Ankara
0 (312) 276 75 93
info@billgatesweb.com

Arabirimler  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Web Danışmanlık Hizmeti, Seo Hizmeti Al, Mobile Uygulama Yaptır, Back Link Satın Al, Blog Yazdırmak İstiyorum, Makale YAZDIRMA siteleri, Parayla makale YAZDIRMA, Seo makale fiyatları, Sayfa başı yazı yazma ücreti, İngilizce makale yazdırma, Akademik makale YAZDIRMA, Makale Fiyatları 2022, Makale yazma, Blog Yazdırma, Akademik Danışmanlık, Tercüme Danışmanlık

Arabirimler  – Blog Yazma – Web Tasarımı Yapımı – Web Tasarımı YouTube Videosu Yapımı – Web Sitesi Tasarlama Fiyatları

Video Kampanyası Oluşturma

Arabirimler 

Bir liste uygulamasının sizin için yaptıklarını düşündüğünüzde, bu örnek, iskelet uygulamalarının gücünün etkileyici bir göstergesidir. Bu arada, örnek, bir int dizisinin Tamsayı örneklerinin bir listesi olarak görüntülenmesine izin veren bir Bağdaştırıcıdır. int değerleri ve Integer örnekleri arasındaki tüm çeviriler nedeniyle performans çok iyi değil. Statik bir fabrikanın sağlandığını ve sınıfın, statik fabrikanın içinde gizlenmiş, erişilemez bir anonim sınıf olduğunu unutmayın.

İskelet uygulamalarının güzelliği, tür tanımları olarak hizmet ettiklerinde soyut sınıfların dayattığı ciddi kısıtlamaları dayatmadan soyut sınıfların uygulama yardımını sağlamalarıdır. Bir arabirimin çoğu uygulayıcısı için, iskelet uygulamasını genişletmek bariz bir seçimdir, ancak kesinlikle isteğe bağlıdır.

İskelet uygulamasını genişletmek için önceden var olan bir sınıf yapılamazsa, sınıf her zaman arayüzü manuel olarak uygulayabilir. Ayrıca, iskeletsel uygulama yine de uygulayıcının görevine yardımcı olabilir. Arabirimi uygulayan sınıf, arabirim yöntemlerinin çağrılarını, iskelet uygulamasını genişleten özel bir iç sınıfın kapsanan bir örneğine iletebilir.

Simüle edilmiş çoklu kalıtım olarak bilinen bu teknik, Madde 14’te tartışılan sarmalayıcı sınıf deyimiyle yakından ilişkilidir. Tuzaklardan kaçınırken çoklu kalıtımın faydalarının çoğunu sağlar.

Bir iskelet uygulaması yazmak, biraz sıkıcı olsa da nispeten basittir. İlk önce arayüzü incelemeli ve diğerlerinin uygulanabileceğine göre hangi yöntemlerin ilkel olduğuna karar vermelisiniz. Bu ilkeller, iskelet uygulamanızdaki soyut yöntemler olacaktır.

Ardından, arabirimdeki diğer tüm yöntemlerin somut uygulamalarını sağlamalısınız. Örneğin, Map.Entry arayüzünün bir iskelet uygulaması burada. Bu yazı itibariyle, bu sınıf Java platform kitaplıklarına dahil edilmemiştir, ancak muhtemelen olması gerekir.

İskelet uygulamaları kalıtım için tasarlandığından, Madde 15’teki tüm tasarım ve dokümantasyon yönergelerini izlemelisiniz. Kısalık olması için, önceki örnekte dokümantasyon yorumları çıkarılmıştır, ancak iskelet uygulamaları için iyi dokümantasyon kesinlikle gereklidir.

Birden çok uygulamaya izin veren türleri tanımlamak için soyut sınıfları kullanmanın, arabirimleri kullanmaya göre büyük bir avantajı vardır: Soyut bir sınıfı geliştirmek, bir arabirimi geliştirmekten çok daha kolaydır. Sonraki bir sürümde, soyut bir sınıfa yeni bir yöntem eklemek istiyorsanız, her zaman makul bir varsayılan uygulama içeren somut bir yöntem ekleyebilirsiniz. Soyut sınıfın mevcut tüm uygulamaları daha sonra yeni yöntemi sağlayacaktır. Bu, arayüzler için çalışmaz.

Genel olarak konuşursak, arayüzü kullanan tüm mevcut programları bozmadan bir genel arayüze bir yöntem eklemek imkansızdır. Arabirimi daha önce uygulayan sınıflar yeni yöntemi kaçıracak ve artık derlenmeyecektir.

Yeni yöntemi, arayüze eklerken aynı anda iskelet uygulamasına ekleyerek hasarı biraz sınırlayabilirsiniz, ancak bu gerçekten sorunu çözmez. İskelet uygulamasından miras almayan herhangi bir uygulama yine de bozulur.

Bu nedenle genel arayüzler dikkatli bir şekilde tasarlanmalıdır. Bir arayüz piyasaya sürüldüğünde ve geniş çapta uygulandıktan sonra, onu değiştirmek neredeyse imkansızdır. Gerçekten ilk seferinde doğru anlamalısın. Bir arayüz küçük bir kusur içeriyorsa, sizi ve kullanıcılarını sonsuza kadar rahatsız edecektir. Bir arayüz ciddi şekilde eksikse, API’yi mahvedebilir.

Yeni bir arayüz yayınlarken yapılacak en iyi şey, arayüz “dondurulmadan” önce, mümkün olduğu kadar çok programcının arayüzü mümkün olduğunca çok şekilde uygulamasını sağlamaktır. Bu, hala düzeltebilirken kusurları keşfetmenize olanak tanır.

Özetlemek gerekirse, bir arabirim genellikle birden çok uygulamaya izin veren bir türü tanımlamanın en iyi yoludur. Bu kuralın bir istisnası, evrim kolaylığının esneklik ve güçten daha önemli olduğu durumdur.

Bu koşullar altında, türü tanımlamak için soyut bir sınıf kullanmalısınız, ancak yalnızca sınırlamaları anlıyor ve kabul edebiliyorsanız. Önemsiz bir arabirimi dışa aktarırsanız, onunla uyumlu bir iskelet uygulaması sağlamayı kesinlikle düşünmelisiniz. Son olarak, tüm genel arayüzlerinizi çok dikkatli bir şekilde tasarlamalı ve birden çok uygulama yazarak bunları baştan sona test etmelisiniz.


Arayüz nedir
Donanım arayüzü
Arayüz örnekleri
Bilgisayarda arayüz nedir
Arayüz Tasarımı
Arayüz çeviri
Arayüz nasıl yazılır
Kullanıcı arayüzü nedir


Arabirimlerin Kullanımı

Bir sınıf bir arabirim uyguladığında, arabirim, sınıfın örneklerine başvurmak için kullanılabilecek bir tür işlevi görür. Bir sınıfın bir arabirim uyguladığı bu nedenle, bir müşterinin sınıfın örnekleriyle neler yapabileceği hakkında bir şeyler söylemelidir. Başka bir amaç için bir arayüz tanımlamak uygun değildir.

Bu testi geçemeyen bir arabirim türü, sözde sabit arabirimdir. Böyle bir arabirim hiçbir yöntem içermez; yalnızca, her biri bir sabiti dışa aktaran statik son alanlardan oluşur. Bu sabitleri kullanan sınıflar, sabit adlarını bir sınıf adıyla nitelendirme gereğini ortadan kaldırmak için arabirimi uygular.

Sabit arayüz deseni, arayüzlerin zayıf kullanımıdır. Bir sınıfın bazı sabitleri dahili olarak kullanması bir uygulama detayıdır. Sabit bir arabirim uygulamak, bu uygulama ayrıntısının sınıfın dışa aktarılan API’sine sızmasına neden olur. Bir sınıfın sabit bir arayüz uygulaması, bir sınıfın kullanıcıları için hiçbir sonuç doğurmaz. Aslında, onların kafasını bile karıştırabilir.

Daha da kötüsü, bir taahhüdü temsil eder: gelecekteki bir sürümde sınıf, artık sabitleri kullanması gerekmeyecek şekilde değiştirilirse, ikili uyumluluğu sağlamak için yine de arayüzü uygulaması gerekir. Son olmayan bir sınıf sabit bir arabirim uygularsa, tüm alt sınıflarının ad alanları arabirimdeki sabitler tarafından kirlenir.

Sabitleri dışa aktarmak istiyorsanız, birkaç makul seçenek vardır. Sabitler mevcut bir sınıfa veya arayüze güçlü bir şekilde bağlıysa, bunları sınıfa veya arayüze eklemelisiniz.

Örneğin, Java platformu kitaplıklarındaki Integer ve Float gibi tüm sayısal sarmalayıcı sınıfları, MIN_VALUE ve MAX_VALUE sabitlerini dışa aktarır. Sabitler en iyi şekilde numaralandırılmış bir türün üyeleri olarak görülüyorsa, bunları bir typesafe enum sınıfıyla dışa aktarmalısınız. Aksi takdirde, değişmezleri bir yardımcı program sınıfıyla sabitleri dışa aktarmalısınız.

PhysicalConstants’ın yardımcı program sınıfı sürümü, müşterilerin sabit adları bir sınıf adıyla nitelendirmesini gerektirse de, bu makul API’ler için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. Dilin sonunda statik alanların içe aktarılmasına izin vermesi mümkündür. Bu arada, sık kullanılan sabitleri yerel değişkenlerde veya özel statik alanlarda depolayarak aşırı yazma ihtiyacını en aza indirebilirsiniz.


Web sitelerinizi, arama motorlarında en yukarı getirmek adına sizlere 3 adet paket öneriyoruz. Bu paketler sayesinde web siteleriniz aramalarda 1 yıl içerisinde en yukarıya tırmanacaktır. 

1) Backlink Paketi  50 $ (Yıllık Ücret)
2) Hızlandırma Paketi 300 $ (Yıllık Ücret)
3) Kelime Yönlendirme Paketi 150 $ (Aylık Ücret)


 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Bize Whatsapp'tan Ulaşın