Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Domainleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Domainleri

Web Domainleri

Web Domainleri

“Park edilmiş” ya da kullanılmayan domain denilen herhangi bir içeriği olmayan web domainlerinden aslında para kazanabilirsiniz. İnsanların herhangi bir içeriği olmayan bir siteyi ziyaret edeceklerini düşünmek mantıksız görünse de, Google’ın Etki Alanları için AdSense programları, normalde boş olan sitelere içerik yerleştirmenize yardımcı olur ve ardından bu içerikle ilgili PPC reklamları sunar. Park edilmiş etki alanınızda tökezleyen ziyaretçiler bu nedenle bazı içerikler bulur (esas olarak diğer sitelere bağlantılar) ve bu bağlantılara eşlik eden ilgili reklamları tıklamaya ikna olurlar.

Bu muhtemelen zengin olmanın bir yolu olmasa da, kaydettirdiğiniz ancak henüz geliştirmediğiniz herhangi bir alandan çok ihtiyaç duyulan nakit akışını sağlamanın bir yoludur. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Etki Alanları için Google AdSense’i Anlamak

Etki Alanları için Google AdSense, Google’ın diğer AdSense programlarına hem benzer hem de farklıdır. Belirlediğiniz bir siteye PPC reklamları yerleştirmesi benzerdir. O siteye gerçek içeriği de yerleştirmesi farklıdır. Bu bağlamda, Alanlar için AdSense, geliştirilmemiş bir alanınız olduğunda tek durak çözümdür.

Etki Alanları için AdSense Nasıl Çalışır?

Park edilmiş bir alan adı, aslında satın aldığınız ve kaydettirdiğiniz ancak henüz sayfaları oluşturmadığınız bir web adresidir. Normalde, ziyaretçiler bu tür geliştirilmemiş bir adrese eriştiklerinde, bir tür “sayfa yapım aşamasında” mesajı veya 404 hata mesajı görürler.

Etki Alanları için AdSense, bu boşluğu geçici olarak da olsa bağlantılar, arama sonuçları ve PPC reklamları dahil diğer içeriklerle doldurmanıza olanak tanır. Bu şekilde, ziyaretçiler alan adınızın URL’sini girdiklerinde bir şeyler bulurlar ve hatta bazı reklamları tıklamaya ikna edilebilirler, böylece normalde nadas olmayan bir siteden gelir elde edebilirler.

AdSense, park edilmiş bir sayfaya ne tür içerik konulacağını nasıl belirler? İçeriği alan adına hedeflemek için Google’ın semantik teknolojisini kullanır. Alan adı ne kadar açıklayıcı olursa, içerik o kadar iyi odaklanır.

Diyelim ki alan adını kaydettiniz (gerçek bir örnek). AdSense, alan adını analiz eder ve bloglar ve blog oluşturma ile ilgili içeriği sunar. Bu şekilde, ziyaretçiler sitenin URL’si olarak girdikleri şeyle ilgili bir şey bulurlar.

Google’ın Etki Alanları için AdSense sayfalarından biri neye benziyor? Şekil 7.1, www.blogstarawards.com örneğini kullanarak bir bakış sağlar. Sayfanın içeriği yalnızca “sponsorlu listelemelerden” oluşur, esas olarak ilgili reklamverenlere bağlantılar; bu listelerden herhangi birine tıklayan ziyaretçiler PPC geliri elde eder. “İlgili konular” bağlantılarından birine tıklandığında, o konuyla ilgili “sponsorlu listelemeler” içeren benzer bir sayfa görüntülenir.

Bir ziyaretçi arama kutusunu kullandığında Google, gösterilene benzer tipik bir arama sonuçları sayfası döndürür. Bu sayfada, PPC reklamları (“sponsorlu listelemeler” olarak da adlandırılır) sayfanın sağ tarafında görüntülenir; sayfanın ana kısmındaki organik aramalar PPC geliri sağlamaz.


Domain Sorgulama
Whois domain sorgulama
Google domain
Ücretsiz domain sorgulama
Domain Nedir
Domain alma
En iyi domain alma sitesi
Google domain sorgulama


Program Kısıtlamaları

Etki Alanları için AdSense’in yalnızca mevcut içeriği olmayan siteler için tasarlandığını söylemeye gerek yok. Sitenize zaten yasal içerik eklediyseniz, bunun yerine normal İçerik için AdSense programını kullanmalısınız.

Bu basit koşulun ötesinde, Etki Alanları için AdSense’e kaydettirdiğiniz herhangi bir alanın Google’ın politikalarına uyması gerektiğini bilin.

Özünde, bu politikalar aşağıdakileri yasaklar:

  • Yapay tıklama oluşturma (tıklama sahtekarlığı olarak da bilinir). Google’ın PPC reklamlarına yapılan tıklamalar, gerçek kullanıcı ilgisinden kaynaklanmalıdır; bu reklamlara yapay olarak tıklama sağlayan herhangi bir manuel veya otomatik yöntem kullanamazsınız.
  • Teşvik tıklayın. Kullanıcıları sitenizdeki reklamları tıklamaya teşvik edemezsiniz; bu, “bu reklamları tıklayın” veya “bu bağlantıları ziyaret edin” gibi metinlerin kullanılmasını yasaklar. Ayrıca kullanıcılara reklamları tıklamaları için ödeme yapamazsınız.
  • İstenmeyen reklam. Etki Alanları için AdSense sitenizi şu şekilde tanıtamazsınız:
    istenmeyen toplu e-postalar (spam) veya üçüncü taraf web sitelerindeki reklamlar.
  • Uygunsuz URL’ler. Seksi veya kışkırtıcı URL’ler çok fazla trafik çekebilir, ancak Google bunları sevmez. Pornografik, yetişkinlere uygun, yetişkinlere uygun, saygısız, şiddet içeren veya ırksal açıdan hoşgörüsüz terimler içeren URL’ler ekleyemezsiniz. Ayrıca yasa dışı ilaçlara, reçeteyle satılan ilaçlara, kumara, silahlara, alkollü içeceklere, tütüne, trajedilere veya diğer hassas güncel olaylara ya da herhangi bir yasa dışı etkinliğe atıfta bulunan URL’ler ekleyemezsiniz.
  • URL’leri ihlal ediyor. Ayrıca, herhangi bir ticari markayı, telif hakkını, patenti veya diğer fikri mülkiyet haklarını ihlal eden URL’leri kaydedemezsiniz.
  • İtiraz edilen URL’ler Alan adına ücretsiz ve net bir şekilde sahip olmalısınız; Google, şu anda ihtilaflı olan hiçbir alan adını kaydetmenize izin vermez.

Başka kısıtlamalar da var. Bir Etki Alanları için AdSense sitesine yanıltıcı bir şekilde trafik çekemezsiniz; bir Alanlar için AdSense sitesini başka bir siteye çerçeveleyemez veya onu bir açılır pencereye dahil edemezsiniz; yönlendirmeleri kullanamazsınız; ve ziyaretçilerin tarayıcı ayarlarını değiştiren veya başka bir şekilde sitede gezinmeyi engelleyen herhangi bir komut dosyası ekleyemezsiniz. Ayrıca siteyi hedeflemek için kullandığınız anahtar kelimeler alan adıyla alakalı olmalıdır.

Ayrıca, büyük bir park edilmiş siteler çemberi çalıştırmanın zenginliğe giden yol olduğunu düşünmemek için, Google’ın Etki Alanları için AdSense programına kaydedebileceğiniz alan sayısını kısıtladığını bilin. Şu anda, tek bir yayıncı yalnızca 1.500 alan adı kaydedebilir – ki bu, düşününce, o kadar da büyük bir kısıtlama değildir.

Neden Etki Alanları için AdSense Kullanmalı?

Etki Alanları için AdSense programı, boş web siteleri için sahte içerik sayfaları oluşturması ve böylece yayıncıların aslında hiçbir şey yapmadan para kazanmalarını sağlaması bakımından benzersizdir. 

Görünen o ki, Alanlar için AdSense kullanıcılarının başlıca iki türü vardır. Birincisi, bir alan adı satın alan ancak henüz o alan adı için bir web sitesi oluşturmaya zamanı olmayan yayıncıdır. Bu örnekte, Alanlar için AdSense, yayıncının siteye bir şeyler koymasını ve ana site yayına girmeden önce bir miktar gelir elde etmesini sağlayan geçici bir çözümdür.

İkinci tür Etki Alanı için AdSense kullanıcısı, her birinden küçük bir miktar gelir elde etme ve böylece bu geliri binlerce değilse de yüzlerce kat artırma umuduyla bir kamyon dolusu kullanılmayan alan satın alan bir yayıncı olan profesyonel “parkçı”dır. sitelerin sayısı. AdSense’in PPC reklamları, bir site oluşturmak için çok az veya hiç çaba gerektirmeden, yüksek bir gelir-maliyet oranı fırsatı sunar.

Bu park edilmiş etki alanlarının tipik olarak diğer popüler sitelerin URL’lerine yakın URL’leri vardır. Amaç, kullanıcıların yanlış yazımlarından ve yanlış yazımlarından faydalanmaktır; bir kullanıcı, popüler bir sitenin URL’sini yanlış yazar ve bunun yerine, tıklanmayı bekleyen reklamlar ve sponsorlu bağlantılarla tamamlanmış, park edilmiş alana götürülür.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın