Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Web Arama Stratejileri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Web Arama Stratejileri

Reklam ve Arama Motoru Pazarlaması

Web Arama Stratejileri

En doğru değerlendirme aracı, bilgisayardaki her bir öğrencinin hemen yanına oturduğunuz ve ondan Web’de bilgi bulma konusunda genellikle nasıl gittiğini size göstermesini istediğiniz 10 dakikalık Web Stratejileri Değerlendirici Bilgisayarı/Bireyidir.

Her öğrencinin görevi yerine getirmesini izlerken daha sonra analiz etmek ve/veya Web Stratejileri Puanlama Kılavuzu Bilgisayarı/Bireyini (Handout P-3) kullanarak notlar almak için oturumu videoya veya teybe kaydedebilirsiniz.

Her öğrencinin klavye becerilerini not etmenin yanı sıra, öğrencilerin (1) bilgisayarı açma; (2) okul ağında oturum açmak; (3) tarayıcı yazılımını başlatmak (Internet Explorer veya Netscape Navigator gibi); (4) bir arama motoruna (Google veya Yahoo gibi) gitmek; (5) anahtar kelimelerin girilmesi (lory + care gibi); (6) bir web sitesi seçmek; (7) bilgi taraması (bir kamyon için diyet veya barınma ihtiyaçları gibi); ve (8) ilgili bilgileri bulmak. İlk sitede ilgili bilgi bulunamazsa, öğrencilerin (1) yeni bir web sitesi seçme; (2) yeni bir arama motoru seçmek; veya (3) yeni anahtar kelimeler seçmek gerekir.

Her öğrenci ilgili bilgileri bulduğunu hissettiğinde, bunun “iyi” bilgi olup olmadığını nasıl bildiğini, bu bilgiyle ne yapacağını ve bu gerçek bir araştırma projesi olsaydı bundan sonra ne yapacağını sorun. Öğrenci başarılı olsun ya da olmasın, 10 dakika sonra durun. Bu araç son test olarak da kullanılabilir.

Çok fazla öğrenciniz varsa veya bir bilgisayara kolay erişiminiz yoksa, 5 dakikalık Sözlü/Bireysel Web Stratejileri Değerlendirmesi yaparak aynı bilgilerin bir kısmını toplayabilirsiniz. Bu araçla, bir öğrenciden, siz yanıtlarını bir not defterine ve/veya ses kayıt cihazına kaydederken, Web’de belirli bilgileri nasıl bulacağını size söylemesini istersiniz.

Bireysel değerlendirmeleri yönetmek için gereken zamanı karşılayamıyorsanız, öğrencilerinizin Web stratejilerini ölçmek için en çok zaman kazandıran araç, grup tarafından yönetilen Web Stratejileri Değerlendirmesi Yazılı/Gruptur.

Web Stratejileri Puanlama Kılavuzu—Sözlü veya Yazılı—kullanarak hem sözlü hem de yazılı araçlara verilen yanıtları puanlayabilirsiniz. Yazılı değerlendirme için, öğrencilere puanlama için kağıt takas etmelerini öneririz. Bu, mükemmel bir öğretim ve grup tartışması aracı olarak hizmet eder. Sekizinci sınıflar tarafından yazılmış birbirine zıt iki Web Stratejisi Değerlendirmesi gösterin.

Bilgisayar Anketi

Diğer bir hızlı değerlendirme, bilgisayar deneyimlerine ve anket sorularına verilen yanıtlara dayalı olarak hangi öğrencilerin yeterli ve hangilerinin zorlanabileceğini belirlemenize yardımcı olan Bilgisayar Anketi’dir. Ayrıca, “teknoloji meraklısı” öğrencilerinizin kim olduğunu öğrenmenin harika bir yoludur, böylece siz ve sınıf(lar)ınızın geri kalanı için kurum içi teknik destek olarak hizmet vermek üzere işe alınabilirler.

İnternet Çizimi

Kullanmayı sevdiğimiz çok ilginç bir değerlendirme aracı, öğrencilerden İnternet’in bir resmini çizmelerini ve istenirse altyazı kullanmalarını isteyen İnternet Çizimidir. Bu, öğrencilerin bilgi bulma yeri olarak İnternet’e ilişkin zihinsel modellerinin gelişmişlik derecesini değerlendirmek için hızlı bir yöntemdir.

Örneğin, onu doğru bir şekilde küresel bir bilgisayar ağı olarak mı tasvir ediyorlar, yoksa sadece üzerinde web sayfası bulunan bir bilgisayar monitörünün resmini mi çiziyorlar? İnternet hakkında sadece belirsiz bir zihinsel imaja mı sahipler, yoksa duvarların arkasında sizin için web sayfaları bulan robotlar olduğunu düşünmek gibi İnternet hakkında ciddi yanılgılara mı sahipler?

Web büyük olasılıkla öğrenci araştırması için en sık kullanılan kaynak olacağından, çocuklarımızın onun ne olduğunu ve ne olmadığını gerçekten anladığından emin olalım.

İnterneti genellikle devasa bir bilgisayar ağı (verileri paylaşabilmeleri için birbirine bağlı bilgisayarlar) ve Web’i bilgi içeren (bazıları değerli, bazıları değil) birbirine bağlı web siteleri olarak tanımlarız. büyük, dağınık sanal kitaplık. Arama motorları, bu devasa, dağınık web siteleri koleksiyonunda istediğiniz bilgileri bulmak için kullanılan araçlardır.


Web sitesi arama motoru optimizasyonu
Google dosya türüne göre arama
SEO dersleri PDF
Türk SEM
Sitenin Google aramalarında çıkması
Seo Ne İşe Yarar
Seo çalışmaları Nelerdir
Google kalite Yönergeleri


İnternet Kelime Bilgisi

Son olarak, öğrencilerin İnternet Kelime Dağarcığını değerlendirmek için İnternet Kelime Puanlama Kılavuzu ile ölçebileceğiniz bir araç sunuyoruz. Bu hızlı değerlendirme, öğrencilerinizin “bilgisayar konuşması” konusundaki akıcılığı hakkında size bilgi vermekle ve teknolojiden anlayan öğrencilerinizi belirlemenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda İnternet ile öğretirken size bir rehber görevi görecek. Testte yer alan terimler, öğrencilerinizin Web okuryazarı olarak kabul edilmeleri için bilgi sahibi olmaları gereken terimlerdir.

Yukarıdaki değerlendirmelerden bazılarını uyguladıktan sonra, öğrencilere QUEST Sorgulama Modelini gösterin ve İnternet sorgulamasının her aşamasının neleri içerdiği hakkında tartışın. Büyük sorgulama projelerine dalmadan önce her zaman kısa “mini sorgulamalar” ile başlamanız tavsiye edilir.

Ormanda yürüyüş yapmak için ekipman ve bilgi toplamanız gerektiği gibi, İnternet araştırması için teknik ve kavramsal olarak hazırlıklı olmanız gerekir. Teknik hazırlık, uygun ağ ve dosya depolama, donanım ve yazılıma sahip olduğunuzdan emin olmayı içerir.

Kavramsal hazırlık, İnternet, URL’ler ve alan adları, arama motorları, anahtar kelimeler ve Boole işleçleri hakkında bazı temel bilgileri bilmeyi içerir.

Ayrıca, neyin öğretilmesi ve desteklenmesi gerektiğini bilmek için öğrencilerinizin bir QUEST’e hazırbulunuşluk düzeyini de belirlemeniz gerekir; bu nedenle, aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli değerlendirme araçları sunuyoruz. Bu değerlendirmelerin birçoğu bir QUEST öncesinde, sırasında ve sonrasında kullanılabilir, böylece siz ve öğrencileriniz kaydedilen ilerlemeden haberdar olursunuz.

Bir sonraki bölümde, Sorgulama ile ilgili, genç araştırmacıların ne bilmek istediklerini anlamalarına ve aradıkları bilgileri bulmak için bir plan geliştirmelerine yardımcı olacak araştırmaya dayalı öneriler sunuyoruz. QUEST İnternet sorgulama döngüsündeki bu ilk adım, öğrenilenleri göstermek için hedef kitleyi, amacı ve yöntemleri dikkate alırken genellikle araştırma temalarını, konuları, odak alanlarını ve soruları içerir.

QUEST’e Hazırlanma konulu bu bölümde tartışılan bildirileri listeler. Her broşür, kolay kopyalama için ayrı bir kopyalanabilir sayfaya yazdırılır. Vaktiniz varsa, bireysel testlerden birini uygulamanızı şiddetle tavsiye ederiz çünkü bunlar, tüm sınıf için standartlaştırılmış bir okuma testi yerine her öğrenciyle resmi olmayan bir okuma envanteri yapmaya benzer. Açıkçası, birincisi size her öğrencinin stratejileri hakkında çok daha fazla bilgi verecektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın