Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Java İşlevselliği – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Java İşlevselliği – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

JLabel Sınıfı – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Java İşlevselliği

Bir fareniz varsa ve JavaScript’iniz varsa bu çok güzel; ancak ikisinden biri eksik olduğunda oldukça sinir bozucu olabilir, hatta ikisi de mevcut olmadığında imkansız olabilir. Bu örnek, fare ve JavaScript olmadan çalışan ve JavaScript kullanılabilir olduğunda tüm sayfayı yeniden yüklemeyen birbirine bağlı seçim kutularını nasıl oluşturabileceğinizi gösterecektir.

İşin püf noktası, işlevselliğin sunucu tarafında çalışmasını sağlamak ve ardından tüm sayfanın yeniden yüklenmesini durdurmak için JavaScript ve XHR püf noktalarını eklemektir. Kullanıcının bununla gerçekten baş edip edemeyeceğini bilmediğiniz için, verilen yerine isteğe bağlı bile yapabilirsiniz.

Not : Bu yaklaşımAjaxis’in orijinalinden daha fazlaerişilebilirlik bilincine sahiptir. Bu nedenle, en büyük DHTML hatasını bir kez daha yapmak istemezsiniz—bir teknolojiyi onunla baş edemeyenleri düşünmeden kullanmak. Jeremy Keith, bu yaklaşım HIJAX’ı DOM komut dosyası kitabında ortaya attı, ancak şimdiye kadar Ajax terimi kadar kamuoyunda farkındalık kazanmadı. Ajax sıcak ve tüm kullanıcılar için mümkün olduğuna güvenemeyeceğinize işaret ederek insanların beklentilerine hafif bir darbe vurmak zor.

İlk adım, tüm işlevleri yerine getiren bir sunucu tarafı komut dosyası oluşturmaktır. Bu PHP ile ilgili bir kitap olmadığı için burada çok fazla ayrıntıya girmeyeceğiz. ÖrnekSelectBoxes.php ana belgesinin daha küçük bir PHP betiği, selectBoxes.php içerdiğini söylemek yeterli.

İkincisi, tüm havaalanı verilerini diziler olarak içerir (ancak bunları almak için bir veritabanına kolayca gidebilir) ve kullanıcının bir seçim yapmasına ve gösterildiği gibi formu göndermesine bağlı olarak arayüzün farklı durumlarını yazar.

Not : Bu örneğin, verileri gönderme yöntemi olarak POST kullandığına dikkat edin. Bu, XHR kodunuzu biraz daha zorlaştıracaktır, ancak çoğu web uygulaması GET yerine POST ile çalışacağından bunu denemek iyi bir fikirdir.

PHP betiği, sürecin her aşamasında bağlanabileceğiniz bir HTML arayüzü döndürür:

• Henüz herhangi bir form verisi gönderilmediyse, veri kümesindeki tüm havaalanlarını listeleyen havaalanı kimliği ile bir seçim kutusu görüntüler.
• Seçilmiş ve sunucuya gönderilmiş bir havalimanı varsa script, seçilen havalimanını güçlü bir eleman içinde ve gizli bir form alanı olarak görüntüler. Ayrıca, bu seçim için olası hedef havalimanlarını kimlik hedefiyle birlikte bir seçim kutusu olarak görüntüler. Ayrıca, ID geri ile yeni bir seçim başlatmak için ana belgeye geri işaret eden bir bağlantı oluşturur.
• Kullanıcı bir havaalanı ve bir varış noktası seçer ve bunları sunucuya geri gönderirse, bu örnek için daha fazlasına ihtiyacınız olmadığından, komut dosyası yalnızca daha fazla işlevselliğe işaret eder. Bununla birlikte, ilk sayfaya geri bağlantı sunar.

JavaScript varsa, komut dosyası aşağıdakileri yapmalıdır:

• Kullanıcının bu durumda Ajax işlevini açmasına izin veren formda yeni bir onay kutusu oluşturun, bu durumda formun yalnızca selectBoxes.php tarafından oluşturulan bölümünü yeniden yükleyin.
• Bu onay kutusu seçiliyse, komut dosyası, bir olay işleyicisi tarafından çağrılan bir işlevle formun normal gönderme sürecini geçersiz kılmalıdır. Yükleniyor göstergesi olarak, Gönder düğmesinin metnini “yükleniyor” olarak değiştirmelidir.
• Ayrıca, kullanıcı bu bağlantıya ulaştığında onay kutusunu tekrar seçmek zorunda kalmamasını sağlamak için ilk aşamaya geri bağlantıya bir arama parametresi eklemelidir.


Java açılımı
Java Vikipedi
Java ile ilgili Makaleler
Java temel bilgiler
Java uzantısı nedir
Java ile yazılmış uygulamalar
Java PROGRAMLAMA
Java programları


Senaryonun iskeletiyle başlayalım. Onay kutusu için bir etikete, onu içeren paragraf için bir sınıfa (gerçekten gerekli değildir, ancak stil için izin verir) ve form öğeleri kabının kimliklerine ve işlemin başlangıcına giden bağlantıya ihtiyacınız vardır.

Yöntemler olarak, bir init() yöntemine, alma ve hata işleyicileriyle birlikte ana XHR yöntemine ve olay işleme için iptalClick() ve addEvent()’e ihtiyacınız vardır.

init() yöntemi, W3C DOM’nin desteklenip desteklenmediğini test eder, ilk formu alır ve Gönder düğmesini, son adımda düğmeyi kaldırmak için gerekli olan bir özellikte ID seçimiyle birlikte saklar. Ardından yeni bir paragraf oluşturur ve daha önce tanımlanan Ajax tetikleyicisi için sınıfı uygular.

Gündemde sonraki sırada Ajax’ı açma seçeneği sunan onay kutusu var. Onay kutusunun adını ve kimliğini xhr olarak ayarlayın ve geçerli URI’nin zaten ?ajax arama dizesine sahip olup olmadığını belirleyin. Varsa, onay kutusunu önceden seçili olarak ayarlayın (bu, ilk adıma giden bağlantının Ajax geliştirmelerinin çalışmasını durdurmamasını sağlamak için gereklidir).

Yeni paragrafa onay kutusunu ve ardından uygun metni içeren bir etiket ekleyin. Yeni paragraf, formun ilk alt düğümü olur ve form gönderildiğinde dohxhr() yöntemini tetikleyen bir olay işleyici uygularsınız.

dohxr() yöntemi, onay kutusunun işaretli olup olmadığını test eder ve işaretlenmediğinde geri döner. Eğer öyleyse, mevcut havaalanı ve mevcut hedef için iki değişken tanımlarsınız ve çıktı öğesini bir özellikte saklarsınız. Çıktı kabının var olup olmadığını test eder ve yoksa geri dönersiniz.

Belgenin havaalanı ve hedef seçme kutularını içerip içermediğini belirleyin; öyleyse, mevcut durumlarını havalimanıValue ve targetValue değişkenlerinde saklayın. Gizli bir alan olduğu için uçuş seçim sürecinin ikinci aşamasında havalimanı alanının türünü kontrol etmeniz gerektiğine dikkat edin.

Form GET değil POST kullanılarak gönderildiğinden, isteği biraz farklı tanımlamanız gerekir. Her şeyden önce, istek parametrelerini bir dize olarak birleştirmeniz gerekir.

Ardından, isteği açın. Önbelleğe almayı önlemek için değiştirilen başlığa ek olarak, sunucuya içerik türünün application/x-www-form-urlencoded olduğunu da söylemeniz gerekir; daha sonra tüm istek parametrelerinin uzunluğunu İçerik uzunluğuna eşlik edecek değer olarak iletirsiniz. Ayrıca, tüm verileri almayı bitirdikten sonra sunucuya bağlantıyı kapatmasını söylemeniz gerekir. GET isteklerinin aksine send(), URI kodlu parametreler olan POST yaptığınızda bir parametreye ihtiyaç duyar.

Not : Bunun burada olduğunu bilmiyorsanız ,kendinizi yenmeyin; tüm sunucu ve HTTP kodundan sonradır ve JavaScript ile yeni başlıyorsunuz. Muhtemelen, bu şekilde kullandığınız sürece, tüm bunların ne anlama geldiğini asla gerçekten kavramak zorunda kalmayacaksınız.

Son sayfadan önceki sayfadaysanız ve hem havaalanı hem de varış noktası mevcutsa, hataları önlemek için Gönder düğmesini kaldırın.

Not : Bu, bu örnek için bir kozmetik adımdır. Alan uygulamaları da aşağıdaki adımlarda çalışmalıdır, ancak şimdi o kadar ileri gitmenize gerek yok.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın