Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Mobil Reklam Oluşturma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Mobil Reklam Oluşturma

Mobil Reklam Oluşturma

Mobil Reklam Oluşturma

Son olarak, reklamlarınızı mobil cihazlarda görüntülemek istiyorsanız, bir mobil reklam, yani özellikle iPhone’ların ve benzer cihazların daha küçük ekranları için tasarlanmış bir reklam oluşturmayı seçebilirsiniz.

Bir mobil reklam oluşturmak için şu adımları izleyin:

1. Ana AdWords sayfasından Kampanyalar sekmesini seçin.
2. Tüm Çevrimiçi Kampanyalar kutusunda istediğiniz kampanyayı seçin ve ardından o kampanyanın altındaki reklam grubunu seçin.
3. Reklamlar alt sekmesine tıklayın.
4. Yeni Reklam düğmesini tıklayın ve ardından Mobil Reklam’ı seçin.
5. Sayfa şimdi gösterildiği gibi genişliyor. WAP Metin Reklamı mı yoksa WAP Resim Reklamı mı oluşturmak istediğinizi seçin.
6. Bir metin reklam oluşturmayı seçerseniz, reklam için başlık ve açıklama girin.

Bir metin reklam oluşturursanız, bir mobil web sayfasına bağlantı verme veya müşterileri işletmenizin telefon numarasına bağlama seçeneğiniz vardır; bu, anında iş almanın harika bir yoludur. Bu seçeneği seçerseniz istendiği gibi işletmenizin adını ve telefon numarasını girin.

7. Bir resim reklam oluşturmayı seçerseniz, Dosya Seç düğmesini tıklayın ve ardından reklam için kullanmak istediğiniz resim dosyasına gidip seçin. Görüntü, JPG, GIF veya PNG biçimlerinde ve şu boyutlarda olabilir: 300 × 50, 216 × 36, 168 × 28, 300 × 75, 216 × 54, 168 × 42 veya 192 × 53.

Mobil cihazlar için standart bir ekran boyutu olmadığı için mobil resim reklam oluşturmak biraz problemlidir; her cihaz farklı olduğunda hangi görüntü boyutunun kullanılacağını bilmek zordur.

8. Reklamda görüntülenmesini istediğiniz URL’yi (genellikle mobil ana sayfanızın URL’si) Görünen URL kutusuna girin.
9. Gerçek hedef URL’yi Mobil Hedef URL kutusuna girin.
10. Bu reklamın gösterimini belirli hücre taşıyıcı ağlarıyla sınırlamak istiyorsanız, Gelişmiş Hedefleme ve Ağ Seçenekleri’ni tıklayın ve ardından istenen taşıyıcıyı/taşıyıcıları işaretleyin.
11. Reklamı Kaydet düğmesini tıklayın.

Farklı cep telefonu ağlarının etkinliğini test etmek için her operatör için ayrı resim reklamlar oluşturun ve ardından her bir reklamın/operatörün performansını ayrı ayrı izleyin.

Yalnızca mobil cihazlar için ayrı bir kampanya oluşturmak iyi bir stratejidir. Bu şekilde (kampanyayı oluştururken) yalnızca mobil cihazlarda görüntülemeyi seçebilir ve ardından bu kampanyaya özel mobil resim reklamlar oluşturabilirsiniz.

Daha Etkili Metin Reklamlar Yazmak

Etkili bir metin reklam oluşturmaya gelince, yazdığınız metin çok önemlidir. Üç veya dört satırlık basit bir metin reklamdan satışları artırmak çok fazla yetenek gerektirir.

AdWords programında, bir metin reklam dört satırlık bir metinden oluşur. İlk satır, nispeten kısa karakter sayısına sahip başlık veya başlıktır. Sonraki iki satır, reklamın gövdesini, genellikle daha fazla karakter içerebilen ancak yine de fazla olmayan bir ürün açıklamasını içerir. Son satır, trafik çektiğiniz sitenin URL’sidir.

Herhangi bir metin reklamın en önemli kısmı başlıktır. Bunun nedeni, bazı sayfalardaki bazı reklam biçimlerinin iki açıklama satırını atlayarak yalnızca başlığı ve URL’yi göstermesidir. Bu nedenle, unvanınız ağır işi yapmalıdır; potansiyel müşterileri bir bakışta yakalamak zorundadır. Ardından sonraki iki satıra daha fazla ayrıntı girebilirsiniz, ancak gerekirse başlık hemen hemen tek başına olmalıdır.


Mobil uygulama reklam verme
Google Ads
Mobil reklam Nedir
Google reklam tıklama ücretleri
Google Reklam Verme ücretsiz
Google reklam Verme ücreti
Google Ads reklam Verme
Google reklam verme İletişim


Tipik bir AdWords metin reklamı gösterir. “Michael Miller’dan Kitaplar” başlığı, müşterinin dikkatini çeken kısa ve tatlı bir kapmacadır. Bu örnekteki ikinci ve üçüncü satırlar, “Popüler yazarın Nasıl Yapılır kitapları; Bilgisayarlar, müzik, eBay ve daha fazlası!” satılan ürünleri tanımlar. Son satır, ürün sayfasının URL’sidir.

Etkili bir metin reklam, reklamın görüntülenmesini tetiklemek için kullandığınız aynı anahtar kelimelerin çoğunu içerir. Bu örnekte, anahtar kelimelerin hem başlığa hem de açıklamaya nasıl yerleştirildiğine dikkat edin. “Kitaplar” anahtar kelimesi iki kez görünürken, diğer anahtar kelimeler de ortaya çıkıyor. Sıkı ve etkili, hiç de uzun değil ve anahtar kelime açısından yoğundur.

Metin reklamlarınıza kabarık sözcükler (“en düşük” veya “en iyi”) veya noktalama işaretleri (! veya *) koymayı düşünmeyin bile. Bu gereksiz kelimeler ve karakterler için harcanacak yer yok.

Karakter sınırlamalarını hatırlamak ve bu sınırlamalar dahilinde çalışmak önemlidir. Kaba sözlere veya aşırı laf kalabalığına kesinlikle yeriniz yok; düzgün dilbilgisi ve tam cümleler için yeriniz bile olmayabilir. Yazınız kısa ve öz olmalıdır. Mesajınızı minimum alan miktarında iletmelisiniz.

Bu tür çok sıkı reklam metni yazmak konusunda rahat değilseniz, bir metin yazarı tutmaya değer. Bu, oradaki en zor metin yazarlığı türüdür ve etkili bir şekilde uygulamak için bir profesyonel kullanmaya değer.

Reklamınızın başarılı olması için, bu mesajın kullanıcıları daha fazla bilgi için reklamınızı tıklamaya ikna etmesi gerekir. Bu, güçlü bir harekete geçirici mesaj sunmanın yanı sıra, sunmanız gerekenler hakkında onları bilgilendirmek anlamına gelir. Yani, reklam metninizin çoğu durumda kullanıcıları bir şeyler yapmaya, daha fazla bilgi için tıklamaya veya bir ürün veya hizmet satın almaya teşvik etmesi gerekir.

Ve bu, başka birinin değil, sizin reklamınızı tıklamak anlamına gelir. Bu, reklamınızın hem sunulan bilgilerin hem de harekete geçirici mesajın benzersiz olmasını gerektirir. Kullanıcılar, başka birinin reklamı yerine neden sizin reklamınızı tıklamaları gerektiğini bilmelidir.

Tüm bunları göz önünde bulundurarak, farklı kopya blokları denemelisiniz, yani mesajınızı farklı şekillerde sunmalısınız. Ana kopyanızın birkaç farklı varyasyonunu yazın ve ardından bunları aynı reklam grubunda rakip reklamlar olarak yayınlayın. (Bu şekilde, aynı anahtar kelimeler tarafından tetiklenirler.) Bu alıştırmadan, hangi reklam metninin en iyi şekilde çekildiğini belirleyebilir ve bu bilgiyi gelecekteki reklamları bilgilendirmek için kullanabilirsiniz.

Ayrıca, URL’nizi noktalar ve eğik çizgiler dahil olmak üzere yalnızca 35 karakterle sunmanız gerekir. Bu, tek tek sayfaların veya dizinlerin görüntülenmesini etkili bir şekilde ortadan kaldırır; ana sayfa URL’nizi görüntülemek için hemen hemen yeriniz var ve başka bir şey yok. (Aslında, çok uzun bir alan adınız varsa, 35 karakter yeterli olmayabilir, alternatif, daha kısa bir alan adı oluşturmanız gerekebilir.) Elbette, daha uzun bir URL ile daha spesifik bir açılış sayfasına reklam bağlantısı verebilirsiniz. Yalnızca daha kısa ana sayfa URL’nizi görüntüleyebilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın