Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

 Sayfa Sıralamaları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

 Sayfa Sıralamaları

 Sayfa Sıralamaları

 Sayfa Sıralamaları

Google, web sıralamalarının bir tür popülerlik yarışması olabileceğini kabul ederek Google oldu; yani, bir site çok fazla trafik alıyorsa, bunun muhtemelen iyi bir nedeni vardır. Yararsız bir site çok fazla ziyaretçi çekmez (en azından uzun vadede) ve diğer sitelere bağlantı vermeleri için ilham vermez.

Bir siteye geri bağlantı veren birçok başka site varsa, bunun nedeni muhtemelen o sitenin bağlantıyı yapan siteyle ilgili faydalı bilgiler sunmasıdır. Belirli bir siteye ne kadar çok bağlantı verilirse, muhtemelen o kadar yararlı olur.

Google bunu ciddiye aldı ve her şeyden önce belirli bir sayfaya bağlantı veren sitelerin sayısına ve kalitesine dayanan PageRank adlı kendi algoritmasını geliştirdi. Örneğin, sitenize bağlantı veren yüz site varsa, Google’ın arama sonuçlarında yalnızca 10 sitenin bağlantı verdiği benzer bir siteden daha üst sıralarda yer almalıdır. Evet, bu bir popülerlik yarışması, ancak Google kullanıcılarına alakalı sonuçlar sağlama konusunda esrarengiz bir şekilde doğru olduğu kanıtlanmış bir yarışma.

Gelen bağlantılarınızın kalitesi, miktarları kadar önemlidir. Yani, sayfanızla ilgili içerik barındıran bir siteden gelen bağlantı, rastgele bir siteden gelen bağlantıdan daha önemlidir. Örneğin, Barbie bebekleriyle ilgili bir siteniz varsa, Barbie ile ilgili başka bir siteden bir bağlantıyla, kar küreme makinesi tamiriyle ilgili bir siteden alacağınızdan daha fazla etki elde edersiniz. Alaka önemlidir.

Google arama sıralamanızı yükseltmek söz konusu olduğunda, sitenize geri bağlantı verecek daha yüksek kaliteli siteler elde ederek büyük bir etki elde edebilirsiniz. Bunu yapmanın, bağlantıların gelmesini beklemekten diğer sitelerden aktif olarak bağlantı talep etmeye kadar çeşitli yolları vardır. Hatta diğer sitelere sitenize geri bağlantı vermeleri için ödeme yapabilirsiniz; konu sitenizin arama sıralamasını yükseltmek olduğunda, çok az şey sınırların dışındadır. Nasıl yaparsanız yapın, gelen bağlantıların sayısını ve kalitesini artırmak çok önemlidir.

Her arama motorunun tarayıcısının sitenizi web’de bulmasını bekleyebilecek olsanız da, sitenizi her motorun web dizinine eklenmesi için manuel olarak göndermek daha proaktif bir yaklaşımdır. Bu kolay bir süreçtir ve her web yöneticisinin ustalaşması gereken bir süreçtir. Neyse ki, sitenizi bir arama motoruna göndermek kolay bir işlemdir. Aslında, muhtemelen SEO sürecinin en kolay kısmıdır.

Tek yapmanız gereken, burada belirtildiği gibi, her arama motorunun başvuru sayfasına gitmektir:

• Google: www.google.com/addurl/
• Yahoo!: siteexplorer.search.yahoo.com/submit/
• Bing (Microsoft): http://www.bing.com/docs/submit.aspx

Bu site teslim süreci ne kadar kolay olsa da, bazı web yöneticileri görevi bir site teslim hizmetine aktarmayı tercih ediyor. Bu hizmetler, URL’nizi bir kez girmenize ve ardından birden çok arama motoruna ve dizine göndermenize olanak tanır; her arama motorunun gerektirdiği tüm ayrıntıları işlerler.

Sitenizin sıralamasını yükseltmek için gönderebileceğiniz başka bir şey de site haritasıdır. Bir site haritası, web sitenizin tamamındaki tüm URL’lerin hiyerarşik sırada listelenen bir haritasıdır. Arama motorları, sitenizin neresinde olduğunu belirlemek, derinlere gömülmüş sayfalarda gizlenmiş URL’leri bulmak ve indeksleme sürecini hızlandırmak için bu site haritasını kullanabilir.

Ayrıca, web sitenizdeki sayfaları her güncellediğinizde, güncellenmiş bir site haritası göndermek, arama motorlarının güncel kalmasına yardımcı olur.


En iyi internet siteleri
Türk internet siteleri
türkiye’de en çok tıklanan siteler
Popüler internet siteleri
Türkiye internet sitesi sıralaması
Dünyanın en iyi web sitesi
Dünyada en çok tıklanan siteler
Site sıralaması sorgulama


Ask.com ile birlikte üç büyük arama motorunun (Google, Yahoo! ve Bing) tümü tek bir site haritası standardını destekler. Bu, tüm arama motorlarının kullanabileceği tek bir site haritası oluşturabileceğiniz anlamına gelir; farklı motorlar için farklı formatlar hakkında endişelenmenize gerek yok. Site haritanız ayrı bir XML dosyasında oluşturulur.

Bu dosya, web sitenizdeki tüm sayfaların farklı URL’lerini içerir. Bir arama robotu site haritası dosyasını okuduğunda, web sitenizdeki tüm sayfaları öğrenir ve ardından arama motorunun dizinine gönderilmek üzere tüm bu sayfaları tarayabilir.

Yeni birleştirilmiş site haritası formatı, sitenizin site haritası dosyasının otomatik olarak keşfedilmesine olanak tanır. Daha önce, her arama motoruna dosyanın sitenizde bulunduğu yeri ayrı ayrı bildirmeniz gerekiyordu. Artık bunu, sitenizin robots.txt dosyasında dosyanın konumunu belirterek evrensel olarak yapabilirsiniz.

El ile bir site haritası dosyası oluşturabilseniz de, bu site haritasını otomatik olarak oluşturmak çok daha kolaydır. Bu amaçla, birçok üçüncü taraf site haritası oluşturma aracı tam da bu amaç için mevcuttur. Bu araçların çoğu için, bir site haritası oluşturmak, ana sayfanızın URL’sini girip ardından bir düğmeye basmak kadar basittir.

Araç şimdi web sitenizi tarar ve otomatik olarak bir site haritası dosyası oluşturur. Site haritası dosyası oluşturulduktan sonra, onu web sitenizin kök dizinine yükleyebilir, robots.txt dosyanızda referansta bulunabilir ve isterseniz doğrudan başlıca arama motorlarının her birine gönderebilirsiniz. Bu araçlardan bazıları web tabanlı, bazıları yazılım programlarıdır ve çoğu ücretsizdir.

Bu araçlardan en popüler olanları şunlardır:

• Otomatik Harita
• Otomatik Site Haritası
• G-Mapper
• GSite Tarayıcısı
• Gsite haritası
• Site Haritası Dokümanı
• XML-Sitemaps

Google dahil, günümüzün arama motorlarının yalnızca metin içeriğini ayrıştırdığını bilmek önemlidir. Metinde açıklamadığınız sürece bir resmin, videonun veya Flash animasyonun ne hakkında olduğunu anlayamazlar.

Önemli bilgileri iletmek için (düz metin yerine) grafik düğmeleri veya afişler kullanırsanız, arama motorları bunu görmez. Bir başlık veya grafikte çoğaltılmış olsa bile, her önemli bilgiyi sayfanın metninde bir yere koymanız gerekir.

Sitenizde görsel kullanmak istiyorsanız, ki muhtemelen kullanıyorsunuz, her görsel için <ALT> etiketini kullandığınızdan emin olun ve bu etiket aracılığıyla görsele anlamlı anahtar kelimeler atayın. Bir arama robotu <ALT> etiket metnini okuyacaktır; onsuz bir görüntünün ne olduğunu anlayamaz.

Benzer şekilde, önemli bilgileri Flash animasyonlarında, JavaScript uygulamalarında, video dosyalarında ve benzerlerinde saklamayın. Unutmayın, arama botları sayfanızda yalnızca metin bulabilir, metin olmayan tüm bu öğeler bir arama motoru tarafından görülmez.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın