Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Teklif Simülasyon Aracı

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Teklif Simülasyon Aracı

Teklif Simülasyon Aracı

Teklif Simülasyon Aracı

AdWords, herhangi bir anahtar kelime için doğru teklif aralığını belirlemenize yardımcı olacak iki araç sunar. Bu araçlar mükemmel tavsiyeler vermese de, benimsediğiniz belirli teklif verme stratejisinde kullanabileceğiniz iyi kılavuzlardır.

Bu türden ilk araç, farklı TBM teklifleri için olası reklam sonuçlarını görmenizi sağlayan Teklif Simülatörüdür. İçerik ağındaki reklamlar için değil, yalnızca Google arama ve arama ağı reklamlarıyla çalışır.

Teklif Simülatörü, bir reklamın farklı teklif seviyelerinde son yedi gün içinde alacağı tıklamaları, maliyetleri ve gösterimleri tahmin etmek için geçmiş verileri kullanır. Aslında geleceği tahmin etmez veya bu geçmiş oranların ileriye doğru devam edeceğini garanti etmez. Teklif Simülasyon Aracı’nı kullanmak için, Kampanyalar > Anahtar Kelimeler sekmesine gidin ve gösterildiği gibi herhangi bir anahtar kelime için Maks. TBM sütunundaki Teklif Simülasyon Aracı simgesini tıklayın.

Teklif Simülatörü artık, her bir TBM düzeyi için tahmini tıklamalar, tahmini maliyet ve tahmini gösterimlerle gösterildiği gibi bir dizi TBM’yi gösteriyor; Teklifi Ayarla kutusuna herhangi bir teklif düzeyi de girebilirsiniz. Sağda ilgili maliyet-tıklama grafiğini görmek için herhangi bir teklif düzeyi seçin.

Bu bilgilerden, artan tıklamalar ve gösterimler açısından, daha yüksek bir teklif düzeyiyle ilişkili artan maliyetlerin buna değip değmeyeceğine karar verebilirsiniz. Hatta daha düşük bir tıklama oranıyla devam etmenin daha iyi olacağına karar verebilirsiniz; yani, ilişkili daha düşük maliyet karşılığında daha az tıklama ve gösterimi kabul edebilirsiniz.

Trafik Aracını Kullanma

Diğer kullanışlı araç Trafik Tahmincisi’dir.  Görebileceğiniz gibi, bu araç girdiğiniz anahtar kelimelere bakar ve günlük tıklama cinsinden oluşturmanız muhtemel trafiği tahmin eder; bu anahtar kelimeler için ortalama TBM oranı; ve muhtemelen maruz kalacağınız günlük maliyet önemlidir.

Acil amaçlarımız için, ortalama TBM, bakılması gereken sayıdır. Trafik Tahmincisi aracı, bir TBM aralığı sağlayacaktır; teklifinizi bu aralıkta bir yere vermelisiniz. Harcamalarınızı en aza indirmek (ve ayrıca reklam yerleşiminizi en aza indirmek) için aralığın alt ucunda teklif verin; daha yüksek yerleşim sağlamak için (ancak daha az genel gösterimle) aralığın üst ucunda teklif verin.

Trafik Tahmincisi aracını kullanmak için Kampanyalar > Anahtar Kelimeler alt sekmesine gidin ve Anahtar Kelime Ekle düğmesini tıklayın. Anahtar Sözcük Ekle kutusuna bir veya daha fazla anahtar sözcük girin ve ardından Arama Trafiğini Tahmin Et düğmesini tıklayın.

Maksimum Teklifinizi Düşürmenin Yolları

İster manuel ister otomatik teklif verin, yine de bir maksimum TBM teklifi girersiniz. Bu, ödemek istediğiniz maksimum tutardır; gerçekte, iki farklı Google teknolojisi sayesinde daha az ödemeye başlayabilirsiniz.

Google’ın AdWords İndirimcisi teknolojisi, gerekenden fazlasını ödemek zorunda kalmamanız için TBM tekliflerinizi yönettiği için muhtemelen size en fazla para kazandıracak teknolojidir. Maksimum teklifinizi bir sonraki en yüksek rakip tekliften bir kuruş fazlaya düşürerek çalışır. Dolayısıyla, bir anahtar kelime için 2,00 TL teklif verirseniz ancak bir sonraki en yüksek teklif 1,50 TL ise, 2,00 TL’nin tamamını ödemezsiniz; bunun yerine 1,51 dolar ödersiniz.

Ayrıca, AdWords’ün Akıllı Fiyatlandırması genellikle Google Ağı sitelerinde görünen reklamlar için maksimum TBM teklifini düşürür. Tek bir maksimum teklif belirlemenize rağmen, Google’ın verileri belirli bir site veya sayfadan yapılan bir tıklamanın satışla sonuçlanma olasılığının düşük olduğunu gösteriyorsa, Akıllı Fiyatlandırma söz konusu site için teklif düzeyini düşürür. Başka bir deyişle, daha az sonuç için daha az ödersiniz.


Fiyat teklifi örneği Excel
PDF teklif hazırlama
Fiyat teklifi hazırlama
Online Teklif hazırlama ücretsiz
Teklif hazırlama Programı
Fiyat teklif Formu
Fiyat teklif formu PDF
Teklif hazırlama Programı ücretsiz


Bir Numara Olmak İçin Ne Gerekiyorsa Teklif Vermek

Teklif vermeyle ilgili bu temel bilgileri bir kenara bıraktıktan sonra, bir AdWords kampanyası için kullanabileceğiniz çeşitli teklif verme stratejilerinden bazılarına göz atalım. İlk strateji, fiyatı ne olursa olsun seçtiğiniz anahtar kelimeleri her zaman kazanmayı amaçlayan stratejidir.

Bu stratejinin arkasındaki düşünce basittir. Reklamınız, belirli bir anahtar kelime için bir numaralı (veya iki numaralı) konumda olduğunda, gösterildiği gibi, o anahtar kelime için Google’ın organik arama sonuçlarının üzerinde görünür. Bu, mümkün olan en iyi konumdur, çünkü daha düşük konumlara göre bazen çok daha fazla tıklama ve trafik sağlar.

Tabii ki, o üst sırayı almak için en yüksek doları ödemeniz gerekiyor, dolayısıyla bu maliyetli bir strateji olabilir. Bu, özellikle aynı stratejiyi izleyen başka bir reklamverenle bir teklif savaşına girerseniz geçerlidir; iki reklamveren her ikisi de bir numara olmak istediğinde, belirli bir anahtar kelimenin fiyatı fırlayabilir.

Yalnızca çok yüksek teklif verebilirsiniz; Google’ın maksimum tıklama başına 50 ABD doları teklifi vardır. Bu stratejinin de sınırları vardır. Unutmayın, teklif fiyatınız, nihai reklam konumunuzu belirleyen şeyin yalnızca bir parçasıdır; ayrıca sitenizin Kalite Puanını da hesaplamanız gerekir. Bu nedenle, yalnızca teklif vererek en üst konumu garanti edemezsiniz, çünkü daha yüksek Kalite Puanına sahip bir rakibin teklifini geçmek mümkündür.

Bununla birlikte, bu stratejinin anahtarı, manuel teklif vermeyi kullanmak ve her zaman önerilen teklif aralığının üst ucunda teklif vermektir. Kampanyanızı oluşturup yeni bir anahtar kelime girdiğinizde, Arama Trafiğini Tahmin Et düğmesini tıklayın. Trafik Tahmincisi aracı artık ortalama bir TBM aralığı gösterecek; teklifinizi bu aralığın üst ucundan veya yukarısından girin.

Kampanyanız başladıktan sonra, bu anahtar kelime için reklam konumunu izleyin. Kampanya > Anahtar kelimeler alt sekmesine gidin ve Ort. Poz. kolon; bu, bu anahtar kelime için aldığınız ortalama konumu görüntüler. Bir veya iki numaralı konumda değilseniz, teklifinizi artırmanız gerekir. Kampanya > Anahtar Kelimeler alt sekmesine gidin, söz konusu anahtar kelimeyi tıklayın ve gösterildiği gibi yeni bir teklif tutarı girin.

Teklif tutarınızı yalnızca manuel teklif vermeyi seçtiyseniz değiştirebilirsiniz; otomatik teklifi seçtiyseniz değiştirebileceğiniz hiçbir şey yoktur.

Bu stratejinin anahtarı, reklamınızın konumunu en azından günlük olarak sürekli olarak izlemektir. Pozisyonunuz düşmeye başlarsa, bu başka birinin sizden daha yüksek teklif verdiği anlamına gelir ve teklifinizi artırmanız gerekir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın