Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Reklam Fiyat Teklifi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Reklam Fiyat Teklifi

Reklam Fiyat Teklifi

Reklam Fiyat Teklifi

İster AdWords’te yeni olun ister eski olun, kaçınılmaz olarak bir soru ortaya çıkıyor: Her bir tıklama için ne kadar ödemelisiniz?

Bu önemli bir soru. Çok düşük teklif verirseniz, yeterince anahtar kelime kazanamazsınız, reklamınız eskisi kadar yüksek veya sık gösterilmez ve fazla trafik oluşturmazsınız. Öte yandan, çok yüksek teklif verirseniz, reklamlarınız için fazla ödeme yaparsınız ve yatırımınızdan çok düşük bir getiri elde edersiniz.

Tüm olası anahtar kelimeler için teklif verecek tek bir doğru fiyat olmasa da, teklifinizi optimize etmenize ve paranızın karşılığını en iyi şekilde almanıza yardımcı olacak kanıtlanmış bazı stratejiler vardır. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

AdWords ağında bir tıklama başına ödeme reklamı oluşturduğunuzda, o reklamın görüntülenmesini tetikleyecek bir veya daha fazla anahtar kelime için teklif vermeniz gerekir. AdWords’e, o reklama yapılan her tıklama için ne kadar ödemeye hazır olduğunuzu söylersiniz; bu, tıklama başına maliyet (TBM) temelinde sizin teklifinizdir.

Teklifiniz, aynı anahtar kelimeye teklif veren diğer reklamverenlerden daha yüksekse, reklamınız daha sık (hem Google arama sonuçlarında hem de Google’ın bağlı ağ sitelerinde) ve bu sayfalarda daha yüksekte görünecektir. Teklifiniz diğer reklamverenlerden daha düşükse, reklamınız bu sayfalarda daha aşağıda ve daha seyrek görünecek ve zamanla artık hiç görünmeyebilir.

Başka bir deyişle, günlük bütçeniz bir reklamın her gün ne sıklıkla görüntüleneceğini belirlese de (yani hiç göründüğü varsayılarak), reklamın her göründüğünde görüntülenen sayfadaki konumu TBM teklifiniz belirler. Reklam konumunuzu iyileştirmek için TBM teklifinizi yükseltin.

Manuel ve Otomatik Teklif Verme

Bu bölümde sunulan tüm TBM teklifi stratejileri başınızı döndürüyorsa, AdWords’ün teklifinizi sizin yerinize yapmasına izin verin – elbette bir sınıra kadar. Yeni bir kampanya oluşturduğunuzda, manuel teklif vermeyi veya otomatik teklif vermeyi kullanma seçeneğiniz vardır. Manuel teklif vermeyi seçerseniz, oluşturduğunuz her bir anahtar kelime veya anahtar kelime grubu için kesin TBM oranları belirleyebilirsiniz. Diğer seçenek ise, kesin bir TBM teklifi vermeniz gerekmeyen otomatik teklif vermeyi kullanmaktır.

AdWords’ün manuel teklif verme özelliğini kullandığınızda, tekliflerinizi tek tek anahtar kelimeler için veya bir reklam grubundaki tüm anahtar kelimeler için belirleyebilirsiniz. Otomatik teklif, farklı anahtar kelimeler için farklı oranlar belirlemenize izin vermez.

Otomatik teklif vermeyi seçtiğinizde yapmanız gereken tek seçim, tıklama başına ödemek istediğiniz maksimum tutardır. Ardından AdWords, günlük bütçeniz için potansiyel tıklama sayısını en üst düzeye çıkarmak üzere bu düzeyin altındaki en iyi teklifi verecektir.

Tavsiye etsem de, otomatik teklifi kullanırken bir maksimum tıklama düzeyi belirlemeniz bile gerekmez. Bir maksimum tıklama düzeyi belirlemezseniz, AdWords gerektiği kadar yüksek teklif verir ve bu da bazı durumlarda günlük bütçenizi oldukça hızlı tüketebilir.

Otomatik teklif vermenin iyi yanı, sizin için daha az iş ve varsayıma dayalı olmasıdır. Siz bir maksimum teklif belirlersiniz ve AdWords tüm teklifi verir, asla tıklama başına maksimum tutarınızı aşmaz. Bu nedenle, otomatik teklif verme, yeni veya deneyimsiz AdWords reklamverenleri için önerilen yaklaşımdır.

Kötü olan şey, otomatik teklif vermenin bir reklam grubundaki tüm anahtar kelimeler için geçerli olmasıdır. Farklı anahtar kelimeler veya anahtar kelime grupları için farklı TBM oranları belirleyemezsiniz; bu, bazı daha gelişmiş teklif verme stratejileri için gereklidir; çok fazla kontrolden vazgeçiyorsun. Bu nedenle, manuel teklif verme, birçok gelişmiş AdWords reklamvereni için önerilen yaklaşımdır.


Fiyat teklifi örneği Excel
Fiyat teklifi hazırlama
Reklam ajansı fiyat Teklifi Örneği
Fiyat teklif formu Word
Fiyat teklifi mail yazısı
Fiyat teklif Formu
Fiyat teklifi yazısı
İnşaat fiyat teklifi Örneği


Teklif Oranları

Elbette, farklı anahtar kelimeler farklı oranlarda satılır. Gerçekten mantıklı. Daha fazla reklamverenin kullanmak istediği anahtar kelimeler daha yüksek teklif alır ve daha yüksek TBM oranlarına sahiptir; o kadar popüler olmayan anahtar kelimeler daha düşük TBM oranlarına sahiptir. Dolayısıyla, düşük fiyatlı bir anahtar kelimeye yüksek teklif vermek, yüksek fiyatlı bir anahtar kelimeye düşük teklif vermek kadar kolaydır.

Çok düşük teklif verirseniz, reklamınız belirli bir anahtar kelime için görünmez. Kampanyalar > Anahtar kelimeler alt sekmesini inceleyerek çok düşük teklif verip vermediğinizi görebilirsiniz. Gördüğünüz gibi, bu alt sekme, belirli bir kampanya için teklif verdiğiniz tüm anahtar kelimelerin bir listesini içerir. Belirli bir anahtar kelime için çok düşük teklif verdiyseniz, o anahtar kelimenin Durum sütununda o ilk teklifin düzeyiyle birlikte bir “İlk sayfa teklifinin altında” mesajı görüntülenir.

Ardından, bu gerçek teklifi, hemen sağdaki Maks. TBM sütununda kendi maksimum teklifinizle karşılaştırabilirsiniz. Bu, söz konusu anahtar kelime için ne kadar düşük teklif verdiğinizi size gösterecektir.

Anahtar kelimeler için sürekli olarak çok düşük teklif verirseniz, kampanyanızı kârlı kılmak için yeterli trafik oluşturamazsınız ve böylece kampanyanızın yatırım getirisini (YG) düşürürsünüz. Öte yandan, anahtar kelimeler için sürekli olarak çok yüksek teklifler verirseniz, ihtiyacınız olandan daha fazla reklam bütçesi harcarsınız ve ayrıca YG’nizi düşürürsünüz. Bu nedenle, trafik ve maliyet arasında doğru dengeyi sağlamak için doğru miktarda (ne çok yüksek ne de çok düşük) nasıl teklif vereceğinizi bulmanız gerekir; bu, belirli bir kampanya için YG’nizi en üst düzeye çıkaracaktır.

Reklam konumu, hem teklif ettiğiniz TBM oranına hem de seçtiğiniz anahtar kelimelerin Kalite Puanına göre belirlenir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın