Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Sunucu Tarafı Komut Dosyalarını Kullanma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Sunucu Tarafı Komut Dosyalarını Kullanma – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Listesi Oluşturmak – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sunucu Tarafı Komut Dosyalarını Kullanma

Daha önce de belirtildiği gibi, güvenlik nedenleriyle diğer sunuculardan içerik yüklemek için XHR kullanmak imkansızdır. Örneğin diğer sunuculardan RSS beslemelerini almak istiyorsanız, bunları sizin için yükleyen bir sunucu tarafı komut dosyası kullanmanız gerekir.

■Not : Bu, Ajax hakkında yaygın bir efsanedir: sunucu tarafı kodunun yerini almaz, ancak onun tarafından yedeklenir ve ona daha ince bir arayüz sunar. XHR kendi içinde yalnızca aynı sunucudan veri alabilir veya sunucu tarafı komut dosyalarına bilgi gönderebilir. Örneğin, veritabanı sağlayıcısı JavaScript olarak bir çıktı sunmadıkça ve siz onu kendi komut dosyası etiketine dahil etmedikçe JavaScript’teki bir veritabanına erişemezsiniz.

Sunucu tarafı bileşeni, bir URL alan, belgenin içeriğini yükleyen ve onu XHR’ye geri gönderen bir geçiş veya proxy komut dosyasıdır. Komut dosyasının, XHR’ye döndürdüğü verilerin XML olduğunu söylemek için doğru başlığı ayarlaması gerekir. Dosya bulunamazsa, komut dosyası bunun yerine bir XML hata dizesi döndürür. Aşağıdaki örnekte PHP kullanılmaktadır, ancak herhangi bir sunucu tarafı dili aynı görevi gerçekleştirebilir.

Demo exampleExternalRSS.html, Yahoo web sitesinden RSS formatında en son başlıkları almak için bu komut dosyasını kullanır. HTML’deki ilgili kısım, haberlerin çıktısını alacak öğeyi ve parametre olarak RSS URI’sini içeren doxhr() yöntemini çağıran bağlantıdır.

Not : RSS, Really Simple Syndication’ın kısaltmasıdır ve özünde, dünyayla tipik olarak haber manşetleriyle paylaşmak istediğiniz içeriğin bulunduğu XML’dir. RSS için teknik özellikler mevcuttur.

Bu örnekteki önemli detay, RSS’nin standartlaştırılmış bir format olmasıdır ve XML yapısını üçüncü taraf bir web sitesinden alsanız bile bilirsiniz. Her geçerli RSS belgesi, diğer birçok şeyin yanı sıra, iç içe öğe öğelerine sahip bir öğe öğesi içerir.

Bunların her biri, en azından açıklayan bir başlık ve tam bilgi parçasına işaret eden bir bağlantı içerir. Bunları, kullanıcıyı gösterildiği gibi tam haber makalesini okuyabileceği Yahoo sitesine gönderen tıklanabilir başlıkların bir listesini göstermek için kullanabilirsiniz.

Alınan() işlevinin değişmesi gerekiyor. İlk olarak, çıktı kabından “loading…” mesajını siler ve yanıtıXML kullanarak verileri XML formatında alır.

PHP betiği XML biçiminde bir hata mesajı döndürdüğünden, döndürülen XML’in bir hata öğesi içerip içermediğini test etmeniz gerekir. Bu durumda, ilk hata öğesinin ilk alt öğesinin düğüm değerini okuyun ve bunu bir paragraf etiketiyle çevrelenmiş outputContainer öğesine yazın.

Hata öğesi yoksa, döndürülen XML’de bulunan tüm öğe öğelerini alın ve ortaya çıkan listenin uzunluğunu kontrol edin. Birden az öğe varsa, yöntemden dönün ve bağlantının tarayıcıda XML belgesini yüklemesine izin verin. Bu, sunucu tarafı komut dosyasında bunu kontrol etmediğiniz için döndürülen RSS’nin geçerli olduğundan emin olmak için gerekli bir adımdır.

Görüntülenecek öğeler varsa, gerekli değişkenleri tanımlar ve bunlar arasında döngü yaparsınız. Bazı RSS beslemelerinin çok sayıda girişi olduğundan, kaç tane görüntüleyeceğinizi sınırlamak mantıklıdır; Bu durumda, 5’i seçersiniz.

Her öğenin bağlantısını ve başlığını okursunuz ve sırasıyla href niteliği ve metin içeriği olarak bu bilgiyle birlikte gömülü bir bağlantıya sahip yeni bir liste öğesi eklersiniz. Bu örneğin yalnızca bir HTML dizesi oluşturduğuna dikkat edin; tabii ki, “daha temiz” bir yoldan gidebilir, öğeler oluşturabilir ve metin düğümleri uygulayabilirsiniz.


Komut dosyası indir
Komut dosyası PES
Komut dosyası oluşturma
Linux dosya okuma komutu
Komut dosyası nasıl açılır
linux terminalinde bir dosya hakkında bilgi almak için hangi komutu kullanırız?
Linux dosya kopyalama komutu
Linux dosya oluşturma komutu


Yavaş Bağlantılarda XHR Kullanımı

Oluşabilecek bir sorun, bir XHR bağlantısının uzun zaman alabilmesi ve kullanıcının hiçbir şey olmadan bir yükleme mesajı görmesidir. Belirli bir süre sonra yürütmeyi durdurmak için window.timeout() işlevini kullanarak bu sorunu önleyebilirsiniz. exampleXHRtimeout.html demosu, bu tekniği kullanan bir örneği gösterir.

İstek için varsayılan ayar, gösterildiği gibi zaman aşımına neden olacak şekilde 10 milisaniyedir. Örnekteki ikinci bağlantıyı zaman aşımını 10 saniyeye ayarlayıp tekrar denemek için kullanabilirsiniz ve bağlantınızın yavaş olmamasına veya Yahoo’nun kapalı olmasına bağlı olarak manşetleri alırsınız.

Komut dosyasındaki farklılıklar, bir zaman aşımı tetiklenmeden önce ne kadar bekleneceğini tanımlamak için bir özelliğe, bir tanesine window.timeout’u depolamak için bir özelliğe ve bir zaman aşımı olup olmadığını tanımlayan bir Boole özelliğine ihtiyacınız olmasıdır. Doxhr() her çağrıldığında başlatılması gerektiğinden, ikincisi doxhr() yönteminin içinde olmalıdır.

onreadystatechange olay dinleyicisinde, zaman aşımını ekler ve bunu ana nesnenin çok uzun özelliğine atarsınız. Zaman aşımı içinde, readyState’i kontrol eden ve onu 1 ile karşılaştıran anonim bir işlev tanımlarsınız.

Bu, tanımlanan süre geçtiğinde ve isteğin dördüncü ve sonuncusu yerine hala ilk aşamada olduğu senaryodur. Bu olduğunda, isteğin abort() yöntemini çağırın, timedout özelliğini true olarak ayarlayın ve görüntüleme öğesine isteğin çok uzun sürdüğünü belirten bir mesaj yazın.

Bağlı Seçim Kutuları

Daha büyük bir Ajax örneğine bir göz atalım, buna XML kullanmamanıza rağmen diyorum. Bağlantılı seçim kutuları, bir arayüzü daha hızlı hale getirmek için JavaScript’in sizin için neler yapabileceğinin klasik bir örneğidir. Bunlar için yaygın bir kullanım, bir seçim kutusunda bir havaalanı seçtiğiniz ve sayfanın size bu havaalanından mevcut olan hedef havaalanlarını ikinci bir seçim kutusunda hemen gösterdiği uçuş teklifi web sitesidir.

Geleneksel olarak bu, tüm havaalanı bağlantı verilerini JavaScript dizilerinde tutarak ve seçilen öğelerin seçenekler dizilerini manipüle ederek elde edilir. İlk havaalanı seçim kutusunun değiştirilmesi, ikincisini otomatik olarak mevcut varış noktalarına değiştirecektir.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın