Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Tasarım Uygulamaları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Tasarım Uygulamaları – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Kampanya Yönetimi

Tasarım Uygulamaları

Anti-kalıplar, kaçınılması gereken tasarım uygulamaları olduğundan, tasarımı iyileştirmek için uygun tasarım modellerine atıfta bulunmalı veya tasarım uygulamaları önermelidir. Karşıt kalıpları dahil etmenin bir alternatifi, orijinal kalıbın kendisinde doğru uygulamayı belirtmektir. Örneğin, bir üzerine gelme modelini tanımlarken, en iyi uygulamalardan biri (veya “nasıl”), üzerine gelme yöntemini kullanırken, nesnenin etrafındaki bağlamsal bilgilerin veya eylemlerin kapatılmaması (ör. örtülmemesi) gerektiğini gösterebilir.

Uygun kalıpları bulmayı kolaylaştırın. Kullanımı teşvik etmek için kalıp kitaplıklarının uygun kalıpları bulmayı kolaylaştırması gerekir. Bu, kullanıcıların kalıplara kullanıcı görevleri, tasarım gereksinimleri, uygulama tipi, alfabetik liste vb. gibi çeşitli şekillerde göz atmasına izin verilerek gerçekleştirilebilir.

Kalıpları listelerken, kalıpları taramayı ve uygun bir eşleşmeyi belirlemeyi ve diğer ilgili kalıpları keşfetmeyi kolaylaştırmak için kalıbın küçük resmini ekleyin.

Tasarımcılar, bir veya daha fazla tasarım hedefine dayalı olarak uygun kalıpları seçme konusunda kendilerine yardım sağlandığında da fayda sağlayacaktır; bu, görünüşte birbiriyle ilişkili bir dizi model arasından seçim yaparken özellikle yararlıdır. FİLTRELEME deseninde olduğu gibi, kullanıcılar desen seçimlerini daraltmak veya genişletmek için tasarım kriterlerini ayarlayabilir.

Diğer tasarımcıların ve geliştiricilerin katılımını teşvik etmek için, kullanıcıların kalıpları derecelendirmesine, yorum göndermesine ve/veya yeni kalıplar için fikir önermesine izin verin.

Yaygın olmamakla birlikte, tasarımcıların ve geliştiricilerin kalıpları açık kaynak tarzında önermelerine ve yayınlamalarına olanak tanır. En azından mevcut kalıplar için fotoğraf galerisi olarak eklenebilecek örnek ve ekran görüntüleri sunmaları sağlanmalıdır. Kullanıcılar, her bir örnekle, kalıbın nasıl kullanıldığını ve başarılı kullanımın kanıtı veya kullanımının uygunsuz bulunduğu bağlamlar hakkındaki yorumlarını belirtebilir.

İyi bir örnek, UI Pattern Factory’dir. Kullanıcıların Flickr kullanarak kalıp örneklerine katkıda bulunmalarına olanak tanır. Kullanıcılar halka açık Flickr grubuna (UIPatternFactory.com) katılabilir, ekran görüntüleri yükleyebilir, desen adıyla etiketleyebilir ve bu model için diğer örneklere dahil edilmeleri için gönderebilirler. Ek olarak, kullanıcıların katılımı, yalnızca katkılarını takdir etmek için değil, aynı zamanda diğerlerini katkıda bulunmaya teşvik etmek için de kabul edilmelidir.

İlgili kullanıcıların değişikliklerden haberdar olmalarını sağlamak için onlara RSS beslemelerine abone olma seçeneği sunun. Son olarak ve belki de en önemlisi, örüntü kitaplıkları diğer herhangi bir yazılım uygulaması gibi yönetilmelidir. Özellikle, kalıpları ekleme, güncelleme ve arşivleme (veya kullanımdan kaldırma) konusunda net bir sürece sahip olmalıdırlar. Kalıpları yayınlamadan önce onaylama sürecini belirlemek de önemlidir.

Süreç, modellerin bir taslak veya önerilen aşamadan onaylanan aşamaya nasıl geçtiğini, katılımcıların nasıl geri bildirim sağladığını, anlaşmazlıkların nasıl çözüldüğünü, her bir teklifin nasıl oylanacağını vb. göstermelidir. Modele yazılım bileşenleri dahil edilmişse, kod inceleme ve test etme ile ilgili süreçlerin de dahil edilmesi önemlidir.

Model kitaplığının ilgili ve faydalı kalmasını sağlamak için, sürekli etkinlik ve uygulanabilirlik sağlamak üzere kalıpları izlemek, iyileştirmek veya genişletmek önemlidir. Geliştirilmiş tasarım yaklaşımları nedeniyle bazı modeller geçerliliğini yitirebilir. Örneğin, CAPTCHA tasarım modeli şu anda uygun olsa da, insanlarla otomatik aracılar arasında ayrım yapmak için başka teknolojik yaklaşımlar ortaya çıktıkça geçerliliğini yitirebilir.

Alternatif olarak, bazı modellerin çalışma biçimleri değişmeyebilir, ancak geliştirilmiş uygulamalar nedeniyle güncellenmeleri gerekir. Örneğin, bir zamanlar tablolar kullanılarak düzenlenen formlar artık basamaklı stil sayfaları (CSS) kullanılarak konumlandırılabilir.


3D tasarım uygulamaları
Kıyafet tasarım uygulamaları
Moda tasarım uygulamaları
Tasarım uygulamaları ücretsiz
Tasarım uygulamaları pc
En kolay tasarım programları
Grafik tasarım uygulamaları ücretsiz
tasarım uygulamaları


Modellerde yapılan bu tür değişiklikler, tasarımcıları ve geliştiricileri değişiklikler hakkında bilgilendirmek için “güncellendi” olarak işaretlenmelidir; değişiklikler RSS beslemeleri aracılığıyla da gönderilebilir. Modellerdeki değişikliklerin keyfi bir şekilde yapılmamasını sağlamak için, bir tür değişiklik kontrol süreci tanımlamak ve benimsemek önemlidir.

Birkaç kişinin içerik eklemesine, değiştirmesine ve kaldırmasına izin vererek işbirliğini kolaylaştırdığından, kalıp kitaplıkları geliştirmek için bir wiki düşünülmelidir.

Bir wiki ayrıca değişikliklerin geçmişini tutar ve gerekirse önceki bir sürüme geri dönmeyi mümkün kılar; bu tür yerleşik sürüm kontrolü, wiki’yi tek yazarlı kalıp kitaplıkları için de kullanışlı hale getirir. Web sayfaları arasında kolay bağlantı kurma gibi özelliklerle wiki, ilgili kalıpları birbirine bağlamayı da kolaylaştırır. Son olarak, wiki katılımcıları arasındaki bir tartışmayı destekleyerek katılımı kolaylaştırır.

Kullanıcıların kolayca öğrenebilecekleri ve verimli bir şekilde kullanabilecekleri bir arayüz oluşturmak için temel tasarım ilkelerine, süreçlerine ve kalıplarına bağlı kalınmasına rağmen, yardım sağlamak ve kullanıcı etkileşiminin her düzeyinde erişilebilir kılmak gereklidir. En temel düzeyde, kullanıcıların sorularını görev ve uygulama bağlamında yanıtlamak için yardım sağlanmalıdır (BAĞLAMSAL YARDIM).

Bu, kullanıcıları girilecek verilerin türü ve formatı hakkında bilgilendirmek için fareyle üzerine gelinen ipuçları ve istemler veya kullanıcıların mevcut seçenekler arasında karar vermesine yardımcı olacak daha ayrıntılı talimatlar şeklinde olabilir. Sık ve önemli görevleri desteklemek için bir sonraki yardım düzeyi, kullanıcıların SIKÇA SORULAN SORULARINA yanıtlar sağlamaktır.

Çeşitli yardım biçimlerinin yerleştirilmesi, daha kapsamlı yardıma olan ihtiyacı ortadan kaldırmaz. Karmaşık bir uygulama için kullanıcılar, belirli işlevlerin ve görevlerin uygulama tarafından desteklenip desteklenmediğini ve bunların nasıl gerçekleştirileceğini bile bilmeyebilir. Bu tür uygulama düzeyinde yardım, hem bağımsız bir modül (UYGULAMA YARDIMI) olarak mevcut olmalı hem de uygulama ile entegre olmalıdır, böylece kullanıcılar yardıma eriştiğinde, sayfa veya görev bağlamlarıyla ilgili uygulama düzeyinde yardım bölümüne yönlendirilirler.

Orta büyüklükteki web uygulamalarında bile, kullanıcıların görevleri başarıyla tamamlamak için birkaç sayfayı ziyaret etmesi ve çeşitli işlevlere erişmesi gerekebilir. Bu tür görevler için, özellikle kullanıcıların nadiren kullanabilecekleri görevler için, kullanıcılara ayrıntılı adım adım talimatlar (REHBERLİ TURLAR) sağlamak önemlidir.

Görevler tanılamayı veya birkaç alternatifin değerlendirilmesini gerektiriyorsa, kullanıcılardan görev senaryolarını adım adım açıklamalarını istemek ve onları olası çözümlere yönlendirmek (YARDIM SİHİRBAZLARI) yardımcı olur. Sihirbaz tabanlı yaklaşım etkilidir çünkü kullanıcılar çözümleri kendi hızlarında deneyebilir ve aceleye gelmez.

Kullanıcılara yardım etmenin birden fazla yolunu sunarken ve kapsamlı yardım sağlarken bile, tüm kullanıcı sorularını ve kullanım senaryolarını tahmin etmek ve ele almak mümkün değildir. Bu nedenle, destek ekibinin ve uygulamanın diğer kullanıcılarının birbirlerine yardımcı olabileceği (YARDIM TOPLULUĞU) topluluk tartışma forumlarını dikkate almak önemlidir. Bu tür self servis seçenekleri sunmak, uygulama kullanıcıları ve sağlayıcılar arasındaki güveni artırmaya da yardımcı olur.

Son olarak, her şey başarısız olduğunda, sorunu çözmek için bilgili bir kişiyle konuşma yeteneği sunmaktan daha önemli bir şey yoktur. Bir müşteri destek telefon numarası dahil etmek bariz bir seçim olsa da, giderek artan şekilde şirket kullanıcılarına, destek personeli ile temasa geçmelerine yardımcı olmak için TIKLA-SOHBET seçenekleri sunuluyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın