Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

URL Analizi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

URL Analizi

Eşleştirme Yapmak

Web Yetkilendirmesi

Bilgileri kimin yazdığını belirlemek, doğruluğu değerlendirmede en önemli faktörlerden biri olabilir. Güvenilir bir kaynak, öğrencilere bilgiye güvenme yolunda iyi bir ilk adım sağlayabilir. Tipik olarak, toplantı sahibi ana sayfada ekranın üst kısmındaki bir başlıkta veya bir açılış veya karşılama ifadesinde tanımlanır.

Bu bilgiler kişisel, şirket veya organizasyon adı olarak listelenebilir ve ev sahibini simgeleyen bir logo veya tasarım içerebilir.

Sitenin yazarı, ev sahibi veya ev sahibi tarafından web sitesi için metin yazması için tutulan biri olabilir ve konuyla ilgili “uzman” olarak kabul edilmesi gereken eğitim geçmişine ve deneyime sahip bir kişi olmalıdır. En yararlı web siteleri, web sitesi yazarının nitelikleri hakkında bilgi ve kendisiyle iletişime geçilebilmesi için bir e-posta adresi sağlar.

Web sitesinin amacı, mevcut bilgi türlerini ve bilgilerin görüntülenme şeklini yönlendirir. Kaliteli bir web sitesi, genellikle okuyucuya amacı sağlayan bir açılış paragrafı veya hoş geldiniz ifadesi içerir.

Örneğin, World Almanac for Kids sitesinde öğrenciler şu karşılama ifadesini bulurlar: “The World Almanac for Kids Online’a hoş geldiniz! Her yıl milyonlarca çocuk The World Almanac for Kids’i okuyor. Artık en çok satan kitabın bir eşlik eden Web sitesi The World Almanac for Kids Online var.

Öyleyse dalın ve keşfedin. Hatta daha akıllı bile olabilirsin!” Web sitelerinin amaçları arasında bilgi paylaşmak, okuyucuyu bir şeye inanmaya veya yapmaya ikna etmek veya eğlendirmek yer alır. Amacı belirlemek, öğrencinin yazarın benimsediği görüşü ve bu görüşün fikirlerin belirli bir şekilde yazılmasına nasıl yol açabileceğini anlamasına yardımcı olur.

Nesnellik

Nesnellik, bir konunun tüm taraflarını önyargı veya fikir olmaksızın adil bir şekilde tasvir etmeyi içerir. İnternet okuyucuları, bir web sitesinin ne zaman önyargılı olduğunu propaganda, gerçek olmayan bilgiler veya güçlü görüşler belirleyerek anlayabilir. Ne yazık ki, bir öğrenci konuyla ilgili yeniyse ve önceden çok az bilgisi varsa, gerçek ve gerçeklere karşı önyargıları veya fikirleri tespit etmekte zorluk çekebilir.

Web sitesi tasarımcıları, öğrenciyi cezbetmenin bir yolu olarak oyunlar, eşantiyonlar veya yarışmalar içerecek şekilde bilgi tasarlayarak bu deneyim eksikliğinden bile yararlanabilir. Gerçeklerle desteklenmeyen fikirleri olan aşırı genellemelere ve basitleştirmelere dikkat edin.

Zamanlamanın Önemi 

İnternet metninin basılı metne göre en önemli avantajlarından biri güncellik veya güncelliktir. Web siteleri güncel bilgileri sunabilir çünkü güncellenmiş materyalleri yayınlamak çok kolaydır.

Bu değerlendirme, hava durumu raporları, güncel olaylar veya hisse senedi fiyatları gibi değişimin hızlı bir şekilde meydana geldiği bilgilerde çok önemlidir. Güvenilir web siteleri genellikle sitenin oluşturulduğu veya en son güncellendiği tarihi gösteren bir alt bilgi içerir. Böyle bir tarihin bulunmaması, öğrenen için bilgilerin zamanında olmadığı konusunda bir ipucu olabilir.


Google site analiz
Web site analizi
Seo analiz R10.
Web analiz Araçları
SEO analizi ücretsiz
Web sitesi trafik analizi
Google SEO analiz
Site analiz siteleri


URL Analizi

Bir web sitesindeki bilgileri değerlendirirken ortaya çıkan soruların yanıtlarını ararken başlamak için bir yer, bir arama motorunun döndürdüğü bulunanlar listesindeki URL’leri veya Web adreslerini kısa bir şekilde incelemektir. Bu noktalardan, eğik çizgilerden, kısaltmalardan ve kelimelerden muazzam miktarda faydalı bilgi toplanabilir. Bir URL, her bir parçanın yol gösterici kimliğini sağlayacak şekilde parçalara bölünebilir.

Öğrencilere URL’leri yeniden yapılandırmayı öğretmek, aramalarını doğru bir şekilde yapmalarına yardımcı olmak için uzun bir yol kat eder. Ardından, arama sonuçlarındaki bireysel açıklamalar öğrencilere web sitesinin yararlı ve doğru olup olmayacağını belirlemeleri için ek ipuçları sağlar.

Yahooligans arama motorunu kullanarak “güneş sistemi” terimi için arama sonuçlarında listelenen bir seçeneği görüntüler. Aşağıdaki ipuçları, web sitesinin alaka düzeyini, web sitesinin barındırıcısını ve web sitesinin potansiyel kalitesini belirlemeye yardımcı olur.

1. Başlık. Web sitesi başlığı, web sitesinin ne hakkında olduğunu belirlemede oldukça yararlı olabilir; ancak bazen bir web sitesinin başlığı yoktur veya başlık web sitesinin konusunu net bir şekilde yansıtmaz. Bu başlığa yapılan bir tıklama, öğrenciyi doğrudan siteye götürür.
2. Açıklama. Bu web sitesinde bulunan bilgi türlerinin kısa bir açıklaması genellikle yer almaktadır. Bu açıklama, öğrencinin web sitesinin gerekli bilgilere sahip olup olmadığına karar vermesine yardımcı olur. Açıklamalar kısa olduğu için bazı önemli fikirlerden bahsedilmeyebilir.
3. URL. URL veya web adresi, aramamızdan elde edilen kalın harflerle yazılmış anahtar kelimeler içerir. URL’den, bu web sitesinin iyi bilinen ve saygın bir basılı bilgi kaynağı olan National Geographic tarafından barındırıldığını görebiliriz. .gov (hükümet), .org (organizasyon) veya .edu (eğitim) gibi alan adı, sunucunun güvenilirliği konusunda bir ipucu olabilir.
4. Kategori Bağlantıları. Yahooligans dizininde bulunan arama kategorileri, diğer olası bilgi bağlantıları olarak dahil edilmiştir. Bu kategorilerden herhangi birine tıklanması, öğrenciyi konuyla ilgili daha fazla bağlantıya ve web sitesine yönlendirecektir.

Bir arama listesi girişinin çeşitli bölümlerini anlamak, okuyucuya bağlantıya bir tıklamayla karşılaşılması muhtemel bilgi türü hakkında zengin bir bilgi verir. Öğrencilerin bilinçli seçimler yapabilmeleri için, her bağlantıyı dikkatli bir şekilde okumaya zaman ayırmaları gerekir.

Bu erken arama adımında harcanan zaman, öğrencinin arama sorusunu yanıtlamak için bilgi dağlarını (bazıları yararsız) gözden geçirmek zorunda kalmasını engelleyebilir.

Öğrenciler neyi ve nerede arayacaklarını bildiklerinde, URL, bilginin hem yararlılığını hem de doğruluğunu belirlemek için çok sayıda ipucu sağlayabilir. Bu süreç, İnternet okuyucusunun sürekli olarak ne okuyacağına ve okuduğu materyalin bilgi ihtiyaçlarını karşılayıp karşılamadığına karar vererek aktif bir katılımcı olmasını gerektirir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın