Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Statik Üye Sınıfları  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Statik Üye Sınıfları  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Mobil İçerik Kullanımı

Statik Üye Sınıfları

Yuvalanmış sınıf, başka bir sınıf içinde tanımlanan bir sınıftır. Yuvalanmış bir sınıf, yalnızca onu çevreleyen sınıfa hizmet etmek için mevcut olmalıdır. Yuvalanmış bir sınıf başka bir bağlamda faydalı olacaksa, o zaman üst düzey bir sınıf olmalıdır. Dört tür iç içe sınıf vardır: statik üye sınıfları, statik olmayan üye sınıfları, anonim sınıflar ve yerel sınıflar. Birinci tür hariç tümü iç sınıflar olarak bilinir. Bu öğe, hangi tür iç içe sınıfın ne zaman kullanılacağını ve nedenini söyler.

Statik üye sınıf, en basit iç içe sınıf türüdür. En iyisi, başka bir sınıfın içinde bildirilen ve çevreleyen sınıfın tüm üyelerine, hatta private olarak ilan edilenlere bile erişimi olan sıradan bir sınıf olarak düşünülür. Statik üye sınıfı, çevreleyen sınıfın statik bir üyesidir ve diğer statik üyelerle aynı erişilebilirlik kurallarına uyar. Özel olarak bildirilirse, yalnızca çevreleyen sınıf içinde erişilebilir vb.

Statik üye sınıfın yaygın bir kullanımı, yalnızca dış sınıfıyla bağlantılı olarak yararlı olan genel bir yardımcı sınıftır. Örneğin, bir hesap makinesi tarafından desteklenen işlemleri açıklayan bir tür güvenli numaralandırma düşünün.

Operation sınıfı, Calculator sınıfının genel statik üye sınıfı olmalıdır. Calculator sınıfının istemcileri daha sonra Calculator.Operation.PLUS ve Calculator.Operation.MINUS gibi adları kullanarak işlemlere başvurabilir. Bu kullanım daha sonra bu öğede gösterilmiştir.

Sözdizimsel olarak, statik ve statik olmayan üye sınıfları arasındaki tek fark, statik üye sınıflarının bildirimlerinde static değiştiricisine sahip olmasıdır. Sözdizimsel benzerliğe rağmen, bu iki tür iç içe sınıf çok farklıdır. Statik olmayan bir üye sınıfın her örneği, içerdiği sınıfın bir çevreleyen örneğiyle örtük olarak ilişkilendirilir.

Statik olmayan bir üye sınıfın örnek yöntemleri içinde, çevreleyen örnek üzerinde yöntemleri çağırmak mümkündür. Statik olmayan bir üye sınıfın örneğine bir referans verildiğinde, çevreleyen örneğe bir referans elde etmek mümkündür. İç içe geçmiş bir sınıfın bir örneği, onu çevreleyen sınıfın bir örneğinden ayrı olarak mevcut olabilirse, iç içe geçmiş sınıf statik olmayan bir üye sınıf olamaz: Çevreleyen bir örnek olmadan statik olmayan bir üye sınıfın bir örneğini oluşturmak mümkün değildir.

Statik olmayan bir üye sınıf örneği ile onu çevreleyen örneği arasındaki ilişki, birincisi oluşturulduğunda kurulur; bundan sonra değiştirilemez. Normalde, ilişkilendirme, çevreleyen sınıfın bir örnek yöntemi içinden statik olmayan bir üye sınıf oluşturucusu çağrılarak otomatik olarak kurulur.

Nadiren de olsa ilişkilendirmeyi, enclosureInstance.new MemberClass(args) ifadesini kullanarak manuel olarak kurmak mümkündür. Beklediğiniz gibi, ilişkilendirme statik olmayan üye sınıf örneğinde yer kaplar ve oluşturulmasına zaman ekler.

Statik olmayan bir üye sınıfın yaygın bir kullanımı, dış sınıfın bir örneğinin bazı ilgisiz sınıfların bir örneği olarak görülmesine izin veren bir Bağdaştırıcı tanımlamaktır.

Örneğin, Harita arabiriminin uygulamaları, koleksiyon görünümlerini uygulamak için genellikle statik olmayan üye sınıfları kullanır ve bunlar Harita’nın keySet, inputSet ve değerler yöntemleri tarafından döndürülür. Benzer şekilde, Set ve List gibi koleksiyon arabirimlerinin uygulamaları, yineleyicilerini uygulamak için tipik olarak statik olmayan üye sınıfları kullanır.

Çevreleyen bir örneğe erişim gerektirmeyen bir üye sınıf bildirirseniz, bildirime statik değiştiriciyi koymayı unutmayın, bu onu anonstatik üye sınıf yerine statik yapın. Statik değiştiriciyi atlarsanız, her örnek, çevreleyen nesneye yabancı bir referans içerecektir.

Bu referansı korumak, karşılık gelen bir fayda olmaksızın zaman ve yer maliyetidir. Çevreleyen bir örnek olmadan bir örnek ayırmanız gerekirse, statik olmayan üye sınıf örneklerinin çevreleyen bir örneğe sahip olması gerektiğinden bunu yapamazsınız.

Özel statik üye sınıflarının yaygın bir kullanımı, çevreleyen sınıfları tarafından temsil edilen nesnenin bileşenlerini temsil etmektir. Örneğin, anahtarları değerlerle ilişkilendiren bir Harita örneğini düşünün. Harita örnekleri, genellikle haritadaki her bir anahtar/değer çifti için dahili bir Giriş nesnesine sahiptir.

Her giriş bir haritayla ilişkilendirilirken, bir girişteki yöntemlerin (getKey, getValue ve setValue) haritaya erişmesi gerekmez. Bu nedenle, girdileri temsil etmek için statik olmayan bir üye sınıf kullanmak israf olur; özel bir statik üye sınıfı en iyisidir. Giriş bildiriminde yanlışlıkla statik değiştiriciyi atlarsanız, harita çalışmaya devam eder, ancak her giriş, yer ve zaman kaybına neden olan, haritaya gereksiz bir referans içerecektir.


Static değişken C
Static property C#
C sharp static
C# static class
C# static nedir
C# static void Nedir
Static kavramı nedir
C# static class nedir


Söz konusu sınıf, dışa aktarılan bir sınıfın genel veya korumalı bir üyesiyse, statik ve statik olmayan üye sınıf arasında doğru seçim yapmak iki kat önemlidir. Bu durumda, üye sınıfı dışa aktarılmış bir API öğesidir ve ikili uyumluluğu ihlal etmeden sonraki bir sürümde statik olmayan üyeden statik üye sınıfına değiştirilemez.

Anonim sınıflar, Java programlama dilinde başka hiçbir şeye benzemez. Beklediğiniz gibi, anonim bir sınıfın adı yoktur. Çevreleyen sınıfının bir üyesi değildir. Diğer üyelerle birlikte bildirilmek yerine, kullanım noktasında eşzamanlı olarak bildirilir ve somutlaştırılır.

Anonim sınıflara, bir ifadenin yasal olduğu kodun herhangi bir noktasında izin verilir. Anonim sınıflar, oluştukları yere bağlı olarak statik veya statik olmayan üye sınıflar gibi davranır: Statik olmayan bir bağlamda meydana geliyorlarsa, çevreleyen örnekleri vardır.

Anonim sınıfların uygulanabilirliği konusunda birkaç sınırlama vardır. Aynı anda bildirildikleri ve somutlaştırıldıklarından, anonim bir sınıf yalnızca kodda tek bir noktada somutlaştırılacaksa kullanılabilir.

Anonim sınıfların adı olmadığı için, yalnızca somutlaştırıldıktan sonra bunlara başvurmaya gerek yoksa kullanılabilirler. Anonim sınıflar, tipik olarak, arayüzlerinde veya üst sınıflarında yalnızca yöntemleri uygular.

Yeni yöntemlere erişmek için adlandırılabilir bir tür olmadığından herhangi bir yeni yöntem bildirmezler. Anonim sınıflar ifadelerin ortasında yer aldığından, çok kısa, belki yirmi satır veya daha az olmalıdırlar. Daha uzun anonim sınıflar, programın okunabilirliğine zarar verir.

Anonim sınıfın başka bir yaygın kullanımı, Thread, Runnable veya TimerTask örneği gibi bir işlem nesnesi oluşturmaktır. Üçüncü bir yaygın kullanım, statik bir fabrika yöntemi içindedir.

Dördüncü bir yaygın kullanım, her örnek için ayrı bir alt sınıf gerektiren karmaşık tip güvenli numaralandırmaların genel statik son alan başlatıcılarıdır. Operation sınıfı, daha önce önerildiği gibi, Calculator’ın statik bir üye sınıfıysa, bireysel Operation sabitleri iki kez iç içe geçmiş sınıflardır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın