Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçmek

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçmek

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçmek

Doğru Anahtar Kelimeleri Seçmek

Başarılı bir AdWords reklamı ve kampanyası oluşturmanın en önemli faktörlerinden biri, seçtiğiniz anahtar kelime grubudur. Doğru anahtar kelimeleri seçin ve belirli bir konuyu arayan herkes reklamınızı görsün; yanlış anahtar kelimeleri seçerseniz kimse onları aramayacaktır.
Hangi anahtar kelimeleri seçeceğinizi nereden biliyorsunuz? Yakında keşfedeceğiniz gibi, bir bilim olduğu kadar bir sanattır.

Anahtar Kelime Nedir ve Neden Önemlidir?

Anahtar kelime, birisinin bir arama sorgusuna dahil ettiği bir kelimedir. Benzer şekilde, anahtar kelime öbeği (bazen anahtar kelime öbeği olarak da adlandırılır), birisinin bir sorguya dahil ettiği bir kelime grubudur. Başka bir deyişle, anahtar kelimeler ve kelime öbekleri insanların aradığı şeylerdir. Ve bildiğiniz gibi, Google bu arama sorgularını, PPC reklamlarını insanların aradıklarıyla eşleştirmek için kullanır.

Bu nedenle, oluşturduğunuz AdWords reklamlarını tetiklemek için bir veya daha fazla anahtar kelime belirtmeniz gerekir. Seçtiğiniz anahtar kelimeler, Google kullanıcılarının aradığı anahtar kelimelerle eşleştirilir ve birisi anahtar kelimelerinizden birini aradığında, reklamınız gösterilmek üzere yayınlanır. (Gerçekten görüntülenip görüntülenmeyeceği, tıklama başına ne kadar teklif verdiğinize, sitenizin Kalite Puanına ve aynı anahtar kelime için diğer reklamverenlerin hangi teklifleri verdiğine bağlıdır.)

Bu nedenle, örneğin, birisi golf kelimesini arıyorsa, yalnızca golf kelimesi için teklif veren reklamverenlerin reklamları görüntülenmek üzere değerlendirilir. Anahtar kelimelerinizden biri olarak golfü belirtmediyseniz, reklamınız bu kişinin arama sonuçları sayfasında görüntülenmez. Bu nedenle, reklamlarınız için golfçüleri hedeflemek istiyorsanız, kampanyanız için anahtar kelimelerden biri olarak golf kelimesini belirtmek ve reklamınızdan bağlantı verilen açılış sayfasına bu anahtar kelimeyi dahil etmek istersiniz.

Benzer şekilde, birisi golf kulübü kelime öbeğini arıyorsa, yalnızca bu kelime öbeğini belirten reklamcılar bir eşleşme olarak kaydolacaktır. Kampanyanız golf kelimesini içeriyor ancak golf kulübü kelime öbeğini içermiyorsa, söz konusu sorgu için eşleşmeyecektir. Anahtar kelime öbeğinin tamamını kampanyanızın bir parçası olarak belirtmeniz gerekir.

Kısacası, anahtar kelimeler önemlidir çünkü insanların aradığı şey onlardır. Kampanyanız insanların aradığı anahtar kelimeleri içeriyorsa, reklamlarınız, bu anahtar kelimeler tarafından hedeflenmemiş rakip reklamverenlerin reklamlarına göre daha sık ve daha yüksek konumlarda gösterilecektir. Ve insanların aradığı anahtar kelimeleri dahil etmezseniz, hiç reklam yapmıyor olabilirsiniz.

Anahtar Kelimeleri Derleme

Peki, insanların hangi anahtar kelimeleri aradığını nasıl belirliyorsunuz? Bu gerçekten müşteri gibi düşünmeyi öğrenme meselesidir. Başka bir deyişle, sorgularında hangi kelimeleri kullandıklarını belirlemek için arama yapanların kafalarının içine girmeniz ve ardından bu anahtar kelimeleri kampanyanız için belirtmeniz gerekir.

Anahtar Kelime Araştırması Gerçekleştirme

Hangi anahtar kelimelerin kullanılacağını belirleme sanatına anahtar kelime araştırması denir. Hedef müşterilerinizin hangi anahtar kelimeleri ve cümleleri kullanacağını bildiğiniz zaman, sitenizi bu kelimeler ve kelime öbekleri için optimize edebilirsiniz; nasıl aradıklarını bilmiyorsanız, neyi optimize edeceğinizi de bilemezsiniz.

Bazı reklamverenler, hedef kitlelerinin nasıl arama yaptığını belirlemek için kapsamlı (ve pahalı) pazar araştırmaları yürütür. Diğer reklamverenler, sadece en çok arananların ne olduğunu tahmin ederek tamamen kulaktan kulağa oynarlar. Ancak, anahtar kelime araştırma araçları biçiminde, bu konuda akıllı olmanın daha basit ve daha etkili yolları var.

Bu araçlar, Google’dan ve (bazen) diğer büyük arama motorlarından anahtar kelime arama istatistiklerini derleyen ve analiz eden yazılım yardımcı programları veya web tabanlı hizmetlerdir. Sitenize dahil edilecek en güçlü anahtar kelimelerin hangileri olduğunu belirlemek için bu anahtar kelime araştırma araçlarının sonuçlarını kullanabilirsiniz.

Arama yapanların hangi anahtar kelimeleri kullandığını tahmin etmek veya sizin arama şeklinizin diğer herkesin arama şekli olduğunu varsaymak asla iyi bir fikir değildir. Bunun yerine, kullanılan gerçek anahtar kelimeleri belirlemek için anahtar kelime araştırma araçlarını veya geleneksel pazar araştırmasını kullanın.


Anahtar kelime bulucu
Ücretsiz anahtar kelime bulucu
SEO anahtar kelime
Anahtar kelime bulucu Google
En çok tıklanan anahtar kelimeler
SEO anahtar kelime bulma
Google anahtar kelime planlayıcı
Anahtar kelime üretici


Anahtar Kelime Araştırma Araçları Nasıl Çalışır?

Anahtar kelime araştırma araçlarının çoğu, web sitenizin içeriğini veya içeriğini içeriğinizle alakalı anahtar kelimelerle eşleştirerek çalışır; en popüler arama motorlarında yüzbinlerce olası anahtar kelimeyi ve kelime öbeğini zaten aradılar ve sonuçları kendi veritabanlarına eşlediler. Sitenizin sunduklarını açıklayan bir kelime veya kelime öbeği girersiniz ve araştırma aracı, arama popülaritesine göre azalan sırayla bu açıklamayla ilgili kelimelerin veya kelime gruplarının bir listesini döndürür.

Örneğin, seyahat rehberleri satan bir web siteniz varsa, sitenizi seyahat rehberleri deyimiyle tanımlayabilirsiniz. Anahtar kelime araştırma aracı, daha sonra, bir anahtar kelime ve kelime öbeği listesi döndürür. Listenin başındaki bu kelimeler ve kelime öbekleri, arama sonuçlarında en sık görünenlerdir ve bu nedenle sitenizin bu arama motorlarındaki sıralamasını en iyi şekilde yükseltecektir.

Anahtar Kelime Araştırma Aracı Seçme

Bir anahtar kelime araştırma aracı seçmeye gelince, SEO uzmanları arasında en popüler olanı Trellian’s KeywordDiscovery’dir.  KeywordDiscovery abonelik temelinde mevcuttur; standart bir abonelik aylık 69,95 ABD dolarıdır.

Profesyoneller arasında da popüler olan Wordtracker. KeywordDiscovery gibi, Wordtracker da aylık 59,00 ABD Doları ücretle abonelik esasına göre mevcuttur. Son olarak, WordZe gelecek vaat eden bir anahtar kelime araştırma aracıdır. Aylık sadece 38,98 ABD Doları ile KeywordDiscovery veya Wordtracker’dan biraz daha düşük fiyatlıdır.

Bu araçların en iyileri, ham anahtar kelime araştırma verilerinden daha fazlasını sağlar. Ayrıca endüstri anahtar kelime takibi (belirli sektörlerdeki sitelere trafik çeken en önemli anahtar kelimeler), yazım hatası araştırması (kullanıcı sorgularındaki yaygın yazım yanlışları), ilgili anahtar kelimeler, mevsimsel trendler ve benzerleri gibi özellikleri içerebilir.

Sık kullanılan anahtar kelimelerin yazım hatalarına teklif vererek çok sayıda anahtar kelimeyi ve potansiyel müşteriyi ucuza toplayabilirsiniz. Örneğin, golf sopaları satıyorsanız körfez kulüpleri, golf sopaları ve golf topları ve beceriksiz kullanıcıların Google arama kutusuna yanlışlıkla girebilecekleri diğer benzer yazım hataları için teklif vermek isteyebilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın