Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Grup Planlama Sayfaları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Grup Planlama Sayfaları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Çevrimiçi Pazarlama Planı Sağlamak

Grup Planlama Sayfaları

Bu bölümde daha önce önerdiğimiz gibi, öğrencileri wiki proje planlamasına davet ederek ivme kazanmaya yardımcı olabilirsiniz. Viki projesi sırasında her grubun tamamlayacağı ilk görev olarak genellikle bir grup planlama sayfası atarız. Plan üzerinde çalışmak, grup üyelerinin birbirlerini tanımalarına ve ayrıca proje hedefleri, çıktıları ve zaman çizelgeleri konusunda biraz taahhüt ve sahiplik kazanmalarına olanak tanıyan, düşük riskli, işbirliğine dayalı bir görevdir.

Profil Sayfaları Viki projesini kişiselleştirmek ve bireysel grup üyelerinin tercihlerini ve çalışma stillerini ifşa etme ihtiyaçlarını sürdürmek için, profil sayfaları eklenebilir ve grup planlama sayfasından köprülenebilir. Her ekip üyesi, üzerine bir resim ve kısa bir giriş ekleyebileceği ve ayrıca rol tercihlerini, yeteneklerini, sınırlamalarını, bağlantılarını ve iletişim bilgilerini ifşa edebileceği tek bir kişisel sayfaya katkıda bulunur.

Ön Yazı

Çoğu yazma görevinde olduğu gibi, işbirlikçi yazma tipik olarak bir beyin fırtınası veya ön yazma aşamasıyla başlar. Ön yazma, yazmaya başlamadan önce düşünce ve fikirleri organize etme sürecidir. Ön yazı, diyagramlar veya ağlar, beyin fırtınası yapılmış listeler, temel kaynakların listeleri ve ana hatlar dahil olmak üzere birçok farklı biçim alır.

Öğrencileri wiki içinde önceden yazmaya teşvik edin. İlk wiki katkılarının mükemmel yazı örnekleri olması gerekmediğini bilmelerini sağlayın. Wiki dışındaki kelime işlem programlarında ön yazma ve taslak oluşturma konusunda cesaretinizi kırın.

Wiki’nin paylaşılan bir çalışma alanı olarak avantajı, grup üyelerinin süreç boyunca işbirliği yapabilmesi ve yapması gerektiğidir. Her wiki, taslak oluşturma, gözden geçirme ve yapıcı düzenleme aşamalarından geçmeden önce bir “çirkin ördek yavrusu” aşamasından geçer.

Kendi Kendine Organizasyonu Teşvik Etmek

Ön yazımdan sonra, gruplar artan üretkenlik, içerik ekleme ve içeriği detaylandırma ve hızlı bir şekilde yeni sayfalar geliştirme aşamasına girerler. Wiki, boyut ve giriş sayısı bakımından büyüyor. Bununla birlikte, işbirlikçi bir wiki projesinde aranan tek şeyin nicelik olmadığı gruplara sıklıkla hatırlatılmalıdır.

Anlamlı bir öğrenme etkinliği olmak için, wiki projesi uyum, kalite ve yenilik için çaba gösterecektir. Bir öğretim üyesinin belirttiği gibi, “Wiki, böl ve fethet yazma yaklaşımından kaynaklanan metin ve grafiklerden oluşan yamalı bir yorgandan daha fazlası olmalıdır.” Wiki, gerçek işbirliğini temsil etmeli ve parçalarının toplamından daha büyük ve daha yenilikçi bir bütünle sonuçlanmalıdır.

Bunu başarmak için, grupların ara sıra wiki projesinin görevlerinin dışına çıkması ve derinlemesine düşünme ve değerlendirme alıştırmalarına katılması gerekir. Kendini örgütlemeyle sonuçlanan, eylem ve yansıtma arasındaki bu kusursuz harekettir.

Gruplar davranış, yansıma ve uyum arayışına girdikçe, sonuçları farklı, benzersiz ve kendi kendine organize olur. “Yaşayan bir sistem, kendi kendini organize edebilmek için çevresinden haberdardır ve sürekli olarak çevresinden geri bildirim alır. Bu geri bildirim, yaşayan sistemin temel kimliğini koruyan ayarlamalar yapmasına izin verir”.

Ayrıca, kendi kendine organize öğrenmenin doğasında bulunan beş temel davranış olduğunu öne sürüyor:

• Harekete geçmek
• Soru sormak
• Kişisel farkındalık geliştirme
• Seçimler yapmak
• İşbirliği

Arama Davranışlarını Teşvik Edin

Başarılı olmak için öğrencilerin ilginç, teşvik edici sorular sormaları gerekir. Öğrencileri, yalnızca zor sorular sormakla kalmayıp, aynı zamanda cevapları arayıp bulmak için arama davranışları sergilemeye teşvik edin.

• Bu konuyu ele almak için bir sayfa eklersek ne olur?
• Konuları yeni bir düzende yeniden düzenlersek ne olur?
• Diğer gruplar (şirketler, kuruluşlar) bu soruyu nasıl yanıtladı?
• Bu sorunu çözmenin başka yolları var mı?

Öğrenciler bu soruları eğitmen olarak doğrudan size yöneltebilirler. Hatta sizi wikilerinin içeriğini düzenlemeye davet edebilirler. Ancak soruları doğrudan yanıtlamak yerine, grubu soruyu yanıtlamaya yardımcı olabilecek çevrimiçi kaynaklara, materyallere veya kilit uzmanlara yönlendirin. Viki eğitmeni için temel kural şudur: Sayfalarını Asla Düzenlemeyin! Yorum yapmaktan çekinmeyin, ancak her zaman grubun wiki içerikleri ve sonuçları üzerindeki sahipliğini koruyun.


Şirketlerin kullandığı programlar
Google project
Proje planlama aşamaları
İş planlama Programı
Günü planlama programı
Google proje yönetimi sertifikası
Proje planlama Nedir
Planlama uygulaması


Kişisel Farkındalık ve Yansıma

Yansıtma, çevrimiçi öğrencilerin doğal olarak meşgul olma eğiliminde olduğu bir şey değildir. Kendini bir wiki projesine kaptırmış öğrencilerin dışarı çıkıp yansıtmaları için biraz yönlendirmeye ihtiyacı olabilir. Bu varsayım göz önüne alındığında, wiki projelerimize bir yansıma bileşeni oluşturmayı öğrendik. Düşünceler, günlükler, bloglar ve haftalık raporlar dahil olmak üzere birçok biçimde olabilir.

Biçimi ne olursa olsun, derinlemesine düşünme etkinliklerinin bireysel grup üyelerine, genellikle işbirlikçi alanda kaybolan kişisel görüşleri, endişeleri ve soruları paylaşma fırsatı sunduğunu bulduk. Bu yansımalar, öğrencilerin hem içeriğin hem de işbirlikçi grup sürecinin anlamını işlemesine yardımcı olur.

Zorlu Gruplar

Grubun kendi kendini örgütlemesindeki bir diğer önemli faktör, çevreden gelen geri bildirimin mevcudiyetidir. Çevrimiçi öğretim üyesinin bu aşamadaki birincil rolü, grupları zorlayacak ve onları seçimler ve uyarlamalar yapmaya yönlendirecek geri bildirim sağlamaktır. Geri bildirim resmi veya gayri resmi olabilir.

Resmi geri bildirim, bir değerlendirme listesiyle desteklenen, projenin orta nokta değerlendirmesiyle temsil edilebilir. Gruplar genellikle gayri resmi geri bildirime daha kolay yanıt verir. Periyodik olarak bir gruba “Projenizin güçlü yönleri olarak neleri görüyorsunuz?” veya “Bir sonraki adımlarınız neler ve neden?” grubun süreci ve sonuçlarının gayrı resmi bir değerlendirmesine kapı açar.

Bu değişimlerde, öğrencileri bir sonraki adıma geçmeye zorlama fırsatlarını izleyin. Onlara örneğin, “Konularınızı düzenlemede büyük ilerleme kaydettiniz. Ancak, bazı girişleriniz kısadır. Hangi alanlara daha fazla ayrıntı eklemeyi planlıyorsunuz? Bu konunun üzerine eğilmekte fayda vardır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın