Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google’ın Yazım Yönergeleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google’ın Yazım Yönergeleri

Google'ın Yazım Yönergeleri

Google’ın Yazım Yönergeleri

Reklam metni yazmanın ve etkili reklamlar oluşturmanın farklı yönlerini incelemeye devam etmeden önce, içerik politikalarını inceleyelim. bir reklamın arama sonuçlarında gösterilmesi google tarafından onaylanmayacaksa, o tür bir reklamı yazarak zaman kaybetmenize gerek yoktur.

Google, reklamların ziyaretçilerine gösterilmeden önce belirli bir standardı karşılamasını sağlamak için büyük çaba sarf etmiştir. Google’ın başlıca başarı ölçütlerinden biri geri gelen bir ziyaretçi olduğundan, reklamların doğal arama sonuçları kadar alakalı olmasını sağlamak isterler.

İlk husus karakter uzunluğudur. bir reklamda kaç karakterin görünebileceğine ilişkin katı gereksinimler vardır. Genellikle en iyi başlığın 26 karakter olduğu söylenir. 95 karakterlik yaratıcı pazarlama mesajları yazmaya çalışmak çok zordur ve ustalaşması biraz zaman alır. Bu nedenle farklı mesajları test etmek önemlidir.

Açıklama satırları 1 ve 2, reklamlar oluşturulduğunda farklı satırlar olarak görünse de, reklamın ayrı satırlardaki iki farklı mesajdansa tek bir cümle olarak daha iyi okunup okunmadığını görmek için 70 karakterlik tek bir cümle yazmayı denemek de yararlı olabilir. bu özellikle, reklamınız düzenli olarak iki açıklama satırının birlikte yayınlandığı sayfanın üst kısmında görünüyorsa geçerlidir.

Yazım Gereksinimleri

Yazım kurallarının en muğlak olanı “doğru reklam metni”dir. Google bu gerekliliği, reklamınızın tüketicinin açılış sayfanızda bulacağı şeyi yansıtmasını sağlamak olarak açıklasa da, çeşitli nedenlerle reklam metnini onaylamamak isterse başvurabilecekleri bir kuraldır. Bu kurala uyulması dönüşüm oranları için önemlidir.

Reklam metniniz birisinin açılış sayfanızda bir şey bulacağını iddia ediyorsa ve o öğe orada değilse, kullanıcı Geri düğmesine basar ve tıklamanın bedelini boşa harcamış olursunuz. Bu kurala uymak, kalite puanınızın da (ileriki bölümlerde derinlemesine tartışılacaktır) yardımcı olabilir, çünkü “alaka düzeyi”, Google’ın AdWords programını tanımlamak için tekrar tekrar kullandığı bir kelimedir.

İkinci kural, doğru büyük harf kullanımıdır. Her bir kelimenin ilk harfini büyük yazabilseniz de, bir kelimenin tamamı büyük harfle yazamazsınız: istisnalar arasında kısaltmalar veya doğal olarak her zaman tamamı büyük harflerle görünen kelimeler bulunur. Örneğin, “Özgür yazılım” reklam metnini yazarsanız, “Ücretsiz” tamamen büyük harfle yazılması gereken bir kelime olmadığı için reklam onaylanmaz. ancak, reklam metniniz “ppC pazarlamasını öğrenin” ise, ppC kısaltmasının tamamı büyük harflerle olması gerektiği için bu onaylanacaktır.


Google imla düzeltme
Online imla düzeltme
Otomatik yazım Düzeltme
Chrome yazım denetimi
Google Dokümanlar
Türkçe yazım yanlışı düzeltme
Online imla düzeltme Türkçe
Bir metinde yazım hatalarını Düzeltme


Açılış sayfasındaki tüm rakip iddialarını yedeklemelisiniz. Ürününüzün başka bir üründen daha iyi olduğunu iddia ediyorsanız, o sayfada destekleyici kanıtlara ihtiyacınız var. bu, doğru bir karşılaştırma tablosu veya bu bilgiyi doğrulayan üçüncü bir taraf olabilir. Tüm reklamlar uygun dilbilgisi ve imla kullanmalıdır.

Bazı yaygın yazım hataları veya alternatif yazımlara sahip kelimeler dışında, reklam metninde yazım yanlışları kullanamazsınız. Örneğin, “optimize” ve “optimise” kelimelerinin ikisi de aynı kelimenin alternatif yazımları olduğundan kabul edilebilir.

Reklamlar rahatsız edici veya uygunsuz bir dil içeremez. bu, nefrete dayalı reklamları, bazı yetişkinlere yönelik reklamları ve diğer rahatsız edici öğeleri arama sonuçlarının dışında tutmaya yardımcı olan başka bir muğlak kuraldır.

Bir fiyat, indirim veya özel teklif talebinde bulunursanız, açılış sayfanızdan birkaç tıklamayla tüketiciye bu teklifi göstermelisiniz. dVd’lerin yüzde 60 indirimli olduğunu iddia ederseniz ve bu teklif sitenizde yoksa, reklam onaylanmamalıdır. Bu kurala uymak, dönüşüm oranlarına da yardımcı olacaktır. ücretsiz gönderim talebinde bulunursanız ve bir arama yapan kişi sitenizde gezinir ve ödeme yapmak üzereyse ancak ücretsiz gönderim alıp almayacağını henüz belirlememişse, muhtemelen kredi kartlarını girmeyecektir.

Uygun noktalama işaretleri ve sembolleri kullanmalısınız. bu, bir arama sonucunda farklı görünmelerini sağlamak için reklamlarınızın her satırına madde işareti koyamayacağınız anlamına gelir. Ayrıca bir reklam metninde yalnızca bir ünlem işareti olabilir ve bu ünlem işareti başlıkta olamaz.

Ticari markaları ve telif haklarını bu bölümde daha sonra tartışacağız; ancak, reklam metninde çok az sembol kullanıldığı için, bir ®, © veya TM simgesi eklemek (kullanma hakkınız olduğunu varsayarak), reklam metninizi diğer reklamlardan farklı kılmanıza yardımcı olabilir.

Reklam metninde aynı kelimeyi arka arkaya birden çok kez tekrarlayamazsınız. Örneğin, “Ücretsiz Ücretsiz Ücretsiz reklamlar”, dikkat çekme amacıyla tekrarlandığı için onaylanmaz.

Genel olarak, reklam metninde “en iyi” gibi üstünlük ifadeleri onaylanmaz. bunun istisnası, kanıtlayabilmenizdir. Bir konuda en iyi olduğunuzu iddia ediyorsanız, üçüncü taraf doğrulamasına ihtiyacınız olacaktır. üçüncü taraf doğrulamanız varsa, reklam metninizde “en iyi” gibi bir kelime kullanmak çok yararlı olabilir, çünkü çok az başka reklam üstün iddialarda bulunacaktır.

Ayrıca, var olmayan bir Google ilişkisini veya ilişkisini ima edemezsiniz. “google tarafından tavsiye edildi” iddiasında bulunmak hemen hemen her durumda onaylanmayacaktır.

Bazı editoryal kısıtlamalar can sıkıcı olabilse de, genel olarak reklamverenler arasında adil bir oyun ortamını teşvik eder ve tüketicilerin bilgilerini bulmasına yardımcı olur.

Yazım yönergelerinin alaka düzeyi yönlerini takip etmek, genellikle şirketiniz için daha yüksek dönüşüm oranlarına ve daha fazla kâra yol açar. Yazım kısıtlamalarını bilmek, yazı işleri tarafından onaylanacak reklamlar oluşturmanıza yardımcı olacaktır, böylece onaylanmaları umuduyla yeni reklamları denemeye devam etmek zorunda kalmazsınız. çok fazla şirket kısıtlamaları aşmak için zaman harcıyor, bu da uzun vadeli sonuçlar vermeyen kısa vadeli işler yaratıyor. içerik yönergeleri dahilinde reklam yazmanın amacı, herhangi bir kısıtlamaya bakılmaksızın reklamlarınızı farklılaştırmanın benzersiz yollarını bulmaktır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın