Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Dönüşüm Hunisi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Dönüşüm Hunisi

Dönüşüm Hunisi

Dönüşüm Hunisi

Reklam metni yazarken, satın alma dönüşüm hunisini aklınızda tutmanız gerekir. kullanıcıların satın alma hunisi boyunca farklı endişeleri ve soruları vardır ve bu şekilde reklamlarınızı uygun şekilde ayarlamak, kullanıcıların reklamlarınızı tıklamasını ve sonunda şirketinizle iş yapmasını sağlar. Satın alma hunisi, özellikle farkındalık ve ilgi aşamalarıyla başlar.

Bu noktada, arama yapanlar ürünleriniz veya hizmetleriniz hakkında fazla bir şey bilmiyor. Jargon kullanımı, tüketiciler henüz ürünler hakkında jargon terimlerinin ne anlama geldiğini anlayacak kadar bilgi sahibi olmadıkları için de kafa karıştırmaktadır.

Satın alma hunisinin bu aşamasında, ürünlerinizin neden birinin hayatını iyileştireceğini vurgulamanız gerekir. Ürünü neden istesinler veya hizmetleriniz hakkında daha fazla bilgi edinmek istesinler? hayatlarını nasıl iyileştireceğinize dair bir hikaye anlatan fayda odaklı reklam metni kullanmak, kullanıcıların ilgisini çekmeye de oldukça yardımcı olacaktır.

satın alma hunisinin bir sonraki adımı öğrenme aşamasıdır. Bu aşamada, bir tüketici araştırması sadece faydaları anlamaktan özellikleri öğrenmeye de geçiş yapar. reklam metninizde hem faydayı hem de özellikleri karıştırmak yararlıdır. bu, kullanıcının ürüne neden ihtiyaç duyduğunu anlamasına yardımcı olur ve ardından satın alma hunisinin bir sonraki yolunu özellik karşılaştırmasına da başlatır.

Bir anahtar kelimenin satın alma hunisinde nerede yaşadığını bilmiyorsanız, reklam metniniz hem avantajları hem de özellikleri sergilediğinden, anahtar kelimeyi öğrenme aşamasının bir parçası olarak ele almak da oldukça yararlı olabilir. İlk reklam metninizi yazdıktan sonra, anahtar kelimenin satın alma hunisinde nerede yaşadığını belirlemek için tüketicide hangisinin daha iyi yankı uyandırdığını görmek için bu anahtar kelimeleri farklı reklam mesajlarıyla da test etmelisiniz.

Bunlar, bazı testlerinizi başlatmak için mükemmel anahtar kelimelerdir (daha sonra ele alınacaktır). Ayrıca, arama satın alma hunisi genellikle öğrenme aşamasında başlar. Bir tüketici bilgisi olmayan bir şeyi arayamayacağından, satın alma hunisinin en üstündeki kullanıcılara ulaşmak için içerik ağı daha kullanışlıdır.

Bir tüketici, bir ürün hakkında daha fazla şey öğrendiğinde ve bir ürünü satın almaya veya bir şirketin hizmetlerinden yararlanmaya karar verdiğinde, alışveriş karşılaştırma aşamasına da geçer.

Birisi ürünleri karşılaştırırken, bir ürünün neden yaşamlarını iyileştireceğini zaten anlar (bu, ürününüzün bir avantajıdır). Satın alma hunisinin bu aşamasında, özellikleri sergilemek önemlidir. ancak, bu aşamada özellikleri vurgulamaya başlamak isterken, faydaları asla unutmayın. Tüketiciler sonunda faydaları nedeniyle satın alırlar; bu gerçeği de gözden kaçırmayın.

bir müşterinin hangi ürünün hangi özelliğe sahip olduğunu görmek için ürünleri yan yana karşılaştırması çok kolaydır. En iyi özelliklerinizi vurgulayabilmeniz için müşteri için bir karşılaştırma tablosu yapmanız genellikle sizin için daha da faydalıdır.


Funnel sistemi
Click funnel
Sales funnel
Funnel Örnekleri
Funnel Nedir lol
Funnel kurmak ne demek
Funnel türkçe
Funnel stratejileri


Özellikleri gösteren bazı reklam metinlerini test edebilir ve ardından açılış sayfasında bu özelliklerin faydalarını listeleyebilirsiniz. reklam metni için diğer fikirlerin tümü, ürününüzün neden pazardaki diğer ürünlerden üstün olduğuna dair bir hikaye anlatan özelliklerdir. Bir özelliği ve bu özelliğin başlıca faydasını test etmek için her zaman standart reklam metnine de başvurabilirsiniz.

alışveriş karşılaştırma aşamasında, tüketicinin ürünlerle ilgili jargona ilişkin temel bir anlayışa sahip olduğu varsayımında da bulunabilirsiniz. reklamlarınızda biraz jargon kullanmanız artık sorun değil. Fiyata dikkat eden müşteriler hem özellikleri hem de fiyatları karşılaştırır. Ekonomi bir gerileme içindeyken, tüketicilerin piyasadaki “en iyi” ürün yerine daha ucuz olan “yeterince iyi” ürünleri satın aldığını da sıklıkla görürsünüz.

Son olarak, alışveriş yapan kişinin bir satın alma işlemi yapma zamanı gelir. Özelliklere göre karşılaştırma yaparken, faydaları için satın alıyoruz. Anahtar kelimeleriniz satın alma hunisinin satın alma aşamasına geldiğinde, reklam metninize faydalar eklemelisiniz. bunlar ayrıca test etmek için mükemmel reklamlardır. bazı durumlarda, tüm avantajlardan yararlanan bir reklam metninin en iyi sonucu verdiğini de görebilirsiniz.

diğer durumlarda, fayda ve özellik içeren bir reklam metni en iyi sonucu verebilir. birçok sektörde, özellik ürünle ilgili olmayabilir, bunun yerine ürünün nihai maliyetiyle ilgili olabilir. bu nedenle nakliye, fiyatlar ve indirimler gibi öğeler reklamlarınızı geliştirmeye de büyük hizmet edebilir.

Reklamların gösterilmesini tetikleyen anahtar kelimeleri yansıtan reklamlar yazılması gerekirken, reklamların içeriği arama yapanın davranışına ve bilgisine göre değişmelidir. satın alma hunisinin neresinde olursa olsun, yalnızca tüm fayda veya tüm özelliklere sahip reklamlar yazmayın. birinin karar verme sürecinde nerede olduğunu belirleyin ve ardından mevcut zihniyetine de uygun reklamlar yazın.

Özellikleri ve Avantajları Kullanmaya Başlamak İçin Reklam Kopyalama Biçimi

Bir anahtar kelimenin satın alma hunisinin bir yönüne tam olarak sığmadığı zamanlar olacaktır. Bu durumda, ne tür bir reklam yazacağınızdan emin olamayabileceğiniz için, standart reklam biçimlerinden biriyle başlayın:

• Büyüleyici başlık
• Ürün veya hizmet özelliği
• Ürün veya hizmet avantajı
• Görünen URL

Bu mükemmel bir başlangıç reklamı. Uzun vadede en iyi reklam olmayabilir, ancak bir yerden başlamak zorundasınız. Bu standart reklam türünü oluşturduktan sonra, tüketicilerin bu belirli anahtar kelimeler için hangi reklam türüne yanıt verdiğini görmek için kullanıcı avantajlarına ve ürün özelliklerine daha fazla odaklanan diğer reklamlara karşı test edebilirsiniz.

arama yapan kişinin satın alma hunisinin neresinde olduğundan eminseniz, ürünlerinizin faydalarını veya özelliklerini vurgulayın; bunu yapmak TO’nuzu, dönüşüm oranlarınızı ve nihayetinde şirketinizin kârını artırmaya da hizmet edebilir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın