Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

AdSense’i Blog İçin Ekleme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

AdSense’i Blog İçin Ekleme

Reklam Performansını İzleme

AdSense’i Blog İçin Ekleme

Blog yazmak çok önemli; birçok şirket ve birey, tüm web sitesi deneyiminden vazgeçer ve bunun yerine kişisel veya kurumsal bloglar aracılığıyla fikirlerini sunar. Kendi blogunuz varsa, tıpkı bir web sitesinde olduğu gibi, AdSense’i buradan gelir elde etmek için kullanabilirsiniz. Blogun kendisine İçerik için AdSense reklamları yerleştirebilir ve blogunuzun RSS akışına reklam yerleştirmek için Google’ın yeni Yayınlar için AdSense hizmetini kullanabilirsiniz. Birçok blog yazarı, bu tür reklamları bloglarına ve yayınlarına yerleştirerek önemli bir gelir elde edebileceklerini fark eder.

Bir Blogger Bloguna İçerik için AdSense Reklamları Ekleme

PPC reklamlarını ana blog sayfanıza nasıl yerleştireceğinizi inceleyerek başlayalım. Blogunuz, AdSense gibi Google tarafından yönetilen Blogger tarafından barındırılıyorsa, bu özellikle kolaydır. Bu örnekte Google, iki hizmetinin sorunsuz bir şekilde birlikte çalışmasını sağlar.

AdSense’i Etkinleştirme

Bir Blogger blogunuz varsa, tüm blog yazılarınızı barındıran temel sayfanın bir parçası olarak AdSense reklamları eklemek oldukça kolaydır. Blogun kenar çubuğuna gösterildiği gibi reklam ekleyebilirsiniz; blogunuzun alt kısmında; veya her blog yazısı arasında. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

1. Blogger içinden, gösterilen Blogger Kontrol Panelini açın.
2. Blogunuzun adının sağındaki Para Kazan bağlantısını tıklayın.
3. AdSense ile Para Kazanın sayfası gösterildiği gibi göründüğünde, reklamların görünmesini istediğiniz yeri seçin. Reklamları kenar çubuğunda ve her gönderinin altında, yalnızca kenar çubuğunda veya yalnızca her gönderinin altında görüntülemeyi seçebilirsiniz.

 Özel Yerleşim

Bununla birlikte, blogunuza AdSense reklamları eklemenin daha hedefli reklam yerleşimi sağlayan başka bir yolu daha vardır. Bu yöntemle, blogunuzun alt kısmında ve kenar çubuğunda birden çok yerde reklam görüntüleyebilirsiniz.

1. Blogger içinden Blogger Kontrol Paneli’ni açın.
2. Blog adınızın yanındaki Düzen bağlantısını tıklayın.
3. Sayfa Öğelerini Ekle ve Yerleştir sayfası gösterildiği gibi göründüğünde, kenar çubuğunda veya blogun altındaki boşlukta Gadget Ekle bağlantısını tıklayın.
4. Add a Gadget penceresi göründüğünde, AdSense bölümüne gidin ve + düğmesini tıklayın.
5. Gösterildiği gibi AdSense’i Yapılandır penceresi göründüğünde, reklamlar için bir biçim seçin ve salt metin reklamları mı yoksa metin ve resim reklamları mı görüntülemek istediğinizi belirleyin.
6. Yine AdSense’i Yapılandır penceresinde, reklamlar için bir renk şablonu veya özel renkler seçin ve ardından Kaydet düğmesini tıklayın.
7. Artık kenar çubuğuna veya blogunuzun altına bir AdSense modülü eklendi. Bir reklamı kenar çubuğunda yeniden konumlandırmak için, reklamı tıklayıp yeni bir konuma sürüklemeniz yeterlidir.

AdSense, daha önce Google Hesabınıza atanan kimliği otomatik olarak kullanır. Reklamlarınızı farklı bir kimliğe atamak istiyorsanız, AdSense’i Yapılandır penceresindeki Farklı Bir Yayıncı Kimliğine Geç bağlantısını tıklayın.

Blogunuz için AdSense’i etkinleştirdikten sonra, reklam etkinliğinizi standart AdSense konsolunda görüntüleyebilirsiniz. Bu konsol, tıklama etkinliğinizi izler. Hesabınızın ve reklamlarınızın ayrıntılarını yönetmek için AdSense Kurulumu ve Hesabım sekmelerini de seçebilirsiniz.

Bir Blogger veya WordPress bloguna AdSense reklamları eklemek nispeten kolay olsa da, Facebook veya MySpace sayfalarınıza reklam ekleyemezsiniz. Bu sosyal ağların hizmet şartları, bu tür üçüncü şahıs reklamlarını yasaklar ve sayfaların kodlanması, reklam eklemeyi etkinleştirmek için gerekli komut dosyası teknolojisine izin vermez.


Google AdSense
AdSense giriş
Youtube adsense giriş
YouTube AdSense
Youtube adsense bağlamak
AdSense para kazanma
Adsense Nedir
AdMob


Bir WordPress Bloguna İçerik için AdSense Reklamları Ekleme

Blogunuz WordPress veya benzer bir blog barındırma hizmeti tarafından barındırılıyorsa, yine de blogunuza İçerik için AdSense reklamları ekleyebilirsiniz; bunu manuel olarak yapmanız yeterlidir.

Bir WordPress Bloguna İçerik için AdSense Reklamları Ekleme

1. İçerik için AdSense’te oturum açın ve açıklandığı gibi yeni bir reklam birimi oluşturma işlemine devam edin.
2. Yeni reklam biriminiz için HTML kodunu oluşturduktan sonra, WordPress’te oturum açın ve Gösterge Tablosunu açın.
3. Görünüm bağlantısını tıklayın ve Widget’ları seçin.
4. Metin widget’ını seçin ve Ekle’ye tıklayın.
5. Yeni bir Metin widget’ı görünür; bu widget için Düzenle bağlantısını tıklayın.
6. Yeni form gösterildiği gibi göründüğünde, bu widget için bir ad girin.
7. AdSense kodunuzu bu widget’ın metin alanına yapıştırın.
8. Bitti düğmesini tıklayın.
9. İstendiğinde Değişiklikleri Kaydet düğmesini tıklayın.

Birkaç WordPress eklentisi, AdSense ekleme sürecini kolaylaştırır ve reklam yerleşimi açısından daha fazla esneklik sağlar.

Site Yayınlarınıza AdSense Reklamları Ekleme

Blogunuza bir AdSense modülü eklediğinizde, reklamlar yalnızca blogunuzda görünür, paylaşılan blog akışında görünmez. Açıkçası, reklamlar ne kadar fazla görünürse, o kadar fazla gelir elde edebilirsiniz; bu nedenle, gösterildiği gibi AdSense reklamlarını site akışınıza dahil etmek muhtemelen iyi bir fikirdir. Bunu yapmak zor değildir.

Site beslemesi, RSS (Really Simple Syndication) adı verilen özel bir XML dosya formatı tarafından etkinleştirilen bir blog içeriğinin otomatik olarak güncellenen akışıdır. Bir blogda RSS beslemesi etkinleştirildiğinde, güncellenen herhangi bir içerik otomatik olarak RSS beslemesini içeren özel bir XML dosyası olarak yayınlanır; bu sendikasyon beslemesi daha sonra RSS beslemesi okuyucu programları ve toplayıcıları tarafından toplanır, böylece aboneler yeni gönderilerden otomatik olarak haberdar edilir.

Bir Siteye Reklam Ekleme

1. AdSense hesabınıza giriş yapın ve AdSense Kurulumu sekmesini seçin.
2. Yayınlar için AdSense bağlantısını tıklayın.
3. Gösterildiği gibi Yayınlar için AdSense sayfası göründüğünde, Reklam Türü alanına gidin ve istediğiniz reklam türünü belirleyin; yalnızca metin reklamlar, yalnızca resim reklamlar veya hem metin hem de resim reklamlar.
4. Sıklık alanında, reklamların ne sıklıkta görünmesini istediğinizi belirleyin—her besleme öğesinden sonra veya her ikinci, üçüncü veya dördüncü öğeden sonra.
5. Gönderi Uzunluğu alanında, reklamların seçilmesini istediğiniz gönderilerin uzunluğunu seçin. Varsayılan, herhangi bir uzunluktaki gönderiler içindir, ancak başka seçenekler de mevcuttur.
6. Konum alanında, reklamların nerede görünmesini istediğinizi seçin; her besleme öğesinin altında veya üstünde.
7.Renkler alanında, reklam renklerini AdSense’in belirlemesine izin verin veya Renklerimi Ben Seçeyim seçeneğini seçin. İkinci seçeneği seçerseniz, her bir reklam öğesi için renk seçmeniz gerekir.
8.Reklamlarınızı kanal bazında takip etmek istiyorsanız, Kanallar bölümünde mevcut bir kanalı seçin veya Yeni Kanal Oluştur linkine tıklayarak yeni bir kanal oluşturun.
9.Beslemeler bölümünde, etkinleştirmek istediğiniz her beslemenin yanındaki Ekle bağlantısını tıklayın. Belirli bir blog yayını listelenmemişse Yeni Yayın Yaz bağlantısını tıklayın ve istendiğinde blogunuzun URL’sini girin.
10.Kaydet düğmesine tıklayın.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın