Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam Görevleri

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam Görevleri

Çevrimiçi Pazarlama Planı Sağlamak

Reklam Görevleri

Reklamlar, arama sorgusu ile açılış sayfanız arasında bir köprü görevi görür. Amacınız, bir kullanıcının bir arama sonucundan “köprüyü geçmesine” ve web sitenize ulaşmasına neden olan cazip bir reklam metnine sahip olmaktır. AdWords reklamlarının hileli olması gerekmez. reklamların tüketiciye, aramalarının cevabının web sitenizde bulunabileceğini hızlı bir şekilde iletmesi gerekir. reklamınız birini köprüyü geçmeye ikna ettiyse, reklam metni işini yapmıştır.

tabii ki, o kadar basit değil. birçok köprü türü vardır. bazı reklamlar dönüşümleri vurgularken, diğerleri tıklamalara odaklanır. İşiniz, web sitenize doğru potansiyel müşterileri getirerek, şirketinizin hedeflerine dayalı olarak şirketiniz için sonuçlar üreten bir reklam oluşturmaktır.

reklam, hem hesabınızdaki anahtar kelimeleri hem de kullanıcının arama sorgusunu yansıtmalıdır. reklam bu öğelerin her ikisiyle de yüksek derecede alakalı değilse, daha az etkili olacaktır.

Hem arama sorgusunu hem de anahtar kelimelerinizi kapsamayan reklam metni, sizi hiçbir yere götürmeyen bir köprü gibidir. ya reklamınız birini sorusunun cevabına yönlendiriyor ya da alakasız bir yöne yönlendiriyor. Yanıtın web sitenizdeki bir dönüşüm olduğunu varsayarak, tüketiciyi her zaman sorusunun yanıtına yaklaştırdığınızdan emin olun.

Bu nedenle, reklam metninizin anahtar kelimelerinizi ve arama sorgusunu yansıtmasını sağlama alıştırmasını yapmanız zorunludur. Anahtar kelimelerinizi ve ne tür ilgili sorguların onları tetiklemesi gerektiğini bildiğiniz için, reklam yazmadan önce yapılması gereken en önemli alıştırmalardan biri, ayrıntılı hesap organizasyonunuz olduğundan emin olmaktır. Bu kitap boyunca bu kavramdan birkaç kez bahsedeceğim çünkü bu kuruluş, hesabınızın minimum etkinliğini belirleyebilir.

Ayrıntılı hesap organizasyonu, bir reklam grubundaki anahtar kelimelerin yüksek düzeyde alakalı olduğu ve anahtar kelimeleri ayırmanın ek yollarını görmediğiniz anlamına gelir. Ayrıca, reklam metniniz, reklam grubunuzdaki her bir anahtar kelimeyi yansıtmalıdır.

Bu anahtar kelimelerle, reklam grubunuz yeterince ayrıntılı değildir. anahtar kelimeler birkaç farklı reklam grubunda olabilir: biri plazma tV’ler için, biri lCd tV’ler için vb.

İlk olarak, açık bir anlamı olan bir reklam metni yazın. Birinin bu reklam metnini görmesi durumunda, yalnızca hafta sonu sıhhi tesisat hizmetleri, küçük işletme muhasebe çözümleri veya 5 doların altında kullanılmış kitaplar sunduğunuz gibi, yalnızca belirli bir şeyi yaptığınızı varsayabileceklerini hayal edin. şimdi, anahtar kelimelerinize bakın. reklam metni anahtar kelimeleri yansıtıyor mu? evet ise, anahtar kelimeler doğru yerdedir. hayır ise, anahtar kelimeleri yeni bir reklam grubuna taşıyın.

Reklam gruplarınızı çok özel anahtar kelime ve reklam metni kombinasyonlarına ayırma alıştırması biraz zaman alacaktır, ancak bu, reklam metni yazarken büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Artık reklam metninize yalnızca belirli bir temayı yansıtmanız gerektiğinden, yalnızca tek bir açık anlam için reklam yazmanız gerekir.

Etkili Reklamlar Yazmak

Ayrıntılı reklam grubu organizasyonunuz tamamlandıktan sonra, reklam metninin içeriğini düşünmenin zamanı geldi. Reklam metni yazmanın pek çok yolu vardır ve bunlardan bazılarını hangilerinin daha etkili olduğunu görmek için farklı reklam metni mesajlarını test etme yollarını tartışırken yeniden ele alacağız.

Reklam metni, başarı için hedeflerinizi desteklemelidir. Reklam vermeye başlamadan önce, kampanyalarınızın hedeflerini belirlemeniz önemlidir. Hedefleri belirledikten sonra, reklamlarınız bu hedefleri yansıtmalıdır.

Reklamınız, ürünlerinizin özelliklerini ve avantajlarını göstermelidir. bu o kadar önemlidir ki, gelecek bir bölüm özellikler ve avantajlara odaklanacaktır. Tüketicinin reklam metninizle özdeşleştiğinden emin olmak istiyorsunuz. pazarlama, tüketicileri tanımlamak ve onlarla bağlantı kurmakla ilgilidir.

Tüketicilerinizin dilini kullanmak önemlidir. tüketicilerinizin anlamadığı veya sık görmediği terimler kullanırsanız, reklam metninizle özdeşleşmemelerine ve sizin reklamınız yerine bir rakibin reklamına tıklamalarına neden olabilir.


Reklam ajansı çalışanları ve görevleri
Reklam ajansı görevleri
Reklam ajansı ünvanları
Reklam ajansı organizasyon yapısı
Reklam ajansı örnekleri
Reklamcılık departmanları
Reklam Departmanı Ne iş Yapar
Reklam ajansı Departmanları


Tüketicilerin Anlayacağı Kelimeleri Kullanmak

Bölgeniz ve sektörünüz hakkında yazan yazarları ve köşe yazarlarını okumakta fayda var. Belirli bir yerde reklam veriyorsanız, yerel gazete köşe yazarları genellikle köşelerinde o belirli alan hakkında ilginç noktalara değinmeye çalışırlar.

Bulunduğunuz yerde tipik olarak kullanılmayan kelimeler görürseniz, bunlar başka bir bölgede (eyalet, şehir veya ülke olabilir) ortak olan kelimeler olabilir. Yerel köşe yazarlarını okuyarak, kitlenizin anladığı ve tanıdık bulduğu kelimeleri bulabilirsiniz. Burası, reklam metninde test edilecek bazı sıra dışı sıfatlar bulmak için harika bir yer.

Her sektör kendi jargonunda kaybolabilir ancak tüketiciler genellikle bu sektör sözcüklerini bilmezler. Yalnızca sektörünüz için değil, genel halk için yazılan ürün ve hizmetlerinizle ilgili dergi incelemelerini okuyun.

Kelimelerin veya kavramların tam olarak doğru olmadığını düşündüğünüz, yanlış kelimenin kullanıldığını veya belirli bir kelime yerine (belirten jargon) ortak bir kelimenin kullanıldığını düşündüğünüz yerler bulduğunuzda, bu kelimelerin genel halkın kullandığı için kullanılabileceğini unutmayın. jargonu anlamamak. Bu jargonu kullanıyorsanız, tüketicilerin reklamınızı anlayabildiğini düşünüyor musunuz?

Tüketiciyi harekete geçmeye yönlendirmek. Birinin sitenize geldiğinde ne yapmasını istersiniz? Bir kişiye reklam metninde ne yapması gerektiğini söylediğinizde, bu, onları açılış sayfasında bu eylemi aramaya yatkın hale getirecektir. harekete geçirici mesajların bazı genel örnekleri şunlardır:

• bugün bizi arayın
• haber bültenimize abone ol
• teknik incelememizi indirin

Böyle bir işlem yapmak istemeyenler reklamınıza bile tıklamayabilir. Yeni bir ürün sayfasının TO’sunu ve görüntülemelerini artırmak istiyorsanız (ürünü kimin satın aldığından bağımsız olarak), TO’yu düşürebileceği için reklam metnine bir satın alma veya ön yeterlilik harekete geçirici mesaj eklemek istemeyebilirsiniz. Bu, hesabınızı dönüşümler için optimize etmeyi incelediğimizde daha derinlemesine ele alınacaktır.

Genellikle arama reklamcılığında, basit bir pazarlama mesajı ziyaretçilerle beyinsel olarak bağlantı kurar. Mantık ve bilgilendirici reklam metnini kullanarak, tüketicilere tüm gerçekler sunulduğunda karar verebileceklerine güveniyorsunuz.

Bu, reklam metni yazarken çok yararlıdır, amaç bir arayanın sorusunu yanıtlamaktır ve yanıt gerçeklerden oluşur. bu, B2B ve teknik alanlarda yaygın olan, karar vermeden önce yoğun araştırma yapan tüketicilere ulaşmaya çalıştığınızda da kullanışlıdır. ancak, bir ziyaretçiyle duygusal olarak da bağ kurarsanız, daha yüksek TO’lar ve dönüşüm oranları göreceksiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın