Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Ölçüm Göstergeleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Ölçüm Göstergeleri

Birden Fazla Reklam Ekleme

Web Ölçüm Göstergeleri

Web’de bir reklamın görüntülenmesini belirtmek için izlenimden bahsediyoruz. Gösterim sayısı bu nedenle bu reklamın görüntülenme sayısıdır. Reklamvereni ücretlendirmek için kullanılabilecek birimlerden biridir ve bir pazarlama kampanyasının başarısını ölçmek için yapılan hesaplamalarda da kullanılır.

Seçilen reklam yöntemine bağlı olarak, gösterim sayısını örneğin günlük veya tek kullanıcı başına sınırlamak mümkündür: buna sınırlama denir (yani kelimenin tam anlamıyla bir üst sınır belirlemek).

Bir kullanıcı bir reklama maruz kaldığında ve üzerine tıkladığında, oldukça mantıklı bir şekilde bir tıklamadan bahsediyoruz. Bir reklama yapılan tıklama sayısı, faturalama için de kullanılabilir ve gösterim sayısıyla birlikte, aşağıdaki formüle göre tıklama oranını (İngilizce Tıklama Oranı, çok sık bulunan TO olarak kısaltılır) belirlemek için kullanılır. 

Tıklanma oranı ne kadar yüksek olursa, reklamın o kadar etkili olduğu kabul edilir. Bir reklamın başarısının daha kesin ve ilgili bir ölçüsü, oluşturduğu dönüşüm oranıdır, yani siteye getirdiği ve ziyaretlerini ticari bir bağlantıyla gerçekleştiren ziyaretçi sayısıdır. bir ürünün satın alınması vb.). Bazen satın alma olarak da adlandırılır.

Genel olarak, bir reklama yapılan tıklamanın mutlaka bir dönüşümle sonuçlanması gerekmez. Ayrıca çoğu zaman, dönüşüm hemen gerçekleşmez: Bir kullanıcı, henüz çalışma ve ürünleri karşılaştırma aşamasındayken, reklamlarınız aracılığıyla sitenize getirilebilir.

Bu aşama aşağı yukarı uzun olabilir (birkaç saat, birkaç gün) ve dolaylı dönüşümlere yol açabilir: İnternet kullanıcısı, reklamınızdan farklı bir yolla sitenize geri döner (tarayıcısına kaydedilen yer imi, URL’sinin doğrudan girilmesi). 

Bu dönüşümlerin ölçülmesi daha zor olsa da, yine de bunların izlenmesini mümkün kılan, örneğin tanımlama bilgilerini temel alan yöntemler vardır.

Bu maliyet, her satın almada elde edilen ortalama kârla karşılaştırılmalıdır. Örneğin, bir e-ticaret sitesi bağlamında, EBM’nin bu satın almalar yoluyla yapılan alışveriş sepetinin ortalama tutarı ile karşılaştırılması gerekir.

Faturalandırma Yöntemleri

Bu kavramlardan, bir reklam kampanyasını faturalandırmak için çeşitli yöntemlerin mümkün olduğunu görüyoruz. Bin Gösterim Başına Maliyet (BGBM), reklamverenin reklamının görüntülenme sayısı için ücretlendirilmesinden oluşur.

Bu yöntem, geleneksel reklam panoları için kullanılana çok benzer. Tıklama Başına Maliyet (TBM) faturalandırması bağlamında, reklamveren yalnızca reklamına gerçekten yapılan tıklamalar için ödeme yapar. Böylece internet kullanıcısının sitesine en azından bakmış olması sağlanmaktadır.

Başka bir yöntem de yalnızca dönüşümler için ücret almaktır. Buna Edinme Başına Maliyet (EBM) denir. Bu yöntem, dönüşüm izlemenin ayarlanmasını gerektirdiğinden, belirli reklam vektörlerinde daha nadiren sunulur. Öte yandan, ortaklık veya üyelik çözümlerinde oldukça yaygın olarak karşımıza çıkmaktadır.

EBM’nin özel bir durumu, bir ürünün satışından alınan komisyona karşılık gelen Satış Başına Maliyet’tir. Bu çözüm yalnızca e-ticaret siteleri bağlamında geçerlidir ve yalnızca bir markanın bilinirliğini artırmayı amaçlayan bir kampanya bağlamında uygun değildir.

Seçilen faturalandırma yönteminden bağımsız olarak, etkin BGBM’yi veya eBGBM’yi, yani bir kampanyanın görüntüleme sayısına indirgenmiş maliyetini hesaplayabilirsiniz. Faturalama yönteminden bağımsız bir göstergedir ve bu nedenle maliyetleri karşılaştırmayı mümkün kılar.

Mevcut sistemlerin çoğunda, reklamverenin ödemeye razı olduğu maliyetin (ister BGBM, ister CPC veya CPA olsun) bir sistem açık artırmasına tabi olduğuna dikkat edilmelidir. Ne kadar çok ödemeye hazırsanız, görüntülenme şansınızı o kadar artırırsınız.


Web sitesi trafik sorgulama
Speedtest
Google web sitesi hız testi
Google test My site
Website traffic checker
Hız Testi
Similarweb
Site açılış hızı


Pazarlama Kampanyasının Maliyeti ve Başarısı

Çevrimiçi reklamcılık çözümlerini tartışmadan önce, bir ön sorumluluk reddi beyanı: pazarlama kampanyalarının maliyeti ve sonuçları büyük ölçüde değişebilir.

Maliyet açısından, seçilen reklam yöntemini, fiyatlandırma yöntemini (karşılaştırılabilir değerler elde etmek için etkin BGBM’yi kullanmayı unutmayın) ve aynı zamanda faaliyet sektörünün rekabet gücünü de dikkate almalısınız.

Sonuçlar düzeyinde, reklam yönteminin etkisini, reklam ortamınızın kalitesinden (reklam, afiş, e-posta), kampanyanızın gerçek bir müşteri ihtiyacına uygunluğundan, bulunduğunuz ülkeden ayırmak çok zor olabilir. müşterilerin menşei ve reklamcılıkla ilişkileri.

Bu bağlamda rakamlar vermek yanıltıcı veya hayal kırıklığı yaratacaktır ve bu nedenle, size X Euro’dan daha düşük bir kampanya veya hedef kitlenizde %Y artış garantisi vermemeye dikkat edeceğiz. Bu ayrıca, sorununuzu bilmeden önce bile size çok kesin sayısal sonuçlar vaat eden ajanslarla çalışırken dikkatli olmanızı teşvik etmelidir.

Bir e-posta kampanyası, çeşitli amaçları olabilen çeşitli e-posta adreslerine bir reklam mesajı göndermekten oluşur: alıcıyla iletişim başlatmak, onu şirketin web sitesine başvurmaya davet etmek, bir yarışmaya katılmasını sağlamak, onu teşvik etmek. e-postayı kişilerine iletin.

Adres dosyasını elde etmek için birkaç çözüm vardır. En yaygın olanı, dosyayı bir servis sağlayıcıdan kiralamak veya satın almaktır. Bu durumda, faturalandırma adres sayısına göre yapılır. Fiyatlar, hizmet sağlayıcının her adres için sahip olduğu bilgilerin ayrıntı düzeyine (demografi, ilgi alanları vb.) bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir.

Daha zahmetli ama bir bakıma daha güvenilir olan başka bir çözüm, örneğin sitenizde bir haber bültenine abone olmayı önererek, adres dosyasını kendiniz oluşturmaktır. Siteniz Drupal veya Joomla! gibi bir içerik yönetim sistemini temel alıyorsa, hem kurulumu kolay hem de katılım ilkesine uyulmasını garanti eden birçok posta listesi yönetim modülü vardır.

Avantajlar ve Dezavantajlar

Her durumda, maliyet kağıt postadan daha düşük kalır. Gönderim yoğun ve hedeflidir, geri dönüş hızlı bir şekilde görünür (genellikle gönderildikten sonra 48 saat içinde) ve ölçülebilir (örneğin, e-postaya belirli bir bağlantı ekleyerek).

Alıcıların alıcılığı değişkendir ve belirli teknik parametrelerin karşılanması gerekir (spam filtreleme, resimleri reddetmek veya e-postaları yalnızca metin modunda okumak için yapılandırılmış posta istemcisi). Program ve gönderme günü (tercihen sabah ve hafta içi) de bir rol oynar.

Adres dosyasının nasıl oluşturulduğuna bağlı olarak, e-posta gönderme iki ucu keskin bir kılıç olabilir: katılım ilkesine uyulsa bile, alıcının onayını nerede verebileceğini kontrol etmesi her zaman kolay değildir ( “ticari ortak” kavramı bazen çok geniştir).

Ayrıca, bu kanal aracılığıyla alınan e-postaların hacmi spam olarak algılanan boyutlara ulaşabilir: bu nedenle, postalarınızın sayısını sınırlayarak bu hoş olmayan izlenime katkıda bulunmaktan kaçının. Bu nedenle, adres sağlayıcının kalitesi ve itibarı, herhangi bir kampanyadan önce kontrol edilmesi gereken unsurlardır: e-postanın alıcılarıyla etkileşim kurduğunuz, onun değil, sizin imajınızdır.

E-postanın tasarımı, kampanyanın başarısında çok önemlidir. Konusu özlü ve akılda kalıcı olmalıdır çünkü alıcının açıp açmamasına karar verecek olan unsurdur. E-posta kutusunu karıştırmamak (veya daha kötüsü, bir posta sunucusu tarafından reddedilmemek) için içerik düzgün ve hafif olmalıdır.

Yasanın gerekliliklerini yerine getirmek için, zorunlu yasal bildirimleri (adres, şirket adı vb.) ve ayrıca posta listesinden çıkmak için bir bağlantı eklemelisiniz. Daha ileri gitmek için, abonelikten çıkma prosedürünün mümkün olduğunca basit hale getirilmesi arzu edilir (bu nedenle, birkaç ay önce oluşturulan ve bu arada potansiyel olarak kaybolan veya unutulan oturum açma kimlik bilgilerini istemekten kaçınmak daha iyidir).


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın