Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Etkileşimleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Etkileşimleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Reklam Metni İçeriği

Web Etkileşimleri

Uzun yıllar boyunca, Web’deki etkileşim, Web siteleri ve çevrimiçi veritabanları aracılığıyla tıklama, göz atma, okuma ve arama ile sınırlıydı. Web kullanıcıları, çevrimiçi bilgilerin pasif tüketicileriydi. Bununla birlikte, World Wide Web’in geliştiricisine göre Web’in orijinal vizyonu ve vaadi, “hepimizin buluşup okuyabileceği ve yazabileceği” ortak çevrimiçi alanlar sağlama olasılığıydı.

Bugün Web, Berners-Lee’nin asıl amacına daha yakın yeni bir katılım çağını kolaylaştırıyor ve kullanıcıları yalnızca tüketmek yerine katılmaya, birlikte yaratmaya, düzenlemeye ve işbirliği yapmaya davet ediyor. Salt okunur bir Web’den (Web 1.0) okuma-yazma Web’e (Web 2.0) geçtik.

Bloglar, wiki’ler, sosyal ağ yazılımları, medya paylaşımı ve diğerleri gibi Web 2.0 araçları, Web’i işbirlikçi bir çalışma alanı veya “hepimizin okumak ve okumak için buluşabileceğimiz dijital müşterekler” olarak yeni kimliğine kaydırmada etkili olmuştur. yazmak.”

Eğitimciler ücretsiz hizmetlerden ve mevcut çeşitli çevrimiçi işbirlikçi araçlardan yararlanmaya başladıkça, dijital müşterekler çevrimiçi sınıflarda bir etkiye sahip oluyor. Çevrimiçi eğitimciler artık öğrenci merkezli öğretimi ve işbirliğine dayalı öğrenimi desteklemek için genişletilmiş bir araç setine sahiptir.

Çevrimiçi öğrenciler artık pasif göz atma, sayfa okuma, mesaj gönderme ve diğer bireysel öğrenme etkinlikleriyle sınırlı değil. Dijital müştereklerde, çevrimiçi öğrenciler bilgi oluşturma sürecinde işbirlikçi ortaklar olma kapasitesine sahiptir.

ÇEVRİMİÇİ ÖĞRENME FIRSATLARI

Zamanlama bundan daha mükemmel olamazdı. 21. yüzyılda öğrenciler hayatlarının büyük bir bölümünde Web tüketicisi oldular ve artık katılım ve etkileşimi destekleyen çevrimiçi eğitim talep ediyorlar. Sosyal olan ve onları akranlarıyla bağlayacak öğrenme deneyimleri istiyorlar. Etkinliklerin ve içeriğin gerçek dünyayla alakalı olmasını beklerler.

Bugünün öğrencileri, çevrimiçi derslerden veya tek yönlü iletişimden daha fazlasını bekliyor. Akranlarıyla etkileşimi ve işbirliğini teşvik eden etkinlikler, öğrencilerin nasıl öğrendiğinin ayrılmaz bir parçası haline geliyor.

Sonuç olarak, pek çok eğitimci eğitmen merkezli öğretim yöntemlerinden daha bağlamsal öğrenmeye ve gerçek dünya problem çözme tekniklerine doğru ilerliyor. Yeni Web, eğitimcilere çevrimiçi sınıflarında zengin, işbirlikçi bir öğrenme ortamı yaratma konusunda destek olabilecek araçlar ve teknolojiler sağlar.

E-posta, sohbet ve zincirli tartışma gibi bazı birinci nesil Web araçları, etkili çevrimiçi kurs iletişimine olanak sağlasa da, bu araçları kullanarak işbirliği yapmak genellikle zor olmuştur.

Web 2.0 uygulamaları, çevrimiçi işbirliğine dayalı öğrenme toplulukları oluşturmak için daha büyük potansiyele sahiptir. Özellikle Wiki’ler, çevrimiçi öğrenmeyi geliştirmek için büyük umut vaat ediyor. Bir wiki içinde, HTML hakkında çok az bilgiye sahip olan veya hiç olmayan öğrenciler, işbirliği içinde Web içeriğini kullanabilir, oluşturabilir ve değiştirebilir.


Similarweb
Web sitesi trafik sorgulama
Web sitesi trafik analizi
Google Analytics
Dünyanın en iyi web sitesi
Website traffic checker
Google site trafiği
Quantcast


Vikileri kullanmak için öğrenme eğrisi genellikle düşüktür ve sağlam bir amaç ve net bir yapıya sahip ödevler verilen öğrenme grupları, bilgi yapılandırma, eleştirel düşünme ve bağlamsal öğrenme ile hızlı bir şekilde ilgilenmek için yüksek bir kapasiteye sahiptir. Wiki’ler birinci nesil iletişim araçlarının yerini almasa da çevrimiçi sınıfı mevcut sınırlarının ve sınırlarının ötesine taşıyor. Çevrimiçi eğitimciler dikkat çekiyor ve wiki’leri benimseyenlerin sayısı her geçen gün katlanarak artıyor.

Wiki çoğunluğuna geçmeden önce, eğitimcilerin bu araçların hem öğrenme hem de müfredat üzerindeki etkilerini dikkate almaları gerekir. Mevcut araçların nasıl farklılık gösterdiğini ve bunların sınıfa nasıl dahil edilebileceğini düşünmek önemlidir.

Eğitimcilerin ayrıca belirli bir wiki hizmetini veya yazılım aracını seçerken bilinçli seçimler yapabilmek için wiki kavramına aşina olmaları gerekir. Bu bölümde, wiki teknolojisinin avantajlarını ve dezavantajlarını ele alıyoruz ve wiki’leri çevrimiçi kursunuza entegre etme adımını atmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken kritik sorular soruyoruz.

Wiki Nedir?

Wiki, çevrimiçi ortak çalışmaya dayalı bir yazma aracıdır. Daha önce tanımlandığı gibi, bir wiki “herkesin içerik ekleyebileceği ve herkesin zaten yayınlanmış olan içeriği düzenleyebileceği ortak bir web alanıdır”. Wiki’ler, grupların işbirliği yapmasına, paylaşmasına ve çevrimiçi içerik oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır ve özellikle zamana ve yere göre ayrılmış uzaktan öğrenenler için yararlıdır.

Wiki’ler, grup yazımı ve düzenlemesi için, izlenen değişikliklerle e-posta eklerini iletmekten daha verimli bir yaklaşım sunar; bir seferde yalnızca bir düzenleyiciyi destekleyen bir yöntem ve birden çok ve çelişkili sürümleri olan öğrencilerde sorunlar yaratabilir. aynı belge. Wiki belgeleri, tüm üyeler tarafından her zaman düzenlenebilir ve yorumlanabilir.

Hiç kimse güncel bir dosyanın kendisine iletilmesini beklemek zorunda değildir. Her kişinin katkısını takip etmek ve tüm değişiklik ve düzenlemelerin kaydını tutmak kolaydır. Erişimi, izni ve Web tarayıcısı olan herkes bir wiki’ye katkıda bulunabilir. Bir vikinin üyeleri hem yeni sayfalar ekleyebilir hem de mevcut sayfaları düzenleyebilir. Birçok wiki, dosya paylaşımına, yorum yapmaya ve gömülü tartışmaya olanak tanıyan genişletilmiş düzenleme yetenekleri ve özellikleri de sunar.

Wiki kavramı uzun yıllardır ortalıkta dolaşsa da, WikiWikiWeb adlı ilk gerçek wiki, Ward Cunningham tarafından 1995 yılında oluşturuldu. herkes tarafından düzenlenebilen sayfalar.

Cunningham, HyperCard gibi erken hiper metin programlarından ilham aldı, ancak World Wide Web’in geliştirilmesine kadar ilk wiki’yi oluşturamadı.

Belki de en iyi bilinen wiki Wikipedia’dır. Vikipedi tamamen açık içeriğe sahip ücretsiz bir çevrimiçi ansiklopedidir: neredeyse her makale herkes tarafından düzenlenebilir. 2001’deki tanıtımından bu yana Wikipedia, Web’deki en popüler genel referans çalışması haline geldi.

İçeriğinin doğruluğu konusunda tartışmalar olsa da, Vikipedi’nin işbirlikçi doğasına dair hiçbir şüphe yoktur. Son yıllarda Wikipedia’nın kurucuları, wiki’ler kullanılarak oluşturulmuş birden fazla açık içerik sitesi oluşturmak ve bu siteleri halka ücretsiz olarak sunmak için tasarlanmış, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Wikimedia Foundation’ı oluşturmak için diğer kuruluşlarla ortaklık kurdu. Bu projelerden biri, kullanıcıların çevrimiçi öğrenmede kullanılmak üzere birden çok disiplinde kaynaklar oluşturmasına, düzenlemesine ve paylaşmasına olanak tanıyan Vikiversite’dir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın