Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

İçeriklerle Aramayı İyileştirme

Bildiğiniz gibi Google ve diğer arama sitelerinde arama sonuçlarında üst sıralarda yer almak, yeni ziyaretçi çekmenin ve trafiği artırmanın başlıca yolu; PPC reklamcılığı, arama motorları tarafından yönlendirilen trafiğe yardımcıdır. Bu nedenle, çeşitli arama motoru optimizasyon teknikleri kullanarak sitenizi arama için optimize etmeniz gerekiyor.

SEO tam olarak neyi içerir? Her biri sitenizi Google’ın arama sonuçları sayfalarında daha üst sıralara taşımak için tasarlanmış gerçekten bir dizi tekniktir.

  • Daha İyi İçerik = Daha İyi Arama Sonuçları

İnsanlar neden belirli bir web sitesini ziyaret ediyor? Her şey sitede ne olduğu ile ilgili; içerik ne kadar benzersiz ve kullanışlı olursa, site o kadar çok ziyaretçi çeker.

Bu nedenle, kullanabileceğiniz tüm SEO teknikleri arasında en büyük etkiye sahip olan, web sitenizin içeriğini iyileştirmektir. Çok basit: Siteniz içerik açısından ne kadar iyiyse sıralaması o kadar yüksek olur.

Görüyorsunuz, arama sıralaması söz konusu olduğunda içerik kraldır. Nihayetinde, Google ve diğer arama motorları, sitenizin neyle ilgili olduğunu anlamanın bir yolunu bulur; sitenizin içeriği ne kadar kaliteli ve belirli bir aramayla ne kadar alakalıysa, bir arama motorunun sitenizi sonuçlarında daha üst sıralarda sıralaması o kadar olasıdır.

O halde anahtar, sitenizin ne yaptığına ve söylediğine odaklanmaktır. Siteniz model uçaklarla ilgiliyse, onu model uçaklarla ilgili yapabileceğiniz içerik açısından en zengin site haline getirmeye çalışın; konu çim biçme makinesinin onarımıysa, burayı mümkün olan en kaliteli çim biçme makinesinin onarım yeri yapın. İçeriği eksik etmeyin, ne kadar çok ve daha iyi içeriğe sahipseniz o kadar iyidir.

Sitenizin arama sıralamasını iyileştirmek için yapabileceğiniz en etkili şey, onu ziyaretçiler için daha kullanışlı hale getirmektir ve bu, mümkün olan en iyi içeriği sağlamak anlamına gelir. Diğer her şey bundan sonra gelir.

Google, belirli bir sayfa için arama sıralamasını nasıl belirler? Her şey, web’deki sayfaları tarayan, önemli içeriği arayan ve dizine ekleyen bir yazılım parçası olan bir web tarayıcısıyla başlar. Bu web tarayıcıları, bir web sayfasında daha fazla içerik ve bir web sitesinde daha fazla web sayfası bulabilir, eğer bu içerik ve bu sayfalar açık bir hiyerarşik organizasyondaysa.

Önce sayfa organizasyonuna bakalım. Her web sayfasını küçük bir taslak olarak düşünmek istiyorsunuz. En önemli bilgiler ana başlıklarda, daha az bilgi ise ana başlıkların altındaki alt başlıklarda yer almalıdır.

Bunu yapmanın bir yolu, en önemli bilgileri <H1> etiketlerinde, sonraki en önemli bilgileri <H2> etiketlerinde ve daha az önemli bilgileri <H3> etiketlerinde içeren standart HTML başlık etiketleridir.

Bu yaklaşım, tüm site düzeniniz için de uygundur. Ana sayfanız en önemli bilgileri içermelidir, daha az önemli bilgileri içeren alt sayfalardan dallanarak ve hatta bunlardan daha fazla alt sayfa dallanarak ayrılmalıdır. Bir siteye ana sayfadan ilk kez erişildiğinde en önemli bilgi görünür olmalıdır; ek bilgi bir veya iki tıklamadan fazla uzakta olmamalıdır.


Uygunsuz içerik kilidi nasıl açılır
Google uygunsuz içerik engelleme
Güvenli arama ayarınızı şu anda değiştiremezsiniz
güvenli arama’yı aç
YouTube İlgilenmiyorum geri alma
YouTube Arama önerileri kapatma
YouTube önerilen video ayarları
Arama motoru optimizasyonu Nedir


Anahtar Kelime Sayısı

Bir sayfanın düzeni kadar, sayfanın içeriği de önemlidir, kullanıcıların aradığı kelimeler ve kelime öbekleri anahtar kelimeler açısından. Arama sıralamasını hesaplarken, büyük arama motorları sayfanızdaki bir anahtar kelimenin veya kelime öbeğinin ne kadar önemli olduğunu belirlemeye çalışır.

Google’ın web tarayıcıları sayfanızı incelediklerinde en önemli kelimeleri, yani sitenin başlığında veya başlıklarında kullanılan kelimeleri, açılış paragrafında görünen kelimeleri ve sayfa boyunca tekrar eden kelimeleri ararlar. Sayfanıza bir kelimeyi ne kadar belirgin bir şekilde eklerseniz, bir arama motoru bunun siteniz için o kadar önemli olduğunu düşünecektir.

Anahtar kelimeyi sayfanın altına yakın bir yere gömen bir site, anahtar kelime üste yakın yerleştirilmiş veya sayfanın metninde tekrar tekrar kullanılan bir siteden daha düşük bir sıralamaya sahip olacaktır. Önem ve uygunluğu belirlemenin kusursuz bir yolu değil, ama ona iyi bir ilk vuruş.

Bu nedenle, sitenizdeki her sayfanın, kullanıcıların sayfalarınızı aramak için kullanabilecekleri anahtar kelimeleri içerdiğinden emin olmak istersiniz.

Siteniz tamamen davullarla ilgiliyse, sayfalarınızda davul, perküsyon, sopalar, kafalar, ziller, trampet ve benzeri kelimeler bulunduğundan emin olun. Siteniz köpeklerle ilgiliyse köpek, köpek yavrusu, köpek, beagle, kömür ocağı, dachshund ve benzeri kelimeleri ekleyin. Bu bilgileri nasıl arayacağınızı düşünmeye çalışın ve bu anahtar kelimeleri içeriğinizde kullanın.

Tıpkı PPC reklamcılığınızı tetikleyen anahtar kelimeleri seçtiğiniz zamanki gibi. İnsanların ne aradığını belirlemede ne kadar iyi olursanız ve bu anahtar kelimeleri sayfalarınıza ne kadar etkili bir şekilde dahil ederseniz, sıralamanız o kadar yüksek olur.

Etiketleme

Google, sitenizin içeriğini belirlemeye çalışırken yalnızca ziyaretçilerin gördüğü metne bakmaz. Sitenizin HTML kodunda, özellikle de < > etiketi içinde anahtar kelimelerin bulunması da önemlidir.

Eiketi, sitenizin adı ve anahtar kelime içeriği gibi sitenizle ilgili meta verileri içerir. Bu etiket, HTML belgenizin başında etiketinden ve içeriğinden önce görünür.

Google ve diğer arama motorlarının, etiketini bulması ve içerdiği verileri okuması yeterince kolaydır. Bir sitenin meta verileri düzgün bir şekilde belirtilirse, bu, arama motoruna bu sayfada hangi içeriğin yer aldığına dair iyi bir ilk fikir verir.

Belgenizin başlığına birden çok etiketi ekleyebilirsiniz ve her etiket bir dizi farklı özellik içerebilir. Örneğin, etiketine sayfanızın adı, açıklaması ve anahtar sözcükleri için nitelikler atayabilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın