Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Evlerde İnternet Kullanımı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Evlerde İnternet Kullanımı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil Reklam Oluşturma

Evlerde İnternet Kullanımı

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki tüm hanelerin yaklaşık %75’i 2004 yılında İnternet erişimine sahip olduklarını bildirdi. Daha önce İnternet kullanmamış olanların %47’si, yakında çevrimiçi olmalarının bir şekilde veya çok muhtemel olduğunu belirtti.

ABD’de geniş bant İnternet erişimi olan hanelerin yüzdesi, 1998 ile 2001 arasında her yıl ikiye katlandı, “evlerde telefonlar, renkli televizyonlar, VCR’ler, cep telefonları ve çağrı cihazları dahil olmak üzere önceki tüm teknolojilerin benimsenme oranı”.

İnterneti sık kullandığını bildiren Kanadalı gençlerin %99’u ve her gün İnternet kullandığını bildiren Kanadalı öğrencilerin yaklaşık %50’si dahil olmak üzere öğrencilerimiz evde internette çok zaman geçiriyorlar.

Bu gençler ve “Y kuşağı” olarak adlandırılan ilk dünya akranları, okul dışında günde ortalama 6,5 saat medya kullanımıyla meşgul oluyorlar.

Bu kullanımın çoğu muhtemelen oyun oynamaya ve çeşitli sohbet biçimlerine atfedilebilse de, bilgisayarı herhangi bir amaçla düzenli olarak kullananlar, çevrimiçi okuma ve araştırma yaptıklarında kendilerine fayda sağlayacak değerli operasyonel ve gezinme becerileri kazanıyorlar.

İş Yerinde İnternet Kullanımı

Amerika Birleşik Devletleri’nde, işyerinde İnternet kullanımında büyük artışlar olmuştur. Sadece bir yıl içinde, 2000 ve 2001 yılları arasında, 25 yaş ve üstü çalışan tüm yetişkinler arasında işyerinde İnternet kullanımı yaklaşık %60 artarak işgücünün %26’sından %42’ye yükseldi.

Bu oran artışı devam ederse birkaç yıl sonra neredeyse herkes iş yerinde internet kullanıyor olacak. Bugünün öğrencilerini yarının işyerinde başarılı olmaya hazırlamak istiyorsak, onlara Web okuryazarı olmayı öğretmeye başlasak iyi olur.

Web okuryazarlığı, bilginin İnternette sunulduğu tüm yollara aşinalık ve akıcılık gerektirir; örneğin web sayfaları, e-posta, anlık mesajlaşma, bloglar ve wiki’ler.

NASIL ÖĞRENİLECEĞİNİ ÖĞRENMEK

Bu bölüme rehberlik eden sorular “Öğrenme nedir?” ve “Öğrenmeyi teşvik etmenin bazı etkili yolları nelerdir?” Bu bölümü atlayıp doğrudan  öğretim fikirlerine ve ders planlarına atlamak cazip gelse de, bu kitapta sunulan kavramları şekillendiren temel inançları anlamak önemlidir. İnançlar, sınıftaki kararlarımız ve eylemlerimiz için çerçeve sağlar.

Açıkça ifade etsek de etmesek de, her öğretmenin insanların nasıl öğrendiğine dair bir teorisi veya inançları vardır. Çoğu öğretmen, kişisel bir eğitim felsefesi oluşturmak için teori parçalarını toplar.

Bu felsefe, fen deneyleri yapmaktan şiirleri tartışmaya, sınıf mobilyalarını nasıl düzenleyeceğimize karar vermeye ve bilgi bulmak için Web’i kullanmaya kadar sınıflarımızda verdiğimiz günlük kararlara rehberlik eder. Büyük ve küçük, öğretimsel kararlar, kendi inançlarımız tarafından yönlendirilir.

Tüm öğrencilere her zaman ve her yerde ulaşacak tek bir öğretim yöntemi olmadığına inandığımız için, yeni görevlerle karşılaştıklarında bilgilerini ve stratejilerini uyarlayabilmeleri ve geliştirebilmeleri için çocukların nasıl öğreneceklerini öğrenmelerine yardımcı olmamız zorunludur.


Ev interneti kaç mbps olmalı ekşi
Ev internet hızı kaç olmalı
Türk Telekom altyapı olmadan internet
Türk Telekom altyapısız internet Fiyatları
16 Mbps internet hızı kaç olmalı
Altyapısız internet
TurkNet altyapısız internet
Binada internet altyapısı yok ne yapmalıyım


Bu duruşa dayanarak, öğrenme felsefemiz son derece uyumlu üç teoriyi birleştirir: yapılandırmacılık (yaparak öğrenme), sosyokültürelcilik (başkalarıyla öğrenme) ve göstergebilim (semboller yoluyla öğrenme).

Bu kombinasyon, “İnsanlar, çoklu işaret sistemlerini kullanarak sosyal olarak konumlanmış bağlamlarda anlamı inşa eder ve yapısökümüne uğratır” şeklinde bir öğrenme tanımına yol açar. Basitçe söylemek gerekirse, otantik amaçlar için başkalarıyla iletişim kurarak dünyayı anlamlandırmaya çalışırız. Bu şekilde bebekler konuşmayı, çocuklar okumayı öğrenir ve insanlar Web’de gezinmeyi ve kavramayı öğrenirler.

Bu bölümde, her teorinin kısa bir açıklamasını, sınıfta tipik olarak nasıl uygulandığına ve Web’de okumanın bu bakış açılarının her birinden öğretimi nasıl etkilediğine dair bir örnek izler.

Sorgulamaya dayalı öğrenmeyi, üç öğrenme kuramından da yararlanan bir öğretim yaklaşımı örneği olarak kullanıyoruz. Ardından, bu teorilerle tutarlı olan ve herhangi bir bağlamda, özellikle de Web’de öğrenmeye kolayca uygulanabilen etkili öğretimin dört öğesini sunuyoruz. Son olarak, öğretmenlerin öğrenme için Web tabanlı bir bağlam kullanırken karşılaştıkları zorlukların birçoğunu tartışacağız.

İnsanlar Nasıl Öğrenir?

İnsanların nasıl öğrendiğini anlamak, eğitim, dilbilim, psikoloji, sosyoloji, antropoloji ve nörobilim gibi çok çeşitli alanlardan teorisyenler ve araştırmacılar için büyük bir ilgi konusu olmuştur. Yıllar boyunca pek çok teori popüler hale getirildi, ancak üç tanesi Web’de okumak ve öğrenmek için gerekli olan daha yeni okuryazarlıklarla ilgili çalışmalarımızla özellikle ilgili olarak öne çıkıyor. Her bir teoriyi, sınıf ortamında ve Web’de nasıl uygulandığını göstermek için örnekler kullanarak mümkün olduğu kadar kısa ve öz bir şekilde sunuyoruz.

Yaparak Öğrenme: Yapılandırmacılık

Yapılandırmacılığın temel önermesi, öğrenmenin, öğrencilerin mevcut bilgilerine dayalı olarak yeni fikirler veya kavramlar oluşturdukları aktif bir süreç olduğudur.

Yapılandırmacı sınıflarda öğretmenler, her zaman onlara ne düşüneceklerini söylemesi için öğretmene güvenmek yerine, öğrencileri kendi keşiflerini yapmaya teşvik eder. Yapılandırmacı öğretmen genellikle şöyle tanımlanır: Öğretmenin birincil işi bilgi dağıtmak olan bir otorite figürü olarak görüldüğü daha geleneksel sınıflarda olduğu gibi, “sahnedeki bilge” yerine “yandaki rehber” önem kazanır.

Yapılandırmacı ilkelerin rehberliğinde öğretmenler bardağın boş değil, dolu tarafını görürler; başka bir deyişle, bizim işimiz bilgiyi öğrencilerimizin kafasına dökerek aktarmak değil, öğrencilerin kendi kişisel anlamlarını ve çağrışımlarını yaratmalarına imkan veren aktif öğrenme fırsatları oluşturmaktır.

Bu bakış açısından, müfredatın birçok yönü öğrenciler ve öğretmenler arasında müzakere edilir, böylece öğrenciler güçlendirilir ve öğrenme sürecine dahil edilir. Daha sonra tartışacağımız gibi, bu pedagojik bakış açısı özellikle Web tabanlı sorgulama için çok uygundur.

Strateji Talimatı

Yapılandırmacı yönelimli öğretmenler tarafından kullanılan bir öğretim yaklaşımının klasik bir örneği, bilişsel strateji eğitimi veya öğrencilere öğrenmek ve okumak için kullandıkları düşünme kalıplarının farkına varmalarını öğretmektir.

Stratejiler, öğrencilerin bir kavramı anlamalarını geliştirmek için kullandıkları kafalarındaki süreçlerdir. Bazı öğrenciler kendi başlarına esnek stratejiler geliştirseler de, birçoğu bu alanda açık öğretimden yararlanır. Strateji öğretimi genellikle bir uzmanla, belki de bir okuma öğretmeniyle, metinleri okurken kullandığı stratejileri modellemesiyle başlar.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın