Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Kampanya Yönetimi

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Kampanya Yönetimi

Kampanya Yönetimi

Kampanya Yönetimi

Kampanyalarınızı, reklam gruplarınızı ve tek tek reklamlarınızı, ana AdWords sayfasının Kampanyalar sekmesinden yönetebilirsiniz. Mevcut tüm kampanyalarınız, sayfanın sol tarafındaki Tüm Çevrimiçi Kampanyalar kutusunda listelenir. Bir kampanya seçin ve sayfanın ana bölümünde o kampanyayla ilgili bilgileri görürsünüz. Bu bölüm, aşağıdaki bölümlerde ayrıntılı olarak açıklandığı gibi beş alt sekme içerir.

Reklam Grupları

Gösterilen Reklam Grupları alt sekmesi, seçilen kampanyanın reklam grupları içindeki tüm etkinliği izler.

Bu alt sekmenin üst kısmında, geçerli kampanya için günlük bir tıklama grafiği görürsünüz. Grafiğin altında, kampanyadaki tüm reklam gruplarının bir listesi bulunmaktadır; AdWords, her grup için durumu, hem arama hem de içerik siteleri için maksimum TBM’yi, bugüne kadarki toplam tıklama ve gösterim sayısını, tıklama oranını (TO), ortalama TBM’yi, toplam maliyeti ve ortalama konumu görüntüler.

Herhangi bir reklam grubunu seçebilir ve ardından bu grubu düzenlemek, duraklatmak, etkinleştirmek veya silmek için Düzenle ve Durumu Değiştir düğmelerini kullanabilirsiniz. Bu grup için uyarılar oluşturmak ve yönetmek ve ayrıca grup verilerini indirmek için Diğer Eylemler düğmesini kullanın. Ayrıca Yeni Reklam Grubu butonuna tıklayarak seçili kampanya içerisinde yeni reklam grupları oluşturabilirsiniz.

Ayarlar

Gösterilen Ayarlar alt sekmesi, geçerli kampanya için temel ayarları görüntüler. Değişiklik yapmak için herhangi bir seçeneğin yanındaki Düzenle bağlantısını tıklayın.

Reklamlar

Gösterilen Reklamlar alt sekmesi, seçilen kampanyadaki reklamları tek tek izler.

Bu alt sekmenin üst kısmında, geçerli kampanyadaki reklamlar için günlük bir tıklama grafiği görürsünüz. Grafiğin altında, kampanyadaki tüm reklamların bir listesi bulunmaktadır; AdWords, her bir reklam için reklam grubunu, durumu, sunulan yüzdeyi, tıklama ve gösterim sayısını, TO’yu ve her bir reklamın toplam maliyetini görüntüler.

Herhangi bir reklamı seçebilir ve ardından reklamı duraklatmak, etkinleştirmek veya silmek için Durumu Değiştir düğmesini kullanabilirsiniz. Bu reklam için uyarılar oluşturmak ve yönetmek, ayrıca reklamı kopyalamak veya reklam verilerini indirmek için Diğer İşlemler düğmesini kullanın. Ayrıca Yeni İlan butonuna tıklayarak yeni ilanlar oluşturabilirsiniz.

Anahtar Kelimeler

Gösterilen Anahtar Kelimeler alt sekmesi, mevcut kampanyada kullanılan anahtar kelimelerin performansını izler. Bu alt sekmenin üst kısmında, bu anahtar kelimeler için günlük bir tıklama grafiği görürsünüz. Grafiğin altında, kampanyadaki tüm anahtar kelimelerin bir listesi bulunmaktadır; AdWords, her anahtar kelime için reklam grubunu, durumu, maksimum TBM’yi, tıklama ve gösterim sayısını, TO’yu, ortalama TBM’yi, toplam maliyeti ve her bir anahtar kelimenin ortalama konumunu görüntüler.

Herhangi bir anahtar kelimeyi seçebilir ve ardından anahtar kelimeyi düzenlemek, duraklatmak, etkinleştirmek veya silmek için Durumu Düzenle ve Değiştir düğmelerini kullanabilirsiniz. Seçili anahtar kelimeler için uyarılar oluşturmak ve yönetmek, ayrıca anahtar kelimeyi kopyalamak veya verileri indirmek için Diğer Eylemler düğmesini kullanın. Ayrıca Anahtar Kelime Ekle butonuna tıklayarak kampanyanıza yeni anahtar kelimeler ekleyebilirsiniz.

Ağlar

Kanal başına performansı görüntülemek ve değerlendirmek için gösterilen Ağlar alt sekmesini kullanın. Arama ve içerik siteleri için ayrı bölümler vardır. AdWords, her kanal için tıklama ve gösterim sayısını, TO’yu, ortalama TBM’yi, toplam maliyeti ve ortalama konumu görüntüler.


Kampanya yönetimi süreci aşamaları
Pazarlama kampanya örnekleri
Perakende kampanya örnekleri
Kampanya stratejisi örneği
Kampanya Nedir
Pazarama Kampanyaları
Sosyal pazarlama kampanya türleri
Halkla ilişkiler kampanya aşamaları


Etkili Reklamlar Oluşturma

Oluşturduğunuz her AdWords kampanyası, belirli bir konuya veya ürüne odaklanan bir veya daha fazla reklam grubu içerebilir. Ardından, her bir reklam grubu için, her biri reklam grubunuzun konusunu tanıtmak veya satmak için tasarlanmış bir veya daha fazla reklam oluşturursunuz.

“İlk AdWords Kampanyanızı Oluşturmak” adlı bir kampanyayı nasıl oluşturacağınızı öğrendiniz. Oluşturulan bu kampanyayla, artık bir reklam grubu oluşturabilir ve doğrudan AdWords reklamlarınızı oluşturma sürecine geçebilirsiniz.

Reklam Grubu ve Reklamlar Oluşturma

Kampanyanızı oluşturduktan sonra bir reklam grubu ve o grup içindeki reklamları oluşturabilirsiniz. Reklam grubu/reklam oluşturma süreci aynıdır: Bir reklam grubu oluşturursunuz, o reklam grubu için anahtar kelimeleri seçersiniz ve ardından o reklam grubuna ait reklamları oluşturursunuz.

Bu süreç, önceki bölümde sunulan talimatlardan sorunsuz bir şekilde akmaktadır. Alternatif olarak, istediğiniz zaman ana AdWords sayfanıza giderek Kampanyalar sekmesini seçebilir, Tüm Çevrimiçi Kampanyalar kutusundan bir kampanya seçebilir ve ardından Yeni Reklam Grubu düğmesini tıklayabilirsiniz. Bir reklam grubu ve ilk reklamınızı oluşturmak için, daha önce açıklandığı gibi ana AdWords sayfanıza gidin.

İşte bundan sonra olacaklar:

1. Gösterilen Reklam Grubu Oluştur sayfasında, Reklam Grubu Adı alanına bu reklam grubu için bir ad girin.
2. Reklam Oluştur bölümünde, metin reklam mı, resim reklam mı yoksa mobil reklam mı oluşturmak istediğinizi belirleyin. (Google’ın Görüntülü Reklam Oluşturucu’yu kullanarak bir resim reklam oluşturmayı da seçebilirsiniz.)
3. Bir metin reklam oluşturmak istediğinizi varsayarak, reklamınızın başlığını Başlık alanına girin.
4. Açıklama Satırı 1 ve Açıklama Satırı 2 alanlarına reklamınız için iki satır metin girin.
5.Reklamda görüntülenmesini istediğiniz URL’yi Görünen URL alanına girin. 6. Gerçek hedef URL’yi Hedef URL alanına girin.
Görünen URL, hedef URL’den farklı olabilir ve muhtemelen farklı olmalıdır. Kullanıcıların daha hedefli bir açılış sayfasına gitmesini sağlarken, sitenizin basit ana sayfa URL’sini görüntülemek en iyisidir.
7. Gösterilen Anahtar Kelimeler bölümüne gidin ve bu reklamla ilişkilendirmek istediğiniz anahtar kelimeleri Anahtar Kelimeler kutusuna girin. Her satıra bir anahtar kelime (veya birden fazla kelimeden oluşan anahtar kelime öbeği) girin; Google, en azından başlangıçta 10 ila 20 anahtar kelime kullanmanızı önerir.
8. Google içerik ağında reklamınızın görünmesini istediğiniz belirli siteleri veya sayfaları seçmek istiyorsanız, Yönetilen Yerleşimleri Seç’i tıklayın. Reklamınızın görünmesini istediğiniz bir sitedeki her site veya sayfanın URL’lerini, her satıra bir URL olacak şekilde girin.

İşte bu kadar. Kampanyanızda yeni bir reklam grubu oluşturdunuz ve reklam grubu içinde ilk reklamınızı oluşturdunuz. Buradan, o tek reklamla devam edebilir veya reklam grubu için ek reklamlar oluşturabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın