Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Değiştirilebilir Verilere Erişim – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Değiştirilebilir Verilere Erişim – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Domainleri

İş Parçacığı

İş parçacıkları, aynı programda birden fazla etkinliğin aynı anda devam etmesine izin verir. Çok iş parçacıklı programlama, tek iş parçacıklı programlamadan daha zordur, bu nedenle tavsiyesi özellikle burada geçerlidir: Sizi düşük seviyeli çok iş parçacıklı programlama yapmaktan kurtarabilecek bir kitaplık sınıfı varsa, onu kullanın.

Java.util.Timer sınıfı bir örnektir ve Doug Lea’nın util.concurrent paketi, üst düzey iş parçacığı oluşturma yardımcı programlarının eksiksiz bir koleksiyonudur. Uygun olan yerlerde bu tür kitaplıkları kullansanız bile, zaman zaman çok iş parçacıklı kod yazmanız veya sürdürmeniz gerekir. Bu bölüm, net, doğru, iyi belgelenmiş çok iş parçacıklı programlar yazmanıza yardımcı olacak tavsiyeler içerir.

Değiştirilebilir Verilere Erişim

synchronized anahtar sözcüğü, aynı anda yalnızca tek bir iş parçacığının bir deyimi veya bloğu yürütmesini sağlar. Birçok programcı, bir nesnenin başka bir iş parçacığı tarafından değiştirilirken tutarsız bir durumda gözlemlenmesini önlemek için senkronizasyonu yalnızca karşılıklı dışlama aracı olarak düşünür. Bu görünümde, bir nesne tutarlı bir durumda oluşturulur ve ona erişen yöntemler tarafından kilitlenir.

Bu yöntemler durumu gözlemler ve isteğe bağlı olarak bir durum geçişine neden olarak nesneyi bir tutarlı durumdan diğerine dönüştürür. Senkronizasyonun doğru kullanımı, hiçbir yöntemin nesneyi tutarsız bir durumda gözlemlemeyeceğini garanti eder.

Bu görüş doğrudur, ancak tüm hikayeyi anlatmaz. Senkronizasyon yalnızca bir iş parçacığının tutarsız bir durumdaki bir nesneyi gözlemlemesini engellemekle kalmaz, aynı zamanda sıralı olarak yürütülüyor gibi görünen düzenli bir durum geçişleri dizisiyle nesnelerin tutarlı durumdan tutarlı duruma ilerlemesini sağlar.

Senkronize bir yönteme veya bloğa giren her iş parçacığı, aynı kilit tarafından kontrol edilen önceki tüm durum geçişlerinin etkilerini görür. Bir iş parçacığı senkronize edilmiş bölgeden çıktıktan sonra, aynı kilit tarafından senkronize edilmiş bir bölgeye giren herhangi bir iş parçacığı, varsa, o iş parçacığının neden olduğu durum geçişini görür.

Dil, değişken türü uzun veya çift olmadıkça, tek bir değişkeni okumanın veya yazmanın atomik olduğunu garanti eder. Başka bir deyişle, birden fazla iş parçacığı, senkronizasyon olmadan değişkeni aynı anda değiştirse bile, uzun veya çift dışındaki bir değişkeni okumanın, bazı iş parçacıkları tarafından o değişkene depolanan bir değer döndürmesi garanti edilir.


Veri Yönetimi
Veri Yönetimi Bölümü
Veri Yönetimi Nedir
Veri yönetimi kaynak erişimi
Veri yönetimi staj Defteri
Kaynak erişimi nedir
Veri Yönetişimi Nedir
Veri Nedir


Performansı artırmak için atomik verileri okurken veya yazarken senkronizasyon kullanmaktan kaçınmanız gerektiğinin söylendiğini duyabilirsiniz. Bu tavsiye tehlikeli bir şekilde yanlıştır. Atomisite garantisi, atomik verileri okurken bir iş parçacığının rastgele bir değer görmemesini sağlarken, bir iş parçacığı tarafından yazılan bir değerin diğerine görünür olacağını garanti etmez: İplikler arasında güvenilir iletişim ve karşılıklı dışlama için senkronizasyon gereklidir.

Bu, Java programlama dilinin bellek modeli olarak bilinen oldukça teknik bir yönünün sonucudur. Bellek modelinin yaklaşan bir sürümde önemli bir revizyondan geçmesi muhtemel olsa da, bu gerçeğin değişmeyeceği neredeyse kesin.

Değişken atomik olarak okunabilir ve yazılabilir olsa bile, paylaşılan bir değişkene erişimin senkronize edilememesinin sonuçları korkunç olabilir. Aşağıdaki seri numarası üretim tesisini göz önünde bulundurun.

Bu tesisin amacı, 232’den fazla çağrı olmadığı sürece, her createSerialNumber çağrısının farklı bir seri numarası döndürmesini garanti etmektir. Seri numarası üretecinin değişmezlerini korumak için senkronizasyon gerekli değildir, çünkü hiçbirine sahip değildir; durumu tek bir atomik olarak yazılabilir alandan (nextSerialNumber) oluşur ve bu alanın tüm olası değerleri yasaldır.

Ancak, yöntem senkronizasyon olmadan çalışmaz. Artırma operatörü (++), nextSerialNumber alanını hem okur hem de yazar, böylece atomik değildir. Okuma ve yazma, sırayla gerçekleştirilen bağımsız işlemlerdir. Birden çok eşzamanlı iş parçacığı, aynı değere sahip nextSerialNumber alanını gözlemleyebilir ve aynı seri numarasını döndürebilir.

Daha da şaşırtıcı bir şekilde, bir iş parçacığının, sıfırdan n’ye kadar bir seri numarası dizisi elde ederek, tekrar tekrar üretSerialNumber’ı çağırması mümkündür, ardından başka bir iş parçacığı, createSerialNumber’ı çağırır ve bir seri numarası sıfır alır. Senkronizasyon olmadan, ikinci iş parçacığı birincisi tarafından yapılan güncellemelerin hiçbirini görmeyebilir. Bu, yukarıda belirtilen bellek modeli sorununun bir sonucudur.

createSerialNumber yöntemini düzeltmek, senkronize edilmiş değiştiriciyi bildirimine eklemek kadar basittir. Bu, birden çok çağrının araya girmemesini ve her çağrının önceki tüm çağrıların etkilerini görmesini sağlar. Yöntemi kurşun geçirmez hale getirmek için, int yerine long kullanmak veya nextSerialNumber sarmak üzereyse bir istisna atmak akıllıca olabilir.

Ardından, bir iş parçacığını durdurma işlemini düşünün. Platform, bir iş parçacığını istemeden durdurmak için yöntemler sağlarken, bu yöntemler, doğal olarak güvenli olmadıklarından kullanımları nesne bozulmasına neden olabileceğinden kullanımdan kaldırılmıştır. Bir iş parçacığını durdurmak için önerilen yöntem, iş parçacığının kendisini durdurmak olduğunu belirtmek için değeri değiştirilebilen bir alanı yoklamaktır.

Alan tipik olarak bir boolean veya bir nesne referansıdır. Böyle bir alanı okumak ve yazmak atomik olduğundan, bazı programcılar alana erişirken senkronizasyondan vazgeçmeye eğilimlidir. Bu nedenle, buna benzeyen kodu görmek nadir değildir.

Bu kodla ilgili sorun, senkronizasyon olmadığında, durdurulabilir iş parçacığının başka bir iş parçacığı tarafından yapılan stopRequested değerindeki bir değişikliği ne zaman “göreceğinin” garantisinin olmamasıdır.

Sonuç olarak requestStop yöntemi tamamen etkisiz olabilir. Çok işlemcili bir bilgisayarda çalışmıyorsanız, uygulamada sorunlu davranışı gözlemlemeniz pek olası değildir, ancak hiçbir garanti yoktur. Sorunu çözmenin basit yolu, tüm erişimi stopRequested alanına senkronize etmektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın