Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Ticari Markalar

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Ticari Markalar

Reklam Fiyat Teklifi

Ticari Markalar

Google’ın ticari markalarla ilgili içerik politikaları ülkeye göre değişir. çoğu ülkede, bir reklamveren istediği herhangi bir anahtar kelimeyi seçebilir. Google’ın ticari marka politikasına göre, kelimenin ticari marka olup olmaması önemli değildir, reklam metninizi tetiklemek için onu anahtar kelime olarak kullanabilirsiniz.

Ancak bu ülkelerde, ticari marka sahibi Google’a bir istisna talebinde bulunduysa, anahtar kelime yine de bir reklamı tetiklemek için kullanılabilir, ancak o ticari marka reklam metninde kullanılamaz. genel olarak, diğer ülkelerde ticari markalı bir kelime, anahtar kelime olarak veya reklam metninde kullanılamaz.

Bir ticari marka sahibiyseniz ve ticari markanızın kullanılmasını önlemek istiyorsanız, doğrudan istisna sürecini görüntülemek için yukarıdaki url’yi ziyaret edebilirsiniz:

1. Belgeleri doldurun ve google’a fakslayın.
2. Google, ticari markanın size ait olup olmadığını araştıracaktır.
3. Bunu yaparsanız, Google aynı sektördeki ticari markanızı kullanan diğer reklamları onaylamaz.

Ticari markalar söz konusu olduğunda “aynı sektör içinde” ifadesi önemli bir uyarıdır. Bir reklam gönderirseniz ve size bir kelimenin ticari markalı olduğunu ancak sektörünüz için ticari markalı olmadığını söyleyen bir form açılırsa, o zaman bu bilgiyi istisna talep formuna yazmanız yeterlidir.

Markaların reklam metinlerinde ticari marka kullanımları hakkında düşünebilecekleri birkaç farklı yol vardır. bir şirketin ticari markalarının uygulanması konusunda neden çeşitli duygulara sahip olabileceğini gösteren birkaç senaryoyu inceleyelim. Hem doğrudan hem de diğer outlet kanallarından satış yaptıkları için bu örnekte nike kullanacağım. ancak bunun nike’ın mevcut politikası olmayabileceğini lütfen unutmayın.

Birçok mağaza nike ayakkabı satar. Tüketici ister nike.com’dan ister nike ayakkabı satan başka bir mağazadan ayakkabı satın alsın, nike bir çift ayakkabı satacaktır. bu nedenle, google’a bir istisna talebinde bulunmayabilirler ve nike, dağıtım ortakları aracılığıyla ek satışlar elde edebileceğinden, diğer şirketlerin nike ticari markasını reklam metninde kullanmasına izin verebilirler.

Nike başka bir yaklaşım benimseyebilir ve hesaplara ticari markalarını kullanma izni vermeye karar verebilir. özel ilişkileri olan belirli perakendeciler olduğuna karar verebilirler ve yalnızca bu perakendecilerin nike ticari markalarını reklam metinlerinde kullanmalarına izin verebilirler. bu nedenle nike önce google’a bir istisna isteği gönderir. onay verildikten sonra nike, belirli hesapların nike ticari markasını kullanmasına izin veren bazı evrakları dosyalayacaktır.

Bu, franchise şirketlerinde çok yaygındır. şirket ofisi ticari markayı elinde tutuyorsa, gerçek franchise’larının ticari markayı kullanmasına izin verilmesini isteyebilirler. bu, şirket ofisinin her franchise hesabı için AdWords hesabı kimlik numaralarına ihtiyaç duyacağı anlamına gelir. ancak, Google ilk ticari marka araştırmasını tamamlayana kadar seçerek izin veremezsiniz.

nike’ın benimseyebileceği en kısıtlayıcı yaklaşım, nike.com dışında kimsenin ticari markalarını kullanmasına izin vermemektir. nike, çevrimiçi ayakkabı sattıklarından, ticari markalı kelimeleri için ek rekabet istemediğine karar verebilir. bu örnekte, Amerika Birleşik Devletleri’nde tüketiciler “nike” kelimesini aradıklarında çok çeşitli reklamlar görebilirler, ancak “nike” kelimesini yalnızca nike.com reklamı görüntüleyebilir.

Şu anda, nike kısıtlayıcı bir yaklaşım benimsememiştir. özellikle nike’a seslenmeye çalışmıyorum, ancak ticari markaların kullanımı hakkında kuruluşunuz içinde yapılması gereken konuşmalarda size yol göstermeye çalışıyoruz.


Ticari marka örnekleri
Hizmet Markası Nedir
Hizmet markası örnekleri
Ferdi marka
Ticari Marka Tescil numarası
Ortak marka Nedir
Garanti Markası Nedir
Reklam metninde ticari marka kullanımı


Ayrıca, google’ın reklam metninizde bir ticari markayı kullanmanıza izin vermesi, ticari marka sahibinin sizi zaten dava edemeyeceği anlamına gelmez. Google’ın içerik politikaları davaya dahil edilebilirken, bir şirket Google’ın politikalarından bağımsız olarak başka bir şirkete dava açabilir.

bu özellikle şirket adları için geçerlidir. Yukarıdaki durumda, diğer şirketlerin Nike’ın ticari markalarını reklam metninde kullanması için iyi bir neden vardır. ancak, reklam metninizde bir rakibin adını kullanırsanız, kelime ticari marka olsun veya olmasın, dava açabilirsiniz.

Bir rakip, reklam metninde görünmese bile adını anahtar kelime olarak kullandığınız için size dava açabilir. Rakibiniz kazansa da kazanamasa da, anahtar kelime kullanımınızı savunmak için yine de ödeme yapmanız gerekecektir.

Ticari markaları ve rakiplerin adlarını kullanımınızla ilgili kurallar oluşturmak için pazarlama ve hukuk departmanlarınızla birlikte oturmak faydalı bir alıştırmadır. AdWords hesabınızı yönetmek için bir üçüncü taraf kullanıyorsanız, o tarafın bu öğelerle ilgili politikalarınızı anladığından emin olun.

Bir reklamın her zaman tıklama ve dönüşüm aldığı sihirli bir formül verilse güzel olmaz mıydı? ne yazık ki reklam yazmanın sihirli bir formülü yok. Mükemmel reklam metnini yazmak kutsal kâseyi aramaya benzer. nerede olduğunuzu incelemek, başkalarının nereye gittiğini öğrenmek ve nereye gittiklerini görmek için yeni yollar çizmek için hiç bitmeyen bir arayıştır.

Reklam metni yalnızca sektörünüze göre değil, şirketinizin özel müşteri tabanına göre de değişir. Biri Quicken’da, diğeri peachtree’de uzmanlaşmış iki farklı muhasebe şirketini ele alalım.

Quicken genellikle kişisel finans için kullanılır. şeftali ağacı genellikle ticari defter tutma için kullanılır. Teknik olarak her ikisi de muhasebe firması olsa da, müşterileri farklıdır. bu nedenle, neden birbirlerinden farklı olduklarını göstermek için reklam kopyaları da farklı olmalıdır.

Bir reklamın rakipleriniz için işe yaraması, şirketiniz için işe yarayacağı anlamına gelmez. bazen bir şirket reklam vermeye başlar, bir rakip için yayınlanmakta olan bir reklamı seçer ve o reklam kopyasını kendi hesaplarında çoğaltır.

Bu tür taktiklerin etiğini bir an için göz ardı ederek, bu taktiğin çoğu zaman başarısız olacağını bilmelisiniz. her işletmenin farklı bir web sitesi, farklı satış konuşmaları ve çeşitli avantajları ve özellikleri vardır. bu farklılıklar genellikle bir şirket için bir reklamın başka bir şirket için çalışmamasına neden olur.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın