Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

PPC Reklamları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

PPC Reklamları

PPC Reklamları

PPC Reklamları

Çoğu web sitesi için, PPC reklamcılığı, daha büyük, daha kapsamlı bir çevrimiçi pazarlama çabasının yalnızca bir parçasıdır. Bu çevrimiçi pazarlama, çoğunlukla, arama motoru sonuç sayfalarında daha yüksek yerleşim arayarak web sitenizi tanıtma eylemi olan arama motoru pazarlamasını içerir.

Bu, reklamlarınız için değil, web sayfalarınız için daha yüksek bir yerleşimdir. Arama motoru pazarlaması reklam değildir; satın almak için reklam veya tıklama yok. Bunun yerine arama motoru pazarlaması, sitenizi arama için optimize ederek iyileştirebileceğiniz organik arama sonuçlarıyla ilgilenir.

Arama Motoru Pazarlaması

Arama motoru pazarlaması, muhtemelen aşina olduğunuz çoğu pazarlama türünden farklıdır. Her şey, sitenizin Google ve diğer arama motorları nezdindeki sıralamasını yükseltmekle ilgilidir; sıralamanız ne kadar yüksek olursa, arama motorları sitenize o kadar fazla trafik çekecektir.

Arama Motoru Pazarlaması Nedir ve Ne Değildir?

Teknik olarak, arama motoru pazarlaması, ana arama motorlarından web sitenize trafik çeken tüm faaliyetleri içerir. Bu şekilde bakıldığında, arama motoru pazarlaması hem PPC reklamcılığını hem de organik arama sonuçlarını içerir; bu etkinliklerin her ikisi de, kullanıcıların bir arama sonuçları sayfasından sitenize tıklamasıyla sonuçlanabilir.

Bununla birlikte, organik arama sonuçlarını PPC reklamcılığından ayırma eğilimindeyim ve ilkini arama motoru pazarlaması olarak adlandırıyorum. Bunun nedeni, benim (ve diğer birçok kişinin) reklamları organik faaliyetlerden ayırmayı yararlı bulmasıdır.

Görüyorsunuz, PPC reklamcılığı dahil olmak üzere reklamcılık, tamamen satın alma sonuçlarıyla ilgilidir. Buna karşılık, organik arama motoru pazarlamasında satın alınacak hiçbir şey yoktur. Arama motorlarına listelenmek için veya o motorun arama sonuçlarında belirli bir sıralama için ödeme yapmazsınız (aslında yapamazsınız). Tıklamalar için ödeme yapmanın bir yolu yoktur.

Görüyorsunuz, Google arama sonuçlarını satmıyor; bir arama sonuçları sayfasındaki yerleşim,  bahsettiğim organik sonuçlar, Google tarafından yalnızca sayfaların esasına göre belirlenir. Bir sorgu ile alakalı ve benzersiz, yüksek kaliteli bilgiler içeren bir sayfanız varsa, o sayfa arama sonuçlarında üst sıralarda yer alır.

Tahmin edebileceğiniz gibi, arama sonuçları sayfasında üst sıralarda görünmek, daha fazla kişinin listenizi görmesine ve sitenizi tıklamasına neden olur. Bu artan trafik daha sonra daha fazla müşteriye ve satışa dönüştürülebilir.

Arama motoru pazarlaması hem etkili hem de verimli çünkü bir arama sorgusunu müşterinin nihai niyet ve isteklerine çevirmek nispeten basit. Esasen sorgularında neyle ilgilendiklerini belirtirler – hiçbir şey gizli değildir.

Bu, elbette, sitenizi arama motoru optimizasyonu veya SEO dediğimiz arama için optimize etmenin önemli olmasının nedenidir. Birisi alakalı bir anahtar kelime aradığında arama motoru sıralamalarında mümkün olduğunca üst sıralarda görünmesi için sitenizi optimize etmeniz gerekir. Sonuçların zirvesine giden yolu doğrudan satın alamayacağınız için, sitenizi olabildiğince yetkili ve alakalı hale getirerek sıralamalarınızı organik olarak iyileştirmeniz gerekir. Arama motoru pazarlamacılığında başarı, bütçenizde ne kadar paranız olduğunun değil, gerçekten çok çalışmanın sonucudur.


Tıklama bazlı reklam nedir
Ppc hammadde Nedir
Pop-up reklam Nedir
Ppc malzeme nedir
Ppc Plastik nedir
PPC reklam
Ppc Nedir
PPC açılımı


Arama Motoru Pazarlaması Neden Önemlidir?

Arama motoru pazarlamacılığı ne kadar önemlidir? Çoğu web sitesi için son derece önemlidir. Bunun nedeni, çoğu site için trafiğin çoğunluğunun, ne kadar önemli olursa olsun, PPC reklamcılığından gelmemesidir; bunun yerine çoğu yeni trafik, Google’ın arama sonuçları sayfalarından bağlanan kullanıcılardan gelir. Bana inanmıyorsanız, kendi web sitenizin günlüklerini kontrol edin, muhtemelen kendi trafiğiniz için de geçerlidir.

Site trafiğinizin yarısı veya daha fazlası arama motorlarından geliyorsa, sitenize en çok trafiği çeken anahtar kelimeler için sitenizin arama sıralamasını yükseltmeniz gerekir. Bunu, denenmiş ve gerçek SEO tekniklerini kullanarak yaparsınız.

Arama motoru pazarlaması da önemlidir çünkü trafiği artırmanın ve gelir elde etmenin nispeten düşük maliyetli bir yoludur. Arama motoru sonuçlarında yerleşim satın alamayacağınız için birincil maliyetiniz SEO çabasının kendisidir. Ve SEO o kadar pahalı olmadığı için, ister kendiniz yapın, ister yaptırması için birini işe alın, arama motoru pazarlamacılığı, pazarlama bütçeniz için büyük bir patlama sağlar.

Çoğu çevrimiçi pazarlamacı için, arama motoru pazarlamacılığı ve ilgili SEO, çevrimiçi pazarlama karmalarının önemli bir bileşenini temsil eder. En az PPC reklamcılığı kadar önemlidir – daha fazla değilse.

Çevrimiçi pazarlamacılar için, PPC reklamcılığından arama motoru pazarlamasına ve optimizasyonuna geçiş gerçekten kısa bir adımdır. Her ikisi de arama motoru kullanıcılarını hedeflediğinden, arama motoru pazarlamacılığı ve PPC reklamcılığının pek çok ortak noktası vardır. (Ve aslında birçok pazarlamacı tarafından daha büyük bir bütün olarak ele alınır.)

İlk olarak, hem PPC hem de arama motoru pazarlaması anahtar kelimeler etrafında döner. Arama motoru optimizasyonunun önemli bir bileşeni, web siteniz için bir anahtar kelime listesi belirlemektir. SEO için anahtar kelime araştırmanızı yaptığınızda, artık PPC reklamlarınız için satın alabileceğiniz bir anahtar kelime listesine sahipsiniz. Hangi anahtar kelimelerin arama motoru pazarlamacılığı için işe yaradığı ile hangilerinin PPC reklamcılığı için en iyi sonucu verdiği arasında hiçbir fark yoktur.

Biri için etkili bir anahtar kelime, diğeri için etkili bir anahtar kelimedir. İkincisi, hem organik sayfa listeleri hem de PPC reklamları aynı arama motoru sonuç sayfalarında görünür. Birisi bir anahtar kelime ararken, hem sorguyla en iyi eşleşen sayfaları hem de satın alınan o anahtar kelime için ücretli reklamları görecektir.

Aynı sayfada hem organik hem de ücretli listeniz varsa, bu, kullanıcının zihninde sitenizin kalitesini güçlendirir ve bunlardan birine tıklama olasılığını artırır. Ve söylemeye gerek yok, aynı sayfada iki yerleşim her zaman bir yerleşimden daha iyidir; fark edilme olasılığınız iki kat daha fazladır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın