Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Uygulama Yardımı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Uygulama Yardımı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

Uygulama Yardımı

Bağlamsal yardım ve SSS’ler aracılığıyla kullanıcıların görevleri kapsamında birçok soru yanıtlanabilse de, uygulama içinde birkaç sayfanın ziyaret edilmesini gerektiren görevler vardır. Tüm soruların, özellikle ilgili soruların yanıtlarını aynı sayfaya yerleştirmeye çalışmak, sayfayı görsel olarak karmaşık ve ürkütücü hale getirebilir.

Uygulamanın işlevselliğini kullanmak ve erişmek için ayrıntılı talimatlarla uygulama düzeyinde yardım sağlayın. Ayrıca, uygulama düzeyinde yardıma web uygulamasındaki tüm sayfalardan erişilebilir olmasını sağlayın; yardım bağlantısı veya simgesi, ana veya yardımcı program gezintisinin bir parçası olarak genellikle sayfanın sağ üst köşesine yerleştirilir.

Kullanıcılar görevleri yerine getiremediklerinde, yardıma başvurmaları muhtemeldir. Yardımı kolayca erişilebilir hale getirmek, kullanıcılara gerektiğinde yardıma erişebilecekleri konusunda bir güvence verebilir. Uygulamadaki münferit sayfaları uygulama seviyesindeki yardımın uygun bölümlerine bağlayarak, bağlamsal yardım olarak da işlev görebilir ve yardımı daha da kullanışlı hale getirebilir.

Kullanıcıların web uygulamasındaki tüm sayfalardan yardıma erişmesine izin verin. Yardım bağlantısını, uygulamanın birincil veya yardımcı program gezinmesinin bir parçası olarak genellikle sayfanın sağ üst bölümünde bulunan tutarlı bir konuma yerleştirin. Bu yerleşim, “Yardım”ın genellikle menü çubuğundaki son menü öğesi olduğu masaüstü uygulamalarından etkilenmiş olabilir.

Yardımı bir web uygulaması olarak ele alın ve kullanıcıların istenen bölümlere hızla ulaşabilmelerini sağlamak için ana uygulama içindeki kullanıcıların görevlerine veya üst düzey bölümlere göre düzenleyin.

Büyük yardım bölümleri olan uygulamalar için, kullanıcıların uygun yardım bölümlerine ulaşmak için farklı yardım kategorileri arasında gezinmek zorunda kalmaması için bir arama özelliği sunun.

Web uygulamasıyla ilgili en yaygın veya popüler soruları önceden tahmin edin ve bunları ana yardım sayfasında vurgulayın. Yardım sayfaları için bunları trafik modelleriyle düzenli olarak doğrulayın ve gerektiğinde güncelleyin.

Kullanıcıların, sorularını yanıtlamadaki yararlılığı ve görevlerini yerine getirmelerine yardımcı olma etkinliği açısından yardım bilgilerini derecelendirmesine izin verin. Yerinde bir derecelendirme sistemine sahip olmak, yazarların olası sorunları belirlemesine ve yardım içeriğini daha kullanışlı hale getirmek için geliştirmesine yardımcı olur.

Mümkünse, sorularının yanıtlanması için kullanıcılara müşteri desteği telefon numarasını ve/veya müşteri desteği bağlantısını sunun. Kapsamlı olmasına rağmen UYGULAMA YARDIMI, kullanıcıların tüm sorularını yanıtlayamayabilir.

Bu nedenle, kullanıcıların sorularını gönderebilecekleri ve müşteri destek personeli veya uygulamanın diğer kullanıcıları tarafından yanıtlanabilecekleri YARDIM TOPLULUĞU ile tamamlamayı düşünün. Ayrıca, kullanıcıların sorularına kalifiye müşteri destek personelinden hızlı ve doğrudan yanıt almalarını sağlamak için SOHBET İÇİN TIKLAYIN’ı sunmayı düşünün.

Rehber Oluşturmak

Yeni bir uygulamayı kullanmaya başlarken veya mevcut bir uygulamanın alışılmadık işlevlerini keşfederken, kullanıcılar belirli hedefleri ve/veya görevleri nasıl gerçekleştireceklerini bilmek isteyebilirler.

Kullanıcılara belirli görevlerin nasıl gerçekleştirilebileceğine veya belirli işlevlerin nasıl çalıştığına ilişkin rehberli turlar, demolar veya adım adım açıklamalar sunun.

Bir uygulamayı kullanmak ne kadar kolay olursa olsun, en azından birkaç kullanıcı belirli işlevleri anlamakta ve kullanmakta zorlanacaktır. Bunun nedeni, sınırlı alan bilgileri veya belirli etkileşim biçimlerine maruz kalmaları olabilir.

Açıklamalı rehberli turlar sağlamak, yalnızca belirli görevlerin nasıl gerçekleştirileceği konusunda değil, aynı zamanda gerektiğinde dönüp gözden geçirebilecekleri bir şey olarak da yeni kullanıcılara güven aşılamaya yardımcı olabilir.

Etki alanına ve uygulamaya aşina olan kullanıcılar bile, çok sık olmayan veya geri alınması zor veya imkansız olabilecek görevleri yapmaya çalışırken kendilerini yeniden tanımak isteyebilir. Rehberli turlar, nasıl yapılır kılavuzları veya demolar sunmak, kullanıcıların bir uygulamanın işlevlerini ve etkileşimini daha iyi anlamalarına yardımcı olabilir ve uygulama özellik setinden tam olarak yararlanmalarını mümkün kılabilir.

Nasıl yapılır kılavuzlarının veya rehberli turların temel amacı, kullanıcılara bir uygulamanın veya belirli işlevlerin nasıl çalıştığını açıklamaktır. Bu, tek bir ekranda gerçekleştirilebilir veya kullanıcılara görev dizisindeki her adımda yol göstermek için rehberli bir tur gerektirebilir. Video demoları olarak da uygulanabilirler. Nasıl yapılır kılavuzları kendi hızınızda modda, demo modunda veya her ikisinin bir kombinasyonunda uygulanabilir.


Bu içeriği görmek için bir web tarayıcısı uygulaması yükleyin ve kurun
Android linki uygulamada açma
Telefonda yapılan son işlemleri görme
Telefonda Web Kalkanı açma
Linki uygulamada açma
Telefonda girilen siteleri görme
Tarayıcıdan uygulamaya yönlendirme kapatma
Xiaomi linki uygulamada açma


Yardım Sihirbazları

Bir uygulama alanına aşina olmayan kullanıcılar genellikle sorunlarını doğru bir şekilde ifade etmekte zorlanırlar veya UYGULAMA YARDIMI veya YARDIM TOPLULUĞU içindeki ilgili yardım bilgilerine ulaşmak için uygun tetikleyici kelimeleri bilmezler. Ayrıca, birden çok nedeni ve dolayısıyla birden çok çözümü olabilecek bir sorunu teşhis ederken, uygun çözümü bulmanın en iyi yolunu bilemeyebilirler.

Bir çözüme (veya bir dizi çözüme) ulaşmak için kullanıcıları bir dizi soruyla yönlendirin. Bu, kullanıcıların hedeflerini veya gereksinimlerini yakalamayı amaçlayan bir dizi soruya dayalı çözümler öneren öneri sistemlerinden çok farklı değildir.

Sorun giderirken, kılavuzlu yaklaşımlar genellikle nedenleri daraltmada ve kullanıcıları hızlı bir şekilde çözüme/çözümlere ulaştırmada daha iyidir. Ek olarak, kullanıcılar, alan uzmanlığı eksikliği nedeniyle problemlerini açıklamayı zor bulsalar da, hedeflenen sorulara uygun şekilde yanıt verme ve çözüm seçeneklerini daraltma olasılıkları daha yüksektir.

Bir sihirbaz gibi, mevcut seçenekler listesini daraltmaya yardımcı olmak için sorunu (veya yardıma ihtiyaç duydukları genel alanı) tanımlamalarını isteyerek kullanıcılara her seferinde bir adım rehberlik edin. Yol boyunca önerilerde bulunun ve kullanıcılara önerinin sorunu çözüp çözmediğini sorun; değilse, rehberli yardımın bir parçası olarak ek önerilerde bulunun. Kılavuzlu yardım, “sonraki” ve “önceki” bağlantıları olan veya tüm kapsam belirleme sorularını tek bir ekranda sunan tipik bir sihirbaz olarak tasarlanabilir.

YARDIM SİHİRBAZLARI, navigasyonel SİHİRBAZLAR için tasarım uygulamalarını takip edebilir. Ayrıca, yardım sihirbazlarının kullanışlılığı hakkında kullanıcı geri bildirimi toplamak için DEĞERLENDİRMELER için tasarım uygulamalarına bakın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın