Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Eşleştirme Yapmak

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Eşleştirme Yapmak

Eşleştirme Yapmak

Eşleştirme Yapmak

Kampanyanız için anahtar kelimeler girerken, Google, seçtiğiniz anahtar kelimeler için birkaç farklı türde anahtar kelime eşleme kullanmanıza izin verir. Yani, anahtar kelimelerinizi tam olarak arama sorgularıyla eşleştirmeyi, anahtar kelime öbeklerini sorgu kelime öbekleriyle eşleştirmeyi veya seçtiğiniz anahtar kelimelerle daha geniş bir eşleme gerçekleştirmeyi seçebilirsiniz. Negatif anahtar kelimeler bile girebilirsiniz; bunlar, reklamınızın hiçbir koşulda ilişkilendirilmesini istemediğiniz anahtar kelimelerdir.

Bu yaklaşımların her birini açıklar ve reklamınızı veya reklam grubunuzu oluştururken her bir anahtar kelime türünün nasıl girileceğini ayrıntılarıyla açıklar. Tüm bu anahtar kelime eşleme türlerini sonraki bölümlerde daha ayrıntılı olarak inceleyeceğiz.

Geniş Eşleme ile Daha Fazla Sonuç Elde Etme

Varsayılan anahtar kelime eşleme türü geniş eşlemedir. Geniş eşlemede, reklamınız, arama ifadenizdeki herhangi bir anahtar kelime herhangi bir sırayla girildiğinde veya herhangi bir ek arama kelimesiyle birlikte görüntülendiğinde görüntülenir.

Kendiniz de görebileceğiniz gibi, bu, reklamınız için mümkün olan en geniş gösterimi sağlarken, aynı zamanda reklamınızı, sunduğunuz şeyi gerçekten aramayan birçok kişiye de gösterir.

Örneğin, monty python kelime öbeği için teklif verirseniz, geniş eşleme, birisi monty python için arama yaptığında reklamınızı görüntüler; bu sorun değildir.

Monty Python ürünleri satıyorsanız, muhtemelen reklamınızın Let’s Make a Deal’ın eski bölümlerini arayan birine gösterilmesini istemezsiniz; bu yaklaşımdaki sorun da budur.

Bu nedenle, geniş eşleme, reklamınızın görüntülenme sayısını büyük ölçüde artıracak, ancak aynı zamanda reklamınız için biraz odaklanmamış bir hedef kitleye neden olacaktır. Bu, siteniz veya ürününüz oldukça geniş bir çekiciliğe sahipse uygun olabilir, ancak yüksek düzeyde hedeflenmiş tıklamalar oluşturmak istiyorsanız o kadar da iyi olmayabilir.

Bazı AdWords uzmanları, bütçenizin çok büyük bir kısmını boşa harcadıkları için asla geniş kapsamlı anahtar kelimeler kullanmamanızı önerir. Bence bu daha çok ne sattığınız ve potansiyel kitlenizin ne kadar geniş olduğu ile ilgili.

Örneğin, geniş bir çekiciliği olan elektrikli süpürgeler satıyorsanız, zaten vakum terimi için geniş eşleme yapıyor olabilirsiniz. Ancak, bulunması zor vakumlu tüpler satıyorsanız, vakum kelimesinin geniş eşlemesi, çok sayıda insanın sattığınız ürünle ilgilenmemesine neden olacaktır.

Cümle Eşleştirme ile İstekleri Eşleştirme

Bir anahtar kelime öbeği için teklif veriyorsanız, muhtemelen geniş eşlemeyi kullanmak istemezsiniz. Bunun nedeni, Google’ın reklamınızı kelime öbeğinde bulunan herhangi bir kelimeyle eşleştirmesidir, bu da genellikle reklamınızın çok fazla sayıda istenmeyen veya uygunsuz şekilde görüntülenmesine neden olur.

Cümle eşlemeyi kullanarak ekranı daraltabilirsiniz. Cümle eşlemede, bir arama yapanın, reklamınızın görüntülenmesi için aramasına tam olarak sizin kelime öbeğinizi dahil etmesi gerekir; tek bir kelimeyi veya kelime öbeğini farklı bir sırada aramak bile reklamınızı tetiklemez.

Fren balatası balatası anahtar kelimesini ele alalım. Geniş eşlemeyle, birisi balata, pamuklu ped veya fren lambası araması yapabilir ve reklamınızın görüntülendiğini görebilir. Bunun yerine sıralı eşlemeyi kullanın ve bu kısmi veya tam olmayan aramaların hiçbiri reklamınızı tetiklemez; kullanıcının reklamınızı görmesi için fren balatası balatasını araması gerekecektir.

Anahtar kelime öbeğinizi tırnak işaretleri içine alarak kelime öbeği eşlemeyi etkinleştirirsiniz. Mevcut örneği kullanarak, anahtar kelime öbeğiniz olarak “fren balatası” girersiniz ve AdWords, öbek eşlemeyi uygular.


Anahtar kelime bulucu
Paragrafta anahtar kelime örnekleri
Sıralı eşleme Nedir
Anahtar kelime örnekleri
Paragrafta anahtar kelime nedir
Sıralı eşlemeli anahtar kelime
Tam eşleme nedir
Anahtar kelime Eşleme Türleri


Kesin Eşleştirme ile Kesin Sonuçlar Üretme

Cümle eşlemenin tek sorunu, birisi tam olarak kelime öbeği artı bir veya daha fazla başka anahtar kelime aradığında da reklamınızı gösterecek olmasıdır. Örneğin, fren lambası ifadesine teklif verirseniz, “fren lambası tamiri” araması yapan biri reklamınızı görür. Fren lambası tamiri yapıyorsanız bu kötü bir şey olmayabilir, ancak sadece fren lambaları satar ve tamir etmezseniz, işinizle doğrudan ilgili olmayan bazı reklam yerleşimleri oluşturursunuz.

Reklamınızın yalnızca birisi yalnızca sizin anahtar kelime öbeğinizi aradığında görüntülenmesini istiyorsanız, AdWords’ün tam eşleme özelliğini kullanın. Anahtar kelime öbeğinizi köşeli parantez içine aldığınızda, reklamınızı yalnızca tam olarak kelime öbeğinizi arayan kişiler görür ve başka hiçbir şey görmez.

Mevcut örneğimizde, anahtar kelime öbeğiniz olarak [fren lambası] girersiniz. Cümle eşleme ile reklamınız sadece fren lambası arayan kişilere gösterilir, fren lambası tamiri, ford fren lambası veya bozuk fren lambası için değil.

Negatif Anahtar Kelimelerle Kötü Beklentileri Filtreleme

Reklamınızın, sunduklarınızla ilgilenmeyen kişilere gösterilmemesini sağlamanın başka bir yolu daha vardır. Birisi belirli bir kelimeyi aradığında reklamınızın görüntülenmesini engellemek için negatif anahtar kelimeler kullanabilirsiniz.

Fren lambası örneğimizi kullanarak, onarım negatif anahtar kelimesini normal anahtar kelimeler ve kelime öbekleri listenize kolayca ekleyebilirsiniz. Bu şekilde, birisi fren lambası onarımı için arama yaparsa, onarım negatif anahtar kelimesi AdWords’ün o aramayı yapan kişiye reklamınızı göstermemesine neden olur.

Negatif anahtar kelimeleri, verilen kelimenin önüne eksi işareti (-) koyarak girersiniz. Örneğimizde, anahtar kelime listenize -repair girersiniz, o kadar. (Benzer şekilde, şuna benzer bir negatif anahtar kelime öbeği girebilirsiniz: -anahtar kelime öbeği.)

Birçok reklamveren rutin olarak -ücretsiz negatif anahtar kelimesini kullanır, böylece reklamlarının, sattığınız herhangi bir şey için ödeme yapma olasılığı düşük olan ücretsiz ürünler arayan kişilere gösterilmemesini sağlar.

Seçtiğiniz belirli anahtar kelimelerin nasıl performans gösterdiğini görmek ister misiniz? Herhangi bir özel rapor çalıştırmadan yapılması yeterince kolaydır. AdWords sayfanızı açın ve Kampanyalar > Anahtar Kelimeler’i seçin. Bu sayfada, tüm anahtar sözcüklerinizin listelendiği bir tablo ve her bir anahtar sözcükle ilgili önemli bilgiler görüntülenir. 


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın