Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kuralların Oluşturulması – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kuralların Oluşturulması – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Hazırlama

Kuralların Oluşturulması

WorkQueue sınıfı, senkronize edilmiş bir blok içinden soyut processItem yöntemini çağırdığından, kilitlenmeye tabidir. Aşağıdaki alt sınıf, yukarıda açıklanan yollarla kilitlenmesine neden olacaktır.

Bu örnek, processItem yönteminin bir arka plan iş parçacığı oluşturması için hiçbir neden olmadığından, ancak sorun gerçektir. Senkronize bloklar içinden harici olarak sağlanan yöntemleri çağırmak, GUI araç takımları gibi gerçek sistemlerde birçok kilitlenmeye neden oldu. Neyse ki sorunu çözmek kolaydır. Yöntem çağrısını gösterildiği gibi senkronize edilmiş bloğun dışına taşımanız yeterlidir.

Senkronize bir bölgenin dışında çağrılan yabancı bir yöntem, açık çağrı olarak bilinir. Kilitlenmeleri önlemenin yanı sıra, açık çağrılar eşzamanlılığı büyük ölçüde artırabilir. Yabancı bir yöntem, keyfi olarak uzun bir süre boyunca çalışabilir; bu süre zarfında, yabancı yöntem, senkronize edilmiş bölge içinde çağrıldıysa, diğer iş parçacıklarının paylaşılan nesneye erişimi gereksiz yere reddedilirdi.

Kural olarak, senkronize edilmiş bölgelerde mümkün olduğunca az iş yapmalısınız. Kilidi alın, paylaşılan verileri inceleyin, verileri gerektiği gibi dönüştürün ve kilidi bırakın. Zaman alan bir etkinlik gerçekleştirmeniz gerekiyorsa, etkinliği senkronize edilmiş bölgenin dışına taşımanın bir yolunu bulun.

Eşzamanlı bir bölge içinden bir yabancı yöntemi çağırmak, eşitlenmiş bölge tarafından korunan değişmezler geçici olarak geçersizken yabancı yöntem çağrılırsa, kilitlenmelerden daha ciddi hatalara neden olabilir. (Bu, processItem çağrıldığında kuyruk tutarlı bir durumda olduğundan, bozuk iş kuyruğu örneğinde gerçekleşemez.)

Bu tür başarısızlıklar, yabancı yöntemin içinden yeni bir iş parçacığının yaratılmasını içermez; yabancı yöntemin kendisi hatalı sınıfa geri çağrı yaptığında ortaya çıkarlar. Java programlama dilindeki kilitler özyinelemeli olduğundan, bu tür çağrılar başka bir iş parçacığı tarafından yapılmışlarsa olduğu gibi kilitlenmez.

Çağıran iş parçacığı zaten kilidi tutar, bu nedenle, kilit tarafından korunan veriler üzerinde devam eden kavramsal olarak ilgisiz başka bir işlem olsa bile, kilidi ikinci kez almaya çalıştığında iş parçacığı başarılı olur. Böyle bir başarısızlığın sonuçları felaket olabilir; özünde, kilit işini yapamadı.

Özyinelemeli kilitler, çok iş parçacıklı nesne yönelimli programların oluşturulmasını basitleştirir, ancak canlılık hatalarını güvenlik hatalarına dönüştürebilirler.

Bu öğenin ilk kısmı eşzamanlılık sorunları hakkındaydı. Şimdi dikkatimizi performansa çeviriyoruz. Java platformunun ilk günlerinden beri senkronizasyon maliyeti düşmüş olsa da, asla tamamen ortadan kalkmayacaktır. Sık kullanılan bir işlem gereksiz yere senkronize edilirse, performans üzerinde önemli bir etkisi olabilir.

Örneğin, StringBuffer ve BufferedInputStream sınıflarını düşünün. Bu sınıflar iş parçacığı için güvenlidir ancak neredeyse her zaman tek bir iş parçacığı tarafından kullanılır, bu nedenle yaptıkları kilitleme genellikle gereksizdir. Bireysel karakter veya bayt düzeyinde çalışan ince taneli yöntemleri desteklerler, bu nedenle bu sınıflar yalnızca gereksiz kilitleme yapma eğiliminde olmakla kalmaz, aynı zamanda birçoğunu da yapma eğilimindedir.

Bu, önemli performans kaybına neden olabilir. Bir makale, gerçek dünya uygulamasında yüzde 20’ye yakın bir kayıp bildirdi. Gereksiz senkronizasyon nedeniyle bu kadar dramatik performans kayıpları görmeniz pek olası değildir, ancak yüzde 5 ila 10 olasılık dahilindedir.


Gmail kategori oluşturma
Mail gelen kutusu düzenleme
E-posta filtreleme nedir
Sınıf kuralları
Gmail birincil e-posta değiştirme
Gmail kural oluşturma
Gmail gelen maili etikete otomatik yönlendirme
Gelen mailleri klasöre yönlendirme


Muhtemelen bu, Knuth’un unutmamız gerektiğini söylediği “küçük verimliliklere” aittir. Bununla birlikte, genellikle tek bir iş parçacığı tarafından veya daha büyük bir senkronize edilmiş nesnede bir bileşen olarak kullanılacak düşük seviyeli bir soyutlama yazıyorsanız, sınıfı dahili olarak senkronize etmekten kaçınmayı düşünmelisiniz. Bir sınıfı senkronize etmeye karar verseniz de vermeseniz de, onun iş parçacığı güvenlik özelliklerini belgelemeniz çok önemlidir.

Belirli bir sınıfın dahili senkronizasyon gerçekleştirmesi gerekip gerekmediği her zaman açık değildir. Öğe terminolojisinde, bir sınıfın iş parçacığı güvenli mi yoksa iş parçacığı uyumlu mu yapılması gerektiği her zaman açık değildir. İşte bu seçimi yapmanıza yardımcı olacak birkaç yönerge.

Senkronizasyon gerektiren durumlarda ve ayrıca senkronizasyonun gerekli olmadığı durumlarda yoğun olarak kullanılacak bir sınıf yazıyorsanız, makul bir yaklaşım hem senkronize (iş parçacığı güvenli) hem de senkronize edilmemiş (iş parçacığı uyumlu) değişkenler sağlamaktır.

Bunu yapmanın bir yolu, sınıfı açıklayan bir arabirim uygulayan ve yöntem çağrılarını sarılmış nesnenin ilgili yöntemine iletmeden önce uygun senkronizasyonu gerçekleştiren bir sarmalayıcı sınıf sağlamaktır. Koleksiyonlar Çerçevesi tarafından alınan yaklaşım budur.

Muhtemelen, java.util.Random tarafından da alınmış olmalıdır. Genişletilmek veya yeniden uygulanmak üzere tasarlanmayan sınıflar için uygun olan ikinci bir yaklaşım, senkronize edilmemiş bir sınıf ve yalnızca üst sınıfta karşılıklarını çağıran senkronize yöntemlerden oluşan bir alt sınıf sağlamaktır.

Bir sınıfı dahili olarak senkronize etmenin iyi bir nedeni, yoğun olarak eşzamanlı kullanıma yönelik olması ve dahili hassas senkronizasyon gerçekleştirerek önemli ölçüde daha yüksek eşzamanlılık elde edebilmenizdir. Örneğin, her bir kovaya erişimi bağımsız olarak senkronize eden, yeniden boyutlandırılamayan bir karma tablo uygulamak mümkündür. Bu, tek bir girişe erişmek için tüm tabloyu kilitlemekten çok daha fazla eşzamanlılık sağlar.

Bir sınıf veya statik yöntem, değişken bir statik alana dayanıyorsa, tipik olarak tek bir iş parçacığı tarafından kullanılsa bile dahili olarak eşitlenmesi gerekir. Paylaşılan bir örneğin aksine, istemcinin harici senkronizasyon gerçekleştirmesi mümkün değildir çünkü diğer istemcilerin de aynı şekilde yapacağının garantisi olamaz. Statik yöntem Math.random bu durumu örneklemektedir.

Özetle, kilitlenmeyi ve veri bozulmasını önlemek için, senkronize edilmiş bir bölgeden hiçbir zaman yabancı bir yöntem çağırmayın. Daha genel olarak, senkronize bölgelerden yaptığınız iş miktarını sınırlamaya çalışın. Değişken bir sınıf tasarlarken, kendi senkronizasyonunu yapması gerekip gerekmediğini düşünün.

Senkronizasyondan vazgeçerek elde etmeyi umabileceğiniz maliyet tasarrufu artık çok büyük değil, ancak ölçülebilir. Kararınızı, soyutlamanın birincil kullanımının çok iş parçacıklı olup olmayacağına dayandırın ve kararınızı net bir şekilde belgeleyin.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın