Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

 Alan Adına İçerikle Ekleme

 Alan Adına İçerikle Ekleme

 Alan Adına İçerikle Ekleme

Halihazırda bir alan kaydettirdiğinizi ve boş bıraktığınızı varsayarsak, Alanlar için AdSense programındaki içerikle şu şekilde doldurabilirsiniz. Sadece şu adımları izleyin:

1. AdSense hesabınıza giriş yapın ve AdSense Kurulumu sekmesini seçin.
2. Etki Alanları için AdSense bağlantısını tıklayın.
3. Alanlar için AdSense’e ilk kez eriştiğinizde, hizmet şartlarını gözden geçirmeniz istenir; uygun kutuyu işaretleyin ve ardından Kabul Ediyorum düğmesini tıklayın.
4. Alanlar için AdSense sayfası gösterildiği gibi göründüğünde, Yeni Alan Adları Ekle bağlantısını tıklayın.
5. Gösterilen Park Edilmiş Etki Alanları Ekle sayfasında, her satıra bir veya daha fazla alan adı girin. Ayrıca bu alanlar için bir dil seçmeniz gerekiyor. İşiniz bittiğinde, Etki Alanı(lar)ı Ekle düğmesini tıklayın.
6. Az önce eklediğiniz alanlar artık Etki Alanları için AdSense sayfasındaki Beklemede alt sekmesine eklenmiştir. Şimdi, alan adı kayıt şirketinizde bu alan adlarının ayarlarını değiştirmeniz gerekiyor. Genel olarak, AdSense Kimliğinize atıfta bulunan bir CNAME takma adı ve belirli Google adreslerine işaret eden A (barındırıcı) kayıtları oluşturmanız gerekir. Bu alan ayarlarını değiştirdikten sonra, alanlarınızın Beklemede alt sekmesinden Etkin alt sekmesine geçmesi yaklaşık 48 saat sürmelidir.
7. Alanınız etkin hale geldikten sonra, ortaya çıkan Etki Alanları için AdSense sayfasının belirli öğelerini özelleştirebilirsiniz. Alanlar için AdSense sayfasına geri dönün, Etkin alt sekmesini seçin, düzenlemek istediğiniz alanı seçin ve ardından Eylemler listesini aşağı çekip Ayarları Düzenle’yi seçin.
8. Sayfanız için bir renk paleti seçin veya belirli sayfa öğeleri için özel renkler seçin ve ardından Renkleri Kaydet düğmesini tıklayın.
9. İsteğe Bağlı Anahtar Kelime İpuçları kutusuna sitenin içeriğini tanımlamaya yardımcı olacak bir veya daha fazla anahtar kelime girin ve ardından Anahtar Kelime İpuçlarını Kaydet düğmesini tıklayın.

Etki alanınızın ana sayfası, belirttiğiniz şekilde biçimlendirilmiş olarak yayına girecek. Sayfanın ayarlarını düzenlemek için istediğiniz zaman Alanlar için AdSense sayfasına dönebilirsiniz; Bu alanın performansını izlemek için AdSense’in standart izleme araçlarını kullanın.

Google Satış Ortaklığı Ağı’ndan Satış Komisyonları Kazanma

Google’ın web sitenizden para kazanmanıza yardımcı olmasının reklam içermeyen bir yolu daha vardır. Google Satış Ortaklığı Ağı, sitenizin ziyaretçilerinin sizden değil, Google ağının bir parçası olan çevrimiçi satıcılardan satın aldığı öğelerden komisyon kazanmanızın bir yoludur. Sitenizde bu tüccarlara ve onların ürünlerine bağlantı veriyorsunuz; bir site ziyaretçisi bir bağlantıya tıkladığında ve ardından bir ürün satın aldığında, bir satış komisyonu kazanırsınız.

Google Satış Ortaklığı Ağını Anlamak

Google Satış Ortaklığı Ağı tamamen bağlı kuruluş pazarlamasıyla ilgilidir. Ağ, web sitelerini (siz) satılık malları olan perakendecilerle birleştirir. Ortak olmak için belirli bir perakendeciyi seçtiğinizde, ya bir tavsiye ödülü ya da sitenizden elde edilen tüm satışların bir yüzdesini kazanırsınız.

Öncelikle, sitenizde öne çıkarmak istediğiniz bir veya daha fazla reklamveren seçersiniz. İkinci olarak, sitenize bağlı satıcılar için bağlantılar veya reklamlar yerleştirirsiniz. Ardından, birisi sitenizdeki reklamı tıklayıp perakendecinin web sitesine devam ettiğinde ve sonunda reklamı yapılan ürünü satın aldığında, satıştan bir komisyon alırsınız.

Google Satış Ortaklığı Ağı’nda Kim Reklam Veriyor?

Ne tür reklamcılardan bahsediyoruz? Google Satış Ortaklığı Ağı, Armani Exchange, Barnes & Noble, Blue Nile, Cabela’s, Kohls, OfficeMax, Sears, Shoes.com ve Target gibi büyük perakendecilerin yanı sıra sayısız küçük perakendeciye ev sahipliği yapmaktadır. Sunulan mal ve hizmetler açısından, giyimden spor malzemelerine kadar her şey ikisinin arasında olan bir gamı yönetirler.

Gördüğünüz gibi, bunlar çeşitli değerli ürünler sunan güvenilir perakendecilerdir. Sitenizin ziyaretçilerinin ilgisini çekecek ürünler sunan en az bir reklamveren bulacağınızdan emin olabilirsiniz.


Alan adını başka bir alan adına yönlendirme
Alan adı Nedir örnek
Alan adı sorgulama
Alan adı Yöneticisi nedir
bu ayarlara geçilemiyor. kayıt otoritesi, alan adı sunucularını reddetti
Alan adı sistemi sunucuları
Alan adı sunucusu nedir
Wifi alan adı Nedir


Ne Kadar Kazanabilirsiniz?

Belirtildiği gibi, bir ziyaretçi sitenizdeki bir reklamı tıkladığında ve reklamverenden bir şey satın aldığında para kazanırsınız. Genel olarak, satın alma fiyatının belirli bir yüzdesini, yani satış komisyonunu kazanırsınız.

Komisyonlar, reklamverenden reklamverene büyük farklılıklar gösterir, ancak genellikle %5 ila %25 aralığında çalışır. Genel olarak, daha yüksek yanıt oranlarına sahip reklamverenlerden daha düşük komisyon oranları ve daha düşük yanıt oranlarına sahip olanlardan daha yüksek komisyon oranları bulursunuz. Yani, bir reklamverenin satış yapma olasılığı ne kadar yüksekse, satış başına o kadar az öder. Büyük hacim, daha düşük komisyon oranlarına, daha düşük hacim ise daha yüksek komisyon oranlarına eşittir. Sonunda her şey eşitleniyor.

Google Satış Ortaklığı Ağı’ndaki reklamlar, AdSense programına özgü metin tabanlı reklamlar yerine genellikle grafikseldir. Bunlar, bir veya daha küçük, kare şeklindeki reklamlar gibi banner reklamlar olabilir. Bazı reklamlar belirli ürünleri, bazıları ise genel olarak bir markayı veya perakendeciyi tanıtır. Ziyaretçiler reklamları tıkladıklarında, doğrudan satıcının sitesine, genellikle görüntülenen reklama karşılık gelen özel bir açılış sayfasına giderler. Oradan daha fazla bilgi alabilir ve sipariş verebilirler.

Google Satış Ortaklığı Ağına Katılma

Google Satış Ortaklığı Ağı, Google AdSense’e bağlıyken, AdSense’ten ayrı çalışır. Bu, Ortaklık Ağı’nın bir parçası olmak için ayrıca başvurmanız gerektiği anlamına gelir.

Google Satış Ortaklığı Ağı’na Başvuru

1. www.google.com/ads/affiliatenetwork/ adresine gidin.
2. Yayıncılar Daha Fazla Bilgi Edinin düğmesini tıklayın.
3. Bir sonraki sayfa göründüğünde Kaydol bağlantısını tıklayın.
4. Bir sonraki sayfada, Evet, AdSense Hesabım Var’ı tıklayın (tabii ki bir AdSense hesabınız olduğunu varsayıyoruz; yoksa, Hayır, AdSense Hesabım Yok seçeneğini belirleyin).
5. Şimdi, AdSense e-postanızı ve yayıncı kimliğinizi girmeniz istenecektir; verilen boşluklara bunları girin.
6. Gönder ve Devam Et’i tıklayın.
7. Şimdi gösterilen uygulama ekranını görüyorsunuz.

Aşağıdaki bilgileri doldurmanız gerekecek:

• Web Sitesi URL’si
• Görünen ad (sitenizin başlığı)
• Web sitesi açıklaması—reklamverenler bunu, ürün karmasına uygun olup olmadığınızı değerlendirmek için kullanır.
• İletişim bilgileri—e-posta adresiniz ve iletişim tercihleriniz
• Promosyon yöntemleri—web sitesi/içerik, arama motoru pazarlaması, teşvikler/
sadakat programları, e-posta pazarlaması ve yazılım uygulaması/araç çubukları

8. Tüm bu bilgileri sağladıktan sonra, Google’a program politikalarını okuyup kabul ettiğinizi belirtmek için çeşitli kutuları işaretleyin ve ardından Gönder düğmesini tıklayın.
9. Google artık başvurunuzu işler ve değerlendirir. Yaklaşık 24 saat içinde Google’dan, başvurunuzun kabul edildiğini (veya kabul edilmediğini) bildiren bir yanıt alacaksınız.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın