Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Senkronize Yöntemleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Senkronize Yöntemleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Senkronize Yöntemleri

Senkronize yöntemlerin her birinin eylemlerinin atomik olduğuna dikkat edin: Senkronizasyon, karşılıklı dışlama için değil, yalnızca iletişim etkileri için kullanılmaktadır. Gözden geçirilmiş kodun çalıştığı açıktır ve döngünün her yinelemesinde senkronizasyon maliyetinin fark edilmesi pek olası değildir.

Bununla birlikte, biraz daha az ayrıntılı ve performansı biraz daha iyi olabilecek doğru bir alternatif var. stopRequested geçici olarak bildirilirse senkronizasyon atlanabilir. Uçucu değiştirici, bir alanı okuyan herhangi bir iş parçacığının en son yazılan değeri görmesini garanti eder.

Önceki örnekte stopRequested’e erişimi senkronize edememenin cezası nispeten küçüktür; requestStop yönteminin etkisi süresiz olarak ertelenebilir. Değiştirilebilir paylaşılan verilere erişimi senkronize edememenin cezası çok daha ağır olabilir. Tembel başlatma için çift kontrol deyimini düşünün.

Bu deyimin arkasındaki fikir, başlatıldıktan sonra alana (foo) erişmenin genel durumunda senkronizasyon maliyetinden kaçınabilmenizdir. Senkronizasyon, yalnızca birden çok iş parçacığının alanı başlatmasını önlemek için kullanılır. Deyim, alanın en fazla bir kez başlatılacağını ve getFoo’yu çağıran tüm iş parçacıklarının nesne referansı için doğru değeri alacağını garanti eder.

Ne yazık ki, nesne başvurusunun düzgün çalışması garanti edilmez. Bir iş parçacığı başvuruyu eşitleme olmadan okur ve ardından başvurulan nesne üzerinde bir yöntemi çağırırsa, yöntem nesneyi kısmen başlatılmış durumda gözlemleyebilir ve felaketle başarısız olabilir.

Bir iş parçacığının tembelce oluşturulmuş nesneyi kısmen başlatılmış bir durumda gözlemleyebilmesi, tamamen mantık dışıdır. Nesne, referans diğer iş parçacıkları tarafından okunduğu alanda “yayınlanmadan” önce tamamen oluşturulur.

Ancak senkronizasyon olmadığında, “yayınlanmış” bir nesne referansını okumak, bir iş parçacığının nesne referansının yayınlanmasından önce bellekte depolanan tüm verileri göreceğini garanti etmez.

Özellikle, yayınlanmış bir nesne referansının okunması, okuma dizisinin referans verilen nesnenin iç kısımlarını oluşturan verilerin en son değerlerini göreceğini garanti etmez. Genel olarak, double-check deyimi çalışmaz, ancak paylaşılan değişken bir nesne referansı yerine ilkel bir değer içeriyorsa işe yarar.

Bu açıkça işe yarıyor ve getFoo yöntemi olabildiğince hızlı. Senkronizasyon ve hesaplama da yapmıyor. Tartışıldığı gibi, optimizasyonu sona bırakarak basit, anlaşılır, doğru programlar yazmalı ve sadece ölçüm gerekli olduğunu gösteriyorsa optimize etmelisiniz.

Bu nedenle tembel başlatmadan vazgeçmek genellikle en iyi yaklaşımdır. Tembel başlatmadan vazgeçerseniz, maliyeti ölçün ve bunun yasak olduğunu tespit ederseniz, sonraki en iyi şey tembel başlatmayı gerçekleştirmek için uygun şekilde senkronize edilmiş bir yöntem kullanmaktır.

Bu yöntemin çalışması garanti edilir, ancak her çağrıda senkronizasyon maliyetine neden olur. Modern JVM uygulamalarında bu maliyet nispeten küçüktür. Ancak, sisteminizin performansını ölçerek, ne normal başlatma maliyetini ne de her erişimi senkronize etme maliyetini karşılayabileceğinizi belirlediyseniz, başka bir seçenek var.


Senkronize Ne Demek
Senkronizasyon Ne Demek
Senkronize et
Whatsapp senkronize etmek ne Demek
Telefonda senkronizasyon nedir
Telefonda senkronizasyon kapatma
Google senkronizasyon nedir
Sığırlarda senkronizasyon yöntemleri


Başlatma-on-demand tutucu sınıfı deyimi, statik bir alanın başlatılması pahalı olduğunda ve gerekli olmadığında kullanım için uygundur, ancak gerekirse yoğun olarak kullanılacaktır. Bu deyim aşağıda gösterilmiştir.

Deyim, kullanılana kadar bir sınıfın başlatılmayacağı garantisinden yararlanır. getFoo yöntemi ilk kez çağrıldığında, FooHolder.foo alanını okuyarak FooHolder sınıfının başlatılmasına neden olur.

Bu deyimin güzelliği, getFoo yönteminin senkronize olmaması ve yalnızca bir alan erişimi gerçekleştirmesidir, bu nedenle tembel başlatma, erişim maliyetine pratik olarak hiçbir şey eklemez. Deyimin tek kusuru, örneğin alanlar için çalışmaması, yalnızca statik alanlar için çalışmasıdır.

Özetle, birden çok iş parçacığı değiştirilebilir verileri paylaştığında, verileri okuyan veya yazan her iş parçacığının bir kilit alması gerekir. Atomik okuma ve yazma garantisinin sizi doğru senkronizasyon yapmaktan alıkoymasına izin vermeyin. Senkronizasyon olmadan, bir iş parçacığındaki değişikliklerin hangilerinin başka bir iş parçacığı tarafından gözlemleneceğinin garantisi yoktur.

Canlılık ve güvenlik hataları, senkronize olmayan veri erişiminden kaynaklanabilir. Bu tür başarısızlıkların çoğaltılması son derece zor olacaktır. Zamanlamaya bağlı olabilirler ve büyük ölçüde JVM uygulamasının ayrıntılarına ve üzerinde çalıştığı donanıma bağlı olacaktır.

Uçucu değiştiricinin kullanımı, belirli koşullar altında sıradan senkronizasyona uygun bir alternatif oluşturur, ancak bu gelişmiş bir tekniktir. Ayrıca, uygulanabilirliğinin kapsamı, bellek modeli üzerinde devam eden çalışma tamamlanana kadar bilinmeyecektir.

Aşırı Senkronizasyondan Kaçının

Yetersiz senkronizasyonun tehlikeleri konusunda uyarır. Bu madde ters problemle ilgilidir. Duruma bağlı olarak, aşırı eşitleme, performansın düşmesine, kilitlenmeye ve hatta belirleyici olmayan davranışlara neden olabilir.

Kilitlenme riskinden kaçınmak için, senkronize bir yöntem veya blok içinde kontrolü asla istemciye bırakmayın. Başka bir deyişle, senkronize edilmiş bir bölge içinde, geçersiz kılınmak üzere tasarlanmış genel veya korumalı bir yöntemi çağırmayın. (Bu tür yöntemler genellikle soyuttur, ancak bazen somut bir varsayılan uygulaması vardır.)

Senkronize bölgeyi içeren sınıf açısından, böyle bir yöntem yabancıdır. Sınıfın metodun ne yaptığı hakkında bilgisi ve onun üzerinde kontrolü yoktur. Bir istemci, sınıfa geri çağrı yapan başka bir iş parçacığı oluşturan yabancı bir yöntemin uygulamasını sağlayabilir.

Yeni oluşturulan iş parçacığı daha sonra orijinal iş parçacığı tarafından tutulan aynı kilidi almaya çalışabilir, bu da yeni oluşturulan iş parçacığının bloke olmasına neden olur. İş parçacığını oluşturan yöntem, iş parçacığının bitmesini beklerse, kilitlenme oluşur.

Bunu somut hale getirmek için, bir iş kuyruğu uygulayan aşağıdaki sınıfı düşünün. Bu sınıf, istemcilerin eşzamansız işleme için iş öğelerini kuyruğa almasına olanak tanır. Sıraya alma yöntemi gerektiği kadar sık ​​çağrılabilir.

Yapıcı, kuyruktaki öğeleri sıraya alındıkları sırayla kaldıran ve processItem yöntemini çağırarak bunları işleyen bir arka plan iş parçacığı başlatır. İş kuyruğuna artık ihtiyaç kalmadığında, istemci, devam eden herhangi bir iş öğesini tamamladıktan sonra iş parçacığının düzgün bir şekilde sonlandırılmasını istemek için stop yöntemini çağırır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın