Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Bölümleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Bölümleri – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Web Bölümleri

Yararlı olabilecek bölümler şu şekildedir:

Yorumlar. Tasarımcılar ve geliştiriciler arasında paylaşım ve tartışmayı teşvik etmek için bir model bir tartışma veya yorum bölümü içerebilir.

Bu, tasarımcıların “kolektif bilgeliğini” yakalamaya yardımcı olabilir ve kalıpları iyileştirmeye veya en azından bir kalıbın başarıyla uygulandığı veya gerekli değişikliklerin yapıldığı çeşitli senaryoları belgelemeye yardımcı olabilir. Yorumlar bölümü, Welie.com, UC Berkeley Pattern Library ve Fluid Open Source Design Pattern Library gibi halka açık kitaplıklarda yaygındır.

Araştırma kanıtı. Örüntü geçerliliğini ve gücünü artırmak için, bir örüntünün faydalarını gösteren ampirik veya araştırma kanıtlarını dahil etmeye yardımcı olabilir. Destekleyici araştırma, araştırma kanıtı, kullanılabilirlik sonuçları veya kullanıcı geri bildirimi gibi bir bölüme eklenebilir.

Geçmiş veya değişiklik günlüğü. Diğer tasarımcılardan ve geliştiricilerden alınan geri bildirimlere veya araştırma kanıtlarına dayalı olarak kalıplarda yapılan tüm değişiklikler günlüğe kaydedilebilir ve bir geçmiş bölümünde gösterilebilir.

Hem daha küçük hem de daha büyük tasarım ekipleri için, kalıp kitaplıkları geliştirmek devasa bir görev gibi görünebilir.1 Bu nedenle, bir model kitaplığı geliştirmeye başlamak için, bir modelin yalnızca temel öğelerini dahil etmek yeterli olabilir; açık kaynak kalıp kitaplıklarından dokunmak da kalıp kitaplıklarını tohumlamak için iyi bir yoldur. Kalıp kitaplıklarının faydaları, kitaplığa eklenen her desenle birlikte tasarımların yeniden kullanılabilir olması bakımından hemen kendini gösterir.

Bir model kitaplığının önemli bir amacı, tasarım çözümlerinin yeniden kullanımını teşvik etmektir. Bu nedenle örüntü kitaplıkları, hem etkileşim tasarımcıları hem de geliştiriciler için önerilen çözümlerin kullanımını kolaylaştıracak yapıtlar sunmayı düşünmelidir. Örneğin, etkileşim tasarımcıları tarafından yeniden kullanımı kolaylaştırmak için kalıp kitaplıkları örnek site haritaları, iş akışı diyagramları ve tel çerçeveler içerebilir; bunların çoğu şablon veya görsel bileşenler biçiminde olabilir.

Benzer şekilde, geliştiriciler tarafından yeniden kullanımı kolaylaştırmak için, bir geliştirme ekibine uygun şekilde HTML, CSS, JavaScript, PHP, ASP, JSP vb. uygulamayı inşa etmek gerekir.

Yazılım bileşenlerini yeniden kullanım için sunarken, kalıp kitaplığına eklemeden önce bunları gerekli çapraz tarayıcı uyumluluğu, performans ve diğer bileşenlerle etkileşim açısından test etmek önemlidir.

Bileşenlerin tamamen takılabilir çözümler olmayabileceğini ve bazı ayarlamalar ve güncellemeler gerektirebileceğini vurgulamak da önemlidir. Geliştirme uygulamaları ve teknoloji değiştikçe, kullanışlılıklarının devam etmesini sağlamak için bileşenleri gözden geçirin ve yeniden test edin.

Pek çok örnek ekleyin. Tanım olarak, kalıplar kullanımlarıyla değerlerini kanıtlar. Başarılı kullanıma dair net bir kanıt olmadan, kalıpların sınırlı bir “gücü” olabilir. Alexander’ın kalıpları ve birkaç kullanıcı arayüzü tasarım kalıbı koleksiyonu, genellikle bir yıldız derecelendirme sistemi kullanan bir kalıbın gücünü gösterir.


Web Tasarımı ve Kodlama bölümü
Web Tasarımı ve Kodlama Taban Puanları
Web tasarımı ve Kodlama Ne is Yapar
Web tasarımı ve Kodlama iş imkanları
Web tasarımı ve Kodlama okuyanlar
Web Tasarımı ve Kodlama DGS
Web Tasarımı ve Kodlama 4 yıllık tamamlama
Web tasarımı ve Kodlama sayısal mı


Yine aşağıda, desenleri göre sınıflandırdık. Modelin adının yanında turuncu olarak gösterilen “yıldız derecelendirmesi” bunu gösterir. Üç yıldız, kalıbın etkinliğine tamamen ikna olduğumuz, onu kullandığımız veya birçok projede başarılı bir şekilde kullanıldığını gördüğümüz anlamına gelir.

Üç yıldız, özellikle soyut kalıplar için, konunun literatüründe ve folklorunda kalıbın sağlam bir teorik türevinin veya gerekçesinin olduğu anlamına da gelebilir. Yıldız yoksa, bunun iyi bir fikir olduğunu düşündüğümüz, ancak insanların deneyip görmesini istediğimiz anlamına gelir. Bir ve iki yıldız, bu uçlar arasındaki ölçekte açık bir şekilde yorumlanır.

Bir yıldız derecelendirme sistemi uygulamak zordur çünkü model yazarlarının veya tasarım ekibinin bir yargısını gerektirir (bu çalışmada bulunmamasının nedenlerinden biri). Ayrıca, kurumsal oran ortamında bir yıldızlı derecelendirme sistemi uygulamak, tasarım ekiplerine daha düşük yıldız derecelendirmesine sahip kalıpları düşündüklerinde hareket alanı sunuyormuş gibi görünebileceğinden, verimsiz olabilir.

Kalıpların kullanımına ilişkin birkaç örnek eklemek daha etkilidir çünkü kullanıcılar bir kalıbın kullanım örneklerini görebilir ve tasarım problemlerine uygunluğunu belirleyebilirler. Ayrıca, kalıplar genellikle teorik yapılardan veya ilkelerden ziyade gerçek kullanımdan türetilir, bu da kalıpların çeşitli uygulamalarda kullanımını gösteren bir dizi örneğin dahil edilmesini önemli kılar.

Kalıp kullanımını gösteren gerçek ekran görüntülerine ek olarak, kullanıcılara kalıbın kullanıldığı uygulamaların bir listesini göstermeyi düşünün. Bu, şirket içindeki birkaç ürün serisi tarafından bile önerilen modellerin referans uygulamalarını göstermenin hem kullanımlarını haklı çıkarabileceği hem de tasarımcıların ve geliştiricilerin kalıpların uygulandığı farklı yolları keşfetmelerine olanak tanıdığı kurumsal kalıp kitaplıkları için özellikle kullanışlıdır.

Özellikle Zengin İnternet Uygulamaları (RIA’lar) için birçok tasarım modeli, kullanıcı etkileşiminde somutlaştırılır. Kullanıcılar model tarafından önerilen etkileşimi deneyimleyebilirlerse, bu tür etkileşimler daha net hale getirilebilir. Böyle bir durumda, kullanıcıların etkileşimi etkileşimli bir prototip türü, animasyon veya film olarak deneyimlemelerine izin vermek yararlıdır.

Erişilebilirlik ve uluslararasılaştırma ile ilgili tasarım kalıpları ayrı olarak belgelenmiyorsa, ilgili en iyi uygulamaları kalıpların kendileriyle birlikte dahil etmek önemlidir; gerekli erişilebilirlik ve uluslararasılaştırma kancaları, ilgili yazılım bileşenlerine de dahil edilmelidir.

Mevcut model kitaplıklarından birkaçı erişilebilirlik konularını içerse de, şu anda hiçbiri uluslararasılaştırma hususlarını içermemektedir. Ancak, uygulamalarını yerelleştirmeyi planlayan şirketler için bunların dahil edilmesi önemlidir.

Anti-kalıplar, belirli bir soruna iyi çözümler gibi görünen uygunsuz çözümlerdir; tuzaklar olarak da adlandırılırlar. Kalıp kavramını öneren Christopher Alexander tarafından bahsedilmemesine rağmen, uygun olmayan tasarım çözümlerinin kullanımı yaygın bir uygulama gibi görünüyorsa, kalıp kitaplığına anti-kalıpları dahil etmenin bazı faydaları olabilir.

Anti-modeli bunun iyi bir örneğidir ve bunu vurgulamanın nesnenin etrafında önemli bağlamsal bilgileri gerçekten gizlemesi veya diğer eylemlerin önüne geçmesi olarak tanımlamıştır. Scott tarafından gözlemlenen anti-kalıplar ayrıca MEANDERING WAY, TINY’yi de içerir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın