Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google Reklam Programlarına Başvurmak

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google Reklam Programlarına Başvurmak

Google Reklam Programlarına Başvurmak

Google Reklam Programlarına Başvurmak

Google Satış Ortaklığı Ağı’na kabul edildikten sonra, sitenizde bu satıcıların reklamlarını görüntülemek için belirli reklamveren programlarına başvurmanız gerekir. Bu, Google’ın reklamları otomatik olarak sunduğu AdSense’e benzemez; hangi reklamverenlerle ortak olmak istediğinizi seçmeniz ve ardından bunun için onlardan izin istemeniz gerekir.

Bir Reklamveren Listesini Görüntüleme

Bir reklamveren listesini görüntülemek ve bir reklamverenle ortak olmak için başvurmak için şu adımları izleyin:

1. Google Satış Ortaklığı Ağı sayfanızdan Reklamverenler sekmesini seçin.
2. Katıl alt sekmesine tıklayın.
3. Bu, gösterildiği gibi, tüm ağ reklamverenlerinin bir listesini görüntüler, bu listeyi kategoriye veya ada göre filtreleyebilirsiniz. Her bir reklamveren için, birincil ürün kategorisi, ortalama tıklama başına kazanç (EPC), ödeme sıralaması (diğer ağ reklamcılarına göre sıralaması), komisyon süresi, ürün beslemesi olup olmadığı hakkında bilgiler görürsünüz. kullanılabilirliği ve şirketin ödeme koşulları—size ödeme almanın ne kadar sürdüğü.

Reklamveren ve komisyon yapısı hakkında daha fazla bilgi görüntülemek için, söz konusu reklamveren ve potansiyel komisyon hakkında daha fazla bilgi edinmek için, o reklamverenin Görünüm menüsünü aşağı çekin ve Reklam Planlayıcı Profilini Görüntüle, Reklamveren Bilgilerini, Komisyonları veya Reklamverene Özel Şartları seçin. kazanabileceğiniz siyonlar.

4. Bir reklamverene kaydolmak için, o reklamverenin kutusunu işaretleyin ve ardından Seçilene Uygula düğmesini tıklayın. (Birden fazla ilan verene aynı anda başvurabilirsiniz.)

Başvurunuz şimdi seçtiğiniz reklamveren(ler) tarafından incelenecektir. Başvurunuz kabul edildiğinde (veya reddedildiğinde) sizinle e-posta yoluyla iletişime geçilecektir.

Bir reklamveren tarafından onaylandıktan sonra artık o satıcının reklamlarını web sitenize eklemelisiniz.

Bayi Reklamlarını Web Sitesine Ekleme

1. Google Satış Ortaklığı Ağı sayfanızdan Bağlantılar sekmesini seçin.
2. Reklamverene Göre alt sekmesini seçin.
3. Gösterildiği gibi bir sonraki sayfa göründüğünde, seçilen reklamverene gidin, Eylemler düğmesini tıklayın ve Bağlantıları Al’ı seçin.
4. Şimdi, gösterilene benzer, kullanabileceğiniz farklı reklamlardan oluşan bir seçim görüyorsunuz. İstediğiniz reklam için HTML Al’ı tıklayın.
5. Google şimdi, seçilen reklamı gösterildiği gibi görüntülemek için gerekli HTML kodunu oluşturuyor. Bu kodu kopyalayın ve web sayfanızda reklamın görünmesini istediğiniz yere yapıştırın.

Açıkçası, sitenize birden fazla reklam ekleyebilir ve hatta tek bir sayfada birden fazla reklamınız olabilir. Hatta, her bir reklamverenin şartlarına bağlı olarak, birden çok reklamverenin reklamlarını görüntüleyebilirsiniz. Unutmayın, reklamverenlerin sitenizin ziyaretçilerine en çok hitap edecek reklamlarını görüntülemek istiyorsunuz; bu nedenle akıllıca seçim yapın.

Raporları Görüntüleme

Ana Google Satış Ortaklığı Ağı sayfanızda çeşitli raporlar mevcuttur. Bu raporlar, sitenizin ziyaretçileri tarafından verilen siparişler dahil, hesabınızdaki tüm etkinlikleri izlemenize yardımcı olur.

Çeşitli raporları çalıştırmak için, Raporlar sekmesine ve ardından uygun rapor alt sekmesine tıklayın. Ardından, gösterildiği gibi bir tarih aralığı, reklamveren ve rapor için görünüm seçebilirsiniz.

Hangi raporlar mevcut? İşte bir örnekleme:

• Faaliyet ve faaliyet detay raporları (ziyaretler, satışlar, işlemler vb.) ve ayrıca kanal özet raporları dahil olmak üzere performans
• Reklamverene ve ürün kategorisine göre performans dahil, reklamverenle ilgili
• Performansı hem bağlantılara hem de reklam öğesi boyutuna göre izleyen raporlar dahil olmak üzere reklam öğesi
• Ürün ayrıntıları, sipariş kalemi ayrıntıları ve ürün kategorisi gelir raporları dahil olmak üzere ürünle ilgili
• Ürün veri akışı bağlantısına göre tıklamaları, satışları ve komisyonları görüntüleyen ürün akışları
• Reklamverenlerinizin her birinden elde edilen kazancı gösteren muhasebe
• Daha önce kaydettiğiniz tüm özelleştirilmiş raporları görüntüleyen kaydedildi.

Bir rapor seçip görüntülenmesini istediğiniz bilgileri belirttikten sonra, raporu gösterildiği gibi ekranda görüntülemek için Rapor Oluştur düğmesine tıklayın. Alternatif olarak, Excel’e aktarabileceğiniz ve çevrimdışı çalışabileceğiniz bir dosya oluşturmak için Excel’e Aktar düğmesini tıklayabilirsiniz.


AdSense
Google AdSense
Google reklam Verme
Google Ads
Google Ads reklam Verme
YouTube reklam Verme
Ads giriş yap
Google Ads Nedir


Ödemenin Alınması

Google Satış Ortaklığı Ağı, üyelere işlem başına maliyet (EBM) temelinde ödeme yapar. Yani, site ziyaretçilerinizden biri sitenizdeki bir reklam aracılığıyla gerçekten bir şey satın aldığında size ödeme yapılır. Yalnızca reklamı görüntüleyen veya hatta reklamı tıklayan biri için ödeme almazsınız; ürün satın alma şeklinde doğrulanabilir bir eylem olmalıdır.

Çoğu bağlı site, bir öğenin satın alma fiyatının belirli bir yüzdesine dayalı olarak bir komisyon ödese de, bazı bağlı kuruluşlar bir tavsiye ödülü öder. Bu temelde bir tıklama ödemesidir; site, bir kullanıcı sitenizdeki bir reklamdan onları ziyaret ettiğinde ödeme yapar.

Ödeme, Google AdSense aracılığıyla gerçekleştirilir. Daha önce belirtildiği gibi, reklamverenler değişen planlarda komisyonlar oluşturur; bazıları aylık, bazıları 60 günde bir vb. ödeme yapar. Google, reklamverenin komisyonu oluşturmasından sonraki 30 gün içinde size ödeme yapacaktır. Ödemeler doğrudan AdSense hesabınıza yapılır ve oradaki seçimlerinize göre ödenir.

Google Bağlı Kuruluş Ağı Performansını Optimize Etme

Google Satış Ortaklığı Ağı, normal AdSense gelirlerinize iyi bir ek olabilir. (Birbirlerini dışlamadıklarını unutmayın.) Ancak bu bağlı kuruluş reklamlarının sonuç vermesi için birkaç şeyi hesaba katmanız gerekir.

İlk olarak, yalnızca bir ziyaretçi bağlı kuruluş reklamını tıkladıktan sonra bir şey satın aldığında ödeme alacağınızı unutmayın; tıklamalar için ödeme almazsınız. Yani AdSense programında güzel gelirler elde edebilecek meraklı ziyaretçiler size tek kuruş kazandırmaz. Ciddi ziyaretçileriniz, yani sitenizde reklamı yapılan ürünleri satın alma konusunda ciddi ziyaretçileriniz olmalıdır.

Bu amaçla, reklamverenlerinizi dikkatli bir şekilde seçmeniz zorunludur. Gerçek satın almalara ilham vermek için, sitenizin ziyaretçilerinin ilgisini çeken veya değer taşıyan ürün veya hizmetlerin reklamını yapmalısınız.

Bu, reklamverenleri sitenizin konusuyla eşleştirmek anlamına gelir; sitenizin içeriği göz önüne alındığında anlamlı olan öğeleri tanıtmanız gerekir. Örneğin, fotoğrafçılığa adanmış bir siteniz varsa, iç çamaşırı veya çiçek satan bir reklamcı yerine fotoğraf hizmetleri veya dijital kameralar konusunda uzmanlaşmış bir reklamcı seçmeniz daha iyi olur.

Aynı şekilde, Target veya Walmart gibi sözde toplu tüccarların tüm ziyaretçilerinizin ilgisini çekeceğini düşünmeyin. Evet, biraz çekici olacaklar – sonuçta her şeyden biraz taşıyorlar – ancak genel ilgi alanı reklamcıları, genellikle hedeflenen reklamcılardan daha düşük satışlar elde edecek.

Elbette, siteniz daha genel ilgi alanına giriyorsa, toplu bir tüccarla gitmek mantıklı olabilir; ancak siteniz sıkı bir şekilde odaklanmış içeriğe sahipse, bu içeriği yansıtan bir reklamveren seçmek muhtemelen daha mantıklıdır.

Bununla birlikte, kendinizi tek bir reklamverenle sınırlamak zorunda değilsiniz. Belki birden çok temeli kapsayacak şekilde bir özel ilgi alanı reklamcısı ve bir genel ilgi alanı reklamvereni seçersiniz veya belki de her sayfanın içeriğine özel olarak sayfaya göre reklamverenleri karıştırıp eşleştirirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın