Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Dizileri Düzenlemek – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Dizileri Düzenlemek – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Java Komut Dosyası – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatlarıv

Dizileri Düzenlemek

Bekleyen dizileri uyandırmak için notify veya notifyAll kullanmanız gerekip gerekmediğidir. (Notify’ın, böyle bir iş parçacığının var olduğunu varsayarak, bekleyen tek bir iş parçacığını uyandırdığını ve notifyAll’ın tüm bekleyen iş parçacıklarını uyandırdığını hatırlayın.) Sıklıkla her zaman notifyAll kullanmanız gerektiği söylenir.

Bu, tüm bekleme çağrılarının döngüler sırasında içeride olduğunu varsayarak makul, muhafazakar bir tavsiyedir. Uyandırılması gereken ipleri uyandıracağınızı garanti ettiği için her zaman doğru sonuçlar verecektir. Diğer bazı konuları da uyandırabilirsiniz, ancak bu, programınızın doğruluğunu etkilemez. Bu iplikler, bekledikleri durumu kontrol edecek ve yanlış bularak beklemeye devam edecektir.

Bir optimizasyon olarak, bekleme kümesinde olabilecek tüm iş parçacıkları aynı koşulu bekliyorsa ve bir seferde yalnızca bir iş parçacığı koşulun gerçekleşmesinden faydalanabiliyorsa, notifyAll yerine notify’ı çağırmayı seçebilirsiniz. Belirli bir nesne üzerinde yalnızca tek bir iş parçacığı beklerse, bu koşulların her ikisi de önemsiz bir şekilde yerine getirilir.

Bu koşullar doğru görünse bile, notify yerine notifyAll kullanılmasının nedeni olabilir. Bekleme çağrısını bir döngüye yerleştirmek, herkesin erişebileceği bir nesnede yanlışlıkla veya kötü niyetli bildirimlere karşı koruma sağladığı gibi, notifyAll yerine notifyAll kullanmak, alakasız bir iş parçacığı tarafından yanlışlıkla veya kötü niyetli beklemelere karşı koruma sağlar.

Aksi takdirde, bu tür beklemeler kritik bir bildirimi “yutabilir” ve hedeflenen alıcıyı süresiz olarak bekletebilir. WorkQueue örneğinde notifyAll öğesinin kullanılmamasının nedeni, çalışan iş parçacığının özel bir nesne (kuyruk) üzerinde beklemesi ve dolayısıyla yanlışlıkla veya kötü niyetli bekleme tehlikesi olmamasıdır.

Bildirmek için tercih olarak notifyAll kullanma tavsiyesiyle ilgili bir uyarı vardır. notifyAll kullanımı doğruluğa zarar vermese de performansa zarar verebilir. Aslında, belirli veri yapılarının performansını, bekleyen iş parçacığı sayısı bakımından doğrusaldan ikinci dereceden hale sistematik olarak düşürür.

Bu şekilde etkilenen veri yapılarının sınıfı, herhangi bir zamanda yalnızca belirli sayıda iş parçacığına bazı özel statüler verilen ve diğer iş parçacıklarının beklemesi gereken sınıflardır. Örnekler semaforları, sınırlı arabellekleri ve okuma-yazma kilitlerini içerir.

Bu tür bir veri yapısı uyguluyorsanız ve her iş parçacığını “özel durum” için uygun hale geldiğinde uyandırırsanız, her bir iş parçacığını toplam n uyandırma için bir kez uyandırırsınız. Sadece bir tanesi özel statü elde edebilecekken tüm n thread’i uyandırırsanız ve kalan n-1 thread beklemeye geri dönerse, n + (n – 1) + (n – 2) … + 1 ile uyanırsınız. 

Bu serinin toplamı O(n2)’dir. Eğer iş parçacığı sayısının her zaman az olacağını biliyorsanız pratikte bu bir sorun teşkil etmeyebilir ancak böyle bir güvenceniz yoksa daha seçici bir uyandırma stratejisi kullanmak önemlidir.

Özel durum için yarışan tüm başlıklar mantıksal olarak eşdeğerse, yapmanız gereken tek şey notifyAll yerine notify’ı dikkatlice kullanmaktır. Bununla birlikte, herhangi bir zamanda yalnızca bekleyen iş parçacıklarının bazıları özel durum için uygunsa, Özel Bildirim olarak bilinen bir kalıp kullanmanız gerekir. Bu model bu kitabın kapsamı dışındadır. Özetle, standart deyimi kullanarak her zaman bir süre döngüsü içinde beklemeyi çağırın.

Aksini yapmak için hiçbir sebep yok. Genellikle, bildirimde bulunmak için notifyAll tercihini kullanmalısınız. Bununla birlikte, bunu yapmanın önemli bir performans cezası uygulayacağı durumlar vardır. Bildirim kullanılıyorsa, canlılığını sağlamak için büyük özen gösterilmelidir.


Java dizi oluşturma
Java Random dizi oluşturma
Java diziye eleman ekleme
Java. Diziler
Java stringi diziye aktarma
Java Dizi uzunluğu bulma
Java dizide eleman arama
Java. boş dizi oluşturma


Zamanlayıcı

Birden çok iş parçacığı çalıştırılabilir olduğunda, iş parçacığı zamanlayıcı hangi iş parçacıklarının ne kadar süreyle çalışacağını belirler. Herhangi bir makul JVM uygulaması, bu belirlemeyi yaparken bir tür adaleti deneyecektir, ancak kesin politika, uygulamalar arasında büyük farklılıklar gösterir. Bu nedenle iyi yazılmış çok iş parçacıklı programlar bu politikanın ayrıntılarına bağlı olmamalıdır. Doğruluğu veya performansı için iş parçacığı zamanlayıcıya dayanan herhangi bir programın taşınabilir olmaması muhtemeldir.

Sağlam, duyarlı, taşınabilir çok iş parçacıklı bir uygulama yazmanın en iyi yolu, herhangi bir zamanda birkaç çalıştırılabilir iş parçacığının olmasını sağlamaktır. Bu, iş parçacığı zamanlayıcıya çok az seçenek bırakır: Çalıştırılabilir iş parçacıklarını artık çalıştırılamaz hale gelene kadar çalıştırır. Sonuç olarak, programın davranışı, kökten farklı iş parçacığı programlama algoritmaları altında bile çok fazla değişmez.

Çalıştırılabilir iş parçacıklarının sayısını aşağıda tutmanın ana tekniği, her iş parçacığının az miktarda iş yapmasını ve ardından Object.wait kullanarak bir koşul için veya Thread.sleep kullanarak bir süre geçmesini beklemektir.

İş parçacıkları, bir şeyin olmasını bekleyen bir veri yapısını tekrar tekrar kontrol ederek meşgul beklememelidir. Programı zamanlayıcının kaprislerine karşı savunmasız hale getirmenin yanı sıra, meşgul-bekleme, işlemci üzerindeki yükü büyük ölçüde artırabilir ve diğer işlemlerin aynı makinede gerçekleştirebileceği faydalı iş miktarını azaltabilir.

Aşağıdaki iş kuyruğu örneği şu önerileri takip eder: İstemci tarafından sağlanan processItem yönteminin iyi davrandığını varsayarsak, çalışan iş parçacığı zamanının çoğunu kuyruğun boş olmaması için bir monitörde beklemekle geçirir. Ne yapılmaması gerektiğine dair uç bir örnek olarak, bir monitör kullanmak yerine meşgul bekleyen WorkQueue’nun bu sapkın yeniden uygulamasını düşünün.

Bu tür bir uygulama için ödeyeceğiniz fiyat hakkında size bir fikir vermek için, iki iş kuyruğu oluşturan ve bir iş öğesini aralarında ileri geri ileten aşağıdaki mikro kıyaslamayı göz önünde bulundurun. (Bir sıradan diğerine geçirilen iş öğesi, bir tür dönüş adresi olarak hizmet eden önceki kuyruğa bir referanstır.)

Program, sistemin “ısınmasına” izin vermek için ölçüme başlamadan önce on saniye boyunca çalışır ve ardından sonraki on saniye içinde kuyruktan kuyruğa gidiş dönüşlerin sayısını sayar. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın