düşünün. Yalnızca nesnenin mantıksal durumunun makul bir açıklamasıysa, varsayılan serileştirilmiş formu kullanın; aksi takdirde, nesneyi uygun şekilde tanımlayan özel bir serileştirilmiş form tasarlayın.

Bir sınıfın serileştirilmiş formunu tasarlamaya, onun dışa aktarılan yöntemlerini tasarlamaya ayırdığınız kadar zaman ayırmalısınız. Dışa aktarılan yöntemleri gelecekteki sürümlerden çıkaramayacağınız gibi, serileştirilmiş formdaki alanları da ortadan kaldıramazsınız; serileştirme uyumluluğunu sağlamak için sonsuza kadar korunmalıdırlar. Yanlış serileştirilmiş formun seçilmesi, bir sınıfın karmaşıklığı ve performansı üzerinde kalıcı, olumsuz bir etkiye sahip olabilir.


Görüntü işleme ile nesne tanıma
Java Nesne Yönelimli programlama örnekleri
Java Nesne Yönelimli PROGRAMLAMA örnek sorular
C sınıflar ve nesneler
Nesne tespiti Nedir
Gerçek zamanlı nesne tespiti
Java Nesne Yönelimli PROGRAMLAMA PDF
Derin Öğrenme ile nesne tespiti


Okunan Nesne Yöntemleri

Değiştirilebilir özel tarih alanları içeren değişmez bir tarih aralığı sınıfı içerir. Sınıf, Date nesnelerini yapıcısında ve erişimcilerinde savunma amaçlı olarak kopyalayarak değişmezlerini ve değişmezliğini korumak için büyük çaba harcar.

Bu sınıfın serileştirilebilir olmasını istediğinize karar verdiğinizi varsayalım. Bir Period nesnesinin fiziksel temsili, mantıksal veri içeriğini tam olarak yansıttığından, varsayılan serileştirilmiş formu kullanmak mantıksız değildir. Bu nedenle, sınıfı serileştirilebilir hale getirmek için tek yapmanız gereken, sınıf bildirimine “Uygulamalar Serileştirilebilir” kelimelerini eklemek gibi görünebilir. Ancak bunu yaparsanız, sınıf artık kritik değişmezlerini garanti etmeyecektir.

Sorun, readObject yönteminin başka bir genel kurucu olması ve diğer herhangi bir kurucu ile aynı özeni talep etmesidir. Bir kurucunun argümanlarının geçerliliğini kontrol etmesi ve uygun olduğunda parametrelerin savunma kopyalarını oluşturması gerektiği gibi, bir readObject yöntemi de aynı şekilde yapmalıdır. Bir readObject yöntemi bunlardan herhangi birini yapamazsa, bir saldırganın sınıfın değişmezlerini ihlal etmesi nispeten basit bir meseledir.

Basitçe söylemek gerekirse, readObject tek parametresi olarak bir bayt akışını alan bir yapıcıdır. Normal kullanımda, bayt akışı, normal olarak oluşturulmuş bir örneğin serileştirilmesiyle oluşturulur.

Sorun, readObject sınıfının değişmezlerini ihlal eden bir nesne oluşturmak için yapay olarak oluşturulmuş bir bayt akışıyla sunulduğunda ortaya çıkar. Dönem için sınıf bildirimine basitçe “Uygulamaları Serileştirilebilir” eklediğimizi varsayalım. Bu çirkin program, sonu başlangıcından önce gelen bir Dönem örneği oluşturur.

serializedForm’u başlatmak için kullanılan bayt dizisi değişmezi, normal bir Period örneğini serileştirerek ve elde edilen bayt akışını elle düzenleyerek oluşturuldu. Akışın ayrıntıları örnek için önemsizdir, ancak merak ediyorsanız, serileştirme bayt akış biçimi JavaTM Nesne Serileştirme Belirtimi’nde açıklanmıştır.

Bu programı çalıştırırsanız, yazdırır. Period’u serileştirilebilir hale getirmek, sınıf değişmezlerini ihlal eden bir nesne oluşturmamızı sağladı. Bu sorunu gidermek için, Period için defaultReadObject’i çağıran ve ardından seri durumdan çıkarılmış nesnenin geçerliliğini kontrol eden bir okuma Nesnesi yöntemi sağlayın. Geçerlilik denetimi başarısız olursa, readObject yöntemi bir InvalidObjectException oluşturarak seri durumdan çıkarmanın tamamlanmasını engeller.

Bu düzeltme, bir saldırganın geçersiz bir Dönem örneği oluşturmasını engellerken, hala gizlenen daha ince bir sorun var. Geçerli bir Period örneğini temsil eden bir bayt akışıyla başlayan ve ardından Period örneğinin içindeki özel Date alanlarına ekstra referanslar ekleyen bir bayt akışı üreterek değiştirilebilir bir Period örneği oluşturmak mümkündür.

Saldırgan, ObjectInputStream’den Period örneğini okur ve ardından akışa eklenen “haydut nesne başvurularını” okur. Bu referanslar, saldırgana, Period nesnesi içindeki özel Date alanları tarafından referans verilen nesnelere erişim sağlar. Saldırgan, bu Date örneklerini değiştirerek, Period örneğini değiştirebilir. Aşağıdaki sınıf bu saldırıyı gösterir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın