Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Mobil İçerik Kullanımı

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Mobil İçerik Kullanımı

Mobil İçerik Kullanımı

Mobil İçerik Kullanımı

Web siteniz mobil cihazlar için optimize edilmişse veya alternatif mobil sayfalar eklerseniz, bu mobil sayfalara PPC reklamları yerleştirerek gelir elde edebilirsiniz. Mobil ziyaretçiler bu reklamlara tıkladığında para kazanırsınız.

Google, mobil görüntüleme için optimize edilmiş web sayfalarına PPC reklamları yerleştiren ayrı bir Mobil İçerik için AdSense programı yürütür. Normal İçerik için AdSense programına çok benzer, ancak sayfa başına daha az ve daha fazla mobil uyumlu reklam içerir.

Mobil İçerik için Google AdSense’i Anlamak

iPhone veya benzeri bir mobil cihazınız varsa, telefonunuzdan web’de gezinmeye aşinasınız demektir. Normal web sayfalarını küçük bir ekranda görüntülemek, bir araya sıkıştırılmış tüm normal içeriğin daha küçük ve görülmesi (ve tıklanması) daha zor olduğu için acı verici olabilir. Bu nedenle, birçok web yöneticisi, sitelerinin mobil görüntüleme için optimize edilmiş, tüm sayfa öğelerinin mobil ekranların boyutlarına göre yeniden boyutlandırıldığı ve yeniden düzenlendiği alternatif sürümleri oluşturuyor.

Sitenizde mobil cihazlar için optimize edilmiş sayfalarınız varsa, bu sayfalara PPC reklamları eklemek için Google’ın Mobil İçerik için AdSense’i kullanabilirsiniz. Mobil İçerik için AdSense, tıpkı İçerik için AdSense gibi çalışır ve reklamları sitenizin içeriğiyle eşleştirir; mobil ziyaretçiler bu reklamları tıkladığında para kazanırsınız.

Mobil İçerik için Google AdSense tüm yerel ayarlarda mevcut değildir. Ocak 2010 itibarıyla yalnızca aşağıdaki ülkelerde sunulmaktadır: Avustralya, Avusturya, Belçika, Kanada, Çin, Danimarka, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Hindistan, İrlanda, İtalya, Japonya, Kore, Hollanda, Norveç, Polonya, Rusya, Singapur, Güney Afrika, İspanya, İsveç, İsviçre, Tayvan, Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık.

Mobil sayfalar normal web sayfalarından farklı olduğundan, AdSense by Mobile Content tarafından sunulan reklamlar da biraz farklıdır ve yalnızca 24 ila 36 karakterlik bir metin ve ardından reklamverenin hedef URL’sini içerir. Örnek bir mobil metin reklamı gösterir.

Mobil reklamverenler ayrıca müşterilerin doğrudan telefonla bağlantı kurmasına izin verme seçeneğine de sahiptir. Bu örnekte, hedef URL’nin yanında bir “arama” bağlantısı görünür. Müşteriler, reklamverenin numarasını otomatik olarak aramak için bu bağlantıya tıklar.

AdSense, geleneksel metin reklamlara ek olarak, mobil resim reklamlar da sunar. Bu reklamlardan birine tıklamak, reklamverenin takdirine bağlı olarak, reklamverenin web sitesini açabilir veya reklamverenin telefon numarasını çevirebilir.

Her mobil sayfa için yalnızca bir mobil reklam birimi görüntüleyebilirsiniz. Bu, tek veya çift reklam olabilir; çift reklam birimini görüntülemeyi seçerseniz, her sayfanın yalnızca altına yerleştirilebilir.

Mobil İçerik için AdSense’i yalnızca mobil uyumlu bir web sayfanız varsa kullanabilirsiniz. Mobil İçerik için AdSense kodunu standart bir web sayfasına eklemek herhangi bir reklam göstermez.

Sitenizde henüz mobil uyumlu sayfalar yoksa, mevcut sayfalarınızı XHTML, WML veya CHTML gibi bir mobil biçimlendirme dilinde yeniden yazarak bu tür sayfaları oluşturabilirsiniz. Ayrıca ASP veya PHP gibi sunucu tarafı komut dosyası çalıştırmanız gerekir; bu, Google’ın AdSense reklamlarını düzgün bir şekilde sunmasını sağlar. Doğal olarak, cep telefonu ekranlarında düzgün görünmesi için sayfa düzeninizi de yenilemeniz gerekecek.

iPhone, Android ve diğer mobil platformlar için uygulama geliştiricisiyseniz, Google’ın Mobil Uygulamalar için AdSense, mobil uygulamalarınıza PPC reklamları eklemenize olanak tanır.

AdSense Reklamlarını Mobil Sayfalara Ekleme

Mobil uyumlu web sayfalarınız varsa, AdSense reklamları eklemek kolaydır.


Mobil içerik hizmet bedeli nedir
Türk Telekom içerik servisleri öğrenme
3480 İçerik Servisi İptali
Türk Telekom İçerik servis ücreti nedir
9222 içerik servisi nedir
3480 İçerik Servisi nedir
Mobil İçerik hizmet bedeli İptali
Türk Telekom İçerik servisleri iptal


Mobil İçerik için AdSense’i Etkinleştirme

Genel AdSense programına kaydolarak başlayın ve ardından şu adımları izleyin:

1. AdSense hesabınızda oturum açın ve AdSense Kurulumu sekmesini seçin.
2. Mobil İçerik için AdSense bağlantısını tıklayın.
3. Gösterilen Reklam Türünü Seçin sayfasında, Cihaz Türü listesini aşağı çekin ve sitenizin optimize edildiği cihaz türünü seçin.

Bir aygıt türü seçerken, siteniz öncelikle Apple’ın iPhone’u ve diğer akıllı telefonları için tasarlanmışsa, yalnızca iPhone ve Diğer İleri Teknoloji Aygıtlar varsayılan ayarı en iyisidir. Siteniz daha geniş bir telefon yelpazesini destekliyorsa, Tüm Telefonlar seçeneğini belirleyin.

4. Aynı sayfada, Reklam Birimi listesini aşağı çekin ve ne tür reklamlar görüntülemek istediğinizi seçin: Yalnızca metin reklamlar, yalnızca resim reklamlar veya hem metin hem de resim reklamlar.
5. Devam düğmesine tıklayın.
6. Gösterilen Reklam Stilini Seç sayfasında, Biçim listesini aşağı çekin ve mevcut reklam biçimlerinden birini seçin.

Cihaz türünüz olarak Tüm Telefonlar’ı seçerseniz, seçim yapabileceğiniz iki reklam stiliniz olur: Tekli ve Çiftli, ikincisi iki metin reklamı yığın olarak görüntüler. Cihaz türü olarak Yalnızca iPhone ve Diğer İleri Teknoloji Cihazları seçtiyseniz, dört reklam stili kullanılabilir: 320 × 50 büyük afiş, 250 × 250 kare, 200 × 200 küçük kare ve 300 × 250 küçük dikdörtgen.

7. Aygıt türü olarak Tüm Telefonlar’ı seçtiyseniz, artık web sayfanızı oluşturmak için kullanılan biçimlendirme dilini belirtmeniz gerekir. WML (WAP 1.x), XHTML (WAP 2.0) veya CHTML arasından seçim yapın. (Aygıt türü olarak iPhone’u seçtiyseniz bu seçenek kullanılamaz; biçimlendirme dili zaten biliniyor.)

8.Aynı sayfada uygun karakter kodlamasını seçin; çoğu durumda, Otomatik Algılama en iyi seçenektir.
9. Yine Reklam Stili Seç sayfasında, reklamlarınız için istediğiniz renk paletini seçin veya belirli reklam öğeleri için özel renkler tanımlayın.
Daha Fazla Seçenek bölümüne ilerleyin ve alakalı reklamlar yoksa neyi görüntülemek istediğinizi seçin: kamu hizmeti reklamları, başka bir URL’den Google dışı reklamlar veya alanı doldurmak için düz renk.
10. Devam düğmesine tıklayın.
11. Gösterilen Reklam Kanallarını Seçin sayfasında, bu reklam içeriğini izlemek için en fazla beş özel kanal seçin. Mobil reklamlar varsayılan olarak geleneksel AdSense reklamlarından ayrı izlendiğinden, muhtemelen bu adımı atlayabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın