Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Birden Fazla Reklam Ekleme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Birden Fazla Reklam Ekleme

Birden Fazla Reklam Ekleme

Birden Fazla Reklam Ekleme

Bir reklam grubu birden fazla reklam içerebilir. Bir reklam grubuna daha fazla reklam eklemek için şu adımları izleyin:

1. Ana AdWords sayfasından Kampanyalar sekmesini seçin.
2. Sayfanın sol tarafındaki Tüm Çevrimiçi Kampanyalar kutusunda istediğiniz kampanyayı seçin ve ardından o kampanyanın altındaki reklam grubunu seçin.
3. Reklamlar alt sekmesine tıklayın.
4. Yeni Reklam düğmesini tıklayın ve ardından Metin Reklamı (veya istenen başka bir reklam türünü) seçin.
5. Yeni Metin Reklam bölmesi gösterildiği gibi göründüğünde, reklamın Başlığını, Açıklama Satırı 1’i, Açıklama Satırı 2’yi, Görünen URL’yi ve Hedef URL’yi girin.
6. Reklamı Kaydet düğmesini tıklayın.

Bu yeni reklam, bu kampanyadaki diğer reklamlarla aynı parametreler kullanılarak ve reklam grubunu oluştururken belirttiğiniz anahtar kelimeler kullanılarak yayınlanacaktır.

Diğer Reklam Türlerini Oluşturma

Şimdiye kadar bu bölümde metin reklamlar oluşturmaya odaklandık. AdWords, resim ve mobil reklamlar oluşturmanıza da olanak tanır. Bundan sonra her ek reklam türüne bakacağız.

Resim Reklamlar Oluşturma

AdWords, sizi basit metin reklamlarla sınırlamaz. Ayrıca, web sitenizi veya ürününüzü, genel AdSense reklam biçimlerinden birine uyan, temelde tıklanabilir bir resim olan bir resim veya görüntülü reklam aracılığıyla tanıtmayı da seçebilirsiniz.

Yeni bir resim reklam oluşturmadan önce, reklamın resmini oluşturmanız gerekir. Bunu çevrimdışı yaparsınız; Adobe Photoshop gibi bir görüntü düzenleme programı kullanarak kendiniz oluşturabilir veya işi sizin yerinize yapması için bir grafik tasarımcı veya reklam ajansıyla sözleşme yapabilirsiniz.

Yapmanız gereken, mevcut reklam biçimlerinden birine uyan bir resim oluşturmaktır. Çalışabileceğiniz görüntü boyutlarının ayrıntılarını verir.

Görüntü dosyalarınızı bu boyutlardan birinde, aşağıdaki dosya biçimlerinden birinde oluşturun:

• JPEG
• GIF
• PNG

AdWords Kampanyanız İçin Bir Resim Reklamı Başlatma

Resminizi oluşturduktan sonra, AdWords kampanyanız için bir resim reklam başlatmak üzere şu adımları izleyin:

1. Ana AdWords sayfasından Kampanyalar sekmesini seçin.
2. Tüm Çevrimiçi Kampanyalar kutusunda istediğiniz kampanyayı seçin ve ardından o kampanyanın altındaki reklam grubunu seçin.
3. Reklamlar alt sekmesine tıklayın.
4. Yeni Reklam düğmesine tıklayın ve ardından Resim Reklam’ı seçin.
5. Sayfa şimdi gösterildiği gibi genişliyor. Dosya Seç düğmesine tıklayın.
6. Daha önce oluşturduğunuz görüntü dosyasına gidip seçin ve ardından Aç’a tıklayın.
7. Resim Adı kutusuna bu resim için bir isim girin.
8. Bu reklamla birlikte görüntülenmesini istediğiniz URL’yi Görünen URL kutusuna girin.
(Bu genellikle web sitenizin ana sayfa URL’sidir.)
9. Hedef URL kutusuna, insanların reklamı tıkladıklarında görmelerini istediğiniz açılış sayfasının URL’sini girin.
10. Reklamı Kaydet düğmesini tıklayın.

AdSense programına katılan tüm web siteleri resim reklamları görüntülemeyi seçmediğinden, bir resim reklamın muhtemelen benzer bir metin reklamdan daha az tıklamayla sonuçlanacağını bilin. Yani, içerik ağında birlikte çalışabileceğiniz daha küçük bir site tabanına sahip olacaksınız.

Resim reklamların, genel olarak metin reklamlardan daha az tıklama oluşturması da yaygın bir durumdur. Bunun nedeni, birçok kullanıcının resim reklamları hemen reklam olarak görmesi ve bu nedenle onlara tıklamaktan kaçınmasıdır; Metin reklamlar bazen barındırıcı web sitesinde içerik veya gezinme için karıştırılır ve bu nedenle daha fazla “yanlışlıkla” tıklama alır.


AdMob reklam ekleme
Siteye reklam ekleme
AdSense
YouTube adsense site ekleme
Unity Admob reklam ekleme
AdSense site ekleme
Google AdSense
Google reklam para kazanma


Görüntülü Reklam Oluşturucu ile Animasyonlu Resim Reklamlar Oluşturma

Kendi resim reklamlarınızı oluşturamıyorsanız, işi sizin yerinize yapması için Google’ın Görüntülü Reklam Oluşturucu’yu kullanabilirsiniz. Bu, metin öğelerinizden ve önceden tasarlanmış resimlerden animasyonlu resim reklamlar oluşturan web tabanlı bir yardımcı programdır.

Bu reklamların çoğu, başlangıçta bir parça “teaser” metninin eşlik ettiği animasyonlu bir resimden oluşur. İlk animasyon tamamlandığında, ana reklam görüntülenir; sağladığınız metin, Google tarafından sağlanan önceden tasarlanmış bir grafiğe karşı görüntülenir.

Bir Flash animasyon reklamı görünümüne sahiptir, ancak gerçekte standart bir metin reklamın süslü bir versiyonundan başka bir şey değildir. Görüntülü Reklam Oluşturucu’yu kullanarak bu resim reklamlardan birini oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Her görüntülü reklam şablonu farklıdır ve farklı öğe kombinasyonları içerir. Buradaki talimatlar tipik bir şablon içindir; seçtiğinizin farklı seçenekleri olabilir.

1. Ana AdWords sayfasından Kampanyalar sekmesini seçin.
2. Tüm Çevrimiçi Kampanyalar kutusunda istediğiniz kampanyayı seçin ve ardından
o kampanya altındaki reklam grubunu seçin.
3. Reklamlar alt sekmesine tıklayın.
4. Yeni Reklam düğmesini tıklayın ve ardından Görüntülü Reklam Oluşturucu’yu seçin.
5. Sayfa şimdi gösterildiği gibi bir dizi resim reklam şablonunu gösterecek şekilde genişliyor. Bir şablon seçmeden önce, soldaki listeden reklamınız için bir kategori seçin.
6. Google artık seçtiğiniz kategoriyle ilgili şablonlar gösteriyor. Kullanmak istediğiniz şablon için Seç düğmesine tıklayın.
7. Gösterildiği gibi bir sonraki sayfa görüntülendiğinde, Ad alanına reklam için bir ad girin.
8. Bu reklamın başlığını Başlık kutusuna girin.
9. Reklam metnini Açıklama kutu(lar)ına girin.
10. Seçtiğiniz şablon şirket veya marka logonuz için bir alan içeriyorsa, Logo bölümündeki Dosya Seç düğmesini tıklayın ve ardından uygun resim dosyasına gidin ve seçin. (Logo dosyası GIF, JPG veya PNG formatında 100 × 60 piksel boyutunda olmalıdır.)
11. Reklamın düğmesinde görüntülenmesini istediğiniz metni Tıklama Metni kutusuna girin. Düğme için arka plan renginin yanı sıra düğme metin rengi ve yazı tipini de belirleyebilirsiniz.
12. Seçtiğiniz şablon arka plan rengini değiştirmenize izin veriyorsa, şimdi yapın.
13. Reklamda görüntülenmesini istediğiniz URL’yi (genellikle ana sayfa URL’niz) Görünen URL kutusuna girin. İsterseniz bu URL için renk seçebilirsiniz.
14. Hedef URL kutusuna, birisi reklamı tıkladığında görüntülenen açılış sayfasının URL’sini girin.
15. Bu sayfanın sağ tarafına gidin ve reklamın görüntülenmesini istediğiniz tüm boyutları işaretleyin. Kullanılabilir reklam boyutları şablona göre biraz farklılık gösterir.
16. Reklamı Kaydet düğmesini tıklayın.

Devam eden reklamınızı sayfanın sağ tarafında görüntüleyin. Reklamı çeşitli boyutlarda önizleyebilirsiniz; tanıtım metni dahil tüm animasyonu görüntülemek için reklamın sağ üst kısmındaki yeniden yükle düğmesini tıklayın.

Google’ın Görüntülü Reklam Oluşturucu reklamları, kendi resim reklamlarını tasarlayacak grafik uzmanlığına sahip olmayan küçük reklamverenler için harikadır. Çok fazla göze hitap eden, profesyonel görünümlü bir reklam alırsınız; açılış animasyonu gerçekten çok dikkat çekiyor.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın