Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web İpuçları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web İpuçları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

Web İpuçları

Bir formu doldurmaya veya bir görevi tamamlamaya çalışırken, kullanıcıların bir sayfadaki bir veya daha fazla öğe hakkında soruları olabilir. Uygulama düzeyinde yardım bu tür bilgileri içerse de, kullanıcıların uygulamanın farklı bir bölümüne gitmelerini istemek istenmeyebilir, çünkü bunu yapmak kullanıcıların görev bağlamlarını veya daha da kötüsü bilgilerini kaybetmelerine neden olabilir.

Kullanıcıların işini kolaylaştırmak ve bağımsız yardım modülünde uygun bölümleri ararken zaman kazanmak için kullanıcıların bilgi ihtiyaçları ve görevleri bağlamında yardım sunun. Bu, fareyle üzerine gelme ipuçları veya araç ipuçları şeklinde olabilir, “Bu nedir?” bilgi için bağlantı ve satır içi istemler.

Kullanıcıların görevleri bağlamında yardım sunmak ve onu sorunlu alana daha yakın bir yere yerleştirmek, kullanıcıların sorularını yanıtlama olasılığını artırır ve yardıma ihtiyaç duyma hissini ortadan kaldırır. Ek olarak, kullanıcıların görev bağlamlarını korumalarına izin vererek ve farklı bir sayfaya gitmelerini gerektirmeyerek, web uygulamasındaki yerlerini veya verilerini kaybetme olasılığı azaltılır.
kaçınılır, böylece görevleri tamamlama şansları artar.

Adından da anlaşılacağı gibi bağlamsal yardım, kullanıcılara görev veya uygulama bağlamından ayrılmalarını gerektirmeden anında yardım sağlar. Bağlamsal yardım sağlamanın birkaç yolu vardır:

  • Araç ipuçları
  • Bilgi için bağlantı
  • Satır içi istemler

Hovertip’ler tipik olarak bir form veya etkileşim öğesi için kısa bir açıklama veya açıklama sağlamak için kullanılır. Yardım bilgileri gizlidir ve kullanıcılar imleci formun veya etkileşim öğesinin, etiketinin veya yanındaki simgenin üzerine getirene kadar gösterilmez. Araç ipuçları olarak da bilinirler, çünkü başlangıçta grafiksel kullanıcı arabirimi uygulamalarındaki araç çubuklarındaki simgeleri etiketlemek için kullanılmışlardır.

Vurgulu ipuçlarının aksine, “Bu nedir?” bilgiler, kullanıcılar “Bu nedir?” bağlantısı, “Daha fazla bilgi edinin” bağlantısı veya bu yardım tarzını temsil eden bir simge. “Bu nedir?” yardım türü daha ayrıntılıdır ve daha uzun açıklamalar için kullanışlıdır ve hatta resimler içerebilir.

Yardım bilgileri, kullanıcılara açılır pencereler (ayrı tarayıcı pencereleri veya sayfa içeriğinin üzerine yerleştirilmiş dinamik HTML pencereleri) veya “Bu nedir?” bağlantı veya simge. Yardım bilgileri ayrıntılı olduğundan ve ekranda önemli bir yer kaplayabileceğinden, kullanıcılara onu kaldırma seçeneği sunulması önemlidir (örneğin, “Kapat” bağlantısına veya düğmesine tıklayarak).

Vurgulu ipuçlarının ve “Bu nedir?” Bağlamsal yardım türleri, kullanıcılar bir form öğesiyle veya formun bir bölümüyle etkileşimde bulunurken satır içi bilgi istemlerini görünür durumda tutar. Bilgi istemleri statik veya dinamik olabilir. Statik bilgi istemleri her zaman görünür durumda kalır ve form öğelerinin tümü veya seçili bir grubu için gerekli talimatları (ör. biçimlendirme veya sözdizimi bilgileri) sağlar.

Öte yandan dinamik bilgi istemleri, yalnızca kullanıcılar belirli bir form öğesine odaklandığında görünür ve kullanıcılar odağı o form öğesinden kaldırdığı anda gizlenirler. Uzun formlar için veya bilgi istemi bilgisi birkaç cümleye sığdığında, dinamik bilgi istemleri kullanışlıdır çünkü öğretici yardımla sayfayı karıştırmazlar.

Uygulama yardımı kullanıcılara sunulduğunda, kullanıcıların uygulamada nerede olduklarına bağlı olarak uygulama içindeki sayfaları uygulama yardımı içindeki ilgili bölüme bağlayarak bağlamsal yardım olarak da kullanılabilir (bu bölümün ilerisindeki UYGULAMA YARDIMI modeline bakın). Bu, bağlamsal yardım seçeneklerini genişletmenin ve kullanıcılara onları yalnızca ana yardım sayfasına götürmekten daha iyi yardım sunmanın etkili bir yoludur.

Vurgulu ipuçları ve satır içi istemler gibi İÇERİKSEL YARDIM seçenekleri genellikle formlarla birlikte kullanılır. Bu nedenle, bağlamsal yardım sunarken GİRDİ İPUÇLARI/İSTEMLERİ için listelenen tasarım uygulamaları dikkate alınmalıdır.


Tasarım, web siteleri
En güzel web sitesi örnekleri
Ajans web sitesi
İlham veren web siteleri
web tasarım örnekleri
Kişisel web sitesi örnekleri
İstanbul web sitesi firmaları
Modern web sitesi


Sıkça Sorulan Sorular

Birçok kullanıcının bir web uygulamasını kullanırken aynı veya benzer soruları olması muhtemeldir. Sorular, uygulamaya nasıl başlayacağınızla veya uygulamanın belirli bölümleri hakkında bilgi almakla ilgili olabilir.

Bu tür sorulara özel bir müşteri destek hattı kullanarak yanıt vermeye çalışmak veya müşterilerin sorularını e-postayla göndermelerini sağlamak yalnızca zaman alıcı ve pahalı olmakla kalmaz, aynı zamanda kullanıcıların sorularına yanıt almak için beklemeleri gerektiğinden verimsiz ve etkisizdir. 

Kullanıcıların sık sorulan sorularını (SSS) yanıtlamak için bir sayfa oluşturun. Bu bölümde listelenen soruların gerçekten “sık” sorulan sorular olması ve ileri düzey sorulardan önce temel soruların cevaplanması için düzenlenmiş olması önemlidir.

Bir SSS sayfası, kullanıcıların sorularının yanıtlanıp yanıtlanamayacağını görmek için uygulama düzeyinde daha ayrıntılı yardıma gitmeden önce gitmelerinin muhtemel olduğu yerdir; birçok kullanıcı, sorularının yaygın olduğunu ve muhtemelen başkaları tarafından sorulduğunu varsayar.

Ayrıca, diğer yardım biçimleriyle karşılaştırıldığında, SSS’ler genellikle “Nasıl …?” şeklindedir. soruları yazın. Kullanıcılar bunları kendi görevleriyle daha kolay bir şekilde ilişkilendirebilir ve seçimlerini birkaç uygun soruyla hızla daraltabilir veya sorularının yanıtlanmadığını belirleyip diğer yardım biçimlerini değerlendirebilir. Şirketler ayrıca, müşteri desteğine yapılan çağrıları azaltabilecekleri için bundan da yararlanırlar.

SSS’leri sunmak için çeşitli seçenekler vardır. En yaygın yaklaşım, SSS’leri listelemek ve bunları karşılık gelen yanıtlara bağlamaktır. Kullanıcılar bir soruyu tıkladıklarında, aynı sayfada (“başa dön” bağlantısıyla) veya ayrı bir sayfada (“geri dön” bağlantısıyla) cevaba yönlendirilirler. Başka bir seçenek de sorunun altındaki alanı genişleterek cevabı sorunun hemen altında göstermektir.

Bu yaklaşım, yanıtları bulmak için farklı bir konuma gitmeyi ortadan kaldırdığı ve kullanıcıların diğer soruları keşfetmek için sürekli olarak soru listesine geri dönmesi gerekmediği için faydalıdır. Liste nispeten kısaysa, kullanıcıların cevaba gitmesini gerektirmeden soruları ve cevapları basitçe listelemek genellikle yeterlidir.

SSS listesi uzunsa (örn. 30’dan fazla), bunları ortak görev kategorilerine, web uygulamasının bölümlerine veya her ikisine göre düzenleyin. Bir dizi soruyu kategorilere ayırmak, kullanıcıların bir veya daha fazla ilgi alanı kategorisine hızla odaklanmasına ve sorularına hızla yanıt almasına olanak tanır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın