Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Açılış Sayfalarının Önemi 

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Açılış Sayfalarının Önemi 

Açılış Sayfalarının Önemi 

Açılış Sayfalarının Önemi 

Bir AdWords reklamı yayınlamak, bir sürecin yalnızca ilk kısmıdır. Birisi reklamınıza tıkladığında, daha sonra daha fazla bilgi sağlayabileceğiniz veya bir satış işlemi gerçekleştirmeye çalışabileceğiniz web sayfanıza aktarılır.

Bu nedenle, potansiyel müşterilerin yönlendirdiği sayfa, oldukça mantıklı bir şekilde, açılış sayfası en az AdWords reklamınız kadar önemlidir. Doğru açılış sayfası, bir tıklamayı satışa dönüştürebilir ve iyi bir gelir sağlayabilir; yanlış açılış sayfası, kullanıcıların açılıştan saniyeler sonra hiçbir işlem yapılmadan tıklamasına neden olabilir.

Açılış sayfası, potansiyel bir müşteri AdWords reklamınızı tıkladığında görünen sayfadır. Açılış sayfası, sitenizin ana sayfası, reklamını yaptığınız ürün sayfası veya belirli bir reklama eşlik etmesi için özel olarak tasarlanmış bir sayfa olabilir.

Araştırmalar ve tarih, çoğu kullanıcının reklamverenin web sitesine bir reklamı tıkladığında ilk sayfadan daha uzağa gitmediğini göstermiştir. Bulduklarını beğenmezlerse veya açılış sayfası istedikleri bilgileri içermiyorsa hemen ayrılırlar.

Bu nedenle, reklamınıza tıklayan kullanıcıları selamlamak için iyi yapılandırılmış bir açılış sayfası oluşturmanız gerekir. Açılış sayfanız ne kadar etkili olursa, o kadar fazla tıklamayı satışa dönüştürürsünüz.

En iyi açılış sayfaları, reklamın veya bağlantının mantıksal bir uzantısı olan içeriği görüntüler. Sayfanın niteliğine ve amacına göre ek bilgi vermeli, müşteriden bilgi istemeli veya satış istemelidir.

Dediğim gibi, sitenizin ana sayfasına bağlantı verebilirsiniz, ancak bu genellikle iyi bir fikir değildir. Bunun nedeni, çoğu ana sayfanın doğası gereği oldukça genel olmasıdır; reklamınızda bahsedilen belirli ürün veya hizmetin değil, şirketinizin veya markanızın reklamını yaparlar. Yani, doğrudan reklamınızdan yola çıkmazlar ve bu da potansiyel müşteriler için kafa karıştırıcı olabilir.

Aynı şekilde, sitenizdeki herhangi bir sayfaya bağlantı vermek de en iyi yaklaşım olmayabilir. Ham tıklamalar yerine dönüşümler arıyorsanız, açılış sayfanızın satışı kapatması gerektiğini unutmayın. Bu, genel bir marka veya ürün sayfasına işaret etmemeniz gerektiği anlamına gelir; müşterilerin, reklamda bahsettiğiniz ürün veya hizmeti gösteren bir sayfa görmeleri gerekir. Spesifik olmayan herhangi bir sayfaya gitmek, reklamı yapılan ürünler hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sipariş vermek için müşterinin gereksiz yere çalışmasını gerektirir.

O halde en iyi yaklaşım, sitenizdeki AdWords reklamınızı okuyanlar için özel olarak tasarlanmış bir sayfaya bağlantı vermektir. Bu sayfa, yalnızca reklamınızda tanıtılan ürünle ilgili bilgileri görüntülemeli ve bu tıklamayı satışa dönüştürmek için bir sipariş mekanizması içermelidir.

Oluşturduğunuz her reklam için neden özel bir açılış sayfası tasarlayasınız? Çok basit: İnsanların size para vermesini mümkün olduğunca kolaylaştırmak istiyorsunuz. Potansiyel müşterileri sitenizin ana sayfasına bırakırsanız, kaybolabilirler veya istedikleri ürünü bulmakta zorlanıp vazgeçebilirler. Her durumda, sitenize rastgele göz atmalarını istemezsiniz; özel teklifinize hemen yanıt vermelerini istiyorsunuz.

AdWords söz konusu olduğunda, belirli olmayan bir açılış sayfasına bağlantı vermenin maliyeti, reklamınız için özel olarak tasarlanmış bir sayfaya bağlantı verme maliyetiyle aynıdır; hangi sayfaya bağlantı verirseniz verin, tıklama başına aynı ücreti ödersiniz. Spesifik olmayan açılış sayfaları daha az satışla sonuçlandığından, dönüşüm başına özel olarak tasarlanmış daha etkili bir sayfaya göre daha fazla ödeme yaparsınız.


Chrome açılış sayfası değiştirme
Google ana sayfam yap otomatik
Google ana sayfa yapamıyorum
Chrome ana sayfa
Google Ads açılış sayfası deneyimi
Google ana sayfa yap telefon
www.google.com.tr ana sayfa yap
Google ana sayfa yapma


İşlevsel Bir Açılış Sayfası Oluşturma

Umarım sizi özel bir açılış sayfası oluşturmanın gerekliliğine ikna etmişimdir. Yerleştirdiğiniz her reklam için farklı bir açılış sayfası oluşturmak isteyebilirsiniz. Hesabınızı nasıl düzenlediğinize bağlı olarak, bir reklam grubundaki tüm reklamlar veya bir kampanyadaki tüm reklamlar için tek bir açılış sayfasıyla idare edebilirsiniz. Her durumda, bazı özel sayfa tasarımı uygundur.

Bir resim reklam için bir açılış sayfası tasarlamaya gelince, bu sayfa, reklamın kendisiyle aynı görünüm ve hissi taşımalıdır. Açıkçası, gerçekten görsel bir tasarıma sahip olmayan bir metin reklam yayınlıyorsanız, bu daha az önemlidir.

Reklamınız ile açılış sayfası arasındaki bağlantı son derece önemlidir. Açılış sayfanız, reklamda tanıtılan ürün veya hizmetten bahsetmeli veya bunları görüntülemeli ve muhtemelen başka herhangi bir ürün veya hizmeti göstermemelidir; müşterinin kafasını karıştırmak istemezsiniz. Unutmayın, potansiyel bir müşteri, reklamın neden bahsettiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için reklamınızı tıklar. Reklamda tartışılanı sorunsuz bir şekilde takip eden bir sayfaya tıklamayı umuyor.

Bu nedenle, açılış sayfanızın hem içerik hem de sunum açısından reklamınızla tutarlı olması gerekir. Bu, reklamınızda kullanılanla aynı terminolojinin kullanılması anlamına gelir; aynı ürün hakkında aynı şekilde konuşmak. Bir şeyleri değiştirmeyin veya diğer ürünleri sunma konusunda açgözlü davranmayın. Müşteri reklamını yaptığınız şeyi satın almaya karar verirse, bunun için daha sonra yeterli zaman olacaktır.

Müşterilerin, belirli anahtar kelimelerle ilgilendikleri için reklamınızı gördüklerini unutmayın. Bu anahtar kelimeleri yalnızca reklamınıza değil, açılış sayfanıza da dahil ettiğinizden emin olun.

Doğal olarak, açılış sayfası, reklamda sunabileceğinizden daha fazla bilgi içerebilir ve içermelidir. Ne de olsa, şu anda çalışacak üçten fazla satırınız var. Açılış sayfası, öne çıkan ürün hakkında ayrıntılı bilgilerin yanı sıra daha ayrıntılı ürün fotoğraflarına da yer vermelidir. Gerçek bir satış sayfası olmalı.

Bazı uzmanlar, müşterinin ihtiyaç duyması durumunda ek bilgilere bağlantılar içeren daha sade bir açılış sayfası önerir. Buradaki düşünce, açılış sayfanıza tıklayan herkesin zaten satın almaya ikna edilmiş olmasıdır; kararını yeniden düşünmesine neden olabilecek herhangi bir unsuru dahil etmek istemezsiniz. Bu tavsiyeye uymasam da, ütü sıcakken vurmanın ve doğrudan sipariş verme sürecine girmenin itici gücünü anlıyoruz.

Bununla birlikte, çok fazla bilgi ile müşterinin kafasına vurmak istemezsiniz. Paragraftan sonra sıkıcı ayrıntılar veya işe yaramaz pazarlama saçmalıkları içeren bir açılış sayfası görüntülemek, en sadık potansiyel müşterilerin bile ilgisini öldürecektir. Sunduğunuz bilgilerin hem alakalı hem de değerli olması gerekir, aksi takdirde sayfaya ait olmaz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın