Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

 Pozisyon için Teklif Verme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

 Pozisyon için Teklif Verme

 Sayfa Sıralamaları

 Pozisyon için Teklif Verme

Bir numaralı veya iki numaralı konum için teklif vermenin sorunu, maliyetli olması ve diğer reklamverenler de bu anahtar kelimeler için teklif verdiğinden, zaman içinde daha maliyetli hale gelme eğiliminde olmasıdır. Birçok reklamveren için daha iyi bir yaklaşım, örneğin 3-6 aralığında daha düşük bir konum için teklif vermektir.

Bu konumlar size bir numaralı konumdan çok daha ucuza mal olacak, ancak yine de sizi Google’ın arama sonuçlarının ilk sayfasına götürecektir; bu da genellikle çok daha düşük bir TBM için iyi bir TO ile sonuçlanır.

Bu stratejinin anahtarı, kampanyanız yayınlandıktan sonra istediğiniz tatlı noktayı bulmak için teklifinizde ince ayar yapmaktır. Kampanya > Anahtar Kelimeler alt sekmesine gidin ve Ort. Poz. kolon. Ortalama konumunuz hedef aralığınızın altındaysa, söz konusu anahtar kelime için TBM teklifinizi artırın; ortalama konumunuz hedef aralığınızın üzerindeyse teklifinizi azaltın. Dediğim gibi, bu bir ince ayar süreci, ancak zaman içinde makul bir yatırım getirisini garanti eden bir süreçtir.

AdWords sisteminde işinize yarayabilecek bir tuhaflık var. Bildiğiniz gibi Google, reklamınızın konumunu belirlemek için Kalite Puanını kullanır ve Kalite Puanının bir bileşeni de reklamınızın tıklama oranıdır (TO). Daha yüksek bir TO elde edin ve Kalite Puanınız yükselir. Kalite Puanınız yükselir ve daha iyi bir konum elde edersiniz; bu da TO’nuzu artırır. Ve daha yüksek bir TO, Kalite Puanınızın tekrar yükselmesini sağlar… ve bu şekilde devam eder.

Buradaki kilit nokta, reklamınız çalışıyorsa ve TO’nuz yükseliyorsa ve böylece Kalite Puanınız yükseliyorsa, aynı reklam konumunu daha düşük bir maliyetle koruyabileceğinizi anlamaktır. Doğru, TO’nuz yükseldiğinde teklif düzeyinizi düşürür ve aynı reklam konumunu korursunuz; iyileştirilmiş Kalite Puanı bu açıdan lehinize çalışır. Daha düşük bir maliyetle aynı (veya daha yüksek) konuma gelirsiniz.

Bu strateji, daha yüksek bir teklif düzeyiyle başlarsanız en iyi sonucu verir. Yani, konumunuzu belirlemek için güçlü bir şekilde girersiniz ve konumunuz belirlendikten sonra teklifinizi düşürebilirsiniz. Doğal olarak, Kampanyalar > Anahtar kelimeler alt sekmesinden ortalama konumunuzu ve Kalite Puanınızı izlemek ve ardından, teklifinizi ne zaman değiştireceğiniz konusunda en iyi kararı vermek isteyeceksiniz.

Minimum Teklif Vermek

Sunduğumuz ilk strateji, bir anahtar kelime için en üst görüntülenme konumunu yakalamak için her zaman yüksek teklif vermekti. Bu stratejinin diğer tarafı, maliyetlerinizi kontrol altına almak ve bir bütçe dahilinde çalışmak için her zaman düşük teklif vermektir.

Buradaki düşünce, en üst konumları elde etmeye çalışırken çok fazla para harcayabileceğiniz ve özellikle konumunuzu yükseltebilecek yüksek bir Kalite Puanınız varsa, bütçenizin trafiğiniz için düşük teklif vererek daha iyi harcanabileceğidir. düşük performanslı rakiplerle karşılaştırıldığında. Şimdi, muhtemelen hiçbir zaman üst sıralara çıkamayacaksınız, ancak arama sonuçlarının ilk sayfasında olabilirsiniz ki bu hiç de fena değil.

Bu maliyet sınırlama stratejisi, kullanıcıların bir sayfadaki yalnızca en üsttekilere değil, tüm AdWords listelerine göz attığını düşünüyorsanız işe yarar. Elbette durum her zaman böyle değildir; öyle olsaydı, en üst konum normalde olduğu kadar yüksek çekmezdi. Yine de bazı kullanıcılar, en azından arama sonuçlarının ilk sayfasında ilk listeden daha fazlasını düşünür, bu nedenle bu stratejinin bazı faydaları vardır. Bütçeniz kısıtlıysa kesinlikle dikkate almaya değer bir stratejidir.

Bu rotayı izlemeye karar verirseniz, manuel teklif vermeyi kullanın ve her zaman Google’ın Trafik Tahmincisi aracı tarafından önerilen aralığın alt ucunda teklif verin. Ayrıca, yüksek bir TBM’ye sahip olduğu tahmin edilen anahtar kelimelere teklif vermemeyi de düşünmelisiniz; daha az popüler olan anahtar kelimeler için teklif vererek daha iyi sonuçlar alabilirsiniz.


Fiyat teklifi örneği Excel
Fiyat teklifi hazırlama
Fiyat teklifi yazısı
Yazılı teklif örnekleri
Fiyat teklif Formu
Fiyat teklifi mail örneği
Fiyat teklif formu PDF
Boş teklif mektubu örneği excel


Değerini Teklif Etmek

Önceki teklif stratejilerinin tümü harici odaklıydı, yani reklam konumuyla ilgili hedefleriniz var. Ancak, özellikle belirli bir anahtar kelimenin sizin için ne kadar değerli olduğuna odaklanarak da teklif verebilirsiniz. Kampanyanız başladıktan sonra biraz araştırma yapıp performans takibi yaparsanız, herhangi bir anahtar kelime için en uygun tıklama başına maliyeti belirleyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Web sitenizden bir satıştan ne kadar kar elde ettiğinizi belirleyerek başlayın. Örnek olarak, satın alması veya üretmesi size 60 ABD dolarına mal olan bir ürünü 100 ABD dolarına perakende olarak sattığınızı varsayalım; her satışta 40$ kâr elde edersiniz.

Ardından, belirli bir anahtar kelime için dönüşüm oranınızı belirleyin. Bunu Dönüşüm’deki Kampanyalar > Anahtar kelimeler alt sekmesinde bulabilirsiniz. Oran sütunu. Çoğu site için, dönüşüm oranınızın düşük tek haneli rakamlarda olmasını bekleyin. Örneğimiz için, dönüşüm oranınızın %1 olduğunu, yani reklamınızı tıklayan her 100 kişiden 1’inin ürününüzü satın aldığını varsayalım.

Şimdi matematik zamanı. Yaptığınız her satış sizin için 40$ değerindedir ve bir satış yapmak için 100 tıklama gerekir. 40 doları 100’e bölün ve çektiğiniz her ziyaretçinin size 0,40 dolara mal olduğunu keşfedersiniz. Bu, her tıklamada para kaybetmeye başlamadan önce tıklama başına maksimum 0,40 ABD doları harcayabileceğiniz anlamına gelir. Dolayısıyla, bu örnekte, maksimum tıklama başına fiyatınızı 0,40 ABD doları olarak ayarlarsınız.

Bu hesaplama, yalnızca doğrudan web sitenizden ürün veya hizmet sattığınızda işe yarar ve lansman sonrası küçük bir hesaplama gerektirir. (Yani, biraz deneyim kazanana kadar dönüşüm oranınızı bilemezsiniz.) Öte yandan, satış dışı potansiyel müşteriler oluşturmak veya marka imajınızı oluşturmak için PPC reklamcılığı kullanıyorsanız, değeri her tıklamayı belirlemek çok daha zordur – aslında o kadar zordur ki, her şirket bunu kendi başına belirlemelidir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın