Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Sayfa Tasarımı Oluşturma

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Sayfa Tasarımı Oluşturma

Sayfa Tasarımı Oluşturma

Sayfa Tasarımı Oluşturma

Açılış sayfanızın profesyonel bir görünüme sahip olması gerektiğini söylemeye gerek yok. Bir açılış sayfası hızlı ve kirli görünmemeli, bunun yerine tıpkı büyük siteler gibi kaliteli bir tasarıma sahip olmalıdır. Sayfanızın güvenilir görünmesi gerekiyor; kullanıcılar bir tıklamanın diğer tarafında ne olduğundan asla emin olamazlar ve kendilerini güvende hissettirmeyen siteler tarafından hemen kapatılırlar.

Açılış sayfanız ayrıca görsel olarak temiz ve okunması kolay olmalıdır. Aradıklarını bulamayan müşteriler hızlıca uzaklaşacak; insanların istediği bilgileri bulmasını kolaylaştırın.
Unutmayın, ilk gösterim önemlidir ve açılış sayfanız, müşterilerin reklamınızı tıkladıktan sonra sitenizle ilk karşılaşmalarıdır. Onları görsel olarak büyüleyin, içeriğinizle etkileyin ve ardından siparişi isteyin. Açılış sayfalarının çalışması gereken yol budur.

Sipariş Oluşturma

Yararlı bilgiler ve profesyonel tasarım bir yana, ürün açılış sayfasındaki en önemli unsur sipariş için tıkla düğmesidir. Müşterilerin ürününüzü satın almasını istiyorsunuz ve muhtemelen satın almayı düşündükleri için reklamınıza tıkladılar. Müşteriye çok iş yaptırmayın; sipariş sürecini başlatmak için tek bir düğmeyi tıklamayı kolaylaştırın.

Müşteri, sipariş düğmesine tıkladığında, sitenizin normal alışveriş sepetine veya alışverişi tamamlama bölümüne geçebilir. Hatta müşterinin satın almak isteyebileceği ek ürünler de sunabilirsiniz. Ancak müşteri satın alma havasındayken yoluna çıkmayın; sipariş düğmesinin büyük, belirgin ve kullanımının kolay olduğundan emin olun.

AdWords reklamlarınızın her biri için farklı bir açılış sayfası oluşturmanın bir başka iyi nedeni de, bunun her bir reklam için satışları izlemeyi kolaylaştırmasıdır. Her sayfayı ayrı ayrı takip edebilmeli ve bu sayede satışlarınızı reklam bazında analiz edebilmelisiniz.

Tabii ki, tüm reklamverenler doğrudan satış işinde değil. AdWords reklamınız için farklı bir hedefiniz varsa, açılış sayfanız bu hedefi yansıtmalıdır. Örneğin, olası satışları toplamak istiyorsanız açılış sayfanız, müşteri bilgilerini toplamak için bir form içermelidir.

Açılış sayfanızın, reklamınızı tıkladıktan sonraki doğal adım olduğundan ve müşteriden belirli bir işlem yapmasını istediğinden emin olun.
Harekete geçirici mesajınızı karıştıran veya karartan gereksiz öğelerle açılış sayfanızı karıştırmayın.

Güzel Bir Açılış Sayfasıyla Puanınızı Yükseltme

Bahsetmeye değer başka bir şey de, açılış sayfanız ile Kalite Puanınız arasındaki ilişkidir. Kötü odaklanmış bir açılış sayfası, Kalite Puanının düşük olmasına neden olabilirken, yüksek değerli bir açılış sayfası, Kalite Puanınızı büyük ölçüde artırabilir. Ve eminim ki hatırlarsınız, yüksek bir Kalite Puanı, reklam yerleşiminizi iyileştirmenize ve tıklama başı maliyetlerinizi düşürmenize yardımcı olabilir.

Muhtemelen Kalite Puanınız üzerindeki en önemli etki, açılış sayfanızın AdWords reklamınızın içeriğiyle alaka düzeyidir. Açılış sayfanız, reklamda sunulan aynı konuyu veya ürünü ele almalıdır. Ayrıca, reklam gösterimini tetiklemek için kullandığınız tüm anahtar kelimeleri içermelidir.

Anlaşma şu: Doğrudan bir reklamla veya tetikleyici anahtar kelimeleriyle ilgili olmayan bir açılış sayfası, düşük bir Kalite Puanı alır. Kalite Puanınız çok düşükse, seçtiğiniz anahtar kelimeler için reklamınız hiç gösterilmeyebilir. Her şey uyum içinde çalışmalıdır; anahtar kelimeleriniz, reklamlarınız ve açılış sayfalarınız bir bütünün parçası olmalıdır. Peki, daha yüksek bir Kalite Puanı elde etmek için açılış sayfanızı nasıl iyileştirebilirsiniz?


Sayfa tasarımı örnekleri
3D logo tasarım ücretsiz
Canva
Bedava logo yapma
Sayfa tasarımı programları
Sayfa tasarımı Nedir
Web sitesi tasarlama
Logo yapma sitesi


İşte göz önünde bulundurmanız gereken birkaç hızlı ipucu:

• Açılış sayfanızın içeriğinin, reklamınız ve tetikleyici anahtar kelimelerle alakalı olduğundan emin olun. Orijinal içerik de yararlıdır; başka bir sayfadan içerik kopyalamak, düşük bir Kalite Puanını tetikler.
• Kampanyanız için tüm anahtar kelimeleri ilgili açılış sayfasına ekleyin. Bu anahtar kelimelerin sayfa gövdesinde, sayfa başlığında ve sayfanın <KEYWORDS> HTML etiketinde yer aldığından emin olun.
• Açılış sayfanızın çok büyük olmadığından emin olun. İster inanın ister inanmayın, Google açılış sayfanızın yüklenme süresini sayfanın Kalite Puanına dahil eder; yüklenmesi çok uzun süren sayfalar, daha hızlı sayfalara göre daha düşük puan alır.
• Açılış sayfanız herhangi bir form içeriyorsa, sitenizin gizlilik politikasına bir bağlantı da içerdiğinden emin olun.
• İşletmeniz, sunduğunuz ürünler ve tüketicilerle nasıl etkileşim kurduğunuz konusunda şeffaf olun. Buna, girebilecekleri herhangi bir kişisel bilgiyi nasıl kullanabileceğiniz konusunda kullanıcıları bilgilendirmek de dahildir. (Gizlilik politikası olayı budur.)
• Asla yanıltıcı bir açılış sayfası veya AdWords kampanyası oluşturmamalısınız; Google, kullanıcıları tek bir mesajla kandırıp ardından açılış sayfanızda onlara tamamen farklı bir şey satmaya çalışmanıza pek sıcak bakmıyor.
• Kullanıcıların tarayıcı davranışını veya ayarlarını değiştiren herhangi bir öğe eklemeyin. Ayrıca açılış sayfanız, kullanıcıların bilgisayarlarına gizlice herhangi bir yazılım yüklememelidir.

Oluşturduğunuz açılış sayfasının, PPC metin reklamınızda görüntülediğinizden farklı bir sayfa olabileceğini muhtemelen size hatırlatmaya değer. Müşterilerin gördükleri ve tıkladıkları şeyler iki farklı şey olabilir ve muhtemelen de olmalıdır.

Size hatırlatması gerektiği gibi, Google reklamlarınızda her zaman bir URL gösterir. Bu URL’nin kısa olması gerekir (en fazla 35 karakter) ve genellikle sitenizin ana sayfasının adresidir.

Ancak öğrendiğiniz gibi, sitenizin ana sayfasını nadiren bir reklamın açılış sayfası olarak kullanmak istersiniz. Müşterilerin, reklamınızı tıkladıklarında farklı, daha spesifik bir sayfaya bağlantı vermelerini istiyorsunuz.

Bunu, reklamınızı ilk oluşturduğunuzda gerçekleştirirsiniz. Yeni bir reklam oluştururken, AdWords gösterildiği gibi hem görünen URL hem de hedef URL ister. Görünen URL, kullanıcıların reklamınızda gördüğü adrestir; hedef URL, açılış sayfanızdır.

Sitenizin ana sayfa adresini Görünen URL kutusuna girin ve ardından açılış sayfanızın adresini Hedef URL kutusuna girin. Müşteriler genellikle uzun ve karmaşık olan açılış sayfası URL’sini asla görmeyecek, ancak reklamınızı tıkladıklarında o sayfaya yönlendirileceklerdir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın