Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

WEB OKUYAZARLIĞI – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

WEB OKUYAZARLIĞI – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Teklif Simülasyon Aracı

BASKI VE WEB OKUYAZARLIĞI

Çoğu eğitimci, İnternet’in tüm içerik alanlarında öğrenci öğrenmesini geliştirmek için muazzam bir potansiyele sahip olduğu konusunda hemfikirdir; ancak çoğu eğitimci, zorlayıcı soruları yanıtlamak için Web’i kullanmanın zor olduğu konusunda da hemfikirdir.

Bunun nedeni, oldukça basit bir şekilde, Web’de bilgi bulmanın zor olmasıdır. Bu hem çocuklar hem de yetişkinler için geçerlidir, özellikle bilgisayar konusunda acemiyseler geçerlidir.

Yıllardır, kütüphane gibi geleneksel mekanlarda bilgi bulmanın genç öğrenciler için zor olduğu kanıtlanmıştır, ancak bilgiyi Web’de bulmak ve anlamak daha da zordur.

Öğrencilerin en azından bir bilgi ihtiyacını tanımlayabilmeleri, bu ihtiyacı karşılamak için hangi kaynakları kullanacaklarını bulabilmeleri, buldukları bilgileri değerlendirebilmeleri, birden çok kaynaktan bilgileri okuyup sentezleyebilmeleri ve hatta belki de tüm bu başıboş parçaları dönüştürebilmeleri gerekir. bilginin orijinal bir şeye dönüştürülmesi. Bu, her yaştan pek çok öğrencinin zor bulduğu oldukça karmaşık bir süreçtir.

Neyse ki, öğrencilere Web’deki bilgileri yönetme stratejilerini öğretebiliriz. Ayrıca, birden fazla öğrenme hedefini ele alabilir ve aynı anda içerik alanlarında çok sayıda öğrenme standardını karşılayabiliriz.

Bu çalışmanın birincil amacı, Web’de okuma ve öğrenmenin karmaşıklığını açıklamak ve ardından sınıfınız için pratik öğretim fikirleri ve araçları sunmaktır. Okuyucuların Web’de bilgi bulmak için ihtiyaç duyduğu stratejileri anlama konusundaki temel yaklaşımımız, öğrenme, okuma süreci ve etkili öğretim uygulamaları hakkında halihazırda bildiklerimizi geliştirmektir.

Bu bilgiyi dijital metinlere, sınıflara ve Web’de öğrenmeye uygulamak, çevrimiçi sorgulamanın neleri kapsadığını anlamamıza yardımcı olur. Bu anlayışı oluşturduktan sonra, kullanıma hazır Web etkinliklerini, uygun bir metafor olarak hizmet eden QUEST kısaltmasını kullanarak otantik (öğrenci tarafından oluşturulan ve amaca yönelik) İnternet araştırması bağlamına yerleştireceğiz. Web’de bilgi bulma ve anlamanın yinelenen süreci söz konusudur.

Bugün elimizde o kadar çok bilgi var ki, hiç kimse hepsini elinde tutamaz. Bu nedenle, mevcut kaynaklar hakkında bilgi sahibi olmak ve mümkün olan en verimli yöntemleri kullanarak bilgi bulmak için esnek stratejilere sahip olmak çok önemlidir. Bilgi Çağında, bilgi bir güç biçimidir; ancak, hiç kimse dünyadaki tüm bilgilere “sahip olamayacağına” göre, en değerli varlık bilgiyi uygun bir şekilde bulma yeteneğidir.

Ders kitapları, ansiklopediler ve diğer geleneksel bilgi medyası biçimleri hala son derece faydalı kaynaklar olsa da, İnternet’in genişlik, derinlik ve dolaysızlık açısından önceki tüm bilgi teknolojilerini çok geride bıraktığına şüphe yoktur.

İnternet, okullarda, evde ve işyerinde bilgi edinmenin ayrılmaz bir parçası haline geldi; ancak araştırmacılar, her yaştan insanın bu benzersiz kaynağı kullanarak bilgi bulmada şaşırtıcı derecede yetersiz olduğunu keşfettiler.

Kütüphaneye hızlı bir gezi yaparak kolayca elde edilebilen geleneksel metinlerin aksine, yararlı çevrimiçi metinleri bulmak daha zor olabilir. Kaynakların nasıl bulunacağını, ne zaman kullanılacağını, onlarla ne yapılacağını ve hangi kaynakların eldeki iş için en iyi olduğunu bilen öğrenciler, bu anlayışa sahip olmayanlara göre önemli avantajlara sahip olacaktır.


Web okuryazarlığı pdf
Sağlık Okuryazarlığı Sınav Soruları
Web Okuryazarlığı Çıkmış sorular
Sağlık okuryazarlığı pdf
Web TABANLI KODLAMA
Sağlık Okuryazarlığı Vize Soruları
Teknoloji okuryazarlığı
Web Okuryazarlığı Ders Notları


İlginç bir şekilde, 12 ila 17 yaşları arasındaki Amerikalı gençlerin %73’ü, deneme yanılma yaklaşımını kullanarak evde internette bilgi aramayı kendi kendilerine öğretiyor.

Öğrenciler ayrıca, okul ödevleri için internette bilgileri nasıl bulacaklarını gösterme konusunda öğretmenlerden daha çok arkadaşlarına ve sınıf arkadaşlarına güvenirler.

Öğrencilerin birbirlerine internet kullanımı hakkında ders vermelerinin bir tehlikesi, bu kritik okuryazarlık hakkında yanlış bilgileri çoğaltabilmeleridir. Bu eğilime karşı koymak için, İnternet okuryazarlığı sistematik olarak K–12 müfredatına dahil edilmelidir.

Öğrencilerin gelişigüzel araştırma alışkanlıkları yerine sistematik geliştirmeleri için okulların günümüz bilgi kaynaklarını anlamaya yönelik stratejiler öğretme görevini üstlenmesi zorunludur.

Ancak, tüm bu eğitimi bilgisayar öğretmenlerine ve medya uzmanlarına bırakamayız çünkü gerçek araştırma bağlamında öğrencilerle bireysel olarak çalışmak için nadiren yeterli zamanları olur. Sınıf öğretmenlerinin de harekete geçmesi gerekiyor, çünkü aşağıdaki istatistiklerin açıkça gösterdiği gibi, İnternet kalıcıdır.

Okullarda İnternet Kullanımı

Ulusal Eğitim İstatistikleri Merkezi’ne (NCES) göre, tüm ABD devlet okullarının %100’ünün internet erişimi vardır ve tüm ABD devlet okullarının %93’ünün eğitim alanlarında internet erişimi vardır. Son on yıldaki inanılmaz bilgisayar benimseme oranı, “televizyonlar, radyolar, telefonlar, VCR’ler ve hatta kitaplar dahil olmak üzere önceki herhangi bir teknoloji için okullarda eşi benzeri görülmemiş” olmuştur.

Bu erişimin kalitesi de artıyor. 2003’te ABD devlet okullarının %95’i, öğrencilerin daha hızlı İnternet erişiminin yanı sıra ses ve video gibi yoğun bellek kullanan multimedya deneyimlemelerine olanak tanıyan geniş bant bağlantılarına sahip olduğunu bildirdi.

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birçok okul bölgesi, dizüstü bilgisayarlarla aynı hıza ve taşınabilirliğe sahip olan ancak öğrencilerin elinde çok daha küçük ve daha dayanıklı olan dizüstü bilgisayarlar ve el cihazları gibi daha yeni, daha taşınabilir teknolojilere doğru ilerliyor.

2001’de bir İnternet ve American Projesi, Amerikalı çevrimiçi gençlerin %94’ünün interneti okulda araştırma amacıyla kullandığını ve %71’inin son büyük okul projelerinde bilgi kaynağı olarak çoğunlukla internete güvendiğini bildirdi. 

Elektronik kaynaklar, özellikle lise öğrencileri ve lisans öğrencileri arasında bilgi toplamak için birincil araçlar haline geldi ve ilkokul ve ortaokul öğrencilerinin de interneti okul araştırma projeleri için daha sık kullandıklarını biliyoruz.

Standartlaştırılmış değerlendirmeler henüz yetişmemiş olsa da, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki çoğu eyalet artık çevrimiçi okuryazarlığı temel öğrenme standartlarına dahil ediyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın