Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

C Yapıları  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

C Yapıları  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Sürüm Farklılıkları 

C Yapıları için Yedekler

Java programlama dili, C programlama dili ile birçok benzerliği paylaşır, ancak birkaç C yapısı atlanmıştır. Çoğu durumda, bir C yapısının neden ihmal edildiği ve onsuz nasıl yapılacağı açıktır. Bu bölüm, ikameleri çok açık olmayan birkaç atlanmış C yapısı için değiştirmeler önerir.

Bu bölümdeki öğeleri birbirine bağlayan ortak nokta, atlanan tüm yapıların nesne yönelimli olmaktan ziyade veri yönelimli olmasıdır. Java programlama dili, güçlü bir tür sistemi sağlar ve önerilen değiştirmeler, değiştirdikleri C yapılarından daha yüksek kalitede bir soyutlama sağlamak için bu tür sistemden tam olarak yararlanır.

Bu bölümü atlamayı seçseniz bile, C’nin enum yapısının yerine geçen typesafe enum modelini tartışan Madde 21’i okumaya değer. Bu model, bu yazının yazıldığı sırada yaygın olarak bilinmiyor ve şu anda yaygın olarak kullanılan yöntemlere göre birçok avantajı var.

Yapıları Sınıflarla Değiştirin

Bir sınıf, bir yapının yaptığı her şeyi ve daha fazlasını yaptığından, C struct yapısı Java programlama dilinden çıkarılmıştır. Bir yapı yalnızca birden çok veri alanını tek bir nesnede gruplandırır; bir sınıf, işlemleri sonuç nesnesiyle ilişkilendirir ve veri alanlarının nesnenin kullanıcılarından gizlenmesine izin verir.

Başka bir deyişle, bir sınıf, verilerini yalnızca kendi yöntemleriyle erişilen bir nesneye yerleştirebilir, bu da uygulayıcıya zaman içinde gösterimi değiştirme özgürlüğü verir.

Java programlama diline ilk kez maruz kaldıktan sonra, bazı C programcıları, sınıfların bazı durumlarda yapıları değiştiremeyecek kadar ağır olduğuna inanırlar, ancak durum böyle değildir. Yalnızca veri alanlarından oluşan dejenere sınıflar, C yapılarına gevşek bir şekilde eşdeğerdir.

Bu tür sınıflara veri alanları tarafından erişildiğinden, kapsüllemenin faydalarını sunmazlar. API’sini değiştirmeden böyle bir sınıfın gösterimini değiştiremezsiniz, değişmezleri zorlayamazsınız ve bir alan değiştirildiğinde herhangi bir yardımcı işlem yapamazsınız. Katı nesne yönelimli programcılar, bu tür sınıfların lanetli olduğunu ve her zaman özel alanlara ve genel erişimci yöntemlerine sahip sınıflarla değiştirilmesi gerektiğini düşünüyor.


C işareti
C struct yapısı Örnekleri
Struct Örnekleri
C Yapılar
C union nedir
Struct yapısı Örnekleri C
Struct dizi tanımlama
C nedir


Genel sınıflar söz konusu olduğunda, katı tutucular kesinlikle doğrudur: Bir sınıfa paketinin sınırları dışında erişilebilirse, sağduyulu programcı, sınıfın dahili temsilini değiştirme esnekliğini korumak için erişim yöntemleri sağlayacaktır. Bir genel sınıf, veri alanlarını açığa çıkaracak olsaydı, genel sınıflar için istemci kodu bilinen tüm evrene dağıtılabildiğinden, temsili değiştirmeye yönelik tüm umutlar kaybolurdu.

Bununla birlikte, bir sınıf paket-özel ise veya özel bir iç içe sınıf ise, sınıf tarafından sağlanan soyutlamayı gerçekten tanımladıklarını varsayarsak, veri alanlarını doğrudan açığa çıkarmanın doğası gereği yanlış bir şey yoktur. Bu yaklaşım, hem sınıf tanımında hem de sınıfı kullanan istemci kodunda erişim yöntemi yaklaşımından daha az görsel karmaşa yaratır.

İstemci kodu, sınıfın dahili temsiline bağlıyken, bu kod, sınıfı içeren paketle sınırlıdır. Beklenmedik bir durumda, temsilde bir değişikliğin istenmesi durumunda, değişikliği paketin dışındaki herhangi bir koda dokunmadan yapmak mümkündür. Özel bir iç içe sınıf olması durumunda, değişikliğin kapsamı çevreleyen sınıfla daha da sınırlıdır.

Java platformu kitaplıklarındaki birkaç sınıf, genel sınıfların alanları doğrudan göstermemesi tavsiyesini ihlal ediyor. Öne çıkan örnekler, java.awt paketindeki Point ve Dimension sınıflarını içerir. Taklit edilecek örnekler yerine, bu sınıflar uyarıcı masallar olarak görülmelidir. Madde 37’de açıklandığı gibi, Dimension sınıfının içindekileri ifşa etme kararı, müşterileri etkilemeden çözülemeyecek ciddi bir performans sorunuyla sonuçlandı.

Sendikaları Sınıf hiyerarşileriyle Değiştirin

C union yapısı, en sık olarak birden fazla veri türünü tutabilen yapıları tanımlamak için kullanılır. Böyle bir yapı tipik olarak en az iki alan içerir: birleşim ve bir etiket. Etiket, olası türlerden hangisinin birlik tarafından tutulduğunu belirtmek için kullanılan sıradan bir alandır. Etiket genellikle bazı enum türündedir. Bir birlik ve bir etiket içeren bir yapıya bazen ayrımlı bir birlik denir.

Aşağıdaki C örneğinde, shape_t türü, bir dikdörtgeni veya bir daireyi temsil etmek için kullanılabilen, ayrımlı bir birleşimdir. alan işlevi, bir şekil_t yapısına bir işaretçi alır ve yapı geçersizse alanını veya -1.0’ı döndürür.

Java programlama dilinin tasarımcıları, çeşitli türlerdeki nesneleri temsil edebilen tek bir veri türünü tanımlamak için çok daha iyi bir mekanizma olduğundan, birleşim yapısını çıkarmayı seçtiler: alt tipleme. Ayrımcı bir birlik, gerçekten sadece bir sınıf hiyerarşisinin soluk bir taklididir.

Ayrımlı bir birliği bir sınıf hiyerarşisine dönüştürmek için, davranışı etiketin değerine bağlı olan her işlem için soyut bir yöntem içeren soyut bir sınıf tanımlayın. Önceki örnekte, bu tür yalnızca bir işlem vardır.

Bu soyut sınıf, sınıf hiyerarşisinin köküdür. Davranışı etiketin değerine bağlı olmayan işlemler varsa, bu işlemleri kök sınıfta somut yöntemlere dönüştürün.

Benzer şekilde, ayrımlı birleşimde etiket ve birleşim dışında herhangi bir veri alanı varsa, bu alanlar tüm türler için ortak olan verileri temsil eder ve kök sınıfa eklenmelidir. Örnekte bu türden bağımsız işlemler veya veri alanları yoktur.

Ardından, ayrımlı birleşim tarafından temsil edilebilecek her tür için kök sınıfın somut bir alt sınıfını tanımlayın. Önceki örnekte, türler daire ve dikdörtgendir. Her alt sınıfa, türüne özel veri alanlarını dahil edin.

Örnekte, yarıçap daireye özeldir ve uzunluk ve genişlik dikdörtgene özeldir. Ayrıca her bir alt sınıfa, kök sınıftaki her bir soyut yöntemin uygun uygulamasını dahil edin. Ayrımcı sendika örneğine karşılık gelen sınıf hiyerarşisi buradadır.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın