Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Google’ın Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Google’ın Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Google'ın Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Google’ın Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Bu anahtar kelime araştırma araçlarının hepsi iyidir, ancak biraz pahalıdırlar. Neyse ki, kullanımı tamamen ücretsiz olan ve Google’dan edinilebilen başka bir araştırma aracı var.

Google’ın Anahtar Kelime Aracı, AdWords kampanyalarınız için yeni anahtar kelimeler bulmak üzere kullanabileceğiniz ücretsiz bir web tabanlı yardımcı programdır. Bu araca erişmek için, AdWords sitesindeki Fırsatlar sekmesine gidin ve Araçlar bölümünde Anahtar Kelime Aracı’nı tıklayın.

Google’ın Anahtar Kelime Aracını kullanmanın iki yolu vardır. Sitenizi tanımlamak için bir veya daha fazla kelime veya kelime öbeği girebilirsiniz veya yalnızca reklamınızın açılış sayfasının URL’sini girebilirsiniz veya gerçekten odaklanmış anahtar kelimelerin bir listesini oluşturmak için hem kelime öbeklerini hem de web sitenizin URL’sini girebilirsiniz. Ara düğmesine tıklayın ve araç, bunun gibi olası anahtar kelimelerin bir listesini görüntüler.

Tanımlanan her bir anahtar kelime veya anahtar kelime öbeği için, araç aşağıdaki bilgileri görüntüler:

• Yarışma. Bu küçük çubuk grafik, bu anahtar kelimenin rakip reklamverenler arasında ne kadar popüler olduğunu gösterir; daha dolu bir çubuk, daha popüler bir anahtar kelimeyi gösterir.
• Küresel aylık aramalar. Google arama sitesinde ve ilgili arama sitelerinde o anahtar kelime için her ay yapılan ortalama arama sayısı.

Genel aylık arama sayısı, bu anahtar kelimeye bağlı bir reklamın oluşturabileceği maksimum tıklama sayısının iyi bir göstergesidir. Aslında, arama yapan tüm insanlar reklamınızı görmeyeceğinden veya tıklamayacağından, muhtemelen bu sayının yakınından bile geçemezsiniz.

• Yerel aylık aramalar. Aramanız için bir ülke veya dil belirttiyseniz, bu, belirtilen ülkede veya belirtilen dilde bu anahtar kelime için yapılan Google aramalarının toplam sayısıdır.
• Yerel arama eğilimleri. Bu grafik, son on iki ay içinde bu anahtar kelime için trafikteki dalgalanmayı göstermektedir.

Sayfanın üst kısmındaki Gelişmiş Seçenekler bağlantısını tıklayıp ardından bir ülke veya dil seçerek bu aracı daha da kullanışlı hale getirebilirsiniz; istatistikleri yalnızca mobil arama için görüntülemeyi seçme; belirli bir maksimum TBM ve günlük bütçeye göre trafiği tahmin etme; veya tahmini gösterim sayısı veya tahmini TO gibi bir dizi faktöre göre anahtar kelimeleri filtrelemek gerekir.


Anahtar kelime bulucu Google
Google anahtar kelime planlayıcı
SEO anahtar kelime
Anahtar kelime planlayıcı
En çok tıklanan anahtar kelimeler
Anahtar kelime planlayıcı ücretsiz
Ücretsiz anahtar kelime bulucu
Anahtar kelime oluşturucu


Arama Tabanlı Anahtar Kelime Aracını Kullanma

Daha da fazla anahtar kelime fikri istiyorsanız, Google’ın diğer ücretsiz yardımcı programı olan Arama Tabanlı Anahtar Kelime Aracı’nı deneyin. Bu araç, kategori bilgileri, AdWords payı ve reklamı ilk üç konuma yerleştirebilecek önerilen teklif dahil olmak üzere her bir anahtar kelime için daha ayrıntılı veriler sağlar – her zaman bilmek iyi bir şeydir.

Gördüğünüz gibi, web sitenizin URL’sini (sitenizin en üstteki etki alanı veya ana sayfası için) açıklayıcı kelimeler veya kelime öbekleriyle birlikte girersiniz ve ardından Anahtar Kelimeleri Bul düğmesini tıklarsınız. Şimdi, gösterilene benzer, önerilen anahtar kelimelerin olduğu bir sayfa görüyorsunuz.

Arama Tabanlı Anahtar Kelime Aracı, her bir anahtar kelime için aşağıdaki bilgileri görüntüler:

• Aylık aramalar. Anahtar kelimenin Google arama sitesinden aldığı ortalama aylık trafik miktarı.
• Yarışma. Bu anahtar kelimenin rakip reklamverenler arasında ne kadar popüler olduğunu gösteren küçük bir çubuk grafik; çubuk ne kadar doluysa, bu anahtar kelimeyi hedefleyen reklamveren sayısı o kadar fazladır.
• Öner. teklif etmek. Bu, Google’ın bu anahtar kelime için ilk üç görüntüleme konumuna yerleştirmenizi önerdiği teklif miktarıdır.
• Reklam/Arama paylaşımı. Reklam payı, web siteniz için bir reklamın belirli bir sorgu için görüntülenme yüzdesidir. Arama payı, web sitenizin (reklamınızın değil) bu sorgu için arama sonuçlarının ilk sayfasında görüntülenme yüzdesidir. Reklam paylaşımına sahip olmak için daha önce reklam vermiş olmanız gerekmektedir. Herhangi bir sitenin arama payı olabilir.
• Web sayfasından alıntıdır. Sitenizdeki anahtar kelime önerisiyle en iyi eşleşen belirli sayfa.

Bu araç tarafından oluşturulan önerilen teklifleri özellikle beğeniyorum. Google’ın, yüksek bir görüntüleme konumu elde etmek için teklif vermeniz gerektiğini düşündüğünü bilmek güzel; bu tavsiyeye uymayı veya görmezden gelmeyi seçebilirsiniz, ancak bu iyi bir başlangıç noktasıdır.

Rekabetçi Araştırma Yapmak

Elbette, reklam kampanyalarınız için anahtar kelimeler oluşturmak üzere bu arama araçlarından herhangi birini kullanabilirsiniz. Bu araçları, rakiplerinizin AdWords ile neler yapıyor olabileceği konusunda daha akıllı olmak için de kullanabilirsiniz.

Görüyorsunuz, analiz için sadece kendi web sitenizi girmekle sınırlı değilsiniz. Bir rakibin sitesinin URL’sini de girebilirsiniz. Bunu yaptığınızda, araç, rakibinizin muhtemelen teklif verdiği anahtar kelimelerin listesini oluşturur. Ayrıca, araca bağlı olarak, rakibinizin muhtemelen tıklama başına teklif verdiği miktarı da görebilirsiniz.

Bu bilgiyi çeşitli şekillerde kullanabilirsiniz. İlk olarak, başarılı bir rakiple kafa kafaya gitmeyi seçebilirsiniz. Bu örnekte, aynı anahtar kelimeler için daha yüksek bir seviyede teklif verirsiniz. Bu şekilde, en azından ne yaptığınızı anlayana kadar, o rakibin konumunu çalacaksınız.

Başka bir yaklaşım, alternatif bir strateji geliştirmek için bu bilgiyi kullanmaktır. Bu örnekte, benzer ancak farklı anahtar kelimeler ve anahtar kelime öbeklerinden oluşan bir liste oluşturmak yerine, kasıtlı olarak bu reklamverenin kullandığı anahtar kelimelerden kaçınırsınız.

Bunlar, eşanlamlılar veya alternatif yazımlar veya hatta daha kesin ifadeler (reklamveren daha genel anahtar kelimeler kullanıyorsa) olabilir. Her durumda, aynı anahtar kelimelerle kafa kafaya gitmeyerek rakibi geride bırakmaya çalışırsınız ve bu reklamverenin şu anda kaçırdığı aramalar için sayfa görünümleri oluşturursunuz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın